Staré drby - březen 2007

Kategorie: 2003 - 2008

Velikonoce ve 4.B - 30. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Paní kmotra, slyšte chásku,
přicházíme na pomlázku,
opentlené žilky máme,
kdo nám nedá, uhlídáme!
Paní kmotra, nemeškejte,
barevná vajíčka dejte.

Náš spolužák Jirka nám prozradil, že jeho babička vyrábí velikonoční pomlázku a vajíčko. Pozvali jsme tedy p. Kaiserovou k nám do třídy. Klukům předvedla, jak se plete pomlázka, a holkám, jak se zdobí vajíčko a vyrábí pěkné velikonoční ozdoby z vrbového proutí. Klukům pletení moc nešlo, ale užili si spoustu legrace. Děvčatům se práce dařila. Bylo to krásné vyučování. Ještě jednou 4.B děkuje p. Kaiserové, že si udělala na nás čas a naučila nás něco nového.

 Za 4.B Katka, Kristýna, Daniel

Děti z národky soutěžily v recitaci - 29. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Přesně po roce se opět uskutečnila recitační soutěž v kulturním domě. Všichni soutěžící byli velmi dobře připraveni a s chutí (někteří i s velkým šarmem) nám předváděli svá vystoupení. Porota (p. uč. Palíková, Radkovičová a Juřenová) se shodla na tom, že výkony stoupají a rozhodování je stále těžší.

V kategorii 1. třídy to dopadlo takto:
1. místo Klára Kalianková
2. místo Karolína Mrenicová
3. místo Erik Malík

Kategorie 2. - 3. třídy:
1. místo Karolína Sejkorová
2. místo Lucie Šulanová
3. místo Martina Tomaštíková

Kategorie 4. - 5. třídy:
1. místo Iva Kneeová
2. místo Kristyna Růžičková
3. místo Jarda Spodný

Všichni vítězové se zúčastní oblastního kola v Mikulově.

 Jana Juřenová

Master class v Brně - 28. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve středu 28. března jsme jeli na aerobicovou soutěž Master class. Celkem tam bylo asi 370 soutěžících.
V kategorii 7 - 10 let (150 soutěžících) postoupila do finále Kristýna Opavská. V kategorii 11 - 13 let (150 soutěžících) postoupila Bára Ševčíková a v poslední kategorii, tj. 14 - 15 let, postoupily Pavla Zeklová a Veronika Opavská.
Na soutěži jsme měli možnost se vyfotit s mistryní světa v aerobicu, která také předcvičovala.

 Pavla Zeklová a Veronika Opavská (9.A)

Občanka v 7.B (reklama) - 27. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Jak se vyrovnat se světem plným reklam a nezbláznit se a nevykoupit kompletně hypermarket? Snad aspoň trochu prokouknout technologii reklamy - a třeba si ji i vyzkoušet a zahrát. To vše v rámci občanské výchovy...


Florbal v Šanově - 24. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Sportu bylo minulý týden na těchto stránkách dost. A aby toho opravdu nebylo málo, vyrazili žáci naší školy i na sobotní turnaj ve florbale do nedalekého Šanova. A nebyli rozhodně neúspěšní! Přivezli si pohár a diplom za 2. místo! :-)

 Tomáš Procházka

Volejbal v Mikulově - 22. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Turnaje "O pohár starosty města Mikulova" se zúčastnilo 9 družstev, mezi nimi i družstvo žákyň ZŠ Drnholec. Ve skupině hrály naše volejbalistky se ZŠ Hrušovany a Mikulov Valtická. V boji o 7. - 9. místo pak porazily gymnázium Mikulov a získaly 8. místo. Nemůže se dařit vždy a všude, důležité však je, že naše děvčata bojovala! A kdo ví, třeba někdy příště? ;-)

 Kateřina Smíšková

Basketbal v Břeclavi - 22. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se družstvo našich žáků zúčastnilo v Břecalvi - Charvátské Nové Vsi okresního kola v košíkové. Po velmi bojovném a kvalitním výkonu sice obsadilo 4. místo, ale předvedený výkon splňoval mé představy o tom, jak má vypadat reprezentace školy. Proto bych chtěl jmenovitě poděkovat Jiřímu Burkoňovi, Pavlu Ledvinovi, Petru Brveníkovi, Luďkovi Šnepfenbergovi, Tomáši Hajduchovi, Rosťovi Kroupovi a Michalu Sýkorovi!

