Vstup do fotogalerie

V pondělí 18. srpna jsme se v 8 hodin ráno sešli ve školní družině, abychom společně prožili týden her a zábavy nazvaný Putování za zvířátky. Rozdělili jsme se do dvou týmů, tým děvčat si vybral název Holky z Madagaskaru, tým kluků měl název Rysové. Vyrobili jsme si týmové vlajky, zahráli si hry, poobědvali ve školní jídelně, chvilku jsme si pohráli i na dětském hřišti a šli domů.

V úterý ráno jsme měli naplánovaný výlet do ZOO Brno. Ale protože už od rána silně pršelo, sešli jsme se v družině, vymalovávali jsme si zvířátkové a pohádkové omalovánky, pak nám paní učitelka pustila pohádku Na vlásku. Po obědě – obědový balíček – si děvčata zůstala hrát v družině pexeso ze ZOO Hodonín a kluci se šli proběhnout do tělocvičny.

Třetí den se konečně vyčasilo, tak jsme mohli vyrazit na toužebně očekávaný výlet do zoologické zahrady v Brně. Cestovali jsme autobusem z Drnholce do Vranovic, vlakem z Vranovic do Brna a v Brně tramvají až do Bystrce. Cesta byla hodně zdlouhavá, ale vyplatila se. V ZOO jsme viděli spoustu zvířat – mrštné surikaty, líného tygra sumaterského, který zrovna žral nějakou flákotu, lamy /jedna lama na nás dokonce plivla/, nádherné žirafy/jedna se na nás přišla podívat až k ohradě, asi ji zaujaly ty oranžové kšiltovky/, zebry, krokodýly, hady, želvy a spoustu dalších zvířátek. Akorát medvědy jsme nestihli, protože by nám ujel vlak zpátky domů. Všude bylo spoustu automatů na památeční mince, tak jsme si kupovali mince na památku. Někteří z nás si koupili i plyšáka. Tenhle výlet byl vážně super.

Ve čtvrtek ráno opět pršelo, takže plánovaný výlet do jeskyně pod Turoldem v Mikulově jsme zrušili a zase jsme celý den trávili v družině, ale vůbec jsme se nenudili. Kdo chtěl, koukal na pohádky – Hledá se Nemo a Hotel Transylvánie, kdo chtěl, tak si hrál v družině, pexeso, omalovánky, různé skládačky nebo jen tak s autíčky a panenkami. Po obědě jsme si chvilku odpočinuli a pak se přesunuli do tělocvičny, kde jsme zdolali opičí dráhu.

Poslední den se nesl ve znamení hledání pokladu. Dopoledne jsme si ještě naposledy pohráli v družině a po obědě vyrazili vstříc dobrodružství v podobě hledání červených a zelených fáborků. Červené fáborky značily cestu, u zelených fáborků na nás vždy čekal nějaký zapeklitý úkol. Nejsložitější bylo hned první bludiště, tam jsme nemohli dlouho najít cestu. Ale nakonec se nám to podařilo a mohli jsme běžet dál. Cesta za pokladem nás dovedla až na dětské hřiště, kde na nás čekaly poslední úkoly a pak už zbývalo jen najít poklad. Ten se skrýval u školy. Čekal na nás na každého balíček plastelíny a různé pamlsky.

Myslím, že dětem se celý týden líbil (soudě podle dopisů, které jsem od nich dostala), až na výjimky plnily všechny děti zadané úkoly svědomitě a s nasazením. Bylo nám spolu moc dobře.

  Lucie Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V období od 4.7. do 13.7 2014 se na 60 dětí z Drnholce a okolí zúčastnilo desetidenního dětského tábora na základně Dřevotvarka blízko Podhradí nad Dyjí. Pod dozorem 6 vedoucích a jedné zdravotnice děti prožily slunné i deštivé dny plné dobrodružství neboť v letošním roce na ně čekala celotáborová hra pod názvem "Po stopách Robinsona, námořníka z Yorku". Hra byla zaměřena na poznávání přírody v okolí tábora, na rozvíjení zručnosti, soběstačnosti a dovednosti dětí, ale i zodpovědnosti za svěřenou práci v oddíle i táboře. Po příjezdu na tábor byly děti rozděleny do oddílů. Ty si nejdříve vyrobily vlajku, zvolily si název oddílu a pokřik, kterým se každý oddíl hlásil při večerním nástupu. Během dopoledne pak děti plnily úkoly, které vyplývaly z knihy Robinson Crusoue. Vyzkoušeli si postavit sluneční hodiny, zbraně, které mohl Robinson při lovu používat, zachránili Pátka, postavili si chýši, vyrobili si upomínkové předměty v podobě náramků přátelství, vyrobili si plavidlo a bojovali proti pirátům svou myslí i oddílovou silou. Rozhodně se na táboře nikdo nenudil. Výborným osvěžením v parných dnech byl bazén a když nastaly dny chladnější, děti se bavily diskotékou a společenskými hrami. Nechyběla ani trampská píseň u táboráku, scénky a hry, které si připravili vedoucí i děti. Protože letošní léto bylo opravdu suché, poštěstilo se nám chodit po samotném dnu řeky Dyje, která tábor lemovala. Děti si tak přivezly škeble a kameny, které si ještě stihly namalovat. Nikomu se nic závažného nestalo, občas nějaká ta odřenina nebo povrchové říznutí a i klíšťat jsme moc nepochytali. Prostě jsme prožili báječný začátek léta. Děkuji vedoucím, zdravušce, vedení školy a samotným účastníkům za ochotu spolupracovat, nadchnout se pro hru či činnost a rodičům za důvěru. Již nyní se těším na další tábor, který chystáme začátkem příštího léta na Nesměři. 

