Staré drby - listopad 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Třídní schůzky jinak - 28. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Na včerejší schůzce ve 4.A přivítaly děti své rodiče dvěma scénkami z české historie. Záměrem nácviku obou scének bylo, aby si žáci pod historickými jmény dokázali představit, že králové byli skuteční lidé s obyčejnými starostmi, jako mají ostatní. No a proč se nepochlubit rodičům výsledkem snažení, když to bylo zdařilé?

 Jana Juřenová

info

Třídní schůzky - 28. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Ať chceme či ne, jednou za čas to prostě přijde. Den zúčtování. Rány osudu. Třídní schůzky.
Na ty dnešní se kromě náborářů na střední školy (jako obvykle se takticky shromáždili v jídelně, což ovšem, pokud jde o jídlo, nedomysleli, jak vzápětí uvidíte) dostavili i někteří žáci a připravili pro rodiče malé pohoštění s prezentací třídy. Ve vestibulu i na chodbě to tudíž vypadalo mnohem veseleji, živěji. A jak známo, včas podaná kalorie či dvě (zvláště, jedná-li se o sladkosti) mohou utlumit první rodičovské vášně a uchránit tak leckterého potomka závažnějších úrazů (u některých výlupků by ovšem na utišení rodičovského hněvu nestačily ani potravinové zásoby OSN určené pro Somálsko!..)

 Tomáš Procházka

info

Besídka s přenocováním - 25. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Dne 25. 11. jsme pořádali třídní besídku pro rodiče. Spousta jídla, spousta pití, ale přece jen něco scházelo. Co takhle výzdoba třídy? Výzdoba třídy udělána a teď jen trpělivě čekat na rodiče. Už je to tady, rodiče jsou tu! Musím seznámit rodiče s naším programem. Co když se spletu, co když se mi začnou všichni smát? Strachuji se, ale strach jsem překonala, úvod řekla téměř správně (např. spletu 1. řádek s 2. řádkem, zapomenu říct důležitou větu).
Začíná pohádka, všichni se snažíme, dokonce i kluci, kteří se jindy honí po chodbách a zlobí! Po pohádce je velké pohoštění a zpracování adventních věnců.
A nakonec jsou rodiče pryč a my zůstáváme na nocleh sami s paní učitelkou Bejdákovou a Sandrou Heinischovou. A je to tu, máme DISCO!! Všichni jsme z plných sil tancovali! Měli jsme i módní přehlídku, po ní nás čekala stezka odvahy (byla dost drsná, Lam mě chytl za rameno a já jsem málem utekla do třídy). Následovala ještě hra v tělocvičně a pak do hajan. Večerka byle v deset, ale já s Marťou jsme měly večerku až ve dvě ráno.

PODĚKOVÁNÍ
Chtěla bych poděkovat paní učitelce za to, že s námi měla trpělivost. A zároveň i Sandře za hlídání.
Tak čau.
Těším se na další besídku pro rodiče.

 Renča Pitáková, 5.A

info

Družinová detektivka - 23. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Školní družiny a školní klub pořádaly ve čtvrtek hru DETEKTIVOVÉ. Děti se v této hře zhostily úlohy detektivů. Malí detektivové dostali indicie v podobě fotografií pořízených z různých míst naší školy. Hlavním smyslem hry bylo nalézt místo činu z uvedené fotografie.
Hry se zúčastnilo celkem 27 dětí, které byly rozděleny do skupin. Všechny skupiny byly velmi úspěšné. Naši malí detektivové nakonec vše vypátrali a byli odměněni sladkými cenami.
Touto hrou jmse zjistili, že i ty nejmenší děti se po třech měsících na naší škole již dobře orientují.

 Klára Kneeová

info

Šachový přebor - 22. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu jsme jeli na šachový turnaj do Břeclavi. Po mnoha partiích se mladší žáci (pod vedením L. Tomáštíka) umístili na 5. místě, starší A družstvo (kapitán Lam) na 6. místě a starší B družstvo (kapitán Roman Tran) na 10. místě. V mladší kategorii soutěžilo 5 družstev a ve starší 11 družstev. Doufám, že to příště bude lepší.

