Vstup do fotogalerie

V úterý se uskutečnila první soutěž v ruském přednesu – jakéhokoliv ruského textu. V třídních kolech se předvedli všichni žáci, do školního kola byli vybráni 2-3 . Žáci se učí ruštinu jako druhý cizí jazyk od 7. třídy – 2 hodiny týdně. Školního kola se mělo zúčastnit 8 „ ruštinářů „ – nakonec přišlo jen 5 – jedna žákyně onemocněla a dva žáci bez omluvy nepřišli.

Zúčastnění byli oceněni diplomem a sladkostí – Tomáš Linhart za pohádku o řepě, Vendula Hradilová za text písně „Na Kavkaze je hora“, Pavla Seveldová za báseň „Útes“, Marek Ritter za pohádku a porotou nejlépe byla vyhodnocena Jarmila Lukešová za báseň „Co bylo k obědu“. V porotě zasedly paní učitelky Palíková, Škrabalová, za vedení J. Kalandrová, J. Juřenová a vyučující K. Smíšková.

Všem zúčastněným děkuji a těším se, že podobných minisoutěží bude přibývat. Žáci se naučí vystupování, zklidní nebo naopak projeví svůj temperament, udělají radost svým třídním učitelům, rodičům a určitě i sami sobě. Zasluhují pochvalu!

 

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Každé ráno v pondělí, jezdíme na plavání. V neděli se balíme, do vody se těšíme. Máme príma lektory, už skáčeme do vody. V sušárně se sušíme, do ručníků balíme. Pod vodou se topíme, proto se plavat učíme. Hrajeme si vodní hry, čekají nás závody. Jsme sice jen druháci, ale žádní bubáci. I když závod nevyhrajem, vysvědčení přec dostanem. 

žáci 2. třídy 

 

Vstup do fotogalerie

  Již potřetí se Jaroslav Šenk stal přeborníkem okresu ve šplhu. Dosaženým časem 2,33s se sice nepřiblížil rekordu okresu 1,81s, ale i přesto nám jeho výkon udělal radost.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 6.2.2013 žáci první a druhé třídy navštívili brněnské divadlo Radost. Děti se slušně chovaly a vytvořily báječnou atmosféru divadelnímu představení Pepka námořníka.

  Bronislava Šimčíková

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.