Staré drby - červen 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Poslední den - 30. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Poslední den školy před prázdninami - to pro většinu žactva.
Poslední den základky- to pro deváťáky.
A také poslední den školy pro Anežku Tregerovou, která odchází do důchodu, a pro Broňu Šimčíkovou, která přesedlává z učitelky na vedoucí kulturního zařízení v Drnholci.
Ovšem klíčovým bodem programu, kolem kterého se vše 30. června na naší škole již tradičně točí, je hlavně rozloučení s deváťáky. Stačí pár na klavír citlivě zahraných tónů, několik projevů (za žáky se letos projevem rozloučila naše redaktorka Karolína Zabloudilová z 9.B) - a z toužebně očekávaného "vypadnutí" ze školy je najednou srdceryvné loučení plné slziček, ztuhlých úsměvů (přece se taky nerozbrečím!!) a neobratně formulovaných vět při posledním podání ruky. I tyhle pěkné a emocemi nabité chvíle však končí a čerství absolventi naší školy se vydávají na svoji další cestu životem. Tož - šťastnou cestu!

 Tomáš Procházka

info

Dětské olympijské hry (den třetí) - 29. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Třetí den olympijských her patřil závěru všech soutěží, volejbalovému zápasu mezi deváťáky a učiteli a vyhodnocení všech soutěží včetně sportovce roku. Mně osobně se nejvíce líbila část s volejbalem - jednak jsem si mohl zahrát a zapohybovat se a jednak i diváci vytvořili úžasnou atmosféru. Všichni samozřejmě fandili deváťákům a radostně kvitovali učitelské neúspěchy. Těch však nebylo mnoho a učitelé nakonec k zármutku všech (kromě jich samotných) zvítězili 2 : 1 na sety.
Zatímco probíhal volejbalový zápas, počtářské komise vyhodnotily všechny možné výsledky a vyrobily všechny možné diplomy se spoustou cen. Bylo jich skoro až moc a diváci začali ztrácet po první půlhodině s vyhlašováním trpělivost a těšili se domů a mrzeli se, že jim ujede autobus. Já myslím, že se v tomto ohledu příští rok pokusíme polepšit a že závěrečné zdržení a zdlouhavé vyhlašování výsledků nezkazí celkově příznivý dojem, jaký tyto olympijské dny mohly v soutěžících zanechat.

 Tomáš Procházka

info

Dětské olympijské hry (den druhý) - 28. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Zatímco včera nás počasí trošku vyšplouchlo, dnešek se vydařil. Obloha modrá, slunce sice svítilo, ale nebylo to zoufalé dusno jako včera. Není tedy divu, že se soutěžilo na plné pecky. Stihl se dokončit na včerejšek plánovaný trojboj a probíhala i většina disciplín olympijských her. Velký zájem byl kromě míčových her o tzv. Plácanou (já to znám z tábora pod názvem "Na blbouna" :-)
Závěr dne patřil vyhlášení výsledků trojboje - ale jen prvního stupně. Druhý stupeň si bude muset počkat na zítřek...


 Tomáš Procházka

info

Dětské olympijské hry (den první) - 27. 6. 2006

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Jako ve ztřeštěném filmu proběhl začátek třídenních olympijských her.
Začátek - zcela vážný a slavnostní, vztyčuje se olympijská vlajka, zapaluje olympijský oheň (Hádejte, kdo přiběhl s pochodní? No přece redaktorka Drbníku Karolína!), zpívá se hymna, pronášejí se proslovy. Dokonce i krajský hejtman Juránek se na zahájení přijel podívat!
A pak, po chvilce závodění čím dál temnější obloha. První kapky, déšť, slejvák! Během několika okamžiků je hřiště prázdné a vítr s deštěm si pohrávají s ještě před chvílí tak pěknou výzdobou. A nám nezbývá, než přeorganizovat program, přesunout trojboj na zítřek (či pozítřek - podle počasí) a začít uskutečňovat první disciplíny druhého a třetího dne. Protože venek je stále nepoužitelný, probíhají jen ty disciplíny, které lze organizovat v budově. Také šplh z trojboje se podařilo odšplhat. Uvidíme, co přinese zítřek - den druhý...