 Bronislava Šimčíková - organizátorka a vedoucí Kanibalů

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 30. června jsme se v 8 hodin ráno sešli ve školní družině, abychom společně prožili týden her a zábavy nazvaný Z pohádky do pohádky. Rozdělili jsme se do dvou týmů, tým děvčat si vybral název Duhovky, tým kluků měl název Asasínové. Vyrobili jsme si týmové vlajky a náramky z korálků, zahráli si hry, proběhli se v tělocvičně jako dobyvatelé hradu a šli domů.

V úterý ráno jsme se sešli v družině, chvilku si pohráli a poté se vydali na autobusovou zastávku, odkud jsme jeli na výlet na Svatý kopeček u Mikulova. Jako správní rytíři jsme dobývali hrad na kopci. Nahoře u hradu (kapliček) jsme se posilnili obědem, zahráli si hru Mc Donald a šli zpátky do města, abychom se posléze pokusili v zámeckém parku zjistit, jestli se tam náhodou neukrývá nějaká zapomenutá princezna. Neukrývala. Nám to ale nevadilo, klukům učarovala fontána a děvčata si odpočinula při hře s provázkem zvané čelenka. Krátce po druhé hodině jsme se vydali na autobus, který nás dovezl zpátky na drnholeckou zastávku.

Třetí den byl ve znamení vodních bitev. Vodní hrátky probíhaly ve vodním příkopu (krytý bazén) v Hrušovanech nad Jevišovkou. Původně jsme měli vyrazit do Březí na koupaliště, ale počasí nám nepřálo. I tak jsme se ve vlnách bazénu vydováděli a po návratu jsme odpočívali v družině.

Ve čtvrtek nás čekal poklad. Paní učitelka Lucka a Sára Tomečková se vydaly poklad ukrýt a značily nám cestu modrými fáborky, u kterých jsme plnili různé úkoly – např. vyjmenuj pohádkové postavičky své oblíbené pohádky. Cestu za pokladem jsme úspěšně zvládli a dorazili až k rozhledně, kde byl poklad schovaný. Čekala nás sladká odměna za námahu během cesty. Odpoledne jsme si zase chvilku pohráli v družině a už byl čas jít domů.

Poslední den se nesl ve znamení karnevalu. Každé z dětí a paní učitelka Lucka si přinesli kostým, dopoledne jsme si vymalovávali pohádkové obrázky a po obědě jsme se konečně mohli převléct do svých kostýmů a vypukl karnevalový rej. Mezi maskami byla čarodějnice, čarodějničtí učni, Zorro, rytíř, břišní tanečnice Esmeralda a mimoň. Měli jsme karnevalovou diskotéku, během níž jsme si zahráli různé hry. Po karnevalu jsme si ještě navzájem napsali dopisy, ve kterých jsme popisovali své dojmy z celého týdne, uklidili jsme družinu, která pro nás celý týden představovala loupežnický tábor, a úplně nakonec jsme každý obdrželi od paní učitelky Lucky diplom za účast na příměstském táboře a malý dárek v podobě propisky, tužky a bločku. Rozloučili jsme se s příměstským táborem a rozběhli se vstříc dalším zážitkům prázdnin.

Celý týden jsme spolu prožili velmi zábavně, děti vytvořily výbornou partu, až na výjimky plnily všechny úkoly s nasazením a zájmem. Myslím, že dětem se celý týden líbil (soudě podle dopisů, které jsem od nich dostala) a na některé z nich už se těším v týdnu od 18. srpna.