 Stanislav Pichanič

Vynášení Smrtky - 21. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Každoročně se žáci a učitelé (tedy vlastně učitelky) z prvního stupně starají o náležité přivítání jara a důrazné ukončení zimy. Každoročně jim také žáci druhého stupně tuto zábavu závidí. Záviděli i letos, kdy počasí po bezzubé zimě ještě najednou ukázalo zuby. Doufejme, že vynesení Smrtky, Paní Zimy či Morany bylo úspěšné a že se budeme moci opět oblékat podle kalendáře! ;-)

 Tomáš Procházka

Novinky ve cvičné kuchyni - 20. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

V rámci výuky rodinné výchovy se žáci seznamují se zásadami zdravé výživy a zkoušejí si uvařit ve cvičné kuchyni jednoduchá jídla.
Vedení školy uvolnilo letos výtěžek ze školního plesu 27 500 Kč na obnovu zařízení kuchyně. Byly zakoupeny dva nové elektrické sporáky s varnou deskou, lednička, dvě sady nerezového nádobí, které je pro sklokeramickou desku vhodné. Dokoupily se dvě sady porcelánového a skleněného nádobí, příbory a ostatní drobnosti.
Jídelní kout zdobí nové teflonové ubrusy, korkové prostírání, nové solničky a ubrousky.
Vždyť v hezčím prostředí jídlo lépe chutná! :-)

 Jana Palíková

Nové toalety - 20. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Dnešek byl významný ze dvou důvodů. Jednak dnes, kdy už to je skoro na nic, nasněžilo - a ještě ke všemu jen taková mokrá břečka, k zimním radovánkám v podstatě nepoužitelná!
Ten druhý důvod, ta druhá věc, která se udála, bylo otevření nových záchodů v prvním patře pro vzdělávající se veřejnost i naše lektory.
S námi můžete nakouknout a pokochat se příjemným novým prostředím - všimněte si dvoubarevného provedení, kterým se liší od druhopatráckých záchodků, jež se mohou pyšnit pouze jednou barvou! :-)

 Tomáš Procházka

Basketbal ve Valticích - 14. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Nejen obvyklou porci smůly, ale také trochu štěstí měli tentokrát naši reprezentanti v basketbale. Smůla spočívala v utkání prohraném o jediný bod, štěstí na nás dosedlo, když vítěz turnaje bude zanedlouho na horách a do dalšího kola tak postoupuje ze druhé pozice naše družstvo. Snad nám bude štěstí přát i nadále - a třeba něco vybojujeme i vlastními silami! :-)

 Tomáš Procházka

Šestá hodina v 5.A - 14. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Takové teplo - a páťáci se mají smažit šestou hodinu (po padesátiminutové "hygienické" pauze) ve třídě? Tak to ne - jde se ven, na čerstvé povětří! :-)

 Tomáš Procházka

Turnaj ve volejbale - 13. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Za účasti pěti družstev se konal turnaj smíšených družstev ve volejbale. Hrálo se ve dvou skupinách, vítězové obou skupin pak hráli finále o první místo.
Celým turnajem nakonec nejlépe prošlo téměř dívčí družstvo kapitána Martina Ondráčka, když ve finále zvítězilo nad potenciálně silnějším soupeřem. O vítězství rozhodlo nakonec herní nasazení a týmový duch - ale tak je to vlastně vždycky, ne?