 Tomáš Procházka

info

Noc v družině - 23. 6. 2006

Vstup do fotogalerieinfo

Velký úklid - 22. a 23. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek a v pátek nastalo za školou velké hemžení. Před trojbojem a olympiádou je třeba provést velký úklid, a tak na úporně rostoucí plevel nastupují žáci vyzbrojení motyčkami, motykami nebo jen rukama. A také větší či menší chutí účastnit se práce na něčem společném, z čeho nemám ani korunu. Všem, kteří jsou ochotni a schopni pracovat s nasazením, děkujeme. Nu, a těm ostatním přejeme, aby se brzy vyléčili ze svého sobeckého a prospěchářského pohledu na svět! :-)


info

Výlet 5.AB 14. - 16. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu 14.6. jsme se pěšky, na zádech batohy (velké, malé - podle toho, co kdo nabalil) vydali do ATC Merkur Pasohlávky. Cesta nebyla dlouhá, ale únavná, protože od rána pálilo slunce.
Příjemná přestávka byla v Pasohlávkách u p. Ferbyové. Měli jsme domluveno, že si prohlédneme jejich hospodářské zvířectvo. Nejvíce jsme se těšili na telátko. Po prohlídce nám p. Ferbyová nabídla sýr, který doma vyrábí. My jsme si pochutnávali na sýru, ona povídal jak se vyrábí. Než jsme se rozloučili, dostali jsme každý zmrzlinu – a že nás bylo!(35) Touto cestou chceme p. Ferbyové moc poděkovat jak za občerstvení, tak za pěkné a zajímavé povídání.
Středu jsme strávili v našem novém domově, ubytovali jsme se , večer opekli špekáčky a při přednášce o Pálavě (p. Sejkorová), jsme se dozvěděli mnoho zajímavého.
Ve čtvrtek nás čekal výlet na Stolovou horu. Bylo krásné počasí, až moc teplo, ale zvládli jsme to. V podvečer nás čekalo koupání, dobrá večeře a toužebně očekávané osobní volno.
V pátek – zabalit a zase pěšky domů! Ale přišlo překvapení. Paní učitelky se slitovaly, protože bylo opravdu úmorné teplo, a jeli jsme domů autobusem. Přijeli jsme utahaní, ale spokojeni. Výlet se nám líbil.

 žáci 5.AB

info

Vodní radovánky - 22. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Místo výletu, na který jsme za trest nejeli, nás paní učitelka vzala aspoň na koupaliště do Znojma. Ve vlaku to moc na koupací počasí nevypadalo, ale my si to "tam nahoře" umíme velice dobře zařídit :-) Když jsme čekali, až nám koupaliště otevřou, začalo pomalu ale jistě svítit sluníčko, kterému se asi na obloze líbilo, protože už tam pak zůstalo celý den. Po desáté hodině nás konečně pustili do vodního ráje, kde jsme se mohli vyblbnout a odpočinout si od školy. Znojemské koupaliště se ukázalo ve svém nejlepším světle, takže se dokonce i fotbal při hromadném hlasování odsunul na druhou příčku a my jsme vodničili další hodinu navíc. Vyčvachtaní, spálení a moc unavení jsme nakonec nasedali do vlaku, který nás odvezl zpátky domů.
Na závěr si ovšem nemohu odpustit poznámku, že nás paní učitelka za tenhle výlet moc pochválila a ohodnotila naše chování na jedničku z hvězdičkou... :-)
(My Vám taky dáváme jedničku, paní učitelko!)

