Staré drby - duben 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Stonožka - 29. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Kroužek aerobicu už začal své "kolečko" po soutěžích a přehlídkách. V sobotu byla na řadě mikulovská Stonožka, ve které jsme soutěžili o putovní pohár. Konkurence byla ale příliš velká a vítězství nakonec oslavila taneční skupina Yamaha z Břeclavi. Příště koupíme víc kuliček a určitě vyhrajeme...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Okrskový přebor v minikopané - 28. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Coca Cola cup pro nás díky prohrám v Hrušovanech skončil. Mnohem úspěšněji si však o den později na domácí půdě vedli naši mladší fotbalisté v okrskovém přeboru. Mnozí mohli tento úspěch sledovat díky shovívavosti některých učitelů na vlastní oči, jiní se museli spokojit jen s nakukováním přes sklo o přestávce a se zprostředkovanými zprávami od šťastnějších spolužáků.


info

Coca Cola cup v Hrušovanech - 27. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Fotky z Coca Cola cupu - tentokrát ovšem podle prvních zpráv neúspěšného... :-(


info

Deváťáci v 1. třídě - 26. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Po školce navštívili deváťáci i první třídu naší školy. Fotky si můžete prohlédnout už teď, na Karolínin komentář si budete muset malinkou chvilku počkat (tipuji tak maximálně do čtvrtka dopoledne! :-))
(Hm, tak by mě zajímalo, jestli dojdou deváťáci v péči o dítě až do domova důchodců?! :-)

Návrat do minulosti podruhé...

...a tentokrát na národku za prvňáčky. Místo hodiny českého jazyka jsme si ve středu udělali rodinnou výchovu a šli jsme se podívat do první třídy. Prvňáčci nám předvedli ukázkovou hodinu, ve které jsme se mohli přesvědčit, že všichni umí pěkně číst a psát. Nakonec dostali samostatnou práci, se kterou jsme jim mohli pomoct. Návštěva se nám tak líbila, že se paní učitelky domluvily (zatím neurčitě) na další návštěvě. To se ale přijdou prvňáci podívat do deváté třídy, aby zjistili, co je ještě čeká.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Dravci v Drnholci - 25. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Po pár letech znovu přijeli ukázat dravé ptáky šoumeni ze Seiferosu. A jako vždy byli skvělí oni i jejich... svěřenci :-) Do toho letní sluníčko - co víc si přát? Snad jen průvodní slovo Karolíny Zabloudilové! :-))

Naši školu v úterý navštívili draví ptáci. Letos to bylo až napodruhé, protože první pokus se jim díky rozmarnému počasí nevydařil.
V úterý naštěstí byla obloha bez mráčku, a tak všichni žáci byli nahnáni na fotbalové hřiště, kde už byla připravena celá řádka ochočených ptáků. Do výkladu ošetřovatele a zároveň trenéra dravců se zapojovali sami žáci, kteří se snažili rozpoznat jednotlivé druhy ptáků. Dobrovolnice si pak mohla vyzkoušet nakrmit sovu sněžnou (mrtvou myší) a dva žáci si na rukavici podrželi jestřába. Během představení bylo vypuštěno hodně dravců, kteří se do jednoho vrátili zpátky na zem, aby si vychutnali svou odměnu. My jsme se zase museli vrátit zpátky do školy, ale odměnou pro nás byly pouze další vyučovací hodiny. :-( Ptáčci se prostě mají líp...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Šlapanický koniklec - 22. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

V sobotu 22. dubna se konaly gymnastické závody Šlapanický koniklec. Naši školu reprezentovalo 8 gymnastů, kteří si porovnali své dovednosti s gymnasty ze Šlapanic, Bučovic, Slavkova, Znojma a jiných tělovýchovných jednot. Vedli si takto: Marian Juráš na 7. místě, Iva Kneeová na 14. místě, Lam - 5. místo, Tereza Čápková a Martina Hanáková 10. - 11. místo, Martin Ondráček čtvrtý. Dorostenci byli pouze naši, Tomáš Ondráček vyhrál, třetí byl Michal Ledvina. Drnholec reprezentoval i bývalý žák naší školy Christopher Sulz, který doplnil dorostence na 2. místě. Děkujeme gymnastům, ale i ochotným maminkám paní Ledvinové a Hanákové, které obětovaly svůj sobotní čas a svými auty dopravily cvičence na závody. Alespoň vidí, jak jinak se dá strávit volný čas.

