Staré drby - září 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Mizuno míle - 30. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Mnohem lépe než o Zátopkově maratonu se píše o Mizuno míli v Břeclavi. Akce proběhla v sobotu, naši žáci se zúčastnili a to velice úspěšně! Mirek Sykora z 8.A skončil na krásném 7. místě (běželo 134 závodníků), Lenka Štěpaníková z 8.A skončila na 12. místě a Denisa Tisoňová ze 7.B na 13. místě (běželo 135 závodnic). Ani ostatní účastníci z Drnholce rozhodně neudělali ostudu, jak se můžete přesvědčit ve výsledkové listině. Všem reprezentantům naší školy děkujeme!

 Tomáš Procházka

info

Výjezdní soustředění učitelstva - 27. - 29. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Možná si ještě vzpomínáte, že v pátek 29. září bylo ředitelské volno. Tak abyste věděli, to volno nebylo jen tak! Učitelé v kompletním obsazení vyrazili ve středu odpoledne do Radějova, kde připravovali nové osnovy (ŠVP - školní vzdělávací plán). Všichni pilně pracovali ve středu večer, celý sváteční čtvrtek (svatý Václav promine?) a páteční dopoledne. Po obědě (informace pro paní Vlkovou - byl ŘÍZEK!!! :-) pak kantoři odcestovali dom, aby i oni přes víkend načerpali nějaké ty síly na pondělek.

 Tomáš Procházka

info

Zátopkův maraton - 27. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Jako každý rok pořádala škola Zátopkův maraton, letos se ho zúčastnilo 52 žáků. Běžel se 1 km na Starátku, což jsou dvě a půl kola.
Zatímco žáci nižších ročníků běželi s plným nasazením, někteří deváťáci předvedli divadélko - "pomaloběh". Mysleli si, bůhvíjak jsou vtipní. Diváci se moc nesmáli, zato pana Pichaniče tento výkon rozpálil doběla.
Kdo na Starátku nebyl, může si prohlédnout fotky.

 Iva Snopková, 9.B

Pozn. redakce: Tato zpráva v nás zanechává smutek. Dokazovali si pánové své hrdinství? Nebo je běh jako sportovní disciplína pod jejich úžasnou sportovní úroveň? Či se snad nějak provinil Emil Zátopek - trojnásobný olympijský medailista z Helsinek 1952 (5km, 10km, maraton) - na jehož počest se běh koná?
Stanou se vlastnosti jako sobectví, pohodlnost, neúcta a prospěchářství modelem chování?? Doufáme, že ne a držíme palce všem, kteří dokáží i v obtížném věku dozrávání jít (běžet) cestou slušných lidí.

info

Karneval v němčině - 26. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Jedenáctá lekce učebnice byla o karnevalu. Proto paní učitelka Zabloudilová přišla s nápadem přinést si masky a udělat si super hodinu.
Sedm z nás si přineslo věci na převlečení. Na začátku hodiny jsme se namaskovali a šli jsme před tabuli. Spolužáci německy popsali, co máme na sobě a potom jsme se šli ukázat druhé skupině.
Hodina se nám velmi líbila, vůbec jsme se nenudili.

 žáci 8.AB

info

Zahájení tanečních - 25. 9. 2006

Jak jistě všichni víte, každoročně se na naší škole pořádá taneční kurz pro 8. a 9. ročníky. Ani letos tomu nebylo jinak.
Nachystali jsme si židličky a čekali, co se bude dít. Vtom do středu tělocvičny přišel pan Bechný (taneční mistr). Nejdřív mluvil o společenském chování, ale pak zavelel: "Pánové, zadejte se!" a začalo se tančit. Učili jsme se waltz, polku a blues.
Na konci jsme toho měli všichni plné zuby a někteří jistě puchýře, ale za týden určitě přijdeme zas :-)

 Iva Snopková, 9.B

info

Kterak se z Martiny Kaňkovské stala Bejdáková
- 23. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Tak jsem to nevydržel a povybíral nějaké fotky ze svatby. Martina je chudinka ještě neviděla, tak doufám, že mi nebude chtít ublížit! :-) Vybíral jsem podle hesla "méně je někdy více" a myslím, že by vám to všem mohlo stačit.
Jinak: svatba proběhla podle všech regulí a je platná, na svatbu se přišlo podívat hafo dětí z páté třídy (tam je právě Martina třídní) i pár jiných, nevěsta se nechala unést na Panamu a rozjela tam tance ve velkém stylu a před půlnocí se nechala partou "slovenských rómů" začepit :-)