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Výlet 8.B 14. - 16. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Stejně jako většina výletů, i ten náš začínal jízdou ve vlaku, kde panovala nuda a příšerné vedro. Ani klobouk pana učitele to nesnesl. Ten, hned jak pan učitel otevřel okno, tak z něj ,,vyskočil“.
Když jsme dojeli do Bransouz, tak jsme si vyhodili bágle do úschovny zavazadel a jeli jsme na koupák do Jihlavy, kde už byla nějaká ta sranda. Ti, kteří nešli do vody, se šli opalovat na sluníčku. Po chvíli jim ale to sluníčko začalo být otravné jako vřed na zádi, a tak šli stejně do vody. Poté, co jsme se v bazénu pořádně ,,vymočili“, jsme už konečně jeli na ubytovnu. Po vydatné večeři jsme dlouho do noci pařili, než jsme šli spát.
Druhý den jsme šli po snídani do jihlavské ZOO, kde jsme viděli pěkná i hnusná zvířata. Ve zbytku dne to bylo stejné jako minulý den (tj. koupák, večeře, pařba, spánek).
Třetí den nestál za nic. To byla dopoledne nuda (jak pro koho) a odpoledne nuda ve vlaku. V tu dobu jsme se všichni moc těšili domů. No, říkejte si co chcete, ale podle mě to byl nejlepší výlet, co kdy 8.B měla!!!

 Vzkaz pro pana Krivjanského: Bral jsem to trochu se srandou, tak mě za to moc nesuďte. Nevím, jestli tento rok ještě přijdu do školy, tak vám přeju pěkné prázdniny!!!
Ladislav Furiš, 8.B

info

Výlet do Lednice (1. a 2. třída) 21. 6. 2006

Vstup do fotogalerieinfo

Drama v angličtině - 21. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu 21. 6. předvedli žáci 4.A, kteří se učí anglicky, příběh Goodbye Superstars. Nacvičovali v hodinách, rekvizity si zařizovali sami. Jako diváci přišli třídní učitelka Martina Kaňkovská, kameraman Dalibor Bárta, němčináři a angličtináři ze 4. ročníku. Vystoupení se jim povedlo, patří jim za to dík.

 Kateřina Smíšková

info

Výlet 6.B 14. - 17. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu 14. 6. jela 6.B třída na výlet, vzali s sebou 2 žáky 6.A. Jako doprovod jely paní učitelky Marie Mančíková a Kateřina Smíšková. Cíl výletu - Nové Město na Moravě, bydlení v chatě v lese, možnosti pro sportování, nedaleko přírodní koupaliště. Počasí bylo nádherné, lákalo k dennímu koupání. Cílem procházek byl např. Ski hotel a okolí známých lyžařských tras, ve městě Horácké muzeum, hra na náměstí "Jak dědeček měnil, až vyměnil". Po celou dobu děti pracovaly a soutěžily ve skupinkách (pokaždé jiných), a to nejen ve sportu. Dokazovaly své vědomosti, fantazii, tvořivost, zamyslely se i nad sebou, přáteli... Děti byly aktivní, společenské i slušné - hlídaly se samy mezi sebou. Ostudu nám neudělaly! Děkujeme.

 Kateřina Smíšková

info

Focení tříd - 19. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

V pondělí se fotily třídy (a taky učitelé)...


info

Berounsko (výlet 9. A) 12. - 16. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

