V neděli 21. 4. 2013 se pod záštitou SRPŠ při MŠ a ZŠ Drnholec konal již druhý dětský krojový ples. Zahájen byl Českou besedou v podání sedmi souborů, které vytvořily devět koleček po osmi tanečnících. Dohromady bylo na tanečním parketu při samotném zahájení 72 krojovaných malých děvčat a chlapců. Nejdále to měli k nám tanečníci z tvrdonické Pomněnky. Dále pozvání přijaly soubory Borověnka z Valtic, Hanýsek ze Šakvic, Hrozének z Bulhar, Palavánek z Mikulova, Dunajek z Dolních Dunajovic a náš Jarabáček. Pozvání též přijal i vítěz verbířské soutěže ze Strážnice pro rok 2012 Martin Kobzík z Týnce. Společně s Jakubem a Petrem Ševčíkem pak hodnotili krojované v párovém tanci, vrtěné a verbuňku. Celé odpoledne se tancovalo, zpívalo , vrtělo a skákalo za doprovodu dechové hudby Horenka. Celý ples si připravili rodiče a děti Jarabáčku, za což jim patří velký dík. Děkujeme školní jídelně a sponzorům, kteří naši mládež podporují ve folkloru, který se pomalu ale jistě zabydluje i v našich končinách. Děkujeme.

 Bronislava Šimčíková a Miroslava Štyksová – vedoucí Jarabáčku

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 30.4. se na národce již od samotinkého rána rojily čarodějnice jedna za druhou. Celé dopoledne se neslo v duchu čarodějnických luštěnek, počítání, doplňovaček a zaříkávadel. Prvňáčci s druháky dokonce soupeřili v hodu koštětem, letu na koštěti a skoku s koštětem. Mladí čarodějové a čarodějky se učili míchat lektvary lásky, moudrosti a taky kamarádství. Jak se dětem den plný kouzel líbil? Podívejte se. My, čarodějky prvního stupně jsme si rozhodně den užily. 

Čarodějnice Broninda 

 

Vstup do fotogalerie

10 nejlepších dětských folklorních souborů jihomoravského kraje se v neděli 28.4.2013 utkalo o postupové místo do celostátní přehlídky DFS v Jihlavě. Jarabáček reprezentoval region Mikulovsko. Ostudu neudělal, ale ještě se máme co učit. Postoupil soubor Valášek z Brna a strážnický Danaj. Gratulujeme. Rodiče i děti se měli možnost podívat, jak tancují a zpívají nejlepší soubory z jihomoravského kraje. Udělali si krásný výlet do skanzenu. Domů jsme dorazili v 19.00 hod. Všem děkuji za reprezentaci školy a městyse.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu se naše gymnastky a 2 gymnasté zúčastnilli letošních posledních závodů ve Šlapanicích. Je to pro ně nejnáročněčnější závod – na třech nářadích. Soupeři byli závodníci z tělovýchovných jednot. Přesto jsme dosáhli pěkných výsledků. Jakub Křivánek druhé místo v mladších žácích, Karolína Mrenicová druhé a Eliška Marxová třetí místo v dorostenkách. V kategorii žen se umístila Kristýna Růžičková na třetím místě. Holky Marxovy a Kristýna sice chodí na gymnázium, ale u nás trénují. I ostatní závodníci podali své nejlepší výkony. Všechny výsledky naleznete na nástěnkách TV. Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Nyní chceme v trénincích „najet“ na nácvik nových obtížnějších cviků. S chutí do toho!

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 23. 4. proběhlo školní kolo v přehazované dívek 6. a 7. ročníku. Přihlásila se 3 družstva – 2 z 6. tříd a jedno ze sedmé. Chválím šesťačky, kterých bylo včera ve škole 12 a všechny se turnaje zúčastnily. Mimo soutěž hrálo družstvo z Hrušovan, které je na lepší úrovni a jsou v něm i volejbalistky. Účelem bylo, aby naše děvčata zažila lepšího soupeře a donutila se k rychlejší a aktivnější hře. A jak to dopadlo? Vyhrála děvčata z 6.A, druhé byly sedmačky a třetí 6.B. Budou-li děvčata na sobě ještě pracovat, chtěli bychom na přehazovanou do Mikulova a zazávodit si s mikulovskými školami.

