Vstup do fotogalerie

Na poslední schůzce šachistů v pátek 30.5.2014 proběhl turnaj O ŠKOLNÍ POHÁR. Bez jediné prohry na prvním místě skončil Tomáš Foltán z 5.A, na druhém Bára Fibigerová ze 3. A, která přišla o dva body, na třetím místě se umístil Lukáš Žídek z 5.A a na čtvrtém František Zugárek z 1.A. Těmto i dalším hráčům děkuji za klidný průběh soutěže a přeji slunečné prázdniny.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Pondělí  26. 5. 2014

11, 20 – odjezd z Drnholce patrovým autobusem firmy Lechner, jasno, slunečno, příjemně, v autobusu již čeká průvodce CK Školní zájezdy Petr Čechovský  a naši spolucestovatelé ze Zábřehu

15, 00 – míjíme Prahu

16, 00 – za námi  Plzeň

16, 35 – Rozvadov, poslední občerstvení za české koruny

17, 20 – odjezd směr Německo, Nizozemsko, Belgie, Francie; v Německu začíná pršet, déšť se často mění v silný liják, ještě netušíme, že v takovém nečase prožijeme i první den v Londýně. Za okny se mění krajina, větrné mlýny střídají vinice na svazích, ve 20, 50 přejíždíme Rýn.  Na zdravotní zastávky vybíháme v dešti.

Úterý 27. 5. 2014

  2, 40 – modrý maják za námi, za chvíli už nás zastavuje belgická policie, probíhá kontrola našich pasů a všech dokladů řidičů, vše v pořádku, po 25 minutách se znovu rozjíždíme

  4, 20 -  jsme ve Francii

  5, 00 – pasová kontrola, krátké problémy s pasem jedné dívky (naštěstí ne naší)

  5, 35 – nalodění na moderní trajekt Spirit of France, po červeném schodišti vycházíme na palubu a vyplouváme z Calais, opouštíme evropskou pevninu,

  7, 30 – bílé útesy na obzoru, připlouváme do Doveru, jsme v Anglii a vracíme se o hodinu zpět, je tedy dnes již podruhé 6, 30

  6, 30 – balíme první nakoupené suvenýry a vracíme se do autobusu, do Londýna zbývá pouhých 70 km, míříme vstříc poznávání cizí země

  8, 30 – Londýn – vystupujeme u O2 Arény – Millennium Dome, prší, některé pláštěnky jsou v zavazadlovém prostoru – řidiči z nás mají velkou radost, některé důležité oblečení zapomněli  někteří „horkokrevní“ doma – to máme zase radost my. Zateplení, v pláštěnkách a s deštníky, na hlavě oranžové kšiltovky s logem školy (děti je nemají rády, my a průvodce je milujeme, pořád vidíme, kde jsou naši miláčkové, oranžová křičí na dálku)

  8, 45 – tube – cesta metrem do stanice Waterloo, přestup a dále na Charing Cross začíná pěší putování městem od památky k památce: Trafalgar Square, the House sof Parliament, St. James' Park , Westminster Abbey, Buckingham Palace – výměna stráží, Piccadilly Circus, Covent Garden, London Eye, zájemci     stihli  i  Madame Tussauds – voskové figuríny, mnozí nakoupili suvenýry, pobavili se vystoupeními  kejklířů

19, 00 – příjezd na meeting point, nervozita, obavy,  setkání s hostitelskými rodinami, ubytování, večeře, zasloužený spánek, v noci déšť

Středa 2 8. 5. 2014

  7, 00 – anglické snídaně – toasty, marmelády, cereálie, čaj, mléko, obědový balíček a hurá ven

  8, 00 – sraz v mírném deštíku, dojmy z pobytu v rodinách

  8, 20 – odjezd do centra Londýna a začíná další kolo poznávání, déšť ustává, přes den občas mží, ale už to jde bez deštníků: nábřeží Temže, Tower Bridge, St. Katherine´s Docks, Tower – korunovační klenoty, Globe, Tate Modern, St. Paul´s Cathedral, Millennium Bridge, Transport Museum

17, 00 – lodí se vydáváme po Temži a naposled míjíme nám už známá místa

18, 00 – Greenwich – observatoř, nultý poledník, rododendrony,

 18, 50 -  u autobusu teplé české párky, nasedáme a vydáváme se na zpáteční cestu, ještě netušíme, jak bude dlouhá, naše pasy už nikdo vidět nechce, žádná kontrola

21, 20 – odplouváme z Doveru, bílé útesy doverské za námi, evropská pevnina zatím v nedohlednu

22, 40 – po červeném schodišti se vracíme do podpalubí do autobusu a vyjíždíme zpět na náš starý kontinent, jsme v Calais, vracíme půjčenou hodinu a posouváme ručičky na 23, 40

23, 50 – začíná předlouhá cesta domů -  Francie, Belgie, Nizozemsko,  Německo

 

Čtvrtek 29. 5. 2014

   4,15 –  první zastávka

   8, 30 – opět prší

   8, 55 – další zastávka

11, 02 – Česká republika, začínají plány – v 15 hod jsme v Brně, vy budete doma asi tak v ...

