Staré drby - leden 2007

Kategorie: 2003 - 2008

Školka na návštěvě u prvňáčků - 31. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Jak vlastně vypadá škola a co se v ní vlastně děje? O tom se přišli do první třídy přesvědčit děti ze školky...


Pálkovaná - 30. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Letošní pálkované se zúčastnila tři družstva - dvě šesťácká a jedno sedmácké (7.B).

Hru rozhoduje dovednost odpálit míček a asi ještě víc schopnost míček přesně nahrát - a chytit! A nezmatkovat. A samozřejmě také bojovat až do konce. Všechny tyto schopnosti nakonec nejlépe osvědčil tým 7.B, který po zásluze turnaj vyhrál.


Radovánky na sněhu - 26. 1. 2007

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Sněhu jako na horách, sluníčko, teplota pod nulou - komu by se nechtělo ven? Pravda, v češtině nebo matematice to není nejvhodnější, ale aspoň v tělocviku se můžeme vyřádit. Zahřívací hry, soutěže s obručemi a hlavně oblíbená hra: Tref se do svého češtináře! To mám za to, že jsem se na chvilku přišel podívat do hodiny tělocviku, abych udělal pár snímků!

Samozřejmě - fotografie jsou jen z těch mírumilovnějších částí. Zběsilou a sadistickou koulovanou by foťák nepřežil ve zdraví. I já jsem měl co dělat, abych do odpolední pedagogické rady vytřepal sníh z uší, kapuce, svetru a kapes! Kdybych měl zhodnotit skóre, asi by to dopadlo 86 : 3 ve prospěch žactva... :-(

 s nasazením vlastního života Tomáš Procházka

Kalous ušatý - 26. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Na břízách u školy odpočívají přes den kalousi ušatí (z okna to vypadá, jako by někdo na stromě zapomněl hromadu cvičebních úborů)...


Konverzační soutěž v Aj - 25. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Angličtináři a dobrovolníci z řad jejich žáků (Chceš jedničku z angličtiny? Tak se nepokoušej odhlásit ze soutěže!) se sešli o půl druhé v jazykové učebně za účelem konverzační soutěže.

V prvním kole žáci podle poslechu doplňovali slova do textu písně. Poté se připravovali na druhé kolo - rozhovor na vylosované téma. Učitelé zatím opravili texty písní.

A pak přišlo druhé kolo! Jeden po druhém přicházeli soutěžící na horkou židli, aby se více nebo méně pokusili obstát v konverzaci. A začala ta pravá zábava!

Vstup do fotogalerie

Třeba takový Zdeněk rázně zkušební komisi pozdravil (Hello!) a pak plynule míchal podle potřeby angličtinu se svou mateřštinou (I like dívat se na dívídíčka...). Učitelky pak chtěly ocenit jeho (a Michalovu) zábavnost (You are funny boys!), Zdeněk se ptal: "Cože?" a Kryštof stíral: "To jako že jste zábavní, ale nejste nejlepší!"

Zkrátka to bylo výrazně zábavnější, než jsem čekal. Já se samozřejmě bavil focením a na horké židli jsem se snažil pochytat co nejvíce zajímavých obličejů - snad mi to účastníci soutěže odpustí (a třeba se i sami nad sebou - nebo aspoň nad těmi druhými - pobaví)!

 zaznamenal Tomáš Procházka

Hurá!!! Sněžíííí!!! (den druhý) - 24. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Ani druhý den opravdové zimy nezklamal! Sníh padal jako v Krkonoších, teplota se držela pod nulou - prostě paráda!


Hurá!!! Sněžíííí!!! - 23. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Tak konečně! Po nezasněžených horách, šedivých Vánocích a teplé půlce ledna je tu konečně zima - a rovnou pořádná (snad aspoň na chvilku!)..

 Tomáš Procházka

Občanka v 7.B - 23. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

V 7.B dnes v občanské výchově uzavírali a prezentovali skupinové projekty na různá, vesměs ekologická témata. A aby to nebylo jen tak odbyté, pozvali si na natočení svých výstupů i kameru (pan Smíšek) a pro Drbník dodali i nějaké fotky.


Následky nočního vichru - 19. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Že někdy v noci poněkud fouká, se stává. Ale že fouká tak, až se vchlípí dovnitř celá prosklená část tělocvičny, to už tak obvyklé není. Aspoň já jsem to zatím ve škole za posledních patnáct let nezažil. Inu, všechno je jednou poprvé, i profouknutá tělocvična.. Hlavně, že nám ji vbrzku uvedli do původního stavu! :-)

 Tomáš Procházka

Školní ples - 13. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

Jedním z vrcholných okamžiků školního roku je školní ples. Ten letošní byl již desátý a byl zahájen tradiční polonézou žáků devátých tříd. První půlhodinka plesu byla ještě poněkud rozpačitější, ale pak se vše řádně rozjelo. Tanečníci se svými partnerkami si užívali při lidovkách, pořádně to rozjeli při moderně a zklidnili dech (nikoliv však tep!) při ploužácích.
Dvě přestávky v tanci pak zpestřily exhibice - nejprve taneční skupina současných i bývalých žaček předvedla svou vlastní sestavu, poté se představila pánská taneční (nebo spíš akrobatická?) skupina z Mikulova.
Tombolou nic neskončilo, díky ní však mohl proběhnout tu a tam částečný úklid sálu, aby bylo vůbec kde tančit :-)
Pravda, nevydržel jsem až do konce plesu, ale něco jsem stihl nafotit - snad to potěší oko (nebo klidně i obě) návštěvníka těchto stránek. Ti, kdo tam byli, se možná poznají a podiví se, co vlastně dělali... A ti, kdo tam nebyli, aspoň mrknou, jaké že to tentokrát bylo. Za sebe mohu říct, že skvělé! :-)

 Tomáš Procházka

Návštěva planetária - 12. 1. 2007

V pátek 12. ledna jsme byli spolu s 5.A a 4.B na exkurzi v Planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně. Viděli jsme program, který se jmenoval Vesmírné divadlo. Paní, která nás provázela, nám nejprve řekla vše o Slunci. Pak nás seznámila se souhvězdím Orion. Velmi se nám líbila pověst o jeho vzniku. Dále nám řekla něco blíže o dalších planetách ve Sluneční soustavě. Zjistili jsme, že naše Země je opravdu nejhezčí. Přivezli jsme si hodně ponaučení.

 Barbora Zajícová a Kristýna Růžičková, 4.A

Přehazovaná Ch.N.V. - 11. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

V Charvátské Nové Vsi se konalo ve čtvrtek regionální kolo přehazované starších žákyň. Zúčastnilo se jej osm družstev, mezi nimi i družstvo našich dívek pod vedením kapitánky Lucky Polčíkové a trenérky Katky Smíškové. Holky se umístily ve skupině druhé, celkově pak skončily na čtvrtém místě.

Názor trenérky: Měly navíc! Snad příště!

Názor kapitánky: Celkově to byl totální propadák! Ani jednu hru jsme nevyhrály celou! Vždycky jsme remízovaly nebo prohrály..

 Tomáš Procházka

Can I help you? - 8. 1. 2007

Vstup do fotogalerie

...Can I help you? How much is this? Here... se ozývalo z jazykové učebny. Páťáci v hodině angličtiny anglicky prodávali, nakupovali, počítali libry. A jak jim to šlo!

 Jitka Radkovičová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.