Staré drby - duben 2007

Kategorie: 2003 - 2008

Stonožka III. - 28. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Letos se v Mikulově konal už třetí ročník nesoutěžní taneční přehlídky Stonožka. A už potřetí jsme ve středu dění byly i my. Putovní pohár jsme sice opět nevyhrály (příště je fakt náš!! ;-), ale i přesto jsme měly v hledišti největší zastoupení ze všech a to bylo hodně slyšet. Taky by mě zajímalo, proč mikulovští pořadatelé pořád cpou na kraj pódia květináče s kytkami. Pak toho totiž není na fotkách moc vidět! :-)

 Karolína Zabloudilová

Coca Cola Cup Březí - 27. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

V pátek 27. dubna se výběr naší školy zúčastnil prvního kola Coca Cola Cupu. Náš výběr byl velmi cílevědomý a věřil v postup. Ve skupině jsme měli Březí, Dolní Dunajovice a Mikulov. Největší obavy jsme měli z utkání s Mikulovem.
První zápas s Březí skončil vítězstvím naší školy 1:0. V dalším zápase nás čekaly Dolní Dunajovice. Zápas skončil stejně jako s Březí vítězstvím Drnholce 1:0.
S napětím jsme očekávali Mikulov, když vtom došel jeden z pořadatelů a sdělil panu učiteli, že kontumačně vyhrává Drnholec pro nesportovní chování hráčů z Mikulova. Po skvělém výkonu obrany a celého týmu odjíždíme z Březí s postupem v kapse a dobrými vyhlídkami na další kolo poháru Coca Cola.

 Miroslav Kratochvíla & spol.

Pevnost škola - 25. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Mohutná účast žactva provází už několik let soutěž "Pevnost škola". Tahákem pro publikum (já) i pro soutěžící jsou disciplíny Matla patla, Opičí dráha a skutečný oříšek pro mnohé - Výlov krokodýlů. Co vše jsou schopni udělat lovci krokodýlů je téměř k neuvěření - zmáchat se do půl těla (šikovnější i víc), zaujmout neuvěřitelnými a krkolomnými polohami, vymýšlet nejzaručenější metodu, jak drapnout krokodýla do zubů, prostě paráda!
Odpočinout si trochu fyzicky a potrápit mozkové závity pak lze u Puzzle, Hádanek, Ochutnávek...
A nakonec se pokusit z neúplných indicií sestavit větu, rčení či přísloví a nevypadat při tom jako negramotný primitiv - u toho se jeden (vlastně šest nebo sedm) může docela zapotit :-)

 Tomáš Procházka

Pohoštění na schůzkách - 24. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Už podruhé se žáci pokusili průběh a hlavně následky třídních schůzek zmírnit přichystaným pohoštěním. Našlo se i dost těch, kteří se o pohoštění v průběhu schůzek starali - škola je pro každého hned zajímavější, když se do ní sice může, ale nemusí.
Na fotkách vidíte přípravy na pohoštění v 7.A, výsledky v téměř všech třídách druhého stupně a záběry ze zahájení v jídelně.
Můžete si také přečíst proslov ředitele školy (.pdf, 20 kB) pronesený na zahájení třídních schůzek.


Předkolo McDonald Cupu - 24. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Jako výběrové předkolo se konal školní turnaj v minikopané prvního stupně. Proběhl v tělocvičně a nejúspěšnější hráči budou reprezentovat v této soutěži naši školu příští čtvrtek...


Otevírání lesa - 23. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Na druhý pokus (první pokus zhatilo minulý týden nepříznivé počasí) se podařilo otevřít družině a školnímu klubu les...


Přehazovaná šestých a sedmých tříd - 23. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

V pondělí proběhl školní turnaj v přehazované 6. a 7. tříd. Zúčastnila se ho tři družstva, dvě ze šestek a jedno ze 7.B (7.A tentokrát svou vlasteneckou povinnost zanedbala).
Turnaj nakonec dopadl podle očekávání - zvítězila 7.B následovaná třídou 6.B. Jako nejhezčí hodnotily rozhodčí Katka (Smíšková) a Renata (Stašová) duel šestých tříd, v němž o výsledku rozhodl až třetí set.


Šlapanický koniklec - 21. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

V sobotu se zúčastnili naši gymnasté gymnastického přeboru "Šlapanický koniklec". Mezi mladšími žákyněmi se pěkně umístila Kristýna Růžičková (12. místo, 19 účastnic), starší žákyně Martina Hanáková záskala 4. místo a Iva Kneeová 7. místo (10 soutěžících). Pochvalu a dík si určitě zaslouží všichni zúčastnění, kteří byli ochotni při silné konkurenci reprezentovat školu ve svém volném čase.


Tělocvik a úklid hřišť - 20. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

V pátek se kromě tělocviku odehrávalo na školních hřištích i něco jiného: úklid. Jako obvykle při podobných akcích se našlo nemálo těch, kteří měli obavy přiložit ruku k dílu - snad jim působlo potíže ohnout záda a ušpinit si ruce. Naštěstí pro hřiště bylo dost i těch, kteří byli ochotni pracovat bez dalšího prospěchu na společném díle.


Jak správně přetvořit židli... - 19. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Jak i ten nejobyčejnější předmět denně užívaný (ve škole) zcela proměnit v něco nového, fantastického? To vyzkoušeli žáci (a žákyně) 9.B pod vedením Martiny Bejdákové ve výtvarce. A možná jim tak lépe ta sedmá hodina uběhla. A Vy, naši milí návštěvníci, se s námi můžete projít po naší minižidligalerii! :-)

 Tomáš Procházka

Přebor ve skoku vysokém - 19. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

Čtvrtou hodinu nachystaly dívky ze 7.B doskočiště, aby pátou hodinu mohla národka začít (a druhý stupeň pak po šesté hodině dokončit) každoroční přebor školy ve skoku vysokém...


Předvelikonoční příprava 3.A - 3. 4. 2007

Vstup do fotogalerie

V úterý jsme si výuku zpříjemnili velikonočními zvyky. Vařili jsme puding, připravili pohár, slavnostní tabuli, obarvili jsme velikonoční vajíčka. V matematice jsme řešili velikonoční slovní úlohy, v češtině jsme si zahráli na básníky a povídali si o velikonočních zvycích.
Den nám příjemně uběhl.

 Hedvika Škrabalová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.