Vstup do fotogalerie

V sobotu 21.12.2013 se několik šachistů z našeho kroužku vypravilo do Břeclavi na tradiční vánoční šachový turnaj. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií podle věku. Každý si zahrál několik partií, ve kterých se jistě něčemu novému přiučil. Na tomto turnaji bylo pěkné to, že nešlo ani tak o vítězství jako spíše o prožitek ze hry. S tím počítali i organizátoři, a tak s drobnou odměnou odešli všichni zúčastnění. Všem našim hráčům děkuji za reprezentaci naší školy.

 Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Poslední školní pátek před Vánocemi se čtveřice našich žáků zúčastnila trojboje o Pohár starosty Hrušovan. Nominace byla jasná, v pátek ráno však byl schopen jet jeden žák. Situaci zachránila dvě děvčata ze 7. A – Bára Grimmová a Sára Abassy, která byla ochotna jet reprezentovat – je to totiž závod družstev. Společně s Patrikem Vrškou a Ondřejem Šenkem bojovali v trojskoku, šplhu a skocích přes švihadlo za minutu. Až do vyhlášení jsme netušili, jak dopadneme. Podařilo se obhájit loňské vítězství! Všem žákům blahopřejeme a děkujeme.

Výsledková listina (.xls)

  Katka Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 6. třída s sebou přináší mnoho změn, někteří žáci odejdou studovat na víceleté gymnázium, noví žáci přicházejí ze školy v Novosedlích. Začíná se utvářet úplně nový kolektiv, což není vždy jednoduché. Různé aktivity, ale i odpoledne strávené v bazénu v Hrušovanech a při skupinové práci určitě přispěly k lepšímu vzájemnému poznání žáků. Adaptační den 6. A se vydařil a určitě byl pro tento nový kolektiv přínosem.

 Jitka Radkovičová

 

Vstup do fotogalerie

Poslední předvánoční školní den si jednotlivé třídy z prvního stupně udělaly pro sebe besídku a vzájemně si předvedly své třídní programy. Nasazení bylo veliké, všichni si chtěli ukázat to nejlepší, co se naučili. A tak se zpívalo, recitovalo, hrálo a hlavně potleskem oceňovalo veškeré snažení. Kéž by dobrá nálada z dnešního dne vydržela co nejdéle i v novém roce.

  Jana Juřenová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek a pátek se družstva starších a mladších žáků zúčastnila okrskového kola ve florbale, které pořádala ZŠ Mikulov Hraničářů. I přes velkou snahu se chlapcům nepodařilo výrazněji zasáhnout do boje o postup na okresní kolo. Nejlepším hráčem mladších žáků byl Martin Vybíral, u starších pak Jirka Kříž.

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý se konal tradiční vánoční šplh. Hojná účast byla především na 1. stupni. Z 2. stupně se zúčastnilo pouze 8 osmáků.

A vítězové?

1.-2. třída:
1. Vašek Krška – 7,05
2. Nikola Rohrerová – 7,95
3. Lukáš Rohrer – 8,97

3. -5. třída:
1. Natalia Tomolová – 6,91
2. Klára Hajduchová – 7,01
3. Nikola Moravcová – 7,04

3.-5. třída:
1. Jakub Šebesta – 5,91
2. Dominik Sulz – 6,26
3. Steve Laskovský

8. a 9. třída:
1. Tomáš Křižan – 3,33
2. Ondřej Šenk – 3,82
3. Vojtěch Bošiak – 7,79

1. Nela Štyksová – 6,45
2. Sabina Juričková – 6,50
3. Karolína Mrenicová – 6,54

Všem účastníkům blahopřejeme a máme radost z toho, že hodně dětí má chuť se hýbat a poměřit si své síly. A máte body do sportovce!

 Kateřina Smíšková

 

Loga Vstup do fotogalerie

 Ve školním roce 2013 -2014 uzavřela naše škola projektovou smlouvu s Gymnáziem Mikulov. V rámci dvouletého projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji“ (číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/44.0006, název: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji) mohou žáci druhého stupně organizovaně navštěvovat gymnázium v Mikulově.

Jako první si v pátek 6. prosince 2013 „zajeli“ do Mikulova žáci 9. ročníku. Seznámili se s výukou chemie a vybavení m odborných učeben na gymnáziu. Vyzkoušeli si rovněž samostatnou práci v laboratoři při zkoumání vodíku a kyslíku. V rámci výuky také zpracovali několik pracovních listů.

Na programu mají ještě tři lektorské dny, které se budou týkat organické chemie a ochrany potravin.

Tomáš Zejda 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se i 6. A vydala na pravidelnou exkurzi do Brna za poznáním vesmíru a člověka. V brněnské hvězdárně se žáci vydali na pouť vesmírem v těle Astronauta (program v digitáriu) a objevovali kořeny člověka od jeho vývojových počátků v Africe až po současného člověka rozumného v muzeu Anthropos. Žáci poslouchali, chovali se slušně a za odměnu dostali rozchod v Brně na náměstí Svoboby, kde právě probíhají vánoční trhy. Exkurze se myslím líbila (mě určitě) a už se těším na další. 

 Hana Vlková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 5. prosince se sedmý ročník naší školy vypravil do Technického muzea v Brně. Vzhledem k tomu, že expozice muzea je poměrně rozsáhlá, měli na programu pouze dva sály.

První výstavní sál se týkal významných vynálezců, kteří se narodili na Moravě, nebo zde působili. Jenom namátkou jmenujme Purkyně, Diviš, Křižík, Wichterle a spousta dalších. Průvodce o nich žákům zasvěceně povykládal a ukázal jim model, nebo konkrétní předmět spojený s vynálezcem. Žáci byli aktivní, ale ke konci už je ta spousta věcí trošku zmáhala.

Ve druhém sále je však únava zcela přešla. Jednalo se o interaktivní ukázku všech možných působení síly a fyzikálních jevů. Žáci si mohli osahat a vyzkoušet působení gravitace, odstředivé síly, kyvadla, nakloněné roviny, různé kladkostroje a spoustu dalšího. Dále se mohli seznámit s elektrickými, optickými a zvykovými jevy – elektrické výboje, zrcadla, dalekohledy, paraboly, počátky kinematografie atd. Strávili vlastním zkoumáním více než hodinu a nebylo potřeba je pobízet.

Závěrem výletu si prohlédli Vánoční trhy na náměstí Svobody.  

Tomáš Zejda 

 

Vstup do fotogalerie

Opět jen s druhým místem se vrátilo naše družstvo starších žáků z okrskového kola v sálové kopané, které se konalo na ZŠ Březí. Při účasti čtyř škol určitě neudělalo ostudu, ale vítězná škola ZŠ Mikulov Hraničářů byla přece jen o něco lepší.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Po škole chodil dnes Mikuláš a čerti... A nikoho si neodnesl ani nevzal? Tak snad příště... 

 

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.