Všem děvčatům blahopřejeme a připisujeme body do SPORTOVCE.

 Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Ahoj! Mé jméno je Lípa Srdčitá. Stojím před drnholeckou školou už pěknou řádku let. Za tu dobu jsem toho prožila hodně. To dobré i to špatné...

Jsem řeka Dyje. Jsem voda. Jsem tu stále. Neustále se opakuji. Vlévám se do jiných řek, pak do moří a nakonec oceánů. Voda je tu stále...

Kdy se Země směje?
Když každý člověk recykluje.
Kdy Země pláče?
Když jí člověk ubližuje.
Naše zeměkoule,
má z nás velké boule,
ozon ji nechrání,
kdo z nás ji zachrání?

  ukázky z prací žáků naší školy

Literární práce žáků ke Dni Země 2013

 

Vstup do fotogalerie

Jen těsně unikl postup našemu smíšenému družstvu 4. a 5. třídy na okresní kolo ve vybíjené v Hustopečích. Na okrskovém kole v Mikulůově totiž ve skupině porazilo družstvo Dolních Dunajovic, ZŠ Valtice a ZŠ Hlohovec. V souboji o první místo se naši žáci utkali s družstvem pořádající ZŠ Mikulov Valtická a jasně prohráli. Za jejich výkon je ale potřebné všechny pochválit. 

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Přispět na práci záchranné stanice Seiferos, poučit se o životě a zvycích dravců (= něco zopakovat z dřívějších let + něco se dozvědět nového), pobavit se hláškami moderátora, nahřát se na opožděném jarním sluníčku a trošinku se ulít z výuky - to vše v jednom mohli žáci naší školy v pondělí ráno místo prvních dvou vyučovacích hodin.

 Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se v Brně Bohunicích konalo krajské kolo recitační soutěže jednotlivců Dětská scéna 2013, kam postoupila také naše žákyně 8. třídy Nikola Mandíková. V její kategorii (8. a 9. tříd) se představilo 17 soutěžících s pestrou paletou básní i prózy. Z recitátorů nakonec porota vybrala jednoho postupujícího do celostátního kola v Praze, pěti soutěžícím udělila zvláštní ocenění. Nikola se rozhodně mezi soutěžícími neztratila, i když žádné ocenění nezískala. Myslím, že pro letošek bylo přínosné zjistit, jak si porota představuje přednes, na co klade důraz, co vytýká. A příští rok? Kdo ví...

  Tomáš Procházka

 

Vstup do fotogalerie

Jarabáček se líbil divákům i porotě, jede reprezentovat do Strážnice

…co o nás napsali…… Mikulovský portál – kultura

V neděli 7. dubna v mikulovském kině soutěžily soubory z Podpálaví v oblastním kole přehlídky dětských národopisných souborů Jihomoravského kraje.

Soutěž zahájil valtický soubor Borověnka v doprovodu cimbálové muziky Valtičánek a předvedli vystoupení Škola. S podobnou tématikou školáků a her se v pásmu Na školu představil domácí dětský soubor Palavěnka v doprovodu malé cimbálové muziky při Základní umělecké škole v Mikulově.

Jarabáček z Drnholce svým vystoupením Na jarmarku sklidil v hledišti velký aplaus a stal se favoritem odborné poroty i veřejnosti. Přehlídku zakončil v mikulovský národopisný soubor Palavánek s programem V Jevišovce u Dyje, doprovodnou muzikou byla cimbálovka Kolík.

Výkony zúčastněných souborů hodnotila odborná porota ve složení Hana Štanclová, Hana Dobrovolná, Kateřina Kovaříková, Ivo Urban a Milan Zelinka. „Děkujeme všem souborům za účast a profesionální výkony, jsme rádi, že lidová hudba má tolik nadějného dorostu. Jarabáčku přejeme v krajském kole 28. dubna ve Strážnici hodně štěstí,“ sdělil při vyhlášení výsledků předseda poroty Ivo Urban.

Děkujeme všem, kteří nám fandí a podporují nás. Poděkování patří rodičům a samotným dětem za poctivý přístup při práci v Jarabáčku. Děkujeme.

