Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 31. ledna naši žáci obdrželi hodnocení za první pololetí a po zkráceném vyučování vyběhli vstříc jednodennímu volnu. Škola ale neosiřela na dlouho, neboť již v půl druhé jsme přivítali nové zájemce o vzdělávání na naší škole. Zapsat své děti přijeli nejprve rodiče z Jevišovky a jeden zájemce přijel z Nového Přerova. U vchodu je již tradičně vítali starší žáci prvního stupně, kteří se ochotně ujali uvítací role a postarali se, aby nikdo nezabloudil. Letos to byli žákyně a žáci čtvrtého ročníku převlečení za pohádkové bytosti. Pak už si předškoláky přebíraly paní učitelky Juřenová, Škrabalová , Šimčíková a Bejdáková, aby zjistily jejich připravenost na vstup do školy. Formou her na různá povolání děti prokazovaly schopnost vyjadřování, prostorové orientace, kresby, držení tužky, znalost základních matematických pojmů. Celkově lze říci, že byly dobře připraveny, nebyly bojácné a pracovaly s chutí. Jediným mráčkem na celkovém dojmu z jejich výkonů je špatná výslovnost, která má evidentně klesající úroveň. To je asi největší úkol pro rodiče budoucích školáčků na zbývající čas do nástupu do školy.

Žádost o povinnou školní docházku si prostřednictvím svých rodičů podalo 22 dětí. 17 z Drnholce, 4 děvčata z Jevišovky a 1 chlapec z Nového Přerova.

  Jana Juřenová

Vstup do fotogalerie

V předmětu Práce v domácnosti uzavřeli žáci 6.A a 6.B 1. pololetí výrobou chuťovek. Velké většině se podařilo vyrobit velmi chutné jednohubky. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Po několika letech nezájmu letos konečně převyšoval počet soutěžících v anglické konverzaci počet členů poroty, i když některým přihlášeným znemožnila účast chřipka. Nejenom počet soutěžících, ale i jejich výkony porotu mile překvapily, kupodivu se neobjevovaly chyby, kterých se dříve žáci ne a ne zbavit. Velmi dobře zvládly (samé dívky) poslech a porozumění, pracovní listy vyplnily bez problémů. V následné konverzaci už byly rozdíly větší, ale všechny dívky obstály, za což obdržely pěkné ceny, které jim pomohou v dalším studiu jazyka.

Závěrečné pořadí bylo následující:

I. kategorie
1. místo neuděleno
2. místo – Mrenicová Karolína a Seveldová Pavla

II. kategorie
1. místo – Pluskalová Marie
2. místo – Sulz Christina
3. místo – Mandíková Nikola
4. místo – Šulanová Lucie

Všem soutěžícím blahopřejeme a těšíme se na příští ročník.  

Jitka Radkovičová 

 

Vstup do fotogalerie

V pátek jsme se vydali se včeličkami do zimní přírody. Rtuť teploměru ukazovala –4 stupně a proto jsme se nejdříve namazali krémem, aby nás mráz nespálil. Po krátkém seznámení s programem vycházky a bezpečném chování jsme vyrazili. První zastávka byla na hrázi Dyje. Nejdříve jsme pozorovali hejno labutí a divokých kačen na hladině řeky. Připomněli jsme si, jak vypadá pták, ale navíc jsme se dozvěděli, proč se vodním ptákům nenamočí peří. Zjistili jsme, kterým směrem teče řeka, na kterém břehu stojíme a proč řeka v zimě nezamrzne a rybník ano.

Druhá zastávka byla na mostku v lese, kde jsme se občerstvili, napili ještě teplého čaje a pokračovali jsme do lesa. V lese jsme popisovali stromy listnaté a jehličnaté a hledali rozdíly v zimě. Poznal každý. Poslední zastávka byla u krmelce. Krmelec byl plný sena, zrní i kukuřice a Adélka našla i kamennou sůl. Tudíž se děti přesvědčily, že obrázky v učebnici prvouky nelhaly. Po prohlídce krmelce, které se ujal Erik, se všichni těšili na odlévání stop. Se sádrou se děti měly možnost seznámit již v předešlé hodině pracovních činností. Práce jim šla snadno a docela i rychle. Nejdéle to trvalo děvčatům. Výsledky prací si někteří odnesli domů, ostatní se pochlubili starším kamarádům. Celé dopoledne se vydařilo, děti se naučily zase něco nového a hlavně si vyzkoušely, jak snadné je získat odlitek z přírody, i když třeba mrzne. Další dopoledne v přírodě nás čeká v jarních měsících. Snad se nám taky vydaří.  

