PRO RODIČE A ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE ŽÁKŮ 1. A

Vážení rodiče, dostavte se, prosím, v úterý 22. 9. 2020 v 16 hodin k hlavnímu vchodu Základní školy Drnholec. Paní učitelka Bejdáková Vám sdělí důležité informace a předá hesla do elektronické žákovské knížky a seznámí Vás s obsluhou programu Bakaláři. V případě potřeby nabízíme možnost malého proškolení. Prosíme o dodržování hygienických a bezpečnostních opatření (rouška, dezinfekce na ruce a rozestupy 2 m). Třídní schůzky pro zbylé ročníky (2. až 9.) jsme zrušili z důvodu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a šíření nemoci Covid-19. 

Děkujeme za pochopení a všem přejeme pevné zdraví. S pozdravem Mgr. Hana Vlková, ředitelka školy

Vážení rodiče a zákonní zástupci, 
informuji Vás o změně třídní učitelky, která má platnost od dnešního dne, tj. 17. 9. 2020. 
Paní učitelka Mgr. Klára Kneeová je dlouhodobě v pracovní neschopnosti, a proto třídní učitelkou Vašeho dítěte je ode dneška paní Mgr. Martina Bejdáková. Se všemi třídními záležitostmi se proto prosím obracejte na p. uč. Bejdákovou, a to především přes email martina.bejdakova@zsamsdrnholec.cz. Komunikaci přes elektronickou žákovskou knížku budete moci využít po převzetí hesla na třídní schůzce v úterý dne 22. 9. 2020 (od 16.00 ve školní jídelně schůzka Spolku rodičů a přátel školy Drnholec, od 16.30 schůzka ve třídě 1. A s třídní učitelkou).
Děkuji za pochopení a přeji pěkný den, s pozdravem Mgr. Hana Vlková, ředitelka školy

13. 10. Živá abeceda - str. 26 cv. se žlutou pastelkou - čtení písmen. Kdo byl z dnešního čtení slabik hodnocen X, úkol si přečte znovu. M - str. 22 cv. 3. Milí rodiče, žádám o pravidelné sledování elektronické žákovské. Od zítřka přecházíme na distanční vzdělávání a online výuku. 

12. 10. Živá abeceda - str. 25 cv. s růžovým balónkem - čtení slabik + obloučkování. Učte číst děti hlasitě. Prvouka str. 11 - celá strana. Úkol je až na další hodinu prvouky. Dětem pomozte vyplnit náš občanský průkaz (mají ho u sebe). Vpravo bude: 1. žák, 2. jméno a příjmení, 3. ulice a číslo popisné, 4. obec, PSČ a vlevo nahoru napište datum narození dítěte. Postupně se tyto údaje učte. Budu je v prvouce průběžně zkoušet. 

9. 10. Živá abeceda - str. 24 - čtení slabik cv. ze zeleného a fialového balonku. Moje první psaní - zezadu str. 1 - dopsat poslední dva řádky jedniček. Můžete dětem připravit další písmenko S, s do zásobníčku.

8. 10. Živá abeceda - str. 24 cv. s pastelkami. Napíší počáteční písmeno a slovo dělí na krátké a dlouhé slabiky. Moje první psaní - str.37 - obtáhnou vše jen jednou. Dnes se setkáme na videohovoru. Prosím, abyste měli vypnuté mikrofony. Děkuji.

6. 10. Živá abeceda - str. 22 - úkol s červenou pastelkou - čtení písmen. Další úkol s červenou pastelkou - čtení slabik. Při čtení slabik znázorňujeme tužkou obloučky. Ma - str. 19 cv. 2. Prosím, aby děti přinesly do školy vámi zhotovenou krabičku od sirek na uschování papírových mincí. Prosím podepsat. Děkuji. Zítra jdeme v prvouce na procházku poznávat bydliště spolužáků z Drnholce. Připravte dětem nové písmenko E do zásobníčku. Děkuji. Připomínám, že v pátek zkouším básničku Paleček a jeho kamarádi.

