Vstup do fotogalerie

4,00 – odjezd z Drnholce, 17 dětí a 15dospělých, zima, začíná sněžit

10,00 – začátek prohlídky v koncentračním táboře Osvětim, zima, studený vítr, ve tvářích účastníků smutek, překvapení, údiv nad tím, co všechno vůbec člověk může udělat druhému člověku, který nemá tu „správnou“ rasu, náboženství, názor…

12,00 – pokračování prohlídky v koncentračním táboře Březinka, zima, ledový silný vítr umocňuje výše popsané pocity, bezmoc, nevyřčené otázky a odpovědi

19,00 – návrat do Drnholce, zima, sníh

Hrozný, ale velmi poučný zážitek za námi, nedá se slovy vyjádřit, musí se prožít.

  Jana Kalandrová

 

Vstup do fotogalerie

Dne 20.3.2013 jeli třeťáci,čtvrťáci a páťáci do divadla Radost na divadelní představení Rychlé šípy. Hlavní hrdinové vystoupení Mirek Dušín, Jarda Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka bojovali o vlajku s kluby Černí jezdci, Bratrstvo kočičí pracky a Podkováky. Šlo poznat, že skoro všem se nejvíce líbilo házení papírovými koulemi na herce.

 Tomáš Foltán

Do Brna jsme jeli autobusem. Přijeli jsme do divadla a pohodlně se usadili. Za necelých pět minut divadelní představení Rychlé šípy začalo. Ukázalo se, že herci byli velice dobře připraveni a svým vystoupením všechny diváky zaujali. Členové Rychlých šípů zažívali velká dobrodružství. Na konci bylo sehráno ještě menší loutkové představení – Na statku. Představení se nám líbila a velice jsme si je užili.

  Adéla Dědíková

 

Vstup do fotogalerie

V neděli 31.3.2013 ve 14.00 zpříjemnili Jarabáčci studené Velikonoce v teplém sále drnholecké koštování vín svým vystoupením. Předvedli své pásmo Na jarmarku a skočné kyjovské. Mrkněte, jak jim to slušelo. Děkuji rodičům i dětem za hojnou účast.

 Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

 V úterý se starší žáci zúčastnili okrskového kola v košíkové ve Valticích. Za účasti čtyř družstev si celkem jistě vybojovali postup na okresní přebor, který pořádá ZŠ Valtice.

 Stanioslav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Zimo, zimo, táhni pryč,
nebo na tě vezmu bič.
Odtáhnu tě za pačesy,
za ty hory, za ty lesy.
Až se vrátím nazpátek,
svléknu zimní kabátek!

 

 

Vstup do fotogalerie

KRAJSKÁ POSTUPOVÁ PŘEHLÍDKA ŠKOLNÍCH PĚVECKÝCH SBORŮ JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Ve čtvrtek 21. 3. se náš pěvecký sbor zúčastnil krajské přehlídky pěveckých sborů v Brně. Soupeřil spolu s dalšími pěti sbory Jihomoravského kraje (Lelkováček, Holzováček, Kuřimská kvítka, Čerešničky a Cantando) o zlatou stuhu.

Konkurence byla vskutku veliká, přesto se naše děvčata mohla pyšnit krásným výkonem. Ten nejlepší z nejlepších byl ovšem dětský sbor Čerešničky z Brna, který si odnesl zlatou stuhu a může jako jediný reprezentovat náš kraj v celostátním kole, které se uskuteční 24. 5. - 26. 5. v Uničově.

Naše zpěvačky, 5. – 9. ročníku, se předvedly s pásmem lidových písní z Čech a Moravy, které nacvičily ve dvojhlasé i trojhlasé úpravě.

Do Uničova jsme sice nepostoupily, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Děkuji všech děvčatům za fantastický výkon!  

Martina Bejdáková

 

Vstup do fotogalerie

V úterý 19.3. se uskutečnil turnaj smíšených družstev 8. a 9. tříd v odbíjené. Za účasti 3 družstev se žáci a žákyně snažili, ale předvedená úroveň hry byla slabá. Vítězem se stalo družstvo 9. třídy. Pochvalně chceme vyzvednout výkon Venduly Ligasové – hlavně odpovědný přístup ke hře. Zkuste ji ostatní následovat!

  kabinet Tv

 

Vstup do fotogalerie

V sobotu 16.3. se v Mikulově uskutečnila folklórní pěvecká soutěž Mikulovský zpěváček. Této soutěže se zúčastnili zpěváci a zpěvačky folklórního souboru Jarabáček a pěveckého sboru při ZŠ v Drnholci.