  Bronislava Šimčíková

Vstup do fotogalerie

Vynikajícího úspěchu dosáhl náš žák Ondřej Šenk na XIV. ročníku Hustopečské skákání Moss Logistic 2013. V kategorii mladších žáků v konkurenci 24 závodníků a před zraky současného mistra světa Jesse Williamse a zakladatele flopu Dicka Fosberyho překvapil všechny soupeře a tuto kategorii vyhrál výkonem 145 cm. Tímto výkonem vyrovnal letošní nejlepšívýkon v republice. Ondrovi patří velké poděkování za sportovní reprezentaci školy.

  Stanislav Pichanič

Vstup do fotogalerie

 V neděli 20. ledna se v kinosále uskutečnil maškarní karneval. Snad nepříznivé počasí, snad pomalé trávení nedělního oběda přispělo k tomu, že se sešla asi jen polovina masek než vloni. Nic nás ale neodradilo, abychom rozjeli zábavu ve velkém stylu.

Taneční parket zdobily krásné princezny a víly, před nebezpečnými piráty a loupežníky nás chránili policisté a šerifové s kolty proklatě nízko.

Sotva jsme svá prázdná břicha naplnili lahodnými koláči, už nás čekala zákeřná bitva s papírovými koulemi. Po chvilce oddechu došlo na měření sil. Lanem se přetahovali malí, velcí, tlustí, tencí,...zkrátka všichni, co měli ruce a nohy.

Programem nás tradičně provázela pirátka Hanka Vlková. Velké poděkování patří děvčatům ze základní školy a jmenovitě také děkujeme Městysi Drnholec, paní Krškové, panu Konečnému, panu Slámovi a paní Kabrhelové za jejich sponzorské dary.

Karneval se povedl na jedničku a už teď se těšíme na ten další!

 text Martina Bejdáková, foto Luděk Zámečník

Vstup do fotogalerie

Letošní ročník turnaje se změnil v otevřené mistrovství 8. a 9. ročníku. V dobré atmosféře a při podání dobrých výkonů získal prvenství mezi chlapci Radek Zabloudil před Šimonem Táborou a Jiřím Křížem. V kategorii dívek se naopak prosadila žákyně 8. ročníku Nikola Mandíková před Marií Bártovou a Christinou Sulz. Vyhlášení vítězů proběhne jakmile budou aktéři přítomni ve škole.  

Zdeněk Slavík 

 

Vstup do fotogalerie

V břeclavském Domě školství se v úterý 22. 1. 2013 utkalo 32 školních týmů v krajském finále Přeboru škol v šachu.

Naši školu reprezentovali dva týmy. V kategorii 1.stupeň ZŠ soutěžilo družstvo ve složení Roman Machala, Lukáš Žídek, Tomáš Foltán, René Kocourek. Obsadili skvělé páté místo. V kategorii 2.stupně ZŠ naši hráči hráli pouze ve třech, jeden to vzdal. Radek Zabloudil, Ondřej Šenk a Pavla Seveldová se i tak umístili na desátém místě. Soutěž probíhala ve skvělé atmosféře, všichni soutěžící si zaslouží velkou pochvalu.

  Hedvika Škrabalová

 

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek jela naše děvčata do Břeclavi na okresní přebor v přehazované. Mladší žákyně ve složení J. Konečná, N. Štyksová, P. Seveldová, N. Molnárová, S. Juričková, K. Kučerová, B. Pražáková, M. Pecková, M. Kalianková a B. Grimmová jely nasbírat zkušenosti mimo školu – tvrdě vybojovaly jeden bod. Starší děvčata reprezentovaly D. Grulichová, N. Mandíková, T. Žaludková, M. Bártová, Ch. Sulz, Z. Skaláková, M. Pluskalová, M. Drozdová, A. Hozová a A. Vlachová a předvedly vynikající a bojovný výkon a v konkurenci pěti škol skončila na druhém místě. Všechny hráčky zasluhují velkou pochvalu – za herní snahu a také vzorné chování.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Velmi pěkné sportovní okamžiky byly k vidění na místním kole pálkované 6. a 7. tříd. Vyrovnané boje rozhodla větší fyzická vyspělost družstva 7.A, která se projevila především při práci v poli. Všechna družstva 7.AQ, 6.A a 6.B zaslouží pochvalu za účast a zodpovědný přístup k soutěži.

  Stanislav Pichanič

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.