Staré drby - květen 2007

Kategorie: 2003 - 2008

Přírodovědná vycházka - 29. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Třeťáci a čtvrťáci se vydali do Jevišovky na přírodovědnou vycházku...


Focení tříd - 28. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Každoroční nadílka hromadných třídních fotografií je opět tu... Zatím chybí fotka Pasohlávské třídy a pedagogického sboru - až vyfotíme, přidáme ke kolekci ;-)


Družina "vaří" zmrzlinový pohár - 27. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

S dětmi jsme se rozhodli, že se v parných dnech příjemně osvěžíme. Vydali jsme se proto do cvičné kuchyně, kde jsme si společně připravili zmrzlinový pohár. Všichni byli moc šikovní. Děti předvedly, že doma pomáhají mamince v kuchyni, uměly pěkně krájet a loupat ovoce. Také s umýváním nádobí se skvěle děti popraly. Pohár se všem povedl, byla to dobrota (i paní uč. Sejkorová to potvrdila). Kuchyň jsme vzorně uklidili a s plným bříškem odcházeli domů.

 Eliška Macajová

PS - Jak ten čas letí (aspoň z pokledu dospělého)! Ještě před dvěma lety to byla žákyně devátého ročníku naší školy a dnes už je tu na praxi. A s dětmi to podle všeho umí - je na ně hodná a ty si ji hned oblíbily. Řeč je o Terezce Sedlákové, kterou na fotkách můžete také zahlédnout.

 Tomáš Procházka

Den otevřených dveří - 26. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Den otevřených dveří (alias akce "Průvan") proběhl v sobotu odpoledne za tropických veder a pod pohrůžkou bouřek a krupobití. Na živelné pohromy naštěstí nedošlo (nepočítáme-li vedro), a tak mohla proběhnout akce úspěšně. Rodičů se sešlo dost (bál jsem se, že zůstaneme ve škole sami, spousta lidí - dětí i rodičů - byla na hasičských závodech na Starátku), občerstvení fungovalo, výrobky se prodávaly, Drnholecký slavík se stihl, volejbal se odehrál, fotky nafotily a vše opět poměrně bleskově uklidilo. Co víc si přát? :-)

PS - Pěkné fotky z této akce můžete zhlédnout také na adrese
http://znojmia.cz/foto/galerie2006.

PPS - Video ze Slavíka si prohlédněte na téže adrese v sekci video
http://znojmia.cz/video

 Tomáš Procházka

Dějepisná exkurze Mikulov - 25. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

V pátek 25. května to všichni šesťáci zabalili a v rámci dějepisné exkurze si jeli historii takzvaně ohmatat. Protože učivem šestky je pravěk a starověk, nemohla jejich cesta směřovat jinam, než do muzea v Mikulově, kde je pár dní otevřená nová výstava Římané a Germáni pod Pálavou. Kdo neviděl, ať tam spěchá. Tak ucelený pohled na toto období zde ještě nebyl. Další cesta směřovala do Dolních Věstonic za lovci mamutů. Závěr exkurze tvořila prohlídka Římského vršku z vody Velké laguny. Opět lze jen doporučit.

 Ladislav Krivjanský

Jak nemohli ven... - 25. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Hej, konečně tady máme zase jednou pravý bulvární drb! ;-)
V pátek poslední hodinu se povedlo deváťákům z 9.A i se svým vyučujícím Liborem Smíškem uvíznout ve třídě. Na dveřích totiž prasklo cosi v zámku a dveře nešly a nešly otevřít. Někteří už hledali v taškách spacáky (marně), jiní přemýšleli, koho prvního sníst, až bude hlad. Nakonec pan školník devítku z jejího doupěte vysvobodil, i když velkou radost ze zničených dveří neměl...

