Vstup do fotogalerie

Druhý listopadový víkend se děti z Jarabáčku sešly v tělocvičně naší ZŠ. Celý páteční večer a sobotní dopoledne jsme nacvičovali zimní pásmo koled, písní a tanců. Také jsme se seznamovali se základy čardáše, hluckých skočných a skočných z Boršic. Sešlo se celkem 25 dětí. Večer nás čekala procházka nočním Drnholcem. Jak se dětem dařilo můžete zhodnotit návštěvou našeho vystoupení.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

Krásný páteční večer, noc a dobré sobotní ráno jsme prožili s partou holčiček (15) z 22.11. na 23.11. 2013 na „makacím“ soustředění našeho tanečního kroužku. Hostem letošního soustředění byla Kamila Kalousová, která nás naučila mnoho nových prvků. Děkujeme. Mrkněte, jak se nám dařilo. Pro letošní sezónu jsme piráti a pirátky. Máte se na co těšit :-) V podvečer se na nás přišli podívat čtyři čertíci a nechyběla ani pirátská stezka. Prostě další baječný víkend.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 26.11.2013 se v Břeclavi konalo okresní kolo šachů družstev. Naši školu reprezentovala za I.stupeň družstva dvě.

Družstvo A ve složení Foltán Tomáš, Žídek Lukáš, Kadlíček František a Zugárek František se celkově umístilo na druhém místě a postoupilo do krajského kola.

Družstvo B ve složení Kovář Petr, Honzík, Fibigerová Bára a Foltán Michal.

Žídek Lukáš a Zugárek František byli ohodnoceni i jako nejlepší hráči na svých pozicích. Z II.stupně si jel zahrát pouze Petr Varga. Všem účastníkům děkuji za pěknou reprezentaci.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

V úterý se konal školní přebor ve skoku vysokém. Z prvního stupně byli vybráni nejlepší skokani, z vyššího stupně mohl přijít kdokoliv, kdo slušně skáče, a chce. A většina nechtěla.

V kategorii 1. a 2. třídy zvítězil Lukáš Rohrer s krásným výkonem 100 cm, druhý byl Denis Kocman, třetí Vašek Krška, čtvrtý Honza Nevěčný. Děvčata 3. – 5. ročník skákala takto: 1. Natalia Tomolová s výkonem 110 cm, 2. Adéla Dědíková, 3. Natálie Komínková. Mezi chlapci zvítězil Dominik Sulz – 110 cm, 2. Hynek Děneš, 3. Petr Polák.

V kategorii 6. a 7. tříd zvítězil Honza Tisoň s nádherným výkonem 140 cm, 2. Patrik Vrška, 3. Ondřej Ludvík, děvčata přišla jen dvě – Barbora Grimmová 105 cm, Sára Abassy 100 cm.

Dále závodil pouze Ondřej Migota – 105 cm.

Všichni skokani si zasloužili body do Sportovce roku, blahopřejeme!

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

 V sobotu 23.11.2013 se konal v Brně již 17. ročník mezinárodních gymnastických závodů Grand Prix. Naše škola se téměř každoročně těchto závodů jako diváci zúčastnila. Letos jsme jeli v hojném počtu – i s hrušovanskou školou 37 diváků, byli se podívat i dospělí – maminky i babičky. Tradičně jsme měli silné zážitky, závodila světová špička – kromě našich rakouští, chorvatští, maďarští, ukrajinští a jeden americký gymnasta. Po velkém a dramatickém boji zvítězila naše dvojice – brněnská Šikulová a pražský Konečný. Nikdo nelitoval, že trávil sobotní odpoledne v tělocvičně. Navíc naši gymnasté získali inspiraci, co by mohli umět, kdyby...

Kateřina Smíšková 

 

Vstup do fotogalerie

Čtvrteční výuka se nesla v duchu daltonského vyučování. Ráno všechny děti přišly oblečeni jako pohádkové postavy Mach a Šebestová. Na děti čekalo pět úkolů z předmětů dle rozvrhu. Úkoly byly na opakování a procvičování již ukončených tématických celků. Žáci pracovali samostatně a organizovali si svou práci dle svého úsudku o zadaném úkolu. V úvodu všem „kouzelné sluchátko“ napovědělo, jak bude výuka probíhat a na co nesmí zapomenout. Děti pracovaly tiše, byly k sobě navzájem tolerantní. Mezi druhou a třetí vyučovací hodinou je rozptýlil Horáček a Pažout, se kterými jsme si zahráli hry. V závěru dne si každé dítě zvolilo činnost, která je mu blízká tak, aby nerušil děti, které ještě pracovaly na zadaných úkolech. Dětem se den líbil a další výuka na nás čeká v předvánočním čase.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 12.11.2013 se konal turnaj v přehazované dívek 8. a 9. třídy. V rámci zkvalitnění hry a také poznání nových soupeřů se zúčastnilo i družstvo sedmaček a děvčata ze ZŠ v Hrušovanech. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. V prvním zápase vyhrály sedmačky nad deváťačkami, ve druhém porazily Hrušovany osmačky.V boji o třetí místo ho získala 9.A, o vítězství hráčky z Hrušovan. Všem zúčastněným děvčatům blahopřejeme a jsme rádi, že mají chuť se hýbat a třeba i bojovat o co nejlepší výkon.

V rámci naše soutěže Sportovec roku získává 9. A 100 bodů, 8. A 80 bodů, výsledky zbývajících družstev se nezapočítávají.

Na škodu akce bylo nevhodné chování některých žáků z 9. A, kteří i přes napomenutí a vykázání z tělocvičny narušovali turnaj. Na základě tohoto nebudou mít na další sportovní akce přístup.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 7. listopadu se žáci osmého ročníku zapojili do projektu Dejte šanci dětem ulice zaměřeného na pomoc mladým lidem, kteří se ocitli ne vlastní vinou bez domova. Pět dvojic nabízelo nejprve ve škole a pak i v obci propisovací tužky. Děkuji Karolíně Mrenicové, Nele Štyksové, Ann Molnárové, Pavlíně Kubišové, Haně Ivičičové, Sabině Juríčkové, Pavle Seveldové, Markétě Luknárové, Martinu Novosadovi a Marku Krejčímu , kteří se sbírky aktivně zúčastnili, i všem, kteří přispěli.

  Jana Juřenová

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.