Vstup do fotogalerie

Ukázka z vystoupení dětí kroužku NJ v první a ve druhé třídě. Prvňáčci si zahráli pohádku „Boudo, budko“, druháci „O veliké řepě“.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 29. 3. 2014 se v Mikulově konal již 15. ročník pěvecké soutěže Mikulovský Zpěváček. Protože v letošním roce se přihlásilo 22 dětí z 1. kategorie a 20 dětí z kategorie druhé, předcházelo tomu takzvané roztřiďovací kolo, které se konalo 15. 3.2014 v sále LŠU Mikulov. Zpěváčku se z Jarabáčku zúčastnilo 7 dětí. Do sobotního finále postoupilo šest dětí obou kategorií. V sobotu se nám velmi dařilo. Z šesti zástupců bylo hned pět oceněných. V první kategorii jsme obsadili všechna místa - Vaneska Štyksová 3. místo, Adélka Byloková 2. místo a cenu poroty a Klárka Štyksová první kategorii vyhrála. V druhé, postupové kategorii, skončil Tomáš Ledvina na druhém místě a cenu poroty za opravdu skvělý pěvecký výkon si odnesla Simona Černošová. Oba jmenovaní jedou Jarabáček reprezentovat v neděli 6.4. do Ždánic do oblastního kola Zpěváčku. Držíme pěstičky. Střípky z krásně prožité soboty jsme zachytili na fotografiích. Všem děkuji za reprezentaci. Byli jste skvělí.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Na 130 dětí zaplnilo sál kulturního domu v Drnholci na 3. dětském krojovém plese, který se konal v neděli 16. 3. 2014. Zahájení bylo ve 14.00 Moravskou besedou 10 kolečky souborů Borověnky z Valtic, Dunajku z Dolních Dunajovic, Hanýsku ze Šakvic, Hrozénku z Bulhar, Pomněnky z Tvrdonic, Žižkovjánku z Moravského Žižkova a místního Jarabáčku. V průběhu plesu pánové poměřili své síly ve verbuňku. Porota složená ze sourozenců Ševčíkových nejlépe ohodnotila verbíře z Hanýsku a Žižkovjánku. V párovém tanci a vrtěné se nejvíce dařilo opět dětem z výše jmenovaných souborů, ale i děti z Jarabáčku obsadily nižší příčky. K tanci a poslechu hrála slovácká kapela Horenka z Bořetic. Během odpoledne si diváci mohli zvolit soubor, který se jim nejvíce líbil. Pohár sympatie zůstal v Drnholci Jarabáčku rozdílem 10 hlasů od druhého Hanýska a třetí skončil Žižkovjánek. Všem zúčastněným souborům děkujeme za hojnou účast. Největší zásluhu na hladkém průběhu plesu měli rodiče z Jarabáčku. Všem ostatním přítomným děkujeme za příjemně strávené nedělní odpoledne. Poděkování patří sponzorům, bez kterých by se ples nemohl konat a těmi pro letošní rok byli: Městys Drnholec a paní Eva Kalousová a slečna Dáda Štyksová, kteří přispěli celkem částkou 4000,- na kapelu, panu Vlastimilu Třetinovi a Vojtěchu Bejdákovi za poskytnutí kávovaru i s náplní a kelímky ve prospěch Jarabáčku. Děkujeme.

  Bronislava Šimčíková a Miroslava Štyksová - vedoucí Jarabáčku, foto Pavel Božek

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 21.3.2014 zahnaly zimu děti  prvního stupně. Zda se jim to podařilo a zima se už nevrátí, to nevíme. Morana se zachytila o malý ostrůvek. Zajisté se jen tak nevzdá. Nicméně v první jarní den nám krásně svítilo sluníčko a děti se dostatečně vyběhaly a vyhrály na hrázi Dyje. Fotografie vám napoví, jak že se nám dařilo.

 Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 20. března se na prvním stupni soutěžilo o nejlepší recitátory. Zúčastnili se vybraní žáci z 1. – 5. ročníku, kteří prošli výběrem třídních kol. I když některé výkony trošku poznamenala nepříjemná tréma, je nutné opravdu všechny moc pochválit za předvedené výkony. Porota, které předsedala paní Palíková, měla nezáviděníhodnou úlohu vybrat ty nejlepší. Nakonec rozhodla takto:

Kategorie 1. třída:
1. Adéla Wernerová
2. Matyáš Malík
3. Natálie Popeláková

Kategorie 2. – 3. třída:
1. Daniela Vlková
2. Nikola Ševčíková
3. Vojtěch Marx

Kategorie 4. – 5. třída:
1. Tomáš Foltán
2. Sára Tomečková
3. Vendula Cahová

Dramatizace:
1. Adéla Dědíková
2. Kateřina Sikorová

Všichni, kdo se umístili na prvních místech, pojedou 9. dubna změřit síly do oblastního kola v Mikulově. Hodně štěstí!