 Kryštof Lambot, 7.A

info

Osmé taneční - 20. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Podle zpráv proběhly i osmé taneční dle všech regulí. Proběhlo testování nabytých dovedností (jak se trefit lžící zcela společensky do úst), do waltzu přibyla nová obrátka (že by doleva?) a do cha-chy figura "new york".
Příští lekci si frekventanti kurzu odpočinou od svých společenských oděvů, neb je čeká show zvaná DISCO :-)


info

Sálová kopaná - 15. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Nedopadlo to nejlíp, kouč spokojen nebyl, ale fotky (pár) jsou zde. Jak říká Luděk: Tak dneska jsme úplně věechno prohráli kromě jednoho zápasu s gymplem a samozřejmě jsme byli poslední. Tak třeba příště...


info

Plavání - 10. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Vždycky trochu závidím dětem a učitelkám z národky, když se vypraví místo školy plavat. Nemusejí hnípat ve škole, zapohybují se a zaplavou si (to pak mnohem víc chutná oběd) - prostě samé báječné stránky života... :-)


info

Aerobic - nocování v tělocvičně - 10. - 11. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

No, i když se už většina holek rozprchla na střední školy, tak jsme i letos dokázaly dát dohromady skupinku super lidiček, které pořád tanec baví, je na ně spolehnutí a najdou si na něj ve svém nabitém programu čas. Ale jenom sobotní odpoledne jsou pro nás moc málo na to, aby vznikla pořádná choreografie, se kterou bychom se nemusely stydět vystoupit před obecenstvem. A protože první vystoupení nás čeká 13. ledna na plese (to je za chvilku), byly jsme nuceny strávit ve škole o trochu víc času než obvykle a hned z toho bylo takové malé soustředění. Všichni si určitě pamatují, jak to probíhá. Cvičíme (hafo moc) ulíváme se (to ještě víc), jíme (všechno), ponocujeme (tentokrát jen do půlnoci), spíme (to zas hodně málo), vstáváme (strašně brzo a nerady) a uklízíme (velice pečlivě). A mezi tím vším jsme dokonce stihly vymyslet celou choreografii a název skupiny i skladby. Nechci to přehánět, ale myslím si, že jsme to zvládly perfektně. Jen by si už holky mohly zvyknout, že foťák s sebou budu mít vždycky... Sranda musí být, ne?? :-)

 Karolína Zabloudilová

info

Přestupkový "komisionář" - 7. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Již mnoho akcí pořádaných na naší škole se povedlo, možná, že i více než polovinu z nich lze hodnotit jako výborné. Mimochodem tyto stránky jsou toho neklamným důkazem.
Beseda s právníkem, p. JUDr. Wasserburgrem mezi vynikající, ba ani dobré akce zařazena však jistě nebude. Výklad pana doktora byl neutříděný, nezajímavý a navíc mu nebylo dobře rozumět, přestože žáci a žákyně se chovali s malou dopomocí přítomných učitelů obdivuhodně tiše. Téma dopravních přestupků je velmi aktuální a je nutno o něm často hovořit. Myslíme si však, že pokud se dopravní problematika probírá ve třídách, umí ji naše paní učitelky a páni učitelé podat s lepší koncepcí, kvalitněji a hlavně záživněji.

 Dalibor Bárta

info

Horká čokoláda v němčině - 7. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Sedmákům v německém jazyce se opět vydařila další zajímavá akce. Z přinesených pochoutek si jako pamlsek podle receptu v učebnici Nj vařili horkou čokoládu. Je zajímavé, že z tak výborných propriet jako je kakao, cukr, čokoláda, vanilkový cukr, smetana, šlehačka a škrob může člověk uvařit něco tak málo jedlého, jako se povedlo nám. Ještě že vařená čokoláda byla podávána s kousky ovoce. Že nikomu nebylo špatně od žaludku lze považovat jen za dílčí úspěch