  Lucie Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

Závěr školního roku patřil k táboření, vaření a spaní ve škole. Rozloučili jsme se s postavičkami Machem a Šebestovou a hurááá na prázdniny.

 

 

Vstup do fotogalerie

Již o jeden den dříve si mohli naši prvňáčci vychutnávat radost ze svého prvního vysvědčení. To jim bylo slavnostně předáno v krásném prostředí nové obřadní síně ve čtvrtek odpoledne. Za přítomnosti pana starosty, paní ředitelky, rodičů a zástupců rodiny a samozřejmě také paní učitelky třídní Škrabalové si užili svůj významný den. Sváteční atmosféru hrou na klavír doplnila paní učitelka Bejdáková a zpěv jejích malých zpěváčků. Bylo to přirozené, moc pěkné a dojemné, a proto doufám, že se nám podařilo založit další příjemnou tradici.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Výsledková listina – Sportovec roku 2013/2014

1.-2. třída

1. Nikola Rohrerová – 1325 b.
2. Lukáš Rohrer – 980 b.
3. František Zugárek – 875 b.

3.-5. třída - děvčata

1. Natálie Tomolová – 980 b.
2. Adéla Dědíková – 900 b.
3. Natálie Komínková – 770 b.

3. – 5. třída – chlapci

1. Dominik Sulz – 900 b.
2. František Kadlíček – 825 b.
3. Tomáš Ledvina – 750 b.

 

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 23. 6. v 15:20 se před naší školou sešla téměř celá třída 4.A, aby se řádně rozloučila s letošním školním rokem. Po uložení věcí do třídy jsme se vydali autobusem do Hrušovan nad Jevišovkou, kde jsme si hodinu hověli v bazénu a pochutnali si na výborné zmrzlině. Po příjezdu zpátky do Drnholce následovalo pečlivé připravení táboráku, doladění pohoštění pro rodiče a netrpělivé čekání, kdy přijdou první hosté a kdy už si konečně budeme moci opéct voňavý špekáček. Účast rodičů nebyla malá, čehož jsme využili při připravené hře Kufr, do které jsme všechny rodiče zapojili. Byla to legrace vidět maminky a tatínky v jiných rolích. Poté jsme ještě chvíli hráli na kytaru a zpívali a po odchodu posledního hosta se přesunuli do tělocvičny a uložili se ke spánku. Noc byla klidná a únava nás okamžitě dohnala ke spánku. Ráno se nám však moc nechtělo vstávat, raději bychom jen tak lenošili. Čekal nás však trojboj, tak jsme uklidili tělocvičnu a běželi do jídelny na snídani, abychom měli sílu na co nejlepší výkony.

Letošní školní rok jsme tedy zakončili s noblesou a všichni jsme si to náramně užili!

  Zuzana Šedivá

 

Vstup do fotogalerie

Výlet do Znojma

Ve čtvrtek 19.6. jsme brzo vstali a jeli do Znojma. Viděli jsme všechno, co se vidět dá, např. Rotundu sv. Kateřiny, hrad nebo mini zoo. Byli jsme i v podzemí. Hrůza! Ale nakonec to bylo super. Co mě čeká příště?

Danielka Vlková

Výlet do Znojma

Ve čtvrtek 19. června jsme byli se třídou na výletě ve Znojmě. Šli jsme se podívat na Rotundu svaté Kateřiny, mini zoo, Radniční věž, potom jsme hráli hry a šli jsme do znojemského podzemí. Moc se mi tam líbilo. Nejvíc se mi líbilo asi mini zoo s dravci. Už se těším na další výlet.

Klárka Lukáčová

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 18.6.2014 předvedli žáci 3.A to, co poslední měsíc v hodinách nacvičovali – příběh o bankovním lupiči. Skupina p. uč. Smíškové předváděla příběh 2x, aby se herci vystřídali, skupina pana uč. Bárty předvedla příběh jednou. Všichni žáci se snažili, vyzkoušeli si, jak je těžké se něco naučit – zpaměti a ještě k tomu v cizím jazyce. Na závěr si všichni – společně s diváky ( žáci 4.A a 5.A ) zazpívali písničky, které znají všichni.

Třeťáci zasluhují pochvalu za snahu.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se utkala dvě družstva v pálkované. Čtvrťáci vytvořili desetičlenné družstvo, páťáci bohužel ne, ale ochotně je doplnili žáci ze 4. třídy. Obě družstva hrála velmi dobře, zvláště odpaly na míčku jim šly výborně. Po krásném souboji o dva body vyhráli čtvrťáci. Všem hráčům blahopřejeme a získávají body do Sportovce roku.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 Dne 10. června v 7, 25 hod jsme se sešli na vlakovém nádraží v Novosedlech. Začínal náš třídenní výlet.