PS - Příští reportáž z téhle rodiny by mohlo být nějaké miminko, ne? :-)

 Tomáš Procházka

info

Dráček Podzimáček - 22. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

V pátek 22. 9. jsme se symbolicky rozloučili s posledním letním dnem a přivítali podzim.
Celý týden byl ve znamení chystání kostýmů, shánění potřebného materiálu na výrobu dráčka Podzimáčka, vymýšlení s pomocí maminek, babiček, ale i tatínků, co uvaříme z podzimních brambor. Také jsme netušili, jaké úkoly nám připraví dráček Podzimáček.
Malého dráčka jsme si vyrobili hned ráno a nosili ho celý den na oděvu. Ani už nevíme, koho napadlo je vyrobit pro nejmenší kamarády z 1. třídy. Nejvíce jsme se těšili, až si připravíme podzimní tabuli a budeme ochutnávat podzimní dobroty. Napjatá atmosféra přišla, když každý donesl bramborový výrobek – do této chvíle to bylo tajemství pro ostatní. A jak všechny voněly!!! Konečně přišla ochutnávka. A že bylo co ochutnávat!
Když už naše bříška byla nacpána, pustili jsme se do plnění úkolů dráčka Podzimáčka. Pro samé křížovky, rébusy a vymalovávání jsme si ani nevšimli, že probíhá vyučování – M, ČJ, Př apod. Pět vyučovacích hodin uteklo, ani nevíme jak.
Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem maminkám, babičkám, tatínkům, no prostě všem, kteří nám při přípravě pomáhali.

 žáci 4.B

info

Cyklosoutěž na Starátku - 19. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Na Starátku zorganizoval školní klub již tradiční cyklosoutěže pro I. i II. stupeň. Nejdříve proběhl závod, který byl rozdělen podle věkových kategorií na 400m, 800m a 1200m. Pokračovalo se nejpomalejší jízdou a soutěž uzavírala jízda zručnosti - slalom. Po zdolání všech disciplín byly děti vyhodnoceny a odměněny sladkou cenou. Všichni zúčastnění získali také body do Sportovce roku.

 Klára Kneeová

info

Otevření počítačových učeben (v kruhu rodinném) - 16. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Nové parkoviště, nalakované parkety v tělocvičně, krásná počítačová učebna. To je sice všechno pěkný, ale proč až teď?! Zrovna když vylezeme z té naší školy a vydáme se do světa, někdo si usmyslí, že udělá základku takovou, aby se nám po ní stýskalo. My jsme se tam prali se starýma PCčkama a běhat jsme museli po vyšoupaných parketách! Tak když už nemůžeme tyhle "skvosty" dlouhodobě užívat, mohli jsme se jít aspoň podívat na slavnostní přestřižení pásky. Čekala jsem davy lidí, kteří budou celí natěšení pozorovat, jak pan starosta pižlá nůžkama zelenou stuhu přelepenou přes dveře a... Ono nic! Přišlo jen pár lidiček - a většinu stejně tvořil učitelský sbor. Asi se mělo v rozhlase říct, že hlavní aktérkou otevření bude malá Danielka Vlková, kolem které bylo nakonec nejvíc ruchu (když nepočítám chlebíčky, čekající na stole ve sborovně :-) ...
Tak si tu novou počítačovnu užijte (klidně se s ní i zaduste) a hlavně už nic nerenovujte, protože by hrozilo, že vás sežereme závistí! :-D

 Karolína Zabloudilová - S1.B Brno

info

Družina na kolech - 14. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Dne 14. září školní družiny, jako každý rok, pořádaly pro děti výlet na kolech do Jevišovky. Vyjíždělo se od školy, před kterou vychovatelky dětem zkontrolovaly kola. Děti byly ale na projížďku připravené, takže se mohlo ihned vyjíždět.
Cesta probíhala za velkého veselí a legrace. Jeli jsme lesem kolem "Žofky", kde jsme si udělali malou přestávku na svačinku, pití a protáhnutí. Projížděli jsme kolem rozhledny pro myslivce, řeky Jevišovky a zanedlouho jsme již dojížděli do našeho nejdůležitějšího stanoviště - potravin u paní Pražákové, kam se děti těšily asi nejvíce. Každý měl svoje kapasné od maminky a to se muselo všechno utratit :-) Někteří nezapomněli na svoje rodiče nebo mladší sourozence a kapesné neutratili jen za dobrůtky, ale přivezli i malé dárečky domů. Po vydatné svačince a velkém nákupu jsme už museli odjíždět zpět do školy. Paní Pražákové jsme poděkovali za trpělivost, kterou s námi měla a pomalu nasedali na kola. Po menší projížďce Jevišovkou jsme opět najeli na naši trasu směrem k Drnholci.
Ke škole jsme dorazli s úsměvem a radostí v srdíčku z krásného výletu a děti se už nyní těší na další podobné akce a výlety.