 Dalibor Bárta

info

Country taneční (sedmé) - 6. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Všichni oblečení do riflového materiálu, holá bříška holek a kostkované košile kluků. Tak vypadala dnešní hodina tanečních, hodina country tanců.
Na začátku nám trochu nesvítila světla, takže jsme byli po tmě. Trochu jsme se lekli, ale jinak to bylo dobrý. Country hodina se musela jen o nějakou chvíli odložit. Mezitím vyhlásil pan Bechný dámskou volenku a zopakoval s námi náš oblíbený waltz. Po chvíli si přece jen světla dala říct a my jsme konečně začali country hodinu. A už to jelo: pata špička, pata špička... Přestávka přišla sice právě včas, ale už po 5 minutách to začalo zase... Zima tedy nikomu nebyla a jestli jsem někdy mluvila o puchýřích, tak teď jsou mega... Nakonec i tahle hodina skončila a příští hodina odpadá, takže si pořádně odpočineme

 Iva Snopková, 9.B

info

Kterak se v neděli... - 5. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

...chystala ve škole relaxační zóna.
Sice byla neděle, ale ředitel školy si dal sraz se starosty, předsedy - zkrátka volenými zástupci tříd - aby uskutečnili dávnou myšlenku zpříjemnit žactvu přestávky. A tak vznikla v přízemí zóna s pingpongovým stolem, twisterem (to je ten koberec s barevnými kolečky), mini basketovým košíčkem a terči na suchý zip. O patro i dvě výše se objevily (samozřejmě, že ne samy od sebe!) stoly s deskovými hrami.
Nevím, jak budou zóny fungovat, až je zatěžkávací zkoušce podrobí naše robátka pacholátka, ale v neděli to bylo fajn. Tvořitelé si sami vyzkoušeli leckteré z her a od pingpongové Ameriky (jinak též prý Kolotoče) bylo obtížné odtrhnout jak mě, tak ředitele. Nic nepomohlo ani to, že jsem sebou práskl v zatáčce na zem, povalil zátarasy, narazil si obě kolínka a pochroumal si sebevědomí. Teprve vidina oběda ukončila celé polopracovní nedělní dopoledne. Teď už jen, jak se osvědčí vše za provozu... :-)

 Tomáš Procházka

info

Přehazovaná dívek - 2. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 2. 11. se konal školní přebor v přehazované dívek 8. a 9. tříd. Za účasti 4 družstev si vítězství vybojovala děvčata 9.B s kapitánkou Luckou Polčíkovou. Kvalitně hrála i ostatné děvčata a zasluhují pochvalu. Z ostatních družstev byly vyhodnoceny jako nejaktivnější tyto hráčky:
Jana Novosadová, Martina Šlachtová a Jarka Schäfferová.
Holky! A příště už volejbal!

 Kateřina Smíšková

info

Beseda s Julií Hruškovou - 2. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Již druhá generace deváťáků měla možnost setkat se s politickou vězenkyní Julií Hruškovou. Stalo se tak ve čtvrtek 2. listopadu v době vyučování. Žáci nejprve za přítomnosti Julie Hruškové zhlédli film o totalitě, následovala beseda. Kromě žáků a vyučujících byli přítomni i reportéři regionálního tisku.

Kromě snímků z letošní besedy můžete nahlédnout do novinových článků o loňské besedě a do úryvků z knihy Krásná němá paní - jedním z příběhů je i příběh Julie Hruškové


 


info

Prodej ovoce a zeleniny - 1. 11. 2006

Vstup do fotogalerie

Žáci, kteří navštěvují skupinu němčiny pod vedením p. učitele Bárty si připravili 1. listopadu hodinu nákupu a prodeje zemědělských produktů pěstovaných v našem kraji. Z dovozu byly nabízeny jen banány. Pro velký týdenní nákup měli všichni připraveny peníze různých velikostí a měn. Děti se střídaly za i před pultem a přesto, že musely konverzovat pouze německy, vedly si jako zdatní obchodníci. Akce se velmi vydařila, a to i proto, že nakonec většina vystaveného zboží skončila v žaludcích zúčastněných.

 Dalibor Bárta

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.