Staré drby - říjen 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Škola hrou - 31. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Takhle se třeťáčci, kteří si vybrali angličtinu, seznámili se svátkem Halloween. Podstatou hry "Trick or treat" bylo předvedení masky daného strašidla (trick) nebo obdržení sladkosti (treat). Děti se naučily pár nových slovíček a každopádně se pobavily.


 Kateřina Smíšková


info

Zavírání lesa - 31. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Víte jak se zavírá les???
Musím se přiznat, že jsem to nevěděla ani já.
Děti z 1. stupně se ve skupinkách rozeběhly po lese, kde hledaly otázky (celkem 19) a zapisovaly je do tajenky, kterou dostaly. Otázky byly (jak jinak) o lese.
Po návratu všichni společně slavnostně les uložili k zimnímu spánku - nechají ho spát až do jara, kdy jej opět budou otevírat.
Tak ahoj na jaře...

 Iva Snopková, 9.B

info

Šesté taneční - 30. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Jíst se musí nad talířem, aby nám to, co upadne z úst, spadlo do talíře :-)
Tak tohle jsme se dnes učili v hodině stolování. Měli jsme prostřeno i s kytkou, ale chyběla večeře :-(
Dozvěděli jsme se, jak máme používat příbory a jak prostřít stůl, aby se nám pohodlně stolovalo.
Potom, jak jistě tušíte, se začalo tančit. Překvapilo nás, že bylo tentokrát o jednoho kluka víc než holek. Aspoň si mohla zatančit i paní učitelka Zabloudilová. Nový tanec byl quickstep. A twister (nebo tak nějak), který se neobešel bez pádu. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Na závěr přislo velké překvapení: příští hodina bude country! Už se všichni těšíme...
PS - Ty puchýře se vrátily :-(

 Iva Snopková, 9.B

info

Páté taneční - 23. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Před rokem jsem si prošla tím stejným, s čím se letos potýkají současní deváťáci.
Taneční... Nepochopitelné taneční kreace, blbé připomínky z chlapeckých řad a unavené nohy. Teď už mi to připadá nedůležité, ale pro letošní tanečníky jsou stále největšími problémy otočka při polce a puchýře na nohách. Musela jsem se smát, když jsem je viděla, jak se tam motají mezi sebou a taneční kroky si každý přizpůsoboval podle toho, jak se mu zrovna hodily. Já vím, pěkně se mi kritizuje, když se mě to netýká, ale tak trochu mi to připomíná moje vlastní taneční. Taky jsme vlastně takhle ze začátku "šlapali zelí" ;-)

Na začátku páté lekce si tančící zopakovali, co se naučili minule a přidali k tomu něco nového a pro všechny šíleně složitého (Jj, tango je hafo těžké :-) Holky se o pětiminutové přestávce učily kroky na čaču a pak se je snažily naučit i svoje partnery. Ale marně... Pánové jen útrpně sténali, když byla čača vybraná i do závěrečné damské volenky. Mám takový pocit, že si zoufají předčasně. Chudáčci, ještě nevědí, co je všechno čeká. Pátá hodina?? To je teprve začátek... ;-)

 Karolína Zabloudilová

info

Turnaj ve florbale - 18. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Na turnaji ve florbale se motali fotografové hned dva - já a zacvičující se redaktorská praktikantka Iva Snopková. Turnaje se tentokrát nezúčastnilo žádné dívčí družstvo (škoda! mohla být legrace! :-) A i když se hrálo naplno, nehrozilo od florbalového míčku žádné zásadnější ohrožení fotografů, fotografek či fotoaparátů - přece jenom to není kopačák!
Hra vypadala i přes hledáček fotoaparátu zajímavě, vítěz podle mého soudu vyhrál zaslouženě díky hezké hře.
Škoda jen, že radost z vítězství zkazila jednomu z hráčů nemilá příhoda - nějaký "kamarád" mu v šatně během zápasu poházel oblečení po zemi (vypadalo i pošlapané, možná bylo i poplivané?). Opravdu musí za každým úspěchem přijít stín závisti a zloby? Jak statečný asi musí být ten, kdo si tajně vybije svou zlost na mikině či kalhotech? :-(

 Tomáš Procházka

info

Sedmáci nakupují německy - 18. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Aby se pobavili a hlavně aby si vyzkoušeli praktičtěji své dovednosti užívat cizí jazyk, němčináři ze sedmiček si se svojí učitelkou zahráli na obchod. Zatím to byla jenom hra, ale třeba díky ní budou jednou naši žáci schopni si poradit i ve skutečném cizojazyčném prostředí...


info

Čtvrté taneční - 16. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Ke stolování dnes přibyl i číšník. Víte, jak přivolat číšníka? Žádným luskáním prsty nebo pokřikováním. Musíte ho hypnotizovat očima a číšník jako profesionál pozná, že ho potřebujete.
Pokud se týká tance - nové taneční kreace do "cha-chy" byly velmi dobré. Jako novinka přišla ke konci tanečních dámská volenka.
Taneční utekly jako voda, ani jsme (někteří) nebyli moc unaveni.
PS - Puchýře už pomalu odcházejí o kus dál...