 Eliška Macajová

info

Cyklobraní v Jevišovce - 9. 9. 2006

Vstup do fotogalerie

Měsíc září by klidně mohl být měsícem cyklistiky. Družina a klub chystají na září výšlap po cyklostezkách, cyklosoutěž na Starátku, nu a tuhle v sobotu (datum viz výše :-) se už konalo v Jevišovce cyklobraní. Nebyla to sice akce školy, ale byly tam i „naše“ děti a pár fotek dodala i naše (bez uvozovek) učitelka Katka Smíšková.
Sportu zdar a cyklistice zvláště! :-)

 Tomáš Procházka

info

První den - 4. září 2006

Vstup do fotogalerie

Hafo prvňáků (přesněji řečeno 27) a ještě větší hafo rodičů, babiček, dědečků, videokamer, foťáků a dalších příbuzných se namáčklo dnes do první třídy.
Inu, není to jen tak, jít poprvé do školy! To pak tréma nemilosrdně kosí jak novopečené školáky, tak jejich třídní učitelku (aspoň já bych byl na prášky, mít takové publikum!). Prvňáčkům nakonec rozežene trému třeba Karkulka s dárkovým košíčkem nebo první didaktické hry.

To starší a zkušenější ročníky už tak moc první den školního roku neprožívají. Skutečně důležité je obsazení těch správných lavic (než nás někdo předběhne) a ujistit se, že rozvrh je ještě o něco nemožnější (rozuměj delší) než loni.
A to by snad pro dnešek stačilo, už nás pusťte domů, však my zas zítra přijdeme - možná :-)

 Tomáš Procházka

info

Přípravy, přípravy...

Vstup do fotogalerie

Ještě posledních pár chvilek zbývá dětem, aby vychutnávaly prázdniny. Ve škole se však už srocují se učitelé, chystají se třídy, podstupují opravky (držíme palce!), provádí generální úklid. Kromě toho čekají na všechny dobrovolné i nedobrovolné obyvatele školy leckteré novinky:

  • nové parkoviště a přejinačený chodník před školou (zajistila obec)
  • funkční počítačová učebna na národce (z repasovaných počítačů zajistila firma Twins Elektric Romana Hudce)
  • fungl nová počítačová učebna na druhém stupni (zajišťuje firma Mates)
  • nově nalakovaná (a předtím samozřejmě vybroušená) podlaha ve velké tělocvičně

Kromě novot materiálního rázu se setkají žáci i s některými novými tvářemi - a bohužel budou nuceni strpět i známé tváře nás ostatních! :-)

 Tomáš Procházka

Hornice 15. - 29. 7. 2006

tábor Hornice 15. - 29. 7. 2006 - první sada fotek

tábor Hornice 15. - 29. 7. 2006 - druhá sada fotek

Již potřetí se tlupa dětí z Drnholce a okolí spolu s vedoucími a instruktory rozhodla strávit dva týdny na táboře v Hornicích u Jemnice. Letošní téma bylo „Po stopách Kryštofa Kolumba“.
Během těchto 14 dní jsme se seznámili se životem Kryštofa Kolumba, s jeho plavbami a také jsme blíž poznali země, které objevil. Děti se učily uzly, Morseovu abecedu, různé šifry i zacházet s buzolou.
Sobota, na kterou se všichni těšili, byla dnem přežití. I přes nepřízeň počasí si ji děti nemohly vynachválit.
V neděli nás navštívili rodiče. Ti dětem přivezli zásoby různých sladkostí a někteří dokonce uklízeli svým ratolestem ve stanu.
V posledním týdnu jsme měli mnoho soutěží: táborového slavíka, netradiční olympiádu a sportovní hry. Ale děti se nejvíc těšily na Bludičky a stezku odvahy. No a tady se ukázalo, že malí jsou mnohdy odvážnější než ti velcí.
V posledních dnech mohly děti zúročit vše, co se naučily v celotáborové hře.
A poslední večer? Velký táborák, hry, scénky, a hlavně poslední soud, největší obava vedoucích a instruktorů.
No a byl tu den odjezdu. Při loučení ukápla i nějaká slzička. Myslím si, že děti odjížděly domů s krásnými zážitky.

 Zuzka Šedivá, instruktorka
(to je ta ve žlutém tričku na laně, s tím neodolatelným úsměvem)

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.