Po mnohaleté přestávce jsme se letos přihlásili do okresního kola soutěže v konverzaci v anglickém jazyce, protože nás mile překvapily výkony vítězů školního kola. A udělali jsme dobře.

Dne 27. února 2014 v Břeclavě oba naši soutěžící předvedli své znalosti na velmi dobré úrovni. V kategorii I. A (6. – 7. třídy) obsadil Michal Lukeš krásné 2. místo, v kategorii II. A (8. - 9. třídy)se Marie Pluskalová umístila na 4. místě, bronzová jí utekla o půl bodu. Děkujeme za vzornou reprezentaci, přejeme mnoho dalších úspěchů.

  Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Smůlovatě dopadl pro družstvo starších žáků okresní přebor v košíkové. Prvním soupeřem ve skupině byla ZŠ Břeclav Valtická - jasně nejlepší družstvo turnaje, které nás porazilo 17:0. Druhý zápas jsme sehráli se ZŠ Nikolčice a vítězstvím v prodloužení 8:6 jsme si zajistili boj o třetí místo. V posledním zápase nám ale nepřálo štěstí a v prodloužení jsme 4:6 prohráli se ZŠ Velké Němčice. Konečné čtvrté místo je trochu zklamáním.

Nejlepším střelcem i hráčem našeho družstva byl Tomáš Marek.  

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 26. 2. 2014 se uskutečnila již podruhé soutěž v ruském přednesu – toho, co si žáci sami vyberou. Učí se ruštinu teprve od sedmé třídy dvě hodiny týdne, přesto předvedli pěkné výkony. A kdo? Z osmé třídy Pavla Seveldová – recitovala text písně, za devátou třídu Jarmila Lukešová – zpívala, a moc pěkně, a Vendula Ligasová – zpaměti přednesla text o dívce a její touze mít psa. Jako bonus navíc nám děvčata předvedla, že rozumí ruskému poslechu a umí o sobě povykládat. Všechna děvčata předvedla výborný výkon – porota (paní Palíková, paní ředitelka a paní Smíšková) měla nelehkou práci. S minimálními rozdíly zvítězila Pavla před Jarkou a Vendulou. Zasluhují velkou pochvalu, porotě dík za ochotu a volný čas.

 Kateřina Smíšková

 

Tento týden přišly děti z kroužku německého jazyka ukázat své dovednosti starším a zkušenějším žákům sedmého a devátého ročníku. Nacvičily pohádku O veliké řepě, kde ukázaly především své výslovnostní kvality. Německému jazyku se učí už od mateřské školy a pokroky jdou znát.

Věřím, že bude pro děti němčina i nadále krásným jazykem, ve kterém se budou chtít stále zdokonalovat.

Martina Bejdáková 

Vstup do fotogalerie

I když z 32 dětí Jarabáčku se zúčastnilo jen devět, neudělali žádnou ostudu. Besedu si zatancovali hned dvakrát, aby se vystřídali všichni. Kluci si poprvé vyzkoušeli kloboukový a naučili jsme se Karpatský tanec, Klackový a odvezli jsme si spoustu výher z tomboly. Děkuji všem zúčastněným za reprezentaci  Drnholce.

Bronislava Šimčíková 

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 15. února proběhl po dvouleté přestávce školní ples s tematickým názvem "Za školou". Ples zahájili krátce po osmé hodině večerní polonézou žáci 9. a 8. třídy, kteří jejímu nacvičení věnovali pod vedením paní Šimčíkové a Zabloudilové nejedno čtvrteční odpoledne a leckterou přestávku.

Druhé vystoupení čekalo diváky ve 21 hodin. Děvčata tanečního kroužku vedená a nalíčená Zuzkou Šedivou předvedla svou sestavu. V deset hodin se přišla ukázat o něco starší děvčata na klokaních botách a jako třešnička na dort přišlo chvilku před půlnocí půlnoční překvapení rozverných učitelek a koloběžkou vybaveného učitele.

 

Loading the player...

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 12.2.2014 se konalo školní kolo ve sportovní gymnastice starších kategorií. V těch závodilo podstatně méně gymnastů než v pondělí. Všichni se přesvědčili o tom, že ten měsíc do oblastních závodů musí ještě hodně vylepšovat. Přesto si všichni zaslouží pochvalu a body do SPORTOVCE.

6. a 7. ročník dívky
1. Sarah Abassy
2. Valérie Vršková
3. Andrea Kleinová

6. a 7. ročník chlapci
1. Patrik Vrška
2. Patrik Vymzal
3. Jan Tisoň

8. a 9. ročník dívky
1. Karolína Mrenicová
2. Nela Štyksová

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý 11. února 2014 proběhlo školní kolo soutěže v německé konverzaci. Zúčastnily se ho pouze dvě žákyně 8. A – Nikola Kovářová a Karolína Mrenicová. Po vylosování témat měly asi deset minut na přípravu a potom formou rozhovoru s porotou ve složení p. uč. Zabloudilová a Smíšková prezentovaly svoje znalosti.

Zvítězila Nikola a Karolína se umístila na krásném druhém místě. Blahopřeji a děkuji oběma děvčatům za projevené znalosti a za čas věnovaný němčině.

Soňa Zabloudilová 

 

Vstup do fotogalerie

V pondělí 10. 2. 2014 se konalo školní kolo závodů ve sportovní gymnastice. Za velké účasti 31 závodníků se ti nejlepší nominovali na březnové oblastní závody. Všichni gymnasté a gymnastky byli pěkně připraveni – v úborech, upravené vlasy, správná bojovná nálada. Také pár diváků je přišlo podpořit. A výsledky?


1. Silvie Komínková
2. Lucie Lukáčová
3. Johana Kršková
4. Dorotka Hušková

1.-2. třída
1. Nikola Rohrerová
2.Klára Lukáčová
3. Daniela Vlková

3.-5. třída
1.Natálie Komínková
2. Dominika Hryzláková
3. Nikola Ševčíková

Jediný zástupce katogorie 3.-5. třídy chlapci – Tomáš Ledvina vyhrál.

Ostatní kategorie budou vyhodnoceny až po středečních závodech, kdy odzávodí druhá skupina. Všem závodníkům blahopřejeme a těm, kteří postoupili do dalších závodů, přejeme hodně sil do dalších tréninků – máme ještě co vylepšovat!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Báječně prožité chvíle s mými třeťáky v tomto týdnu...co víc psát, mrkněte na fotečky, není třeba komentáře....děkuji rodičům za pomoc při shánění informací, jsem pyšná na výkony, i když nejsme na olympiádě.....zvládli jsme to úžasně.         Bronislava Šimčíková

 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.