Po dlouhé cestě vlakem jsme vystoupili ve Strážnici. Tam nás čekala plavba po Baťově kanálu s výkladem zaměřeným na vodní rostliny a živočichy. V nedalekém skanzenu jsme se seznámili zase se životem lidí v minulosti.

Autobusem jsme se přesunuli do nedalekého Radějova, ubytovali jsme se v kempu Hutník na Lučině a zamířili jsme k vodě, vždyť v ten den naměřili právě ve Strážnici nejvyšší teplotu v republice – 36°C. To jsme to ochlazení ve vodní nádrži opravdu potřebovali.

Druhý den jsme se po snídani vydali do Tvarožné Lhoty, navštívili Muzeum oskeruše, vyšlápli si na rozhlednu Travičnou a pobavili se a občerstvili v salaši. Zpáteční cesta nás opět vedla ke koupání na Lučině. Večerní osobní volno někteří trávili na hřišti, jiní na houpačkách nebo na chatkách. Užívali jsme si.

Třetí den přišlo balení, úklid, skupinková hra, jen ti nejlepší byli odměněni – studený nanuk v teplém počasí nás potěšil. A už jsme se vydali na zpáteční cestu autobusem a vlakem.

Výlet se nám líbil, nikdo moc nezlobil, paní učitelky byly hodné, pobyt nám znepříjemnilo jen několik klíšťat zakousnutých do našich těl a vedro, které bylo v ty dny ale všude.

Máme na co vzpomínat.

 M. Fedáková, N. Hryčovská, E. Kolečkářová, K. Kubíčková – žákyně 6. A

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 10.6.2014 jeli prvňáčci na svůj první školní výlet. Cesta autobusem uběhla do Brna velmi rychle. Před vstupem do ZOO jsme si vystáli frontu. Po následném občerstvení mohla prohlídka začít. Aby děti nebyly unavené hned na začátku, nechali jsme se na kopec vyvézt vláčkem. Malým dětem pomáhalo několik žáků z páté třídy, ať už radou, nebo čtením názvů zvířat nebo při orientaci. ZOO je pro děti vhodně přizpůsobeno. Kromě výběhů, klecí a ohrad pro zvířata je zde spousta oddychových míst vybavených lavičkami, houpačkami, průlezkami apod. Po nezbytném utrácení za různé suvenýry, zmrzliny, pohledy jsme se přesunuli do zábavního střediska BONGO. Celé dvě hodiny se děti snažily všechno vyzkoušet, prozkoumat, zdolat. Během tohoto snažení byly děti odchytávány, aby nezapomněly na odpočinek a pití. Cesta zpět do Drnholce uběhla v klidu a pohodě, některé děti usnuly. Podle reakcí dětí výlet dopadl na výbornou.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Týdenní pobyt v přírodě absolvovala dobrá parta 48 dětí ze ZŠ Drnholec v krásném prostředí nesměřského údolí. Bylo nám tam moc dobře. Okolí nádherné, dobrá kuchyně, příjemný a trpělivý personál, bohatý program, no prostě báječný první týden v červnu. Mrkněte na foto, jak se vaše ratolesti bavily. Děkuji tetám Evičce, Markétce, Romance a mé kolegyňce Klárce za úžasný týden.

PS: Jsou tam i fotečky nepořádníků. Maminky, zapojte děti více do uklízení. Nedělejte za ně práce, které hravě zvládnou. Děkujeme.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

VELKÝ VÝLET

Včera 4. 6. 2014 jsme jeli se třídou na Sirotčí hrádek a do jeskyně Na Turoldu. Z Drnholce jsme vyjížděli v 8.05 hodin. Jeli jsme autobusem. Do autobusu pak přistoupili Kamil a Klárka. Byl to príma výlet. Na Sirotčím hrádku jsme museli lézt po klouzavých kamenech. Naštěstí tam byl řetěz. Paní učitelka nás na kamenech vyfotila. Viděli jsme i studnu. Slézt dolů, to bylo těžší. Jak jsme šli dolů, uviděli jsme jeskyňku. Byly v ní svíčky, asi v ní někdo přespal. Potom jsme šli už na Turold. Nejprve jsme ale vylezli na Kočičí skálu. Před jeskyní jsem si dala zmrzku Big milk. Viděli jsme tam i suchozemskou želvu vroubenou. Pak jsme šli k jeskyni. Uvnitř jsme viděli pár krápníků, propasti, pohádkovou síň, křišťálově čisté jezírko, kámen fantazie a kameni a kosti. Potom skončil celý průvod jeskyně. Paní průvodkyně nás vyfotila. Pak jsme šli na nádraží a odjeli do Drnholce.