 

 

 

 

 

 

 

 

21. 9. Vážení rodiče, když zmatek, tak pořádný .. dnes vyhlásila paní ředitelka Vlková zrušení třídních schůzek....Pro nás to neplatí! My je ale budeme mít :-) Sejdeme se zítra t.j. 22. 9. v 16. 00 hodin před školou. Tam si řekneme důležité organizační záležitosti, oberu vás o 500,- do třídního fondu, předám vám hesla k elektronické žákovské a pak se odebéřeme do tříd, kde vás zaučíme v práci s elektronickou žákovskou.

Děkuji Bejdáková

18. 9. "Kamarád sobě a druhým" - projektový týden prvňáčků, který bude od pondělí 21. 9. do pátku 25. 9.

11. 9. Kroužky - výtvarný a keramický kroužek bude probíhat od října na ZŠ Drnholec, přihlásit své dítě můžete na www.ddmmikulov.cz.

Keramický kroužek - úterý 13:30 - 15:30, vede p. Škrabalová a p. Lukáčová

Výtvarný kroužek - středa 13:30 - 14:30, vede p. Lerch

Přihlásit se můžete zde: https://www.ddmmikulov.cz/cz/krouzky/drnholec/

7. 9. 

Matematika: Prosím Vás o nastříhání číslic, puntíků a znamének do matematiky. Číslice, puntíky a znaménka najdete v balíčku ze školy. Tyto kartičky dejte dětem do gumičky. Budeme je potřebovat od středy 9. 9.  Děkuji.

Učebnice: Prosím, chystejte dětem učebnice podle rozvrhu. Děkuji.

7. 9. 

Vážení rodiče,

ve středu 16. 9. od 13.30 do 15.00 začíná kroužek gymnastiky pro 1. a 2. třídu. Děti si budu vyzvedávat ve ŠD. Pokud je Vaše dítě obratné a máte o kroužek zájem, napište mi na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kapacita kroužku je omezena.

Děkuji Mrenicová

 

3. 9. 

Vážení rodiče,

od pondělí 7. 9. bude zahájen kroužek Pohybové hry pro 1. a 2. ročník vždy od 12. 30 do 13. 15 hodin. Kroužek není pod záštitou DDM v Mikulově, nýbrž v rámci celorepublikového projektu Sportuj ve škole. Je pro žáky zdarma. Podmínkou pro přihlášení je, že dítě musí zároveň navštěvovat i školní družinu. V družině se převléknou do cvičebního úboru, který si vezmou ve třídě. 
Pokud máte zájem o tento kroužek, hlaste se třídní učitelce. Pozor, kroužek je kapacitně omezen!

Děkuji Bejdáková​

2. 9.

Dobrý den, 

děkuji Vám za odevzdání souhlasů a dotazníků. Kdo ještě neposlal, pošlete, prosím, co nejdříve.

Svačinky ze školní jídelny - kdo má zájem o odebírání svačinek ze školní jídelny, napište mi na Gmail (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Domluvila jsem se s p. vedoucí školní jídelny, svačinky bychom brali hromadně do třídy. Cena jedné svačinky je 18,-. Svačinky bychom si předplatili na měsíc dopředu. Pokud máte vážný zájem a souhlasíte s měsíční platbou, napište mi. Zájemci o zítřejší svačinu napište do dnešního večera.

Pomůcky na čtvrtek 3. 9. - ŽIVÁ ABECEDA, PRVNÍ PSANÍ, MATEMATIKA.

Ranní družina - pro přihlášené zájemce začíná ranní družina od pondělí 7. 9. 2020 v 6:30.

Třídní fond - peníze můžete poslat po dětech nebo mi je dáte na třídní schůzce 22. 9. 

Děkuji za spolupráci, s pozdravem Kneeová

4. 9. Branný den - sportovní oblečení a obuv

21. - 25. 9. Projektový týden "Kamarád sobě a druhým" - výuka bude probíhat formou skupinových prací

22. 9. Třídní schůzky - 16:00 - 18:00, začátek ve školní jídelně schůzí "SRPŠ"

30. 9. Český den proti rakovině - prodej kytiček - příspěvek za 1 kytičku 20 Kč

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.