Staré drby - prosinec 2006

Kategorie: 2003 - 2008

Vánoční besídky ve třídách - 22. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Jako každoročně se i letos před Vánocemi žáci se svými třídními více či méně bavili na třídních besídkách. Někde se tančila finská polka, jinde se soutěžilo, hrály se hry inteligentnější či úplně jednoduché, ochutnávalo se vánoční cukroví. Nejdůležitější ale pro všechny bylo, že právě skončila jedna školní sezóna - a začínají Vánoce!


Vánoční besídka v družině - 21. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Vánoční nálada se usídlila už i ve škole, proto si děti z družiny pro své maminky, tatínky (a pro takové hodné sestry jako jsem já :-) připravily vánoční besídku. Písničky, básničky, tanečky a taky malá divadelní scénka, to všechno se vešlo do půlhodinky, kterou museli žáčci nejspíš hodně dlouho trénovat. Jejich úsilí se ale vyplatilo... Vždyť co může být pěknějšího, než obdarovat lidi (třeba jen maličkostí), které má člověk rád??

 Karolína Zabloudilová, loňská 9.B

Přehazovaná v Břežanech - 21. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Předposlední den před Vánocemi se holky osmiček a devítek vypravily ukázat do Břežan, jak se hraje v Drnholci přehazovaná...


Perníčkuje i 5.A - 21. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Aby si také užila atmosféru přípravy Vánoc, vrhla se i 5.A na pečení perníčků...


info

Nocleh v družině - 15. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

V pátek večer se svítilo nejen v tělocvičně na dokončené, ale i v družině. Tam totiž byli všichni ti, kteří se rozhodli zase jednou v družině přespat. Samozřejmě se přitom i dobře pobavili...


info

Konečná, dotančit! - 15. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Pár dokončených už jsem viděl a zažil. Ta dnešní se rozhodně mezi nimi neztratí. Snad to bylo tím, že bylo hodně tanečních párů (a tudíž i rodičů, příbuzných a známých). Plný sál je mnohem zajímavější a zábavnější než poloprázdný.
Mohlo to být také tím, že všichni, kdo přišli, se chtěli bavit. Po počáteční trémě se tanečníci a tanečnice pěkně rozjeli a ani diváci se nenechali zahanbit.
Zkrátka dokončená se vydařila a zbudou po ní určitě hezké vzpomínky. Jestli nevěříte, mrkněte na fotky!

 Tomáš Procházka

info

Účastníci zájezdu 8. - 15. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Všichni účastníci zájezdu (lyžařského, výcvikového) byli hluboce zarmouceni letošním počasím. Do poslední chvíle doufali ve změnu. Sníh sice na jeden den přišel, ale byl to jen poprašek, který do oběda roztál. A tak bylo nutno realizovat náhradní program(y). Jezdilo se bruslit (třikrát), plavat (dvakrát), chodilo se do přírody (někdy i potmě zahrát si "Sfoukávání svíček"), skákal se panák (turnaj se spoustou přihlášených), hrály se pinec, stolní fotbal, šachy, piškvorky (taktéž turnaje). Mimo jiné také "Nekoř hledala Superstar" (a našla).

 Tomáš Procházka

info

Jedenácté taneční - 11. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Na posledních tanečních se už jen opakovalo a dolaďovalo. Nacvičovala se polonéza, vybíraly taneční páry do soutěže - a díky paní učitelce Soni Zabloudilové i fotilo!


info

Pečení perníčků - 11. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Je čas, kdy Vánoce už klepou na dveře. Proto jsme se i my, druháčci, rozhodli, že si ho provoníme vlastnoručně upečenými perníky.
Ve třídě jsme si po skupinkách uhnětli těsto (samozřejmě bez skořápek) a druhý den jsme se pustili do pečení. Trochu nás překvapila kuchyňka, ve které se dalo péct pouze v jedné troubě. První perníčky nám trochu křupaly, ale když jsme se přizpůsobili troubě, byl výsledek moc dobrý.
Děti svým perníčkem přispějí do soutěže "O nejvánočnější perníček" a zároveň snad potěší nějakého človíčka.

 Zuzana Mrenicová

info

Mikuláš ztratil plášť... - 5. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Po národce chodil Mikuláš s čertem! A vůbec to neměli lehké - děti se dnes nebojí už ani čerta, natož pak Mikuláše. Ale aby děti udělaly maskovaným pedagogům radost, nějakou tu písničku vždycky vypotily. To Mikuláš se potil pod hábity celou dobu, nemluvě o tom, že mu čepice spadla pětkrát na zem (jednou dokonce i ve třídě) a několikrát se schlíple sesunula a zbortila. Naštěstí byl po ruce čert, který Mikuláši čepici trpělivě spravoval - a jenom dvakrát mu při tom spadla i jeho paruka (nebo co to bylo)...

 Tomáš Procházka

info

Rozsvěcení vánočního stromu v Jevišovce - 3. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

Na mnoha místech v republice se v neděli rozsvítily vánoční stromy. Nebylo tomu jinak ani v Jevišovce. Počasí adventní čas nepřipomínalo. Světla na stromečku vypadala jaksi posmutněle. A u nás k tomu měla důvod. Spousta dětí přislíbila účast na této malé slavnosti, ale většina – někteří s omluvou, mnozí bez ní – dala přednost diskotéce v Drnholci.
Milé děti, sliby se mají plnit. A nejen o Vánocích.
A tak velké poděkování patří dětem Kubišovým. Jenom oni zachránili svým vystoupením tuto akci.

 Jitka Radkovičová

info

Florbal - 1. 12. 2006

Vstup do fotogalerie

V pátek 1. 12. v 9:00 hodin byl v Mikulově zahájen turnaj ve florbale. Zúčastnilo se i družstvo drnholecké školy složené z chlapců 8. a 9. tříd. Na turnaji bylo 9 týmů. Všechna tato mužstva byla rozlosována do dvou skupin. Náš tým byl v té druhé společně s Valticemi a Dolními Dunajovicemi.
První náš velice vyrovnaný zápas byl odehrán proti Valticím a ten jsme prohráli 0:1. Pak ale přišla série několika zápasů, v nichž vyniklo družstvo Hraničáři Mikulov. Byli fantasticky sehraní... No prostě podívaná, jak má být.
Konečně jsme na řadě! Proti nám stojí velmi kvalitní družstvo Dunajovic. Pokud jsme chtěli postoupit do finále, museli jsme zvítězit, jenže to se nám nepovedlo. Za neúspěch považuji to, že si jeden z našich hráčů nešťastnou náhodou vstřelil vlastní gól.
I přes velkou snahu jsme nedokázali výsledek otočit, a tak jsme prohráli i druhý zápas. Ten skončil Drnholec - Valtice 1:3.

 Rosťa Kroupa, Filip Werner - 9.B

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.