Staré drby - březen 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Dějepisná exkurze Brno - 30. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Šesťáci se vypravili do Brna na dějepisnou exkurzi. Pravda, nevybrali si k tomu nejlepší den, ale kdo mohl před měsícem vědět, jaká voda se na nás přivalí. Díky vodě se tak většina konverzace během exkurze točila kolem možné (a dětmi žádané) evakuace školy, mezi žactvem vířily nejrůznější fámy o aktuálním dění doma. A tak pravěk ani Velkomoravská říše neměly moc šanci. Lépe uspěla výstava obrazů Zdeňka Buriana - ale to hlavně díky různým atrakcím pro děti (razítkům, omalovánkám, skládačkám).
Zpět do všední reality - tak by se dal označit návrat do stále nevytopeného Drnholce a stále nevyevakuované školy.

 Tomáš Procházka

28. 3. přišel pan učitel Janeček do třídy a řekl: "30. 3. jedeme na exkurzi do Brna."
Všichni bučeli a mečeli, ale když jsme se dozvěděli, že je to místo učení, tak všichni chtěli jet.
30. 3. jsme nasedali do autobusu a Patrik Novotný neměl batoh, ale nějak ho to neštvalo. Sedla jsem si s Denisou B. a chtěly jsme jít dozadu, ale bylo tam plno, tak jsme šly dopředu.
Čas utekl jako voda a byli jsme na místě. Autobus zastavil a vystoupili jsme. Po deseti minutách jsme stáli před Moravským zemským muzeem. Vešli jsme a každý si šel sednout, jako kdyby neseděli v autobuse.
V muzeu byla krásná leštěná zrcadlová podlaha a paní, která z nás byla trochu na prášky. Výstavu každý prospal a jeli jsme dom.
V autobuse bylo jedno téma - povodně. Někdo tam šířil, že prý je Jevišovka už pod vodou, ale já jsem si myslela své. Nakonec to všechno dobře dopadlo, nikdo se neztratil a nepřizabil.

 Nikola Matkowitschová, 6.B

info

Košíková - 30. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Charvátská Nová Ves, 6 družstev rozlosovaných do dvou tříčlených skupin.
Naše skupina - Valtice, Kupkova.
Drnholec - Valtice 2 : 6
Drnholec - Kupkova 8 : 17
Žáci podali bojovný výkon, ale hlavní problém byl se zakončením a kombinací. Nepostoupili ze skupiny.

 Stanislav Pichanič

info

Přebor školy v aerobiku - 29. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Všechny holky, všichni kluci,
aerobik si zkusit musí.
A ať máš, či nemáš vlohy,
budou znavené Tvé nohy.

Co tím hodlal básník říci... Ten, kdo chtěl si mohl ve středu odpoledne vyzkoušet své pohybové nadání.
Nejdřív se všichni zaregistrovali, poté si vyzvedli své "startovní čísla" a už jen čekali, kdy přijde řada na jejich kategorii. Pak stačilo nasadit přitažlivý úsměv (to byl u chlapců docela problém :-) a udržet tempo s nezadržitelnou předcvičovatelkou, která se ještě rozhodla po vyčerpávajících sestavách všechny zničit posilováním. Mezi tím vším pobíhala porota, která taky nakonec rozhodla o nejlepších tanečnicích a tanečnících.
Rozhodování to bylo určitě těžké, ale nakonec ti nejlepší stanuli na pomyslných "stupních vítězů". A ostatní dostali aspoň cenu útěchy - žvýkačku...

PS: Kdyby někomu p.u Šimčíková říkala, že jsem hrozně otravná fotografka, tak jí to něvěřte, protože já pouze svědomitě plním svou práci...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Boudo, budko (německy) - 27. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Žáci čtvrtých tříd si v rámci výuky německého jazyka připravili divadelní představení "Domku, domečku". Pohádku hráli se zápalem. Nic jim nevadilo, že si nemohou vzpomenout na nějaké to slovíčko. A o to šlo především - nebát se mluvit cizí řečí.

 Hedvika Škrabalová

info

Recitační soutěž - 27. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Veršování bylo prima,
ale v sále velká zima.
Spousta z nás teď rýmu má,
nálada je veselá.
Zapálení bylo velké,
porota měla hlavy těžké.
Přednes v básních byl už znát,
kniha je náš kamarád.