 Kateřina Smíšková

info

Otevírání lesa - 21. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Otevřít - zavřít. Otevřít - zavřít. Otevřít - zavřít... V tomto lesním koloběhu dospěl čas k opětovnému otevření. Všichni z družiny i školního klubu si u toho (jako ostatně vždy) dost a dost vyhráli, jen se letos místo do lesa uchýlili na Starátko. Snad aby moc nepoplašili lesní zvěř...nebo že by obavy z ptačí chřipky? :-)


info

Den Země na národce - 21. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Aby se jaro nemuselo stydět, že je ušmudlané a neupravené, vyrazily děti z národky na velký úklid okolí školy. Do práce se vrhly se zápalem a hravostí (kéž by jim vydržely tyto vlastnosti i na druhém stupni!), a tak snad aspoň pár dní (nebo i déle?) se můžeme cítit jako kulturní a civilizovaní lidé. Děkujeme! :-)


info

Návrat do minulosti (deváťáci ve školce) - 20. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Novorozeně, kojenec, batole... To už máme všechno za sebou a dostali jsme se až ke školkáčkovi. Ale učit se o tom ve škole, není zrovna to "pravé ořechové", a tak jsme vyrazili pod vedením paní Palíkové na výlet do mateřinky v Drnholci.
Malé děti se nás ze začátku bály, protože jsme na ně přece jenom trochu velcí, ale pak si s námi ochotně vykládaly a hrály. My jsme se rozjeli ve velkém stylu a vrátili jsme se zpátky do dětských let. I když se školka hodně změnila, nezapomněli jsme si užít úplně všechno. Do princezniných šatiček jsme se už sice nevešli, ale jízdu po schodech a skákání na balónech jsme absolvovali s nadšením. Na zahradě jsme zase prolezli domeček i hrad a sklouzli se na klouzačce.
Ve školce byl dokonce ten den zápis a kdo chtěl, tak dostal svoji přihlášku. Zájemců bylo opravdu hodně. Čím to asi bude...?

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Přehazovaná 6. a 7. tříd (dívky) - 19. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu si to v přehazované rozdaly holky z 6. a 7. tříd. Nejdřív to sice vypadalo, že budou hrát jen dvě družstva, ale na poslední chvíli se sedmačkám podařilo doplnit požadovaný počet hráček. (I když Štěpánka Huserková neuspěla, vhodná náhradnice se nakonec našla :-) Jako největší suverénky se jevila děvčata ze 7.B, ale 7.A je nakonec dokázala (těsně) porazit. Šesťačky se prozatím jenom rozkoukávaly a učily od protihráček. Výsledky jsou dosud neznámé (aspoň pro mě).

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Velikonoční skoky (hodně) vysoko - 12. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Na Škaredou středu připadl v naší škole skok vysoký. Ve velké tělocvičně se připravilo doskočiště, natáhla se guma (na skákáni ;-) a mohlo se začít.
Skočil, neskočil, oprava, atd. Docela zmatek, ale tak to na národce chodí běžně. I když bylo hodně soutěžících, všechno se muselo stihnout včas, protože o půl druhé se přihrnuli skokani a skokanky z druhého stupně. Tam už to bylo dramatičtější a výška se každou chvíli zvyšovala. Zastavila se až na 168 cm, které skoro zdolal Tomáš Ondráček (to znamená, že mě by přeskočil taky). Ale nepodařilo se mu to, a tak školní rekord zůstal nedotčený...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Velikonoce v 5.B - 11. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