„Letos na výlet nepojedeme daleko, ať nejedeme dlouho vlakem.“

„Letos na výlet nepojedeme tak brzy, ať se pořádně vyspíme.“

Tak začaly letošní přípravy našeho posledního výletu. Vybrala jsem několik tras, různé možnosti ranních odjezdů a žáci si demokraticky vybrali: Berounsko (dál jsme nikdy nebyli), odjezd 4, 45 ráno (dřív už nic nejede). Termín jsem raději nedemokraticky zvolila sama a byl to zatím ten nejteplejší týden letošního roku.
Dne 12. června brzy ráno začalo tedy naše poslední putování po vlastech českých. Čekal na nás Beroun, Karlštejn, Koněpruské jeskyně a Lidice. A samozřejmě spousta krásných zážitků.
Po příjezdu jsme se ubytovali v pěkném kempu Na Hrázi na břehu Berounky a po krátkém odpočinku jsme vyrazili poznávat město, které se na nastávajících 5 dní stalo naším domovem. Zbytky středověkých hradeb, Plzeňská a Pražská brána na horní a dolní straně náměstí (celé zrekonstruováno po posledních povodních), Městská hora (290 m.n.v.) s rozhlednou vysokou 13 m, medvědárium a v něm Vojta a Kuba s Matějem – 3 nádherní medvědi, v nichž by už dnes málokdo poznal ta 3 malá večerníčkovská medvíďata, Muzeum Českého krasu a přilehlý Geopark, výborná zmrzlina a ledová tříšť, to bylo vše, čím nás Beroun přímo okouzlil. Ani voda Berounky nebyla špatná, na dno sice vidět nebylo, teplá voda také vypadá trochu jinak, ale mnozí neodolali a od prvního dne se každý den koupali. Někteří se do vody tak těšili, že se ani nestačili vysvléct. Večer jsme trávili hraním her, procházkou a ani usínání nebylo příliš dramatické. K mé velké radosti byl kemp v nočních hodinách hlídán a pan hlídač byl opravdu svědomitý a obcházel celý prostor.
V úterý ráno jsme se vypravili na Karlštejn. Údolí Berounky, skály nad řekou a jeden z našich nejkrásnějších hradů. Nezapomenutelné! Mezi stánky se suvenýry (chvílemi si člověk myslí, že je v Rusku – podle toho, co stánkaři nabízejí) jsme vyfuněli až na hradní nádvoří a s milou průvodkyní prošli I. okruh hradu. Cestou zpět navštívily některé dívky Muzeun voskových figurín a Muzeum betlémů, ostatní dali přednost stánkům. Společně jsme se vrátili „domů“. Odpoledne jsme se zabavili v kempu. Večer se nám zdramatizoval. Jirka Bárta, velký smolař (všichni si pamatujeme, jak nedávno nosil sádru na obou rukou) šlápl na sklo. Takže sanitka, šití – 3 stehy na chodidle a pro Jirku předčasný konec výletu. Ráno si ho odvezla teta do Prahy, protože by s námi těžko absolvoval další túry.
Ve středu jsme strávili příjemné chvíle v Koněpruských jeskyních, nejen krápníky nás nadchly, své kouzlo mělo i těch stálých 10°C, protože venku bylo vedro k zalknutí. Cestou zpět jsme se kochali přírodou naučné stezky Zlatý Kůň. Navečer měli někteří další atrakci - jejich vrstevníci z Krkonoš si amatérsky zdobili své obličeje piercingem: jedním zavíracím špendlíkem si propichovali nosy a rty a zaváděli ozdoby. Nevím, jestli jejich rodiče měli stejnou radost jako oni. Z našich se naštěstí nikdo nepřipojil a všichni se vrátili domů stejně krásní, jako odjeli. Možná nebyli tak čistí a voňaví, ale to spravila vana, na kterou jsme se všichni v pátek opravdu těšili. Den jsme zakončili vycházkou po nočním městě. Teplá noc, osvětlené náměstí, ticho. Ale ne na dlouho. Idylku přehlušilo kvílení brzd a řvaní motorů. Podle toho, co jsme kolem sebe pozorovali, se jely nějaké tajné uliční závody. Tak jsme se raději uchýlili do bezpečí kempu.
Ve čtvrtek nás čekal výlet do poměrně vzdálených Lidic. Autobusem jsme se dopravili do Kladna a odtud k památníku lidické tragédie. Na teploměru v autobusu bylo 33°C, ale úmorná cesta stála za to. Před několika dny nově otevřená expozice je velmi působivá a všichni dobrovolně pročítali texty a sledovali filmy a hodně nás mělo slzy v očích. Vše bylo završeno procházkou po areálu a pobytem v rozkvetlém růžovém sadu, po němž se spolu s vůní linuly i tiché tóny vážné hudby. A i Ti „tvrdí vyznavači metalu a hip-hopu“ prohlásili, že je to krása.
Po večeři kluci připravili táborák a poslední společný večer jsme strávili u ohně. Moc jsme toho nenazpívali, chyběla nám kytara a hlas pana učitele Bárty, který s námi letos na výlet jet nemohl. O to víc jsme se nasmáli, když jsme vzpomínali na chvíle prožité ve škole. Pantomimická ztvárnění i citace nás učitelů byla perfektní a velmi jsem se pobavila.
Bylo už po půlnoci, padlá rosa slibovala další krásný den, v ohništi probleskovalo jenom pár žhavých uhlíků a nám bylo jasno, že je konec. A nejenom výletu.
Pátek byl už dost nezajímavý. Beroun – nádraží, vlak, Praha – Hlavní nádraží, vlak, Znojmo – nádraží, vlak. A k tomu už jen únava, vedro, žízeň, zpoždění vlaku, čekání. Všichni jsme se těšili domů na svou postel, na vanu plnou vody, na rodiče, sourozence... A všichni jsme si vezli už jenom vzpomínky na krásné chvíle. Bylo nám dobře.
Jsem ráda, že mohu chválit. Chování většiny žáků bylo výborné, některým to kazí slovník, který užívají, ale asi je to trochu odposlechnuto všude kolem nás. Všichni se k sobě navzájem chovali slušně a kamarádsky a z toho jsem měla velkou radost. Bohužel už se nemůžeme těšit, že si to zopakujeme. Byl to výlet poslední.