 Jana Juřenová

info

Soustředění aerobiku - 24. a 25. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Letos už podruhé se konalo soustředění kroužku aerobiku a určitě to nebylo naposledy, co se parta holek sešla v prázdné škole, aby se věnovala tomu, co ji nejvíc baví - tanci.
Po "zabydlení" jsme se všechny odebraly rychle do tělocvičny, kde nám byly poskytnuty instrukce od naší milované paní učitelky. Holky byly rozděleny do tří skupinek a každá skupinka měla své dvě vedoucí. Do šesti hodin jsme se pilně věnovaly tanci, ale pak se ozvaly naše žaludky, a tak jsme se přesunuly do kuchyňky, kde se mezitím pilně vařil guláš. Samozřejmě se nevařil sám, ale vařila ho paní učitelka s pomocnicí Monikou. Pak následovalo protažení a večerní program s velice zajímavými hrami. (Hlavně se nelekněte, nic není tak, jak to vypadá ;-) Mladší dívky se odebraly do spacáků, ale my starší jsme si daly kafe v učebně AJ, kde bychom se bavily až do pozdních nočních hodin, kdyby nás nevyhnala paní učitelka.
Ráno, hned po snídani, do našeho "babince" zavítala pánská návštěva, která ale neměla dostatek taktu, aby s námi přetrpěla rozcvičku. Tak jsme trpěly samy...
Konec soustředění na sebe nenechal dlouho čekat a pak už byly spacáky a batohy naskládany pod schody a čekaly na své majitelky, které si v tělocvičně udělaly závěrečnou diskotéku. Potom nás čekala už jen deštivá cesta domů a na ty (právem) unavené měkká postel...

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Zimo, zimo, táhni pryč... 21. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Zimo, zimo, táhni pryč..., Smrt nesem ze vsi, kde jsi jaro, kde jsi, byla zima mezi náma, ale už je za horama, hu, hu, hu, jaro už je tu.....

Takové a podobné říkanky se dnes ozývaly při cestě Drnholcem k řece Dyji. Stalo se již tradicí, že "Morany" vyrábějí páťáci. A že jich letos bylo! A nádherných. Nezapomněli ani na jaro. Žáci 5.B třídy se i jarně oblékli a vyzdobili fáborky nejen sebe, ale i ostatním dětem zkrášlili jarní větvičky. Nakonec může posoudit každý sám.

 Broňa Šimčíková

info

P. S.: Šou s kytarou - 17. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Kolega Krivjanský si zakoupil svou vlastní osobní soukromou elektrickou kytaru. A přišel se s ní pochlubit, čímž se dopustil neprozřetelnosti, neboť se k ní takto mohla v nestřeženém okamžiku dostat naše přírodopisářka Hanka (jinak fanynka Kabátů, Helloweenů, žábronožek a další havěti :-) a "vyzkoušet si ji".
Naštěstí vše dobře dopadlo, kytaře ani očekávanému dítěti se nic nepřihodilo (i když na tom dítěti se to může projevit až později, že jo...) a vy se můžete podívat, jak jim to spolu slušelo!

(Není zcela jasné, jestli se na fotce Hanka pokouší o hru za krkem - oblíbený to fígl metallových kytaristů - nebo se jenom snaží konečně ten krám sundat! :-))

 Tomáš Procházka - Hani, sorry!

info

Matematický Klokan - 17. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

V pátek se mohli žáci 2. a 3. vyučovací hodinu účastnit matematického Klokana. A také této možnosti hojně využili - koneckonců je to určitě lepší, než sedět třeba v češtině, ne? :-)
Souboj mozků se odehrával ve třech učebnách pod dohledem tří matematikářů. Na některých žácích je vidět skutečné psychické vypětí, jiní zlehka relaxují před blížícím se víkendem (anebo se před fotografem stydí vypadat, že jako ve škole pracují, tak to teda jako ne, to by si pěkně zkazili pověst! :-))


info

Okresní přebor ve sportovní gymnastice - 11. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Tak - máme to opět jednou za sebou.
Už vlastně podesáté. Shon, hektické přípravy, spousty lidí (závodníků díky sobotě ale míň), spousta doprovodného programu. Jako vždy se objevilo nějaké to malé zaskřípání (časový skluz na začátku, jedna škola nedorazila, tu a tam malý zmatek ve startovních listinách), o kterém jsme (jako vždy :-) přesvědčeni, že se příště nebude opakovat. Přesto však můžeme považovat celkový průběh závodů za vydařený a těšit se na další ročník.