V 5.B si Velikonoce nacvičili ve škole. Taková malá generálka před těmi skutečnými... :-)


info

Degustace vín (hromadné popíjení) - 9. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Milovníci a znalci vín se v neděli sešli v kinosále, aby společně vyhodnotili šampióna všech vín.
Mezi nimi byli také členové našeho učitelského sboru, kteří si takovou událost nemohli nechat ujít. Hodnotila se barva, vůně, čistota, chuť a celkový dojem z vína. Všemu "šéfoval" pan Libor Zabloudil, který chodil, ochutnával a radil při nelehkém rozhodování. Dalo by se říct, že degustace byla výhradně mužská záležitost, protože žádná "degustátorka" se poblíž nevyskytovala. Pánové zanechali své drahé polovičky doma a ani já, křehká dívka, jsem se necítila nejlépe mezi samými chlapy...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Coca Cola cup Březí - 5. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Účast: Březí, Drnholec, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice. Žáci podali zodpovědný, soustředěný výkon a po zásluze všechna tři utkání vyhráli. Nejlepším hráčem - Pavel Osika.
Drnholec - Březí 2 : 0 (Bárta, Osika)
Drnholec - Dolní Dunajovice 1 : 0 (Bárta)
Drnholec - Dolní Věstonice 1 : 0 (Mikulášek R.)

 Stanislav Pichanič

info

Ještě povodně... - 4. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Škola už je co do počtu žactva opět na plném stavu, Jitka Radkovičová poskytla své fotky z Jevišovky.

Jevišovka 30. 3. 2006

Jevišovka 3. 4. 2006


info

Nový trambus - 3. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

V pondělí si drnholečští hasiči přivezli nové (vlastně už ojeté) zásahové vozidlo. Místo staré "liazky" budou nyní jezdit s vozem značky Karosa, který stál přibližně 2 miliony Kč. Ještě v pondělí jsem neváhal a popadl foťák, ale když jsem došel na hasičku, tak nikdo neměl čas. Tak jsem udělal alespoň pár fotek, na které se můžete podívat. Také v úterý jsem se vydal fotit a dostal jsem se dokonce k motoru, ale když jsem se snažil zkopírovat data z fotoaparátu, ujela mi ruka a vše z úterý bylo nahle v tahu. No nic, tak ať jim to lépe hasí, ne?

 Roman Šlachta, 9.B

info

Povodně ve škole - 3. 4. 2006

Ve škole bylo dnes o něco míň dětí. Z Novosedel a Nového Přerova přijely jen tři žáci, z Jevišovky možná ještě míň. V obou obcích se evakuovalo - v Jevišovce oficiálně od nedělního večera (nikdo se do toho ale moc nehrnul a houfně se podepisovaly reversy), v Novosedlech dnes ráno v sedm. V drnholecké škole se však normálně učilo.
Uvidíme, co přinese zítřek...?

P.S. - Obec Drnholec má od 1. dubna 2006 nové oficiální stránky - dočasně na adrese www.antee.cz/drnholec/, kde můžete mimo jiné sledovat také zprávy o povodních...


info

Ještě jednou neděle u Dyje - 2. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Jiří Staša v neděli taktéž něco z velké vody nafotil - tentokrát i v Jevišovce...


info

Dyje u Drnholce - 2. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Přes všechny médii vyhlášené evakuace zatím v Drnholci nebylo třeba evakuovat. Stav vody se pár posledních dní nemění, voda je blízko vrcholku hráze...


info

Dance show v Miroslavi - 1. 4. 2006

Vstup do fotogalerie

Do Miroslavi se v sobotu vypravily naše aerobičky (aerobkyně?) malé i velké, aby předvedly, co umí, a omrkly, co umějí ti ostatní...


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.