 Jitka Radkovičová

info

Dětský den - 18. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Do třetice všeho zmoklého se ZŠ Drnholec a hasičům podařilo uspořádat na Starátku Dětský den. 28. května pršelo, 3. června pršelo taky a dětičky si musely počkat na hezké počasí, které přišlo až 18. června. Děti ale to čekání nejspíš zklamalo, a tak se jich na Starátku moc nesešlo. Největší atrakcí odpoledne byla hasičská hadice, ze které si mohl kdokoli vystříknout, nebo se pod ní maličko osvěžit. Tentokrát byli do akce zapojeni i rodiče, kteří buď ochotně pomáhali na stanovištích, nebo se sami účastnili soutěžení...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Sedmáci ve Znojmě - 16. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Na exkurzi ve Znojmě měli sedmáci jeden základní úkol: vzít si pro pedagogický doprovod košíčky jahod a haldy hrášku. Úkol vzorně splnila pouze Soňa Majerská, jinak se na doprovod všichni vyflákli.
Ani jinak nebyla exkurze šťastná - rotunda se opravovala, takže ani zvenku nebylo nic vidět, v zámku to bylo zase na sedmáky (i na mě) zbytečně zdlouhavé. Jediné štěstí bylo, že rozchod jsme stihli, a tak si paní učitelka Zabloudilová mohla koupit nové sluneční brýle a já čínské tenisky u Vietnamců.
Rozpáleným Znojmem jsme se přesunuli do ještě rozpálenějšího vlaku, samozřejmě nacpaného. Všichni se těšili - někdo na koupaliště do Mikulova, jiný zase třeba do sprchy v chládku doma.

 Tomáš Procházka

info

8.B na Úřadu práce v Břeclavi - 13. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Exkurze se uskutečnila proto, aby děti viděly, kam budou docházet, nebudou-li se učit. Další text dodá po výletě Laďa Furiš…

Exkurze se uskutečnila proto, aby děti viděly, kam budou docházet, nebudou-li se učit, jak již řekl pan učitel Krivjanský. Já už tedy jen dodám text. Poté, co pan učitel odešel, odeslán milou paní Blažkovou, jsme s ní dlouho mluvili o nejrůznějších věcech, např. o tom, kdo čím chce být, co všechno se musíme učit, jaká jsou nejlepší povolání, …atd. Po tom všem jsme si na PC udělali test, který nám na konci řeknl, co vše bychom mohli dělat. Mnoha děckám tam vyšla nějaká pitomost, jako je lodní důstojník nebo hodinář, ale aspoň jsme se zasmáli. Nakonec jsme si o tom pořádně pokecali ve vlaku.

