Vstup do fotogalerie

Rozdáním pololetního vysvědčení ve čtvrtek 30. ledna ještě pro paní učitelky na prvním stupni zdaleka pracovní den nekončil. Chystaly se na příchod budoucích prvňáčků. Ti přicházeli v doprovodu svých rodičů od půl druhé, aby dokázali, zda jsou na vstup do školy dobře připraveni. Letos byl zápis motivován pohádkou Perníková chaloupka a paní učitelky se věnovaly dětem po malých skupinkách. Dobrá spolupráce s mateřskými školami se projevila. Je znát, že příprava na školu tady probíhá opravdu poctivě a jen málo dětí si nevědělo s „úkoly“ rady.

Z Drnholce se přišlo zapsat 14 dětí, z Jevišovky 12 dětí, po jednom dítěti z Novosedel a Hrušovan nad Jevišovkou.

  Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

Předávání pololetního vysvědčení předcházelo na prvním stupni kouzelnické představení pana Vildomce ze Sedlece. Pan kouzelník svými triky zaujal nejen děti, ale i paní učitelky. Zdařilé vystoupení všechny příjemně naladilo a bylo hezkým zakončením prvního pololetí.

Jana Juřenová 

 

Vstup do fotogalerie

Druhé místo v okrskovém kole a postup na okresní finále v košíkové vybojovali chlapci 8. a 9. tříd 28. 1. 2014 ve Valticích. Po vítězství ve skupině prohráli s domácím družstvem, ale předvedená hra dává naději i na okresní finále.

  Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý 28. ledna 2014 se sešlo několik příznivců studia angličtiny na školním kole konverzační soutěže.

V I. kategorii žáků 6. – 7. tříd byli přihlášeni čtyři žáci, ve II. kategorii 8. - 9. tříd pouze dvě žákyně. Prvním úkolem bylo porozumění poslechu a na jeho základě doplnění textu o Londýně, hlavním bodem byla konverzace na vylosované téma.

S výkony byla porota složená z vyučujících angličtiny spokojená.

Do okresního kola, které se koná 27. 2. 2014 na SVČ Duhovka v Břeclavě, postoupil v I. kategorii Michal Lukeš ze 7. A, v II. kategorii Marie Pluskalová z 9. A.

Všem zúčastněným žákům blahopřejeme a výhercům přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Jitka Radkovičová 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 24. 1. se malá tělocvična naplnila batohy, spacáky, dekami, polštáři, dobrotami a především desíti dětmi dychtícími po strávení noci ve škole. Nesešli jsme se tam však pouze pro legraci, ale proto, abychom zdokonalili taneční sestavu, se kterou se vám pochlubíme již na školním plese.

Po „zabydlení“ v tělocvičně jsme plni očekávání čekali na návštěvu, která nás měla naučit několik prvků breakdance. Bohužel jsme se nedočkali, návštěva (bez omluvy!) nedorazila. Začali jsme tedy trénink a tanečníci si během několika hodin dali pořádně do těla. Pilování kroků, dopínání rukou, držet rytmus. To všechno byly požadavky, na které museli neustále myslet. Nemyslete si však, že jsme celou dobu jen dřeli. Večer si děti zasloužily odměnu ve formě her, u kterých jsme se všichni nasmáli.

Chtěla bych tímto všem poděkovat za hladký průběh večera i rána a za výdrž, kterou všichni tanečníci předvedli.

 Zuzana Šedivá

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 23.1.2014 se sedmačky zúčastnily okresního kola v přehazované, a to ve složení Kučerová, Kalianková, Grimmová, Kovářová, Abassy, Vršková, Kleinová a Hajduchová. V prvním zápase porazily Břeclav – Valtickou 2:0, se ZŠ Kapitána Nálepky prohrály 1 : 2 a s loňskými vítězi Lednicí 2 : 0. V závěrečném součtu obsadily 3. místo. Jako nejproduktivnější hráčky jsme vyhodnotili Míšu Kaliankovou a Báru Grimmovou. Povzbuzovaly nás Terezy Braun a Hudecová.

Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za důstojnou reprezentaci naší školy. A to nejen ve sportu! Hřálo u srdíčka, když v místní dopravě po přistoupení starších cestujících děvčata automaticky vstala a uvolnila místo. Bez upomínání! Je to dobrá vizitka i pro jejich rodiče – vychovávají ke slušnosti, zdvořilosti, a to se cení.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu a ve čtvrtek naše prvňáčky navštívili jejich bývalí kamarádi z mateřské školky, které očekáváme příští týden u zápisu do první třídy. Jak se dětem ve škole líbilo, svědčí přiložená fotodokumentace.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 21. 1. 2014 se družstvo z kroužku šachů ve složení Tomáš Foltán, Lukáš Žídek, František Kadlíček a František Zugárek zúčastnilo krajského kola v šachu v Břeclavi. Sice jsme zdaleka nedosáhli na stupínky vítězů, ale pěkně jsme si zahráli. Všichni uvedení hráči naši školu vzorně reprezentovali, děkuji.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 16.1.2014 byla pro žáky první a druhé třídy uspořádaná soutěž ŠVIHADLÁK. Během půl minuty se děti snažily, co nejvíce mohly, přeskočit přes švihadlo. Na závěr soutěže si každý vyzkoušel proběhnout pod „točícím se lanem“. V soutěži šlo hlavně o zábavu a radost z pohybu. Každému byly přiděleny body do sportovce roku. Soutěžícím děkujeme za příjemnou atmosféru.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

 V měsíci listopadu žáci druhých a třetích tříd navštěvují kurz plaveckého výcviku v Hustopečích. V deseti lekcích se žáci naučí správnému dýchání do vody, seznámí se s plaveckými styly - kraul, prsa a znak. Některým se vede lépe, jiným to zatím dělá malé problémy, ale užívají si to všichni. Foto i video napoví, jak báječné je plavání....

 

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 14.1. se konalo školní kolo v pálkované. Sedmáci vytvořili dvě desetičlenná družstva, šesťáků přišlo jen 6, a aby mohli vůbec závodit, doplnili je sedmáci. Všechna tři družstva bojovala dosti vyrovnaně, ale nakonec po dvou výhrách zvítězila 7.B, 7.A a 6.A skončily shodně na 2.-3. místě. Všem žákům blahopřejeme a zaslouží si body do Sportovce roku.

  Kateřina Smíšková

 

Loga Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek 09. ledna 2014 žáci 7. ročníku ZŠ Drnholec pokračovali v účasti na projektu s Gymnáziem Mikulov. Projekt se jmenuje „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“ (číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0006, název: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji). V předmětu Pracovní výchova proběhlo vyučování v dílnách odborného výcviku a žáci měli možnost skutečně tvořit.

Po nezbytném bezpečnostním školení si mohli osahat stroje potřebné pro zámečnickou a opravá-renskou činnost a na některých pak sami pracovali. Každý měl samostatné pracoviště a k dispozici základní sadu nářadí. Někteří z nich je použili zcela evidentně poprvé. Každý žák měl za úkol vyrobit pod vedením učitele svůj vlastní výrobek – svícínek.

Bez ohledu na špinavé ruce a oblečení je nutné konstatovat, že všem se výrobek podařil, ale hlavně všem se výuka moc líbila. Svícínky si odnesli na památku a prý se budou těšit na další výuku.

Tomáš Zejda 

 

Vstup do fotogalerie

 V pondělí 6. ledna 2014 proběhla na naší škole beseda s Jiřím a Davidem Huškovými o nasazeních českých jednotek ve válkách v Afghánistánu a bývalé Jugoslávii.

Jiří Hušek je stále v aktivní službě a zúčastnil se mise v Afghánistánu, David Hušek je již v záloze a zúčastnil se mírových misí KFOR a UNPROFOR v občanské válce v Chorvatsku (bývalá Jugoslávie).

Oba pánové velmi poutavě vyprávěli o svých zážitcích, měli s sebou spoustu fotografií a videí z těch destinací, kde působili a přinesli zajímavé předměty, např. střepiny minometných granátů, ochrannou vestu a prilbu, burku.

Beseda trvala tři vyučovací hodiny, žáci 9. ročníku se chovali velmi vzorně a dle jejich reakcí se jim beseda líbila.

Soňa Zabloudilová 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.