Vendulka Cahová, 4.A

VÝLET DO JESKYNĚ A NA SIROTČÍ HRÁDEK

4. června jsme jeli na výlet. V 8:05 jsme se vydali do Milkulova autobusem a z Mikulova do Klentnice. Pak jsme vystoupili a rozhlédli se. Viděl jsem les, do kterého jsme se vydali. Bylo tam dobře, protože jsme se mohli nadechnout čistého vzduchu. Po pár minutách jsme byli nahoře. Byla to krása. Na Sirotčím hrádku to bylo nejenom hezké, ale i poučné. Přečetli jsme si pověst o Sirotčím hrádku. Nejprve se jmenoval Růžový hrádek, bohužel zchátral a přejmenoval se na Sirotčí hrádek. Pak jsme odbočili na Stolovou horu, z které jsme zahlédli Drnholec a cihelnu v Novosedlech. Po hodině jsme byli v Mikulově, kde jsme vešli do jeskyně Na Turoldě. Nejvíce nám vadilo, že tu jeskyni zničili vandalové. Naopak nejvíc se nám líbily mamutí kly a úlomek ze stoličky mamuta. Celý výlet se mi líbil a všichni měli dobrou náladu.

Lukáš Žídek, 5.A

VÝLET

Ve středu 4. 6. 2014 v 8:05 jsme jeli do Mikulova. V Mikulově jsme za 10 minut přestupovali na autobus do Klentnice. Vystoupili jsme v Klentnici, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina s paní Mrenicovou šla do obchodu a mi ostatní se slečnou Šedivou šlapali do kopečku v přírodní rezervaci. Vyšli jsme u fotbalového hřiště v Klentnici. My, co jsme byli na fotbalovém hřišti, jsme svačili a čekali na první skupinu. Až došla první skupina, tak jsme šli všichni na Sirotčí hrádek. V minulosti se jmenoval Růžový hrádek. Dívali jsme se s vrchu dolů a byl to nádherný výhled. Ze Sirotčího hrádku jsme šli na Stolovou horu. Tam jsme byli asi hodinu, je to tam obklopené stepí, mohou tam startovat rogala. Ze Stolové hory jsme šli na Kočičí skálu. Potom jsme se šli podívat do jeskyně Na Turoldu. Chvíli jsme čekali, než bude volno v jeskyni. Kamarádi si kupovali suvenýry, ostatní se dívali na želvu vroubenou. Potom šla paní učitelka koupit vstupenky. Čekali jsme 5 minut na paní průvodkyni. Paní průvodkyně došla a šli jsme do jeskyně. Byli jsme vevnitř 50 minut. Jeskyni zničili vandalové a zůstalo jen pár krápníků. Odešli jsme z Turoldu a byli jsme asi 10 minut na hřišti. Potom jsme šli na náměstí, tam jsme měli chvilku rozchod. Nakonec jsme šli na autobusovou zastávku. Výlet se mi moc líbil.

Maruška Nevěčná, 5.A

 

Vstup do fotogalerie

Posluchači deváté A třídy se ve výtvarné výchově pokusili podle vzorů na internetových stránkách namalovat na kůži svoji nebo svých spolužáků malé umělecké dílo. Deváťáky tato práce zaujala, takže se téměř nikdo neporval a ve třídě vládla takřka přátelská atmosféra. Výsledky (ty, jež bylo možno publikovat) si můžete prohlédnout a sami posoudit.

  Dalibor Bárta

 

Vstup do fotogalerie

  Co jsme viděli? Co jsme zažili? Jak se výlet vydařil? To vše, až holky přinesou povídání o letošním výletování...

  Vlková H., Zabloudilová S.

Vstup do fotogalerie

V pondělí se konal poslední trénink a tradičně si děti zasoutěžily – v tom základním, co se po celý rok učily. Byla vytvořena 4 družstva po 5 – věkový rozptyl od MŠ po 5. ročník. Počínaje rozcvičkou žáci předvedli dané cviky, byli bodováni a pak se sčítalo. V každém družstvu byl také vyhodnocen žák s největším počtem bodů – byli to Nikolka Rohrerová, Nikola z Březí, Klárka Lukáčová a Nikola Ševčíková. Všichni byli oceněni nějakou drobnou cenou. Ne všichni se mohli zúčastnit závodů a vybojovat nějakou tu medaili. Tak alespoň mezi sebou si poměřili síly a vyhráli všichni! Teď poměrně dlouhý odpočinek a pak znovu – bude-li chuť a síla.

  Kateřina Smíšková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.