 Tomáš Procházka

Matematika v 9.A - 12. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

V 9.A zkusili dnes matematiku trochu jinak. Může to vypadat jako záběry přerostlých školkáčků, ale kdyby mně někdo dal do ruky takovou hromadu kostek (a válců a kuželů a hranolů a tak všelijak podobně), taky bych si stavěl a stavěl.. A jak bych byl u toho hodný!! :-)

 Tomáš Procházka

Druhý díl turnaje ve florbale - 8. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Před dokončením turnaje ve florbale rozehraného minulý týden rozhodně nebylo nic jasné. Aspoň pokud šlo o konečné vítězství (koho by zajímalo třetí nebo dokonce čtvrté místo!). A tak se hrálo naplno, nejdramatičtěji snad závěrečný zápas 7.A proti 7.B. "Béčko" víc útočilo, víc se tlačilo na bránu "áčka", tomu však zase přálo víc štěstí (nebo se tomu taky říká střelecká úspěšnost? ;-)
A tak nakonec souboj nesmiřitelných rivalů skončil remízou. A vítězství v turnaji? Vítěz bude vyhlášen až zítra o velké přestávce, neboť do tělocvičny už se tlačili deváťáci a dychtili po tělocviku ;-)

 Tomáš Procházka

Vystoupení k MDŽ - 7. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Dne 7. 3. 2007 se konala oslava MDŽ v klubu důchodců. Tuto oslavu pořádal Sbor pro občanské záležitosti ve spolupráci s naší školou.
Celá akce byla zahájena ve 14:00 panem starostou Čápkem. Poté začal program, který si přichystaly děti z prvního stupně a družiny. Celým programem provázela Lucie Zabloudilová z 5.A.
Jako první zahrála na flétnu děvčata čtvrtého ročníku Konečná, Tomolová, Růžičková a Zajícová. Poté předvedly své vystoupení děti z první třídy pod vedením třídní učitelky Sejkorové - báseň, píseň, taneček. Na klávesy doprovázela paní učitelka Bejdáková.
Dále vystoupila s básní děvčata čtvrté třídy Opavská a Marková. Jako čtvrtí předvedli svůj program žáci 5.A - flétna, básně. Na závěr programu vystoupily děti ze školní družiny. Zahrály pohádku "Švec a čert". Během vystoupení předaly děti babičkám a maminkám dárky, které vyrobily děti ze školní družiny.
Všechny děti si vysloužily potlesk, pochvalu a sladkou odměnu.

 Eliška Macajová

Okresní přebor ve šplhu - 7. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Nádherným sportovním úspěchem se zapsalo do análů školy středeční odpoledne. Na okresním přeboru ve šplhu totiž vyšplhal Marek Tomola z 9.B po tyči za 2,52 vteřiny a získal tak pro sebe i naši školu první místo!
Blahopřejeme!! :-)


Exkurze 7.B do Jevišovky - 5. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

V pondělí 5. 3. navštívila 7.B Jevišovku, aby v rámci výuky občanské výchovy zhlédla galerii O. Růžičky, která je nyní vystavena v kostele.
Ne všechny umění zcela zaujalo, jiní se naopak sami zajímali. Jak dobře, to ukáže "kontrolní otázka" v dalších hodinách.

 Kateřina Smíšková

Okresní přebor ve sportovní gymnastice - 3. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Další, v pořadí už jedenáctý ročník okresního přeboru ve sportovní gymnastice proběhl podobně jako loni v sobotu. Účastnili se jej reprezantanti sedmi škol, a i když bychom raději jako organizátoři přivítali škol více, bylo i tak na co se dívat. Kromě gymnastiky mohli diváci v přestávkách zhlédnout taneční vystoupení mladších i starších žákyň, ukázky bojových umění a breakerskou skupinu D-N-B Croo.

Tomáš Procházka

První část turnaje ve florbale - 1. 3. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrteční padesátiminutovce proběhla první část turnaje ve florbale šestých a sedmých tříd, jehož dokončení nás čeká za týden.
Určitě bude na co se dívat. Šesťáci jsou totiž sedmákům zcela rovnocennými soupeři a už dnes jsme se dočkali překvapení, když 6.A porazila tým 7.B.
Uvidíme, kdo nás čím překvapí příště a kdo si nakonec odnese trofej vítěze...

 Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.