  Jana Juřenová

 

0:00:00 - Přeskoky
0:18:11 - Hrazda
0:21:19 - Prostná (školky - 5. třída)
0:50:55 - Prostná (pokračování) + lavečka
1:26:35 - Kladina
1:53:21 - Prostná (starší žákyně, dorostenci)

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu se konal již 18. ročník tradičních gymnastických závodů na naší škole. Zájem o gymnastiku v jihomoravských školách (některých) roste, což se projevilo i na počtu přihlášených sportovců – více než 100 ze 17 škol, a to jsme museli po uzávěrce některé odmítnout. Bylo by to náročnější jednak časově (už tak jsme končili v 15 hodin), také tělocvičnu nelze nafouknout - přibylo i diváků. Celá akce byla dobře připravená, tudíž i její průběh byl hladký. Za to vše zasluhují dík a pochvalu všichni, kdo se na přípravě a průběhu závodů podíleli – pedagogové, bývalí kolegové manželé Palíkovi a Laďa Krivjanský, správní zaměstnanci, školní jídelna, žáci, kteří při závodech pomáhali, a samozřejmě gymnasté, kteří závodili a letos dosáhli velmi pěkných výsledků i medailových umístění (viz přiložené výsledkové listiny ). Za těmito úspěchy je vytrvalá práce učitelů, kteří gymnastiku po odpoledních trénují – Hanka Vlková, Libor Smíšek, léta nám pomáhal Zdeněk Slavík a pár měsíců oživila naše řady Zuzka Šedivá, která taky na základce cvičila a nyní může předávat své zkušenosti mladším. Dodává tréninkům energii, nadšení, optimizmus. Mládí je mládí!

Můžeme být s touto akcí spokojeni, což byli i ostatní zúčastnění – děti, trenéři, diváci. Máme radost z toho, že ještě hodně dětí dává přednost pohybu a také u něj vytrvají!

Naši závodní sezónu ukončíme ve Šlapanicích 26. dubna. Takže nadále pilné trénování.  

Kateřina Smíšková 

Výsledková listina 18. ročníku okresního přeboru ve sportovní gymnastice (.pdf)

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 9. 3. se v sále MKZ Drnholec uskutečnil dětský maškarní karneval. Kdo by snad pochyboval o tom, že by se tu v tento nádherný jarní den sešlo málo lidí, tak se plete.

Ples začal jako vždy představením masek, pokračoval tancem s nafukovacími balonky a tancem na novinách. Nechyběla ani papírová bitva a přetahování lanem. Volnou chvilku si mohly děti zpestřit v našich zábavních koutcích a ověřit si tak své pohybové schopnosti ve střelbě na cíl, shazování kuželek a posouvání pingpongového míčku.

O dobře naplněná břicha se starala obsluha paní Sulz a paní Juřenová, o nezapomenutelnou zábavu na tanečním parketu děvčata ze základní školy, o pestrý program pirátka Hana Vlková a Zuzka Šedivá a o kolo štěstí Sandra Heinischová.

Děkujeme především těm, bez kterých by se tento den mohl jen stěží uskutečnit, a to věrným sponzorům, Městysi Drnholec, dále pak panu Zámečníkovi za pořízení bohaté fotodokumentace a přátelům a známým za přípravu sálu.

Karneval se povedl na jedničku a příští rok se na vás těší na stejném místě a se stejně dobrou náladou organizátorky Hana Vlková a Martina Bejdáková.  

 text Martina Bejdáková, foto L. Zámečník

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek jely vybrané žákyně na závody ve sportovní gymnastice. Mladší žákyně ve složení Marková, Rohrerová, Štarmanová a Komínková obhájily v družstvech 2. místo. Starší žákyně – sestry Marxovy, Mrenicová, Růžičková, Štarmanová, Štyksová a Kovářová skončily za medailovým umístěním, konkurence byla velká. Některá jména možná neznáte z naší školy - jsou to holky z gymnázia a z Hrušovan, které u nás trénují a také naši školu reprezentují. Všem gymnastkám děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně úspěchů na sobotních závodech.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se utkala 3 družstva z 8. a 9. třídy ve školním kole v odbíjené. Podmínkou účasti byla alespoň 3 děvčata. Deváťákům jedna dívka chyběla, aby vytvořili 2 družstva – pomohla jim osmačka Kája Mrenicová. Utkání bylo poměrně vyrovnané, deváťákům se podařilo pár akcí „ na tři „, osmáci zase hráli s větším nasazením a lepší kázní. Vyhrálo družstvo s kapitánem Davidem Šidlem před družstvem Honzy Kleina, třetí byli osmáci – vůbec se stydět nemusí. Blahopřejeme a připisujeme body do Sportovce.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

  Ve středu 5. 3. 2014 se Patrik Vrška, Nadim Abassy, Tomáš Křižan a Ondřej Černek zúčastnili okresního přeboru ve šplhu. I přes snahu se jim nepodařilo navázat na velké úspěchy Jarka Šenka a umístili se v poli poražených.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 3.3.2014 proběhlo v první třídě třídní kolo recitační soutěže. Každý žák se doma naučil básničku, se kterou vystoupil před porotou. Většina dětí předvedla skvělé výkony. Poděkování patří jim i jejich rodičům. Do školního kola postupuje osm soutěžících. Ti nejšikovnější mohou postoupit do oblastního kola.

  Hedvika Škrabalová

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.