Staré drby - leden 2006

Kategorie: 2003 - 2008

Družina soutěží na ledě - 31. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

 

 

Jana Bujnová se loučí... 30. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Jana Bujnová pobyla tento týden mezi námi naposled. Alespoň pracovně naposled, neboť doufáme, že se na nás tu a tam zaskočí podívat a že i po dětech se jí zasteskne. Odchází nejenom z naší školy, ale i ze školství. Post třídní učitelky na národce vyměnila za místo knihovnice v Hrušovanech nad Jevišovkou.
Nevím proč, ale nějak se traduje, že ten, kdo odchází, sice dostane dáreček, ale hlavně musí ty ostatní pohostit. V tomto směru se Jana nenechala zahanbit. Co nenechala zahanbit, ona se přímo vyznamenala - zvláště všechny ty sladké zákusky byly úžasné. Mňam!
Takže naší už bývalé kolegyni přejeme, aby se jí všechno dařilo aspoň jako ty sladké dobroty, které nám připravila! :-))

 

Kolektivní ranní práce - 27. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Na pololetí nedostanou žáci vysvědčení, anobrž pouze výpis (což je papír, který je možno nakonec i ztratit a nic se nestane). I výpis však musí mít své náležitosti, a tak se nad jedním razítkem školním, kulatým sešlo v pátek ráno hned několik razítkachtivých učitelů. A všichni podepisovali a ten, na kom byla zrovna řada (nepředbíhat!!) razítkoval. Není to roztomilé? :-))
(No dobře, tak není...)

 

Pálkovaná 6. a 7. tříd - 25. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Šestky a sedmičky měly dnes turnaj smíšených družstev (6 kluků + 6 holek) v pálkované. Velmi pěkné fotky z tohoto turnaje se povedly zastupující dvorní fotografce Katce Kynclové (9.B). O průběhu turnaje víme zatím jen to, že se ho zúčastnila dvě družstva (čili proběhl jeden zápas) a že vyhrálo družstvo 7.A...

 

Plavecký výcvik - 25. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Na národce se každoročně jezdí plavat. A dokonce ani extrémní mrazy (i když dneska bylo už trochu tepleji) jim nezabrání jet se vymáchat a přitom se naučit zase o něco více z plaveckých dovedností.
Po námaze ve vodě rozhodně neuškodí trochu hicu v sauně. Koneckonců - proč by se měl člověk potit jen před tabulí? :-)
Ovšem nepřejte si vědět, jaký pak má člověk (bez ohledu na svou velikost) hlad. Velký!

 

Jsme v novinách! - 24. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

O školním plese a o tanečních a polonéze deváťáků se psalo i v novinách. Konkrétně v Moravském jihu ze dne 24. ledna 2004...

 

Na plese se pleše... 20. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Na plese se podle Spejbla blahé paměti pleše, popřípadě plesá. Podle Hurvínka se na plese plešatí.
Podle mě je to každého věc, co a jak si užije. Kromě oblíbené tomboly a tance si na drnholeckém školním plese obvykle může každý dopřát estetický požitek z vystoupení aerobiku, irských tanců či taiči s vějířem.
Letošek přinesl navíc ještě fungl novou polonézu, nad jejíž choreografií starší ročníky nedávno vyšlých žáků mohly jen žasnout - a třídní učitelky při nácviku přicházet o hlas i vlas (viz výše Hurvínkova vize plesu).

 

Chystání sálu a nácvik polonézy - 19. a 20. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Ve čtvrtek se zdobil sál. Tedy nezdobil se sám, ale zdobili ho někteří jedinci pod entuziastickým (to je jako plným nadšení) vedením Hanky Vlkové. A v pátek - v den plesu - si deváťáci místo poslední hodiny zopakovali párkrát polonézu, zatímco Standa Pichanič ještě dokončoval poslední práce spojené s tombolou. Přípravy končí, ples může vypuknout!

 

Jak se sedí na míčích... 18. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Obě čtvrté třídy už nějaký ten den praktikují sezení na míčích. Jednak je to prý zdravější na páteř, jednak je to i pro děti příjemnější a veselejší. Plné úsměvů jsou i fotky, které si můžete prohlédnout.

PS: Paní učitelka Bujnová normálně na balonu nesedává, to jen pro Drbník exkluzivně zapózovala :-))

 

Zápis do 1. třídy - 17. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Zatím to byli jenom malí školkáčci, ale po úterním zápisu je víc než jisté, že od září se stanou nejmladšími žáky naší základní školy.
Protože paní učitelky byly velice milé a hodné, většině dětí se pohádkový zápis líbil. Ale byly i děti, které se trochu bály, a tak občas tekly i slzy. I ti, kteří měli strach, zvládli všechny úkoly, za které byli odměněni razítkem. A nakonec už jen stačilo, když maminka vyplnila pár papírů pro paní učitelku.
S upomínkovým dárečkem se mohli všichni vrátit zpátky domů, do té doby, než v září půjdou do 1. třídy, do které se všichni moc těší (to jsme se těšili všichni) ;-)

Karolína Zabloudilová, 9.B

Bourání stodoly za kotelnou 9. - