Staré drby - květen 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Exkurze Křivé jezero - 31. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Zdařilý i když chladný výlet ke Křivému jezeru, kde nebyla možnost přežití bez gumáků. Děti čtvrtých tříd mohly spatřit chráněné druhy rostlin, dříve se hojně vyskytující v lužních lesích, např. bleduli letní, kosatec sibiřský, kosatec žlutý... Nejvíce však děti bavilo lovení živočichů z jezera a poté určování podle klíče. Děti byly aktivní, zvídavé a právem zaslouží pochvalu.
PS: Až napíší něco děcka, pošlu Ti to.

 Bronislava Šimčíková

info

9.A se fotí na tablo - 29. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Kromě fotek jednotlivců a skupinových fotek vyzkoušeli dárečci z 9.A, jak by to vypadalo, kdyby vzorně seděli, kdyby se všichni hlásili... a tak všelijak podobně. Vypadají některé dost nepravděpodobně, co? Holt ještě deváťákům to přetvařování moc nejde (o vzorném chování či hlavách nabitých nabytými vědomostmi ani nemluvě :-)

Vstup do fotogalerie

 

info

Exkurze do Nového vinařství - 29. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Dějepisno-zeměpisné praktikum, což je volitelný předmět devátých tříd v čele s panem učitelem Janečkem, se 29. 5. vydalo na exkurzi do Nového vinařství. Je to výrobna a sklad vína v Drnholci na Výsluní.
Exkluzivně pro Drnholecký Drbník jsem mohl nafotit několik fotek interiéru, zařízení a samozřejmě vín.
Při odchodu si někdo všiml (myslím že jsem to byl já) hromady nerozbalených automobilových časopisů staršího vydání, a tak jsme každý vyfasovali po jednom čísle. Akorát se nedostalo na tolik očekávanou ochutnávku vín. Ach jo!

 Roman Šlachta, 9.B

info

Drnholecký slavík - 27. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Netradičně v sobotu, přesto úspěšně. Nebo spíš právě proto. Takhle se totiž mohli na své ratolesti přijít podívat také jednou rodiče - a také přišli. Venku stále hrozil déšť, a tak se celá akce konala ve vestibulu školy - snad vyjde počasí příště. A třeba bude příště i více účastníků ze druhého stupně...

 

info

Kroužek aerobiku v Mikulově - 25. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Když už něco umím, nebojím se to dobře prodat - to by mohlo být heslo koružku aerobiku. Se svými sestavami vyrážejí do bližšího i vzdálenějšího okolí, aby povznesly kulturní úroveň regionu a ukázali všem, jak se cvičí aerobic.

 

info

Exkurze na Pálavě - 25. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek 25. 5. jsme byli na výletě na Pálavě.
Už od rána jsme se nemohli dočkat, až budeme v Klentnici, ze které jsme potom šli na Stolovou horu, ale nejprve jsme měli v Mikulově rozchod.
Na Pálavě jsme viděli Sirotčí hrádek a tam nám Martin (náš průvodce) řekl pověst. Jestli ji chcete slyšet, tak jděte za Martinem, bydlí v Klentnici.

 žáci třetích tříd


 

info

Volejbal v Pohořelicích - 23. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Naše "mužstvo" se tentokrát moc nepředvedlo. Úplně nejhorší zase nebyli, ale až na první místo to nedotáhli. A přitom okresní kolo ve volejbale nezačalo pro naše kluky vůbec špatně. První zápas nad břeclavským gymplem vyhráli s náskokem a začali pomýšlet na ten největší pohár, co tam byl. Zato utkání s Pohořelicemi doslova a do písmene projeli. První prohraný set jim moc optimismu nepřidal a ten druhý byl ještě horší. Takže jsme nakonec dopadli jak naši hokejisté a museli jsme se spokojit s druhým místem.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Poklad v družině - 23. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Družina hledala v úterý odpoledne poklad. Podle fotek to vypadá, že našla a že všichni nálezci byli spokojeni. Aspoň já bych byl, kdyby mě na konci čekal nanuk. Nebo tři :-)

 

info

Údržba cyklostezky - 20. 5. 2006

V sobotu 20. května se konal druhý pokus o úklid cyklostezky v úseku Jevišovka - Dobré Pole - Nový Přerov. Vyzváni byli žáci šestého ročníku (příbuzenstvo vítáno). Z Jevišováků přijela pouze Vendula Škrdlová, v Novém Přerově nás čekaly tři děti. Ty vyslala Jiřka Hrůzová, která ze zdravotních důvodů nemohla: svou sestru Romanu a kamarády Simonu a Michala Vítkovy.
Trasu jsme projeli, odpadků mnohem méně než na podzim - lidé po zimě ještě nestihli odpad nahromadit. Problém nastal v Dobrém Poli u vlakové zastávky. Dávali jsme nasbírané odpadky do koše, byli jsme však upozorněni, ať si je vezmeme zpátky, že to stejně vítr roznese. Obec to nevyváží, patří to Dráhám, ty se o to nestarají.
Tedy - kam s ním?
Vezli jsme ho do Přerova do obecní popelnice. Děti dostaly alespoň sladkou odměnu a od přírody velký dík.
Na závěr na zamyšlení - i pro rodiče: i kdyby nešlo o úklid, nebylo by pro děti lepší trávit sobotní odpoledne v přírodě, na kole, sportem?

 Kateřina Smíšková

info

Moudřejší ustoupí... - 19. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

...řekl mozek a opustil mě. Tak tuhle větičku mají na svých zářivě oranžových třídních tričkách žáci 9.B. Po měsících dohadování a po nedoručené objednávce konečně dorazily tolik očekávané svršky, které jsme na sebe navlékli, hned jak jsme je dostali. Hodina matematiky se proto nějak přeorientovala na hodinu převlékání a fotografování. Jedno tričko dostala naše třídní učitelka a jedno za odměnu taky pan ředitel, protože nám nechal odpadnout hodinu hudební výchovy. (Jak jen je blahosklonný ;-)) Na obědech jsme pak vyslechli samou chválu, jen jsem od někoho slyšela, že vypadáme jak silničáři. A to samozřejmě není pravda, moc nám to sluší...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Deváťáci v Brně - 18. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek jsme byli na dějepisno-přírodopisné exkurzi v Brně. Šli jsme do Mendelania a do technického muzea, kde jsme prošli skoro všechny části a na delší dobu jsme se zabydleli v Herně, ve které jsme si mohli vyzkoušet všechny kuriozity a zajímavosti techniky. Po rozchodu v hypermarketu Globus nás čekala cesta na Ústřední hřbitov v Brně a několika jedincům byla tato část výletu proti mysli. Tak radši zůstali v autobuse a tam na nás (bez vědomí učitelského dozoru) počkali. O čtvrt na tři dojel autobus konečně do Drnholce a... Zazvonil zvonec a exkurze je konec.

fotky Karolíny Zabloudilové (9.B)

fotky Jitky Radkovičové (tř. uč. 9.A)

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Turnaj ve stolním tenise - 16. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Vážení přátelé! Karolína Zabloudilová nejen fotí a reportážničí (to je jako když zahradničí, nemyslíme tím samozřejmě, že by reportáže jakkoliv ničila!), ale stihne při focení i vyhrát na pingpongovém turnaji ve své kategorii první místo!!! Pravda, byla ve své kategorii jedinou soutěžící, ale to její vítězství nikterak nesnižuje! Je prostě všestranná a báječná! :-))

 

info

Roj - 16. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Na školní střeše se nám dnes na kousku zdi na pár hodin usadil včelí roj. Nezpůsobil žádné problémy, neboť včely udržovaly pořádek, držely se na jednom místě, nepovykovaly, nikoho nešikanovaly, ba dokonce ani nic nerozbily. Uvažoval jsem, že bych je s klidem vyměnil za žáky některých tříd... Ale to by asi neprošlo? :-(

 

info

Den matek v Drnholci - 14. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Druhá květnová neděle patřila všem maminkám, které v ten den slavily svůj svátek. Právě pro ně bylo určen odpolední program v sále kulturního domu. Nejen maminky, ale taky maminky maminek (neboli babičky) se přišly podívat na krásná vystoupení, která pro ně připravily jejich děti a vnoučata.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Den matek ve 4.B - 12. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

V pátek 12. 5. jsme pořádali třídní besídku pro maminky. Než maminky přišly, připravovali jsme jednohubky se třemi druhy pomazánek (Šmoulí mozky - modrá, Kůra ze stoletého dubu - hnědá, Rozemletá žabí stehýnka - zelená), krásně jsme nazdobili tabuli, napsali jsme program, namíchali jsme drinky (například Upíří krev, Modrý pramen, Žabí polibek). V hodinách Vv jsme pro maminky chystali dárečky, které jsme jim dali po krátkém kulturním vystoupení. Nám i maminkám se to moc líbilo!

