Vstup do fotogalerie

     Honzovi na dalekou cestu stačil raneček s buchtami. To už dnes není pravda. Naši "honzové" budou daleko více potřebovat umět se domluvit, tak jim nezbývá nic jiného, než se od dětství věnovat cizím jazykům.

     V současné době mají žáci možnost zapojit se do soutěže "Jak šel Honza do světa", kterou naše škola organizuje v projektu na podporu studia cizích jazyků - angličtiny a němčiny. Je rozdělena do tří kategorií: I. kategorie - žáci 3. - 5. ročníku nacvičují říkadla, rozpočídadla, básničky nebo dramatizaci krátkých pohádek a příběhů, II. kategorie - 6. - 7. ročník - soutěžící připravují projekty o rodině, škole, o svých zájmech a konverzaci na téma orientace ve městě, v III. kategorii se bude konverzovat o kultuře, sportu a také o zajímavých místech v zemích, kde se  mluví daným jazykem.

     K účasti na projektu byly přizvány i školy z blízkého okolí: Novosedly, Březí, Dolní Dunajovice, Ivaň a Hrušovany nad Jevišovkou. V týdnu od 18. 11. proběhnou školní kola, jejich vítězové se utkají ve finále 3. 12. 2008 ve škole v Drnholci. Ti nejlepší se potom předvedou svým spolužákům v předvánočním čase.

     Vítězové jsou už dnes jasní. Vyhráli totiž všichni ti, kteří se do soutěže zapojili a jsou ochotni dělat pro své vzdělání i něco víc než jenom základní povinnosti. Všem přejeme hodně úspěchů.

     Na fotografiích žáci I. stupně nacvičují jazykolamy, říkadla, písničky i známé pohádky, ale potýkají se při tom s neznámým slovíčky, s jejich výslovností... 

 Jitka Radkovičová

Vstup do fotogalerie

Projekt "Jak šel Honza do světa" se pomalu blíží k závěru. Ve dnech 18. - 21. listopadu proběhla školní kola, jejichž vítězové postupují do finále, které se uskuteční dne 3. prosince v naší škole. Soupeři přijedou z Hrušovan n. J., z Dolních Dunajovic, z Ivaně a z Novosedel.

Soutěžící v obou jazycích - angličtině a němčině - předvedli své jazykové schopnosti, ti starší představili své projekty, ti nejmladší zarecitovali, zazpívali a zahráli krátká divadelní představení. Do dalšího kola přejeme našim "reprezentantům" Good luck a Viel Glück.


Get the Flash Player to see this player.

Projekt Honza (Jak šel Honza do světa) vrcholil meziškolním finále...

 

Vstup do fotogalerie

Není to dávno, co jsme odstartovali začátek soutěže "Jak šel Honza do světa", a už tu máme fota z finále. To se uskutečnilo 3. 12. 2008 v naší škole.

Vítězové školních kol předvedli svá vystoupení, aby zjistili, jak jsou na tom v porovnání s žáky z okolních škol. Úroveň byla vyrovnaná, práce poroty velmi obtížná, ale nakonec přece jen byli vybráni a oceněni ti nejlepší. Nejdůležitější ovšem bylo, že mnozí byli ochotni udělat něco navíc pro své vzdělávání. A nebylo jich málo, o čemž svědčí tato čísla: celkem se soutěže zúčastnilo 427 žáků, z toho 319 v angličtině a 108 v němčině. Nejvíce soutěžících bylo v Hrušovanech n. J. - 170, v Drnholci - 163, v Dolních Dunajovicích - 73, v Novosedlích - 11 a v Ivani - 10. Všem zúčastněným blahopřejeme k úspěšné práci a do dalšího ročníku soutěže???(bude-li zájem) přejeme hodně píle, odvahy a úspěchů.

Jitka Radkovičová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.