 Iva Snopková, 9.B

info

Přírodovědná exkurze Znojmo - 16. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

V pondělí jsme jeli na výlet do Znojma. Z nádraží jsme šli pěšky na ranč k Jarce a Frantovi. Ukázali nám dravce a taky nás svezli na koních. Mohli jsme si opéct párky a poté jsme pochodovali k autobusové zastávce na autobus, který nás zavezl k vláčku.

 8.B

info

Úklid cyklostezek - 14. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

V sobotu 14. října se uskutečnil druhý pokus o podzimní úklid cyklostezky. Na sraz přišla sice jediná žákyně - Vendula Škrdlová - ale to nemohlo zabránit uskutečnění akce. Trasu Jevišovka, N. Přerov, Dobré Pole a zpět jsme projely. Oproti desíti igelitkám na téže trase jsme letos nasbíraly "pouze" čtyři. Že by někteří lidé pochopili, že plasty a podobné materiály země nepřijme? Vendule příroda děkuje, navíc udělala něco i pro svoje tělo a zdraví projížďkou na kole za krásného podzimního počasí.

 Kateřina Smíšková

info

Stmelovací výlet 6.A 9. - 13. 10. 2006

Na Radhošti

A podobně jako 6.B se šťastně po týdenním pobytu v Beskydech vrátila i čerstvě stmelená 6.A...

fotky 1 (yago)

fotky 2 (J. Radkovičová)


info

Sálová kopaná - 11. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Když jsem vešla do tělocvičny, překvapilo mě, že se turnaje účastní i holky z 8. ročníku. Nejprve začaly hrát osmičky. Holky bojovaly statečně, ale na kluky to nestačilo.
Pak přišli na řadu deváťáci. Přiznám se, že jsem měla strach nejen o svůj život, ale i o foťák! Kopačák kolem mě jen svištěl, protože kluci se do sebe pustili jako o život. Nakonec vyhrálo družstvo 9.A.

 Iva Snopková, 9.B

info

Třetí taneční - 9. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Tahle taneční lekce začala stolováním. Naučili jsme se, že muž vstupuje do dveří jako první, zavede partnerku ke stolu, odsune židli, aby se mohla posadit, a posadí se sám.
Potom se začalo tančit. Přišla polka s otočkou (ta mi vůbec nejde). Do "jivu" se taky přidala otočka. Ke konce jsme byli všichni hrozně unavení :-)

 Iva Snopková, 9.B

info

Stmelovací výlet 6.B 2. - 6. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Již druhým rokem vyrážejí šesté třídy na začátku školního roku na týdenní stmelovací výlet. Jako první vyrazila tentokrát 6.B s třídní učitelkou Janou Kalandrovou a s ředitelem školy Liborem Smíškem.


info

V družině nejsou žádné bábovky... - 5. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

...a tak upekli odpoledne bábovku!


info

Dýňový pochod - 5. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

O půl šesté vyrazil od školky společný průvod školkáčů a školáků. Většina dětských účastníků měla kromě vlastní hlavy (na krku) ještě jednu v rukou - vyrobenou z dýně. Průvod se hnul směrem ke škole. Cestou nabral ještě pár dalších dýní, jiné již potkal naaranžované na zídce naproti škole. Všechny dýně i děti nakonec skončily za tělocvičnou, kde bylo třeba doplnit energii opečeným párkem (pouze lidé, dýně zůstaly hladem). Mezitím se setmělo a díky svítícím dýním dostalo vše tu správnou atmosféru blížících se Dušiček. Uáááá!!! Huhuhúúúúú!!!!

 Tomáš Procházka

info

Druhé taneční - 2. 10. 2006

Vstup do fotogalerie

Už podruhé jsme se sešli ve velké tělocvičně na tanečních.
Tentokrát došla i paní Bechná, která nám s panem Bechným předváděla různé tance. Stejně jako minule jsme i na začátku dnešní lekce začali společenskou výchovou. Potom následovalo opakování z minulé lekce. Ale pan Bechný nám to ještě ztížil. Do blues přidal otočku. Jako nový tanec přišla cha-cha (nebo aspoň příprava). Na závěr nám pan Bechný nadal, protože jsme si ty taneční kroky doma neopakovali.
Ale tentokrát máme fotky. Jako fotografky byly paní Palíková a Zabloudilová.
Příští lekci zdar!
PS: O puchýřích raději ani nepíšu :-)


 Iva Snopková, 9.B


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.