Naši zpěváčci uspěli ve všech třech kategoriích.
1. kategorie – Kateřina Jandová – 2. místo a Klára Štyksová - 3. místo
2. kategorie – Tomáš Ledvina – 1. místo a Petr Polák- 2. místo
3. kategorie – Sarah Abassy – 1. místo a Táňa Trefilíková -2. místo.
Zvláštní cenu poroty obdržela Adéla Byloková.

Do dalšího regionálního kola konaného 7.4. ve Ždánicích postoupilo celkem 6 dětí, z nichž 4 jsou žáky naší základní školy. Držet palce tedy můžete Táni Trefilíkové, Sarah Abassy, Petru Polákovi a Tomáši Ledvinovi.  

M. Bejdáková a B.Šimčíková 

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 14. 3. 2013 se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. V 1. kategorii (prvňáčci) porotu ve složení J. Palíková, J. Juřenová, H. Škrabalová a L. Krivjanský nejvíce zaujala Daniela Vlková.

Ve 2. kategorii (2. - 3. třída) zabodovala Marie Lukačovičová, oceněna byla i Adéla Byloková za dramatizaci „O Palečkovi“.

Ve 3. kategorii (4. - 5. třída) se na prvním místě umístil Tomáš Foltán, dramatizaci textu vyhrála Iveta Grossová.

V kategorii starších žákyň uspěla dramatizace textu v podání Nikoly Mandíkové.

Všechna vystoupení se povedla, všichni soutěžící byli za svoji odvahu odměněni perníkem. Program zpestřili prvňáčci pod vedením paní Bejdákové představením v německém jazyce o zvířátkách a celé publikum svým zpěvem. Po předání cen výhercům závěrečnou tečku soutěže udělal pan Krivjanský, jehož recitace mezi publikem byla oceněna jako „nejlepší“. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné přednesy, publiku za příjemnou atmosféru a všem zúčastněným za hladký průběh celé soutěže.

  Žáci 4.třídy Grossová, Sulz, Foltán a Petrů

 

Vstup do fotogalerie

 Ve čtvrtek odpoledne přišli žáci popřát ženám – seniorkám k jejich svátku. Doufáme, že básně, písně, tanečky a hra na flétnu přispěly k dobré náladě a potěšily srdce přítomných babiček.

Jana Juřenová 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu se dvě družstva gymnastek zúčastnila závodů ve Slavkově. Za mladší žákyně soutěžily Tereza Mrenicová, Lenka Růžičková, Šárka Němcová a Mirka Marková, která k nám jezdí trénovat z Dobrého Pole. V družstvech se umístily na 2. místě. Za starší žákyně závodily všechny holky Marxovy – Lidka, Eliška a Maruška (chodí na gymnázium, ale trénují v Drnholci) a Kája Mrenicová – rovněž v družstvech obsadily 2. místo. Nejlepšího umístění v jednotlivcích dosáhly Eliška a Maruška Marxovy na 5. a 6. místo. Družstva získala poháry a diplomy a hlavně dobrý pocit z předvedených výkonů. Naše tréninky přinesly ovoce. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci nejen naší školy.

V tomto školním roce nejen tato děvčata čekají tradiční závody v Drnholci 6. 4. 2013, na které vás jako diváky srdečně zveme, a v polovině dubna Šlapanický koniklec. Jsou to na přípravu náročnější závody – čeká nás tudíž už jen pár poctivých tréninků.

Všem gymnastům (těch je málo) a gymnastkám vzkazujeme – VYDRŽET! Později můžete sklízet úspěchy jako naše děvčata ve Slavkově.  

 

  Kateřina a Libor Smíškovi

Vstup do fotogalerie

V pondělí se uskutečnilo školní kolo v gymnastice. Byla to hlavně nominace na dubnové krajské závody. Gymnastky to vzaly vážně – většina měla pěkné gymnastické trikoty, přišlo i pár diváků z řad rodičů. A výsledky?

1. a 2. třída:
1. Nikol Rohrerová
2. Klára Lukáčová
3. Nikola Ševčíková

6. a 7.ročník:
1. Karolína Mrenicová
2. Klaudie Kučerová
3. Sára Abassy

3. - 5.třída:
1. Tereza Mrenicová, Jakub Křivánek
2. Šárka Němcová
3. Adéla Dědíková

8. a 9. ročník:
1. Marie Bártová, Rudolf Ivičič
2. Nadim Abassy

Do krajského kola kromě výše uvedených postoupí další dva v každé kategorii. Všem blahopřejeme a těšíme se na 6. dubna, kdy si výkony porovná téměř stovka gymnastů z jižní Moravy. A přijďte se podívat – koná se již 17. ročník.

  Kateřina Smíšková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.