Staré drby - únor 2006

Kategorie: 2003 - 2008
info

Reportáž z dramaťáku - 23. 2. 2006

Vstup do reportáže

Karolína Pilná - pardon, Zabloudilová - opět úřadovala. Navštívila další kroužek (tentokrát dramatický), nafotila spousty fotek přes odpor obětí, a dokonce prolomila obranu učitelek a vyždímala z nich alespoň základní informace. A tak do letošní sbírky reportáží o kroužcích přibyla další položka - a pokud Karolínu neopustí elán (to by si mohla zkusit!!), mohla by být letošní sada do května kompletní.

Vstup do reportáže


info

Školní přebor v gymnastice - 20. a 21. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Gymnastickým závodům, které se na naší škole budou konat 11. března, předcházel školní přebor, ve kterém mezi sebou soutěžili gymnasté a gymnastky z naší školy.
V úterý si poměřily své síly děti z prvního stupně a ze školky, ve středu se zase starší žáci snažili, vydat ze sebe to nejlepší. Tu a tam se sice vyskytl nějaký ten pád, ale žádný vážnější úraz se nikomu nestal. (Naštěstí se všichni naučili dobře padat) ;-)
Na všechno poctivě dohlížela porota, která taky nakonec rozhodla o tom, kdo pojede na turnaj do Šlapanic.

Karolína Zabloudilová, 9.B 

Vstup do fotogalerie

Foto - přebor 1. stupně

Foto - přebor 2. stupně

P.S.
Z 1. stupně se zúčastnilo 10 žáků, zvítězili Karolína Sejkorová, Iva Kneeová, Nguyen Van Lam.
Závody 2. stupně byly poznamenány nervozitou hlavně děvčat, což se projevilo na kladině, ze které se při šířce 10 cm padá velmi snadno. A vítězové? Monika Kneeová, Martin Ondráček, Zlatka Szedmáková a Tomáš Ondráček.
Trenéři oceňují poctivou přípravu některých závodníků, kteří trénují 3-4 krát týdně, někteří dokonce přijdou i večer do cvičení žen. Vždyť chceme v sobotu 11. 3. uspět!!

Kateřina Smíšková 

info

Turnaj šestek a sedmiček ve florbale - 20. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

V tělocvičně se odpoledne sešlo pět družstev plných odhodlání dát do hry vše a zvítězit. Hra podle toho vypadala. Rychlá, dramatická, i na postrkování a vylučování došlo. Vše by bylo OK, nebýt toho, že jedno z družstev se cítilo systémem turnaje poškozeno a jeho hráči dávali poněkud nevybíravě najevo svůj názor. Kromě toho, že se podaří naštvat pár dalších lidí, se ovšem takto nikdy ničeho nedosáhne. Pravidla turnaje jsou jasná a byla stanovena předem.
A tak turnaj skončil, 7.B zvítězila, 6.A bude psát diktát (měli slíbeno, že pokud vyhrají, nebudou jej muset členové družstva psát - nějak se ovšem nezadařilo!) a Standa Pichanič přemýšlí, jestli se mu opravdu chce trávit odpoledne v tělocvičně, jen aby pak poslouchal výlevy nespokojených sedmáků (7.A).

Tomáš Procházka 

info

Karnevalové řádění - 19. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Za pomoci žákyň žákladní školy zorganizovala p.u. Šimčíková jako každý rok dětský karneval.
Ve dvě odpoledne se to v kinosále začalo hemžit princeznami, čarodejnicemi, šašky, atd... A protože všechny masky byly nádherné, tak se velice těžce rozhodovalo o tom, která je "ta nejlepší". Během tance vybrala porota hned 10 nejkrásnějších převleků, které byly oceněny čokoládou. Zábava pak pokračovala dál a nemohly chybět ani zajímavé a všemi oblíbené soutěže.
Na své si přišli všichni příznivci hudby, tance a zábavy a určitě se už těší na další "Rej masek" :-)

Karolína Zabloudilová, 9.B 

Čauky, nevím, co a jak ti napíše Kája, ale karnevalu se účastnilo 73 masek, panovala tam výborná atmosféra, spousta rodičů, prarodičů, kteří se také zapojili do soutěží.
Já bych chtěla připojit ke Karolíninu článku poděkování jak sponzorům, což je SRPŠ a obecní úřad, tak Milušce Kneeové a Hedvice Škrabalové a všem rodičům za krásné masky a příjemně strávené nedělní odpoledne. Hlavně zdůrazni pomoc děvčat 8. a 9. tříd.
Můžeš tam někam i zahrnout, že na dobrovolném vstupném se vybralo 650,- Kč, které budou použity na odměny do soutěží pro děti.
Prostě je to na Tobě, co s tím uděláš. Moccccc díííkyyy!!!!