 Ladislav Furiš, 8.B

info

Čtvrťáci na Macoše - 9. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Období výletů právě začalo! A začali je čtvrťáci, kteří v pátek vyrazili na jednodenní výlet do Moravského krasu...


info

8.A na exkurzi v Břeclavi - 8. 6. 2006

Úřad práce zel téměř prázdnotou. Dole stáli dva muži romské národnosti a na nás nahoře čekala paní z oddělení orientace a pomoci hledání zaměstnání. Žáky převzala a učitelkám doporučila návštěvu bistra nedaleko ÚP. Rády jsme využily.
Přednáška trvala do 11 hodin. Žáci získali spoustu informací, co dělat a jak si hledat školu příští podzim. Dostali i letáčky, na kterých byly další pokyny, telefonní čísla a webové adresy.
To nejdůležitější na závěr: třída 8.A se VZORNĚ chovala celé dopoledne.

 Jana Palíková

info

Heat Transfer Systems & Navara - 6. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Zákaz vstupu nepovolaným osobám. Pro cizí osoby je vstup povolen pouze v doprovodu pověřené osoby HTS...
V úterý si žáci osmých a devátých tříd mohli prohlédnout prostory firem HTS a Navary, do kterých je přístup "nepovolaným osobám" zakázán. Dílny, ve kterých je práce všeho druhu v plném proudu, lakovna (vonící barvami :-)), obchodní oddělení, atd. To vše místo dvou vyučovacích hodin. Kdo by to nebral?

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Pá pá aerobiku! 2. - 3. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

No, tak jsme si zase jednou pořádně zařádily. Tentokrát už nešlo o obyčejné soustředění, na kterém se cvičí, cvičí a cvičí, ale jen o takové malé rozloučení. Většina z nás se s aerobikem loučila jen na dva prázdninové měsíce, ale vzácné exempláře (my, deváťačky) tu k vidění nebudou na delší dobu. Takže jsme se radši rozloučily pořádně, aby na nás nikdo nezapomněl, než se zase vrátíme.

Radši napíšu k některým fotkám popisky, protože někdy jsou opravdu zajímavé a nevysvětlitelné...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Vršky a děti na Den dětí - 1. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Národka měla po divadle ještě příliš brzy na odchod domů, a tak Den dětí završila ve třídách po svém. Zde fotky z hudebny na národce, kde se odehrávaly s vršky od PET lahví úplné orgie - nebo to bylo umělecké dílo???


info

Kuba a loupežníci - 1. 6. 2006

Vstup do fotogalerie

Na Den dětí si dramatický kroužek připravil pro nás všechny divadelní představení Kuba a loupežníci. Ve hře se v různých rolích představili jak žáci prvního stupně, tak žáci starší. Pro nedostatek herců si zahrála i Broňa Šimčíková, zamaskovaná vskutku zlotřilým knírkem. Hra měla vtip a žáci sledovali své kamarády na jevišti se zaujetím. Z dětských herců stojí určitě za zmínku přesvědčivě hrající Annemarie Kubišová, v kostýmu policisty schovaná Renata Karolová, nebojácně se projevující Lucka Zabloudilová (písař), Mařka představovaná Monikou Kneeovou, loupežník Kryštof Lambot... tak koukám, že bych nakonec musel vyjmenovat všechny. Raději se přijďte podívat do kulturního domu v neděli a vyberte si sami své nejlepší herce!
A protože byl Den dětí, po představení mohli jít žáci druhého stupně domů - to si necháme líbit, ne? :-)

 Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.