14, 00 – zastávka, občerstvení

14, 30 – odjezd po dálnici, kde nás čeká zkouška pevných nervů, úsek mezi 150. a 143. kilometrem – tj. 7 km jedeme 1, 5 hodiny, i dále se vlečeme v koloně

16, 40 – sjíždíme z dálnice u Popůvek (rádio hlásí na dálnici před námi srážku dvou kamionů), ale i tady se zařazujeme do dlouhé řady aut

17, 45 – odjíždíme od firmy Lechner

17, 57 – poslední zastávka za Brnem

19, 00 – Drnholec, rodiče už netrpělivě očekávají náš příjezd. Jsme doma.

Pro někoho se tato ochutnávka poznávání cizí země a cizího jazyka stala možná začátkem celoživotní záliby, někoho možná dlouhé chození odradilo, ale viděli jsme hodně a zážitků máme každý spoustu. Pěkných i horších, ale určitě nezapomenutelných. A jak jeden náš bývalý průvodce řekl: „Zážitky nemusí být pěkné, ale silné.“  A to byly. 

Jitka Radkovičová 

Vstup do fotogalerie

Po pěti letech opět v Drnholci - a stále strhující, vtipní a interaktivní. Bubny a rytmy se mi nikdy neomrzí, zvlášť v tomhle výborném podání. 

 Tomáš Procházka

 

 

 

Vstup do fotogalerie

Dneska jsme měli pohádkový den. Šli jsme na zahradu a dělali jsme tam různé hry z ČJ, M, Vv a Tv. Na konec jsme běhali. Dneska se mi to móóc líbilo.

Klára Lukáčová

Dnes jsme měli pohádkový den. Tam jsme hledali předměty, počítali jsme, skládali slova, malovali a nakonec nám z toho vyšly hlouposti. Moc jsem si to užila. Chtěla bych takový den zažít ještě stokrát.

Vendula Pučková

Dneska se mi líbilo, že jsme dělali různé věci. Hráli jsme na Červenou karkulku a sbírali jsme papírky, na kterých byly příklady a skládali jsme z nich slova. Tento den byl krásný.

Lucie Zajíčková

 

 

Vstup do fotogalerie

Stejně jako loni byla naše škola pozvána na sportovní hry v Mikulově. Jeli jsme závodit v přehazované a florbalu.

Na přehazovanou jelo 8 děvčat – M. Pluskalová, N. Mandíková, Š. Danihelová, J. Konečná, P. Seveldová, M. Luknarová, B. Nováková a K. Mrenicová. Za soupeřky měly Gymnázium, ZŠ Hraničářů, Valtická a zahraniční školu z Galanty. Děvčata hrála velice bojovně, měla hodně nádherných útočných akcí, přesto skončila pátá. Remizovala s Valtickou a Hraničářů, a to o pouhý bod! Zasluhují si velkou pochvalu.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 20.5.2014 jeli čtyři třeťáci reprezentovat naši školu do oblastního kola plaveckých závodů do Hustopečí. Konkurence byla opravdu veliká, z 47 účastnic se Kateřina Jandová umístnila na dvanáctém místě a z 37 chlapců Dominik Křivánek na osmnáctém místě. Štafeta obsadila z 22 zúčastněných škol 15. místo. Děkujeme za reprezentaci a mamince Daně Jandové za dozor a pořízené fotografie.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 20. 5.2 014 se v Mikulově konaly atletické závody. I z naší školy z prvního stupně jsme měli závodníky. Soutěžící se snažili ze všech sil, někteří získali „bramborovou“ medaily. K těm šťastlivcům, kteří stáli na stupních vítězů, patří František Zugárek, Lukáš Rohrer, Vojta Marx, Natálie Tomolová a Adéla Dědíková. Všichni zaslouží pochvalu za sportovní chování a pěknou reprezentaci školy. Děkuji.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Školního kola pěvecké soutěže Drnholecký slavík se dne 15.5. zúčastnilo celkem 17 zpěváků ze 3 věkových kategorií. Byli hodnoceni tříčlennou porotou (p. Smíšková, p. Juřenová a p. Bárta), která rozhodla následovně:

I. kategorie (1. a 2. třída):
1. místo – D. Vlková
2. místo – N. Rohrerová
3. místo – E. Sedláčková

II. kategorie (3. a 4. třída):
1. místo – A. Byloková
2. místo – N. Komínková
3. místo – K. Jandová

III. kategorie (5. a 6. třída):
1. místo – T. Ledvina
2. místo – P. Polák
3. místo – A. Dědíková

Tyto zpěváky jsme si mohli znovu poslechnout na galakoncertu finalistů, který se uskutečnil v pátek 16.5., kde vystoupily i čtyři dívky z nesoutěžní kategorie 7.- 9. tříd – S. Abassy, V. Hradilová, L. Šulanová a J. Lukešová.