Broňa Šimčíková 

info

Okresní přebor ve šplhu - 15. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Tři žáci a jedna žákyně naší školy byli vysláni do Břeclavi, aby nás reprezentovali v soutěži ve šplhu. V každé kategorii bojovalo o co nejkratší časy asi 15 nejlepších šplhavců celého okresu.
V této silné konkurenci vybojoval vynikající 2. místo Tomáš Ondráček z 9.A.
Denisa Tisoňová, Dalibor Sedlák a Jiří Zimmermann se mezi nejlepšími okresu také neztratili a umístili se všichni do 10. místa.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme.

Dalibor Bárta 

info

Basketbalové utkání - 15. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve středu se ve velké tělocvičně konal turnaj v basketbalu. Nebo spíše miniturnaj, protože se ho zúčastnila jenom dvě družstva.
Aby nedošlo k omylu, byli od sebe kluci (a jedna holka) odlišeni barevnými silničářskými vestami (které jsem pak uklízela ;-).
A protože kluci jsou od přírody trochu živější, musel pan učitel nařídit pár trestných střílení ;-)
Po vyčerpávajícím zápase vyhrálo družstvo 9.B (oranžové vesty), za které hrál nejlepší střelec turnaje, Roman Šlachta. Šmoulové (žluté vesty) sice prohráli, ale i tak si nastříleli hezkých 15 bodů.

Karolína Zabloudilová, 9.B 

info

Stopy na sněhu a tak (4.B) - 2. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Vycházkou na 2,5 hod jsem s dětmi 4.B třídy zakončila projekt nazvaný - "Co příroda v zimě?"
Začalo to přípravou a sháněním informací z různých knih a encyklopedií.
Potom jsem děti rozdělila do skupin, kde tyto informace nastudovaly - např. živočichové a ptáci, kteří žijí v našem blízkém okolí, stopy živočichů, odlévání stop v zimě, čím, jak a kdo se v zimě živí, co dělají stromy, jaké druhy stromů poznáme v zimě...
V matematice děti počítaly nohy lišek, bažantů, srnek a odhadovaly, kolik které zvěře by tam mohlo zrovna být, ve čtení si připravovaly postupy odlévání stop a o přestávkách vedly dohady, kdo co vezme a zajistí na dnešní den.
Ještě cestou děti oslovily pana lesníka a položily mu pár doplňujících otázek. Dozvěděly se, že kamennou sůl dávají myslivci a lesáci vysoké (srnčí), aby jim lépe trávilo. Cestou děti vysypaly krmení, které ve třídě sušily a shromažďovaly 14 dní, labutím a kačenám.
No a jak se dětem v přírodě dařilo, co všechno viděly, to si můžete prohlédnout zde na fotografiích.

Broňa Šimčíková

info

Čtvrťáci na míčích - 2. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Nejen že na míčích ve vyučování sedíme, ale my na míčích i cvičíme!
Každou hodinu Tv začínáme honičkou s míči nebo se jen tak rozeskáčeme, abychom se zahřáli. Poté následuje série cviků na posílení a protažení celého tělíčka.
Na závěr si dáme houpačku a hurá do další části hodiny.

Broňa Šimčíková

info

Turnaj v přehazované národky - 1. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve velké tělocvičně se dnes odehrál turnaj v přehazované 4. a 5. tříd.
Celá soutěž byla doprovázena křikem a jásotem všech fanoušků, kteří přišli povzbudit své kamarády a spolužáky (málem jsem ohluchla). :-)
Všechno pozorně sledovala paní učitelka Stašová a Šimčíková. Věkový rozdíl mezi soutěžícími byl občas znatelný, ale mladší děti si nenechaly nic líbit, a tak se při některých zápasech pořádně zapotili i o rok starší páťáci.
Po dlouhém a nesnadném boji vyhrálo družstvo "Panterů" a ti, kteří letos nevyhráli, to můžou zkusit příšťí rok znovu.

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Deváťácké testy, Pythagoriáda šesťáků - 1. 2. 2006

Vstup do fotogalerie

Místo vyučování si ve středu vyzkoušeli žáci 9. tříd své znalosti v oblastech matematiky, českého jazyka a všeobecných studijních dovedností.
Na každou část jsme měli vymezených 40 minut. Mezi jednotlivými testy byly přestávky, které trvaly déle než obvykle, a proto zasahovaly do normálních vyučovacích hodin ostatních tříd. Podle názoru žáků byl nejtěžší test z matematiky, který se většině asi moc nepovedl. :-((
Na konci jsme ještě vyplnili žákovský dotazník a pak jsme mohli jít domů. Teď už budeme jen čekat, jaké budou výsledky. ;-))

Karolína Zabloudilová, 9.B

Šesťáci si zase vyzkoušeli matematickou Pythagoriádu (ti až po vyučování). Tolik mozkoven pracující na plný výkon, to se snad muselo z dálky ze školy kouřit! :-)

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.