 Tomáš Procházka

Třeťáci a čtvrťáci v divadle a na výstavě - 22. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Včerejší den byl pěkný. Jeli jsme na hrad Špilberk a tam jsme se šli podívat na výstavu hraček, s kterými si hráli ještě naši dědečkové a babičky. Výstava se mi moc líbila. Byli jsme taky na nádvoří a tam jsme slyšeli hrát zvony.
Potom jsme jeli do divadla Radost na hru "Čarodějná škola". Bylo to pěkné.
Cestou zpátky jsme se stavili u paní Maškové na zmrzlinu. Byla skvělá. A navíc jsme se v autobuse skoro upekli, takže to bylo osvěžující. Klidně bych si to ještě zopakovala.

 Katka Ferbyová, 4.B

Soutěž v Lanžhotě - 20. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Místo nedělního vyspávání v posteli nás čekala dlouhá ranní cesta vlakem na první soutěž v našem tanečním životě. Konkurence byla veliká, na skupiny jako je např. Yamaha zatím nemáme (aspoň co se týče sponzorských darů :)
Ale i tak jsme z Lanžhota dovezly bronz, který získaly mladší holky. Nás "starší" :) žádným cenným kovem neocenili, ale odjely jsme s vědomím, že to nebylo tak strašný... Škoda, že soutěž byla jen pro kategorie do deváté třídy (tak co jsem tam vlastně dělala??), protože příští rok by to Drnholec určitě všechno vyhrál!!

 Karolína Zabloudilová

DNC Parket - 19. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Po vzoru jiných měst a vesnic, ve kterých se pořádají pravidelné taneční přehlídky, se konečně podobná akce uskutečnila i u nás v Drnholci. Na to, že se konala teprve poprvé, účast byla velice uspokojivá (diváci si ani neměli kam sedat :)
Myslím, že není nutno celý průběh popisovat, protože byl úplně stejný jako na ostatních přehlídkách. Jenom se na konci celého programu tanečně "utkaly" breakařské skupiny z Miroslavi a z Mikulova. To byl mazec!
Přehlídka byla sice nesoutěžní, ale ta choreografie, která získala nejvíce sympatií u obecenstva, si nakonec odnesla sladkou odměnu v podobě dortu. No a nevím čím to je, ale ten dort jsme nakonec snědly my!! (Jako ne že ho tam někdo zapomněl, ale jako že jsme vyhrály :D)

 Karolína Zabloudilová

PS - Pěkné fotky z této akce můžete zhlédnout také na adrese http://znojmia.cz/foto/galerie2006.


Páteční Coca Cola Cup - 18. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Do druhého kola soutěže se vypravili naši hráči. Sice se jim nepodařilo postoupit - jeden zápas vyhráli, jeden prohráli - ale jejich výkon nadchl trenéra tak, že před nimi smekl (aspoň tak to na fotce vypadá, že? ;-)


Družina a klub hledají poklad - 16. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Dne 16. 5. 2007 školní družiny a klub hledaly v Drnholci poklad. Děti měly za úkol jít podle šipek, které tvořily trasu směrem ke Starátku. Během cesty nacházely místa, kde měly hledat slovo do tajenky. Našly skoro všechna slova, až na dvě, které nám někdo vzal. Asi nám záviděl, že soutěžíme, a chtěl, abychom poklad nenašli. Ale ani to, že děti nenašly dvě slova, nevadilo - tajenku stejně vyluštily. Posledním úkolem bylo najít poklad. Paní vychovatelka Křivánková dětem napověděla, kde hledat, a netrvalo dlouho, poklad se našel. Děti měly velikou radost, protože dostaly peněženky a cukrovinky. Ještě i po návratu do školy si děti probíraly zážitky ze soutěže.

 Eliška Macajová

Plavecké závody v Hustopečích - 14. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Karolína Sejkorová, Veronika Damborská, Matěj Kubiš a Jaroslav Šenk reprezentovali 14. května naši školu na III. ročníku plaveckých závodů žactva v bazénu v Hustopečích. Za účasti 18 škol se umístili na výborném desátém místě. V atmosféře nabité touhou po vítězství Karolína Sejkorová obsadila skvělé druhé místo a nechala za sebou i spoustu chlapců.
Blahopřeji a věřím, že tyto výsledky budou výzvou i pro naše ostatní sportovce.