  Bronislava Šimčíková a Miroslava Štyksová – vedoucí Jarabáčku

 

Vstup do fotogalerie

Ve školním kole recitační soutěže byli vybráni nejlepší recitátoři z jednotlivých kategorií k reprezentaci naší školy v oblastním kole v Mikulově. Recitační soutěž 4.dubna 2013 doprovázela příjemná atmosféra, pěkné přivítání i doprovodný program, vysoká úroveň soutěže, kvalitní připravenost soutěžících, sladké občerstvení. Všichni soutěžící z naší školy – Daniela Vlková, Marie Lukačovičová, Iveta Grossová, Tomáš Foltán, Nikola Mandíková a Marie Bártová předvedli skvělé výkony, do krajského kola v Brně postoupila Nikola Mandíková. Všem za důstojnou reprezentaci děkuji.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Na úterý po Velikonocích se těšili žáci ze 3. – 5. třídy. V hojném počtu si ve vybíjené proti sobě zahrála čtyři družstva. Po vzájemných utkáních zvítězilo družstvo ze 4.třídy, na druhém místě skončili páťáci a třetí místo obsadily děti ze 3. třídy. Je třeba pochválit i čtvrté družstvo, které bylo smíšené. Nejlepší hráči ze všech tříd budou naši školu reprezentovat v Mikulově.

  Zuzana Mrenicová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek se družstvo chlapců a jedné dívky zúčastnilo 1. kola Coca Cola Cupu v Hrušovanech nad Jevišovkou.. Na umělé trávě za citelně chladného počasí se jim vstup do turnaje vydařil, protože deklasovali družstvo ZŠ Božice 8:1. Druhý zápas byl daleko vyrovnanější, ale i v tom se nám podařilo porazit ZŠ Hevlín 2:1. Rozhodující zápas byl se ZŠ Miroslav. Zde se ukázala především mentální nevyzrálost našich žáků, protože prohráli 2:0 a za všechno mohl "rozhodčí". Přesto 2. místo je dobrým výsledkem.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 6. dubna 2013 se konal již 17. ročník gymnastických závodů. Letos se sešlo 102 závodníků z 12 škol nejen z našeho okresu. Také diváků bylo nebývale – odhadem přes 200. V krásně připravené a vyzdobené tělocvičně se závodilo ve 3 sledech – od dětí z mateřských škol po dívky 8. – 9. tříd. Z nejlepších našich úspěchů vyzvedneme 1. místo Vojty Marxe, 3. místo Mirky Markové (je z Dobrého Pole, ale trénuje u nás), 1. místo Kuby Křivánka, 1. místo Elišky Marxové, 3. místo Karolíny Mrenicové a 3. místo Lidky Marxové ( sestry Marxovy chodí na gymnázium, trénují v Drnholci). Všem blahopřejeme a děkujeme všem našim gymnastkám a gymnastovi za reprezentaci naší školy. Je škoda, že upadá (a téměř upadl) zájem ze strany chlapců – na 2. stupni závodil pouze jeden! Na druhé straně nás těší velký zájem těch nejmenších.

Poděkování zaslouží také všichni, kdo se na přípravě a realizaci závodů podíleli – provozní zaměstnanci, učitelé a žáci, kteří při závodech pomáhali, školní jídelna, trenéři a rozhodčí. Děkujeme všem sponzorům (byli zveřejněni v tělocvičně), kteří letos přispěli k pěkným cenám a aspoň drobností byli oceněni všichni závodníci.

Vybrané gymnastky mají před sebou ještě závody ve Šlapanicích koncem dubna. Dále pilné tréninky a chuť do závodění!

Kateřina Smíšková 

Výsledková listina 17. ročníku okresního přeboru ve sportovní gymnastice (.pdf)

 

 

Vstup do fotogalerie

Smůlovatý turnaj odehráli starší žáci na okresním přeboru v košíkové, který proběhl ve sportovní hale ve Valticích. Po velmi smolných prohrách o 1 bod s Velkými Němčicemi a o 2 body se ZŠ Břeclav Valtická je 5. - 6. místo v okrese neúspěchem.

 Stanioslav Pichanič

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.