Foto Kája Zabloudilová, 9.B (262 fotek)

Foto Jiří Staša (88 fotek)

Výsledková listina (k nahlédnutí)

Výsledková listina ke stažení (.xls, 22kB)


info

Vystoupení pro důchodce - 8. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Středa 8. března byla bohatá na události. Bylo MDŽ, po škole se potulovali inspektoři, v angličtině se žáci oblékali do kostýmů, hrál se turnaj ve volejbale. A aby toho nebylo na jeden den málo, děti z národky uspořádaly v klubu důchodců vystoupení - pro důchodce...


info

Volejbal 8. a 9. tříd - 8. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Přehazovaná, pálkovaná, florbal, basketbal atd. Na naší škole se každou chvíli koná nějaký turnaj. Tentokrát to byl turnaj ve volejbale pro žáky 8. a 9. tříd.

Družstva musela být smíšená, v každém museli být 3 kluci a 3 holky. Kapitáni zaregistrovali své týmy u pana Pichaniče, který pak dal povel k nástupu. U nástupu se obvykle stojí, mlčí a poslouchá, ale našel se i někdo, kdo se stihl posilnit malou přesnídávkou ;-) Družstva byla jen čtyři, a tak si mohlo zahrát každé s každým. Po několika vyčerpávajících zápasech, ve kterých získali převahu starší žáci, si spolu zahráli osmáci o 3. a 4. místo. Poslední hra patřila deváťákům a byla velice dlouhá a napínavá. 9.A prohrávala o pár bodů, ale jak řekl pan učitel: "Zatáhla za záchrannou brzdu v hodině dvanácté." (Tzn., že vyhráli ;-)

První a druhé místo tedy obsadily deváté třídy, třetí a čtvrté si rozdělili osmáci.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Angličtina hravě - 8. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Škola hrou. To by z nás měl Komenský radost. Hodina angličtiny ve 4. třídě. Téma – oblečení. Hrajeme si, zpíváme si, malujeme si. Někdy to vypadá, že se vlastně neučíme. Ale to byste se divili, kolik toho už známe.

 Jitka Radkovičová

info

V kroužku kytary - 7. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Elán mě zatím neopustil, a tak jsem si zašla v úterý zdokumentovat taky kroužek kytary, který vede pan učitel Procházka. Do prázdné hudebny dochází pravidelně žáci, kteří se učí hrát na kytaru, nebo se ve svém hraní zdokonalují...

...takto začala svoji reportáž z kroužku kytary Karolína Zabloudilová. Pokud Vás její dílo (nebo kroužek kytary) zajímá, neváhejte a nahlédněte.

Vstup do reportáže


info

Rodinná výchova v 9.B - 7. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

V 9.B měli dnes miminko. Naštěstí zatím jenom půjčené na ukázku (i s maminkou), aby věděli, jaké to je pečovat o skutečné (ne plastové) dítě. Všichni vypadali jako u vytržení, dokonce i někteří kluci (přestože ještě takové dítě nemá vestavěnou podporu rozšiřujících funkcí a ani dálkové ovládání či hlasové vytáčení ještě zdaleka nejsou samozřejmostí :-))

Tomáš Procházka

Jako součást rodinné výchovy p. u. Palíková pozvala do hodiny paní Evu Bylokovou s její osmiměsíční holčičkou Adélkou. Ještě než začala výuka, bylo miminko hlavní atrakcí na druhém patře a snad každý si chtěl malou Adélku pochovat. Té se všechen ten povyk kolem ní líbil a dosyta si ho užívala. V hodině se jsme se mohli přesvědčit, že malé dítě není panenka, která klidně leží, ale živá bytost, která si nenechá jen tak něco líbit. Paní Byloková nám ukázala, jak Adélku přebaluje, převléká a řekla nám něco o výchově miminka. Adélce se v naší třídě moc líbilo, nechala se dokonce vyfotit a ještě na mě přitom vyplazovala jazyk. ;-p A aby to nebylo málo, sjede si to Adélka ještě v pátek v 9.A.

 Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Loutkové divadlo na národce - 1. 3. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu nám přijela umělecká dvojice z Opavy zahrát loutkové představení "Princezna Rozmařilka".
Loutková divadla z vesnic i měst pomalu mizí, a tak není divu, že dobře zahraná pohádka s pěknými loutkami děti okouzlila.
Čert na malé diváky tak zapůsobil, že některé děti z MŠ musely konejšit paní učitelky. Prvňáčci a druháci zase prožívali Kašpárkova dobrodružství a radili mu v hádání (špatně). Páťáci se na pohádku tvářili s nadhledem, ale i oni byli zvědaví, jak to všechno dopadne.

 Hedvika Škrabalová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.