PS - fotky moc nevyšly... :-(

 Libor Smíšek

Den matek v Drnholci - 13. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Ke Dni matek si děti z mateřské školy a z národky připravily na neděli krátký program - tanečky, sborovou i individuální recitaci (např. Žáčkovu "Aprílovou školu"), flétnové skladby.
Nedělní odpoledne zahájil projevem místostarosta Drnholce Alois Švejda, jednotlivá vystoupení uváděla Pavlína Čížková (5. třída), program zakončil ženský pěvecký sbor. Zatímco sbor zpíval, děti stihly rozdat svým maminkám a babičkám kytičky.

 Tomáš Procházka

Zkoušky čerta Belínka - 11. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Tři čtvrtě roku věnovali spoustu svého volného času členové divadelního kroužku při Kulturním zařízení našeho městyse nácviku nové divadelní hry. Nyní nadešel čas sklizně - sklizně vavřínů. Když už se něco nacvičí, je přece potřeba to i prodat. A tak hráli (ano, bude tam měkké "i", mezi herečkami je skutečně i jeden herec!) nedávno mladí herci na soutěžní přehlídce, dnes se ukázali se svým představením mladším i starším spolužákům, v neděli zahrají maminkám...
O tom, že se představení líbilo, svědčí pozornost, kterou i jindy nezbední žáci věnovali účinkujícím.

 Tomáš Procházka

Volejbal chlapců v Pohořelicích - 4. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

V pátek se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru v odbíjené chlapců 8. a 9. tříd. I přes relativně špatné umístění (4. místo z pěti přihlášených) bych chtěl družstvo pochválit za velmi pěkné výkony prakticky ve všech zápasech.

 Stanislav Pichanič

McDonald´s Cup - 3. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se vybraní žáci 1. - 5. tříd zúčastnili okrskového kola McDonald´s Cupu ve Velkých Němčicích. V kategorii 1. - 3. třída se naše družstvo umístilo na třetím místě. Stejného umístění dosáhlo i družstvo žáků 4. a 5. tříd. Nejlepším hráčem mladší kategorie byl Patrik Holúbek, ve starších Tereza Čápková. Všem děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

 Stanislav Pichanič

Dne 3. 5. jsme se zúčastnili McDonald´s Cupu. Byl to skvělý den. V prvním zápase jsme sice prohráli s Dunajovicemi 2:1, ale spravil to zápas s Pohořelicemi, ve kterém jsme vyhráli 1:0. Byl to dobrý zážitek. A až příště někam pojedeme, tak to vyhrajeme, protože víme, jaké jsme dělali chyby a moc jsme se poučili. Už se těšíme na příští McDonald´s Cup.

 Tereza Čápková, 5.A

Volejbal dívek v Pohořelicích - 3. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 3. 5. se zúčastnila děvčata 8. a 9. tříd okresního přeboru v odbíjené v Pohořelicích. Po třech remízách skončila ve skupině třetí, finálový zápas o 5. - 6. místo prohrála 1:2.
Hrálo se venku, úspěch se střídal s chybami, záleželo na každém míči. Byly to nervy! Přece jen je rozdíl mezi družstvy, která trénují třikrát týdně a školní tělesnou výchovou.
Zvláštní pochvalu si zaslouží Lenka Štěpaníková (8.A), která předvedla velmi stabilní výkon.

 Kateřina Smíšková

Minikopaná - 2. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve středu se žáci 6. a 7. tříd snažili o postup do okresního přeboru v minikopané v okrskovém kole pořádaném ZŠ Mikulov - Valtická. Po velmi dobrém začátku a vysokém vítězství 5:0 se našim žákům přestalo dařit a další dva zápasy prohráli. Celkově se umístili na 3. místě.

 Stanislav Pichanič

Dopravní výchova 4. a 5. tříd - 2. 5. 2007

Vstup do fotogalerie

Jízdy zručnosti, dopravní předpisy v teorii i v praxi - toť dopravní výchova, kterou letos opět absolvovali žáci čtvrtých a pátého ročníku. Snad se také díky ní nepřihodí na silnici žádnému mladému cyklistovi (cyklistce) nic zlého!

 Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.