 Lucka Zabloudilová, 4.B

info

Volejbal v Mikulově - 12. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

My jsme machři! Jinak se to říct nedá, protože to, co předvedli kluci z devítek na turnaji v Mikulově, bylo prostě úžasné. Vůbec se jim nepodařilo prohrát :-) a každý zápas vyhráli ve dvou setech. Ani družstvo Valtická, ani kluci z mikulovského gymplu nedokázali udržet tempo s našimi ranaři, takže jsme postoupili do okresního kola... (Snad mě pan učitel Pichanič vezme s sebou. ;-)

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

McDonald cup - 11. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu se pan Pichanič vydal se svými svěřenci na McDonald's Cup do Hustopeč. Chlapci a jedna dívka (když nepočítám mě) byli rozdělení do dvou věkových kategorií. Starší žáci zahájili turnaj výhrou, pokračovali remízou a skončili další výhrou. I tak ale skončili až druzí, protože počet bodů měli menší než vítězové. Soupeři našich nejmenších byli o něco starší a větší (určitě podváděli), a tak mladší žáci skončili čtvrtí. Postoupit se tedy nepodařilo ani jedné naší skupině, takže možná příští rok?

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Sběr papíru - 10. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Naše škola letos už poněkolikáté sbírala papír. Ona ho sice nikde nehledala, ale dojel za ní pěkně sám, obvykle v kufru nějakého pěkného auta. Sbíraly se noviny, časopisy, krabice a (trhá mi to srdce) taky knížky. Všechno muselo být pěkně zabalené a roztříděné, aby se to mohlo přehledně zvážit a uložit.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Malývelký - 10. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

»Žáci z deváté třídy si pozvali prvňáčky, aby jim ukázali, co všechno budou umět, až budou vycházet.«
Tak zněl větný jazykový rozbor ze začátku středeční hodiny českého jazyka, na kterou se přišli podívat prvňáčci. Tím to ale jen začalo a my jsme se snažili, jak jsme mohli, abychom jim ukázali předpisovou hodinu. Mluvnice, literatura a sloh se musely vmáčknout do 45 minut, které malí strávili mezi velkými. Většině učiva asi moc nerozuměli, ale pohádka od paní učitelky se jim líbila. Naše sešity jim toho taky moc neřekly, protože holčička, která s námi seděla v lavici, prohlásila, že se to po nás nedá přečíst. No, uvidíme, jak to půjde jim v devítce...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Opožděné čarodějnice - 5. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Čarodějnice si minulý týden na svoji ochranu přivolaly vytrvale deštivé počasí. Asi doufaly, že se tím zachrání před zpopelněním. Ale to se milé ježibabky a čarodějnice přepočítaly! V Drnholci jsme si je prostě vyhmátli o týden později!! :-)
A tak vzplála hranice se slámou vycpanou čarodějnicí a všichni přítomní to důkladně oslavili rejem, soutěžemi, opékáním a následným pojídáním poživatin a kličkováním mezi komáry (letos jsou obzvlášť vypasení a oprsklí!).

 

info

Přebor v minikopané - 5. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Zatímco na domácí půdě jsme slavili před pár dny fotbalový triumf, další kolo v Poštorné nám už tolik radosti neudělalo. Fotbalisté 6. a 7. tříd skončili v této soutěži po dvou remízách a jedné prohře na třetím místě a dále už nepostupují. Škoda... :-(

 

info

Dopravní výchova - 5. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

 

 

info

Pevnost škola - 3. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

Škola sice není opravdová pevnost, ale ve středu po vyučování se stala její napodobeninou. Na druhém stupni se učebny změnily v soutěžní místnosti.
Cesta do neznáma, šrouby, matla patla, opičí dráha, atd. Úkolů bylo opravdu hodně, stejně jako družstev, kterými byla tělocvična zaplněná. Některé úkoly byly těžší než ostatní, ale všechny daly soutěžícím pořádně zabrat. Kdo byl nejlepší, o tom rozhodly věty, poskládané ze slov, která mohla družstva získat za splněný úkol.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Pompon v Pohořelicích - 3. 5. 2006

Vstup do fotogalerie

A zas je tu aerobic... Tentokrát v Pohořelicích na taneční přehlídce. Díky tomu se tanečnice ulily z vyučování, které ve středu nebývá zrovna nejkrásnější.
O půl deváté se jsme se nalodily do autobusu, který nás zavezl na místo. Na místě jsme si to poctivě odhopsaly, odkřičely a odtleskaly. Pak se jelo zpátky domů. Celkem pěkná událost, která nám zpříjemnila dopoledne...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.