Děkuji všem, co sebrali všechnu odvahu, aby ukázali své pěvecké kvality a příští rok se na Slavíka těším ve zbrusu novém kabátě!

  Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

Krásné třetí místo vybojovalo družstvonašich žáků 1. - 3. ročníku na okresním kole McDonald Cupu v Břeclavi. Po druhém místě ve skupině v boji o třetí místo nezaváhali a přivezli si krásné medaile a pohár. Jen tak dále v následujících letech! Děkujeme rodičům Ladislavu Kocmanovi a Františku Zugárkovi za doprovod a cenné instrukce hráčům.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Loni jsme zavedli novou soutěž pro děvčata – v rozcvičkách, které si děvčata složí sama – podle určitých pravidel. Před rokem nacvičovaly všechny ročníky, od pololetí často s nevolí, někteří se soutěže nakonec nezúčastnili. Ale ta děvčata, která vystupovala, předvedla pěkné výkony, ani jedna rozcvička nebyla stejná (můžete se podívat na Drbník 2013).

Letos akce byla dobrovolná, přihlásila se jen děvčata z 6.A a 7.A třídy. Šesťačky – N. Hryčovská, T. Jurkasová, E. Kolečkářová, K. Kubíčková, B. Mandová a T. Mrenicová si ke cvičení vybraly i švihadla, vystoupení mělo dynamiku, nápadité cviky a celkem slušnou souhru. Zkušenější sedmačky S. Abassy a B. Grimmová cvičily i na můstku (nezapřou se gymnastky). Jejich sestava byla rovněž zajímavá, zacvičená jednotně – ve dvou to měly jednodušší. Porota se rozhodla, že udělí dvě 1. místa. Obě skupinky si to zaslouží – že vůbec do toho šly a hlavně cvičily s velkou chutí. Do Sportovce roku jim přičteme 100 bodů. Blahopřejeme!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Z Mikulova jsme chvatem spěchali do Pasohlávek, kde se slavnostně zahajovala turistická sezóna 2014. Naši školu reprezentoval Jarabáček a děvčata, která navštěvují kroužek Klokanek. Obě vystoupení se zdařila a velmi líbila. Děkuji jednak rodičům za trpělivost a doprovod a jednak dětem za reprezentaci. Fotografie pořídily paní Jandová a Šulanová.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu se kroužek Jarabáčku zúčastnil FF Pod taneční horou v Mikulově. V pátek jsme celé dopoledne a část odpoledne trénovali za doprovodu dvou muzikantů z Píšťalenky. CM nás také doprovázela při našem vystoupení. V devět hodin jsme se sešli na městském úřadě, kde jsme se převlékli do krojů a pak jsme již netrpělivě čekali, kdy na nás přijde řada. V první části jsme se předvedli s pásmem Haj, husičky, haj, a ve druhé části jsme zatancovali skočné. Každý vstup byl dvacetiminutový. Pásmo jsme doplnili dětmi, kteří se umístily na stupních vítězů v Mikulovském zpěváčkovi. Jarabáčkům se vystoupení velmi zdařilo a právem jim patřil potlesk zaplněného mikulovského náměstí. Fotografie pořídil pan Marek Fanta. Děkuji.

 Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Pěkného úspěchu dosáhli naši žáci na okrskovém kole McDonalds Cupu ve Valticích. Mladší nepoznali hořkost porážky a vybojovali okresní finále, které se koná 14. 5. v Břeclavi. Starším se již tak nedařilo a umístili se na pátém místě. Všem patří poděkování za podané výkony a držíme palce v okresním finále. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

 Ve středu před státním svátkem jsme se vydali do Brna za stavebními slohy (gotika, renesance, baroko a další) a do Planetária na Kraví hoře. Střed města Brna jsme důkladně prošli, nakoukli do 2 kostelů, na Staré radnici jukli na krokodýla a kolo, projeli se šalinou, vyšli k hvězdárně, usadili se v digitáriu a sledovali pořad Až na konec vesmíru, kde jsme mohli vidět vzlet rakety, zrod hvězdy, části světelného spektra a další zajímavosti. Poté jsme sešli na Svoboďák a měli rozchod. Návrat domů vlakem, autobusem a hurá - 4 dny volna! Počasí přálo (déšť nás zastihl až cestou na nádraží), žáci se myslím chovali slušně, ale kolik si toho zapamatovali, to netuším. :-) A ti co nebyli na exkurzi? Někteří se omluvili, jiní ne...proč? To se snad dozvím v pondělí. Ale pánové - nebude to tak snadné!!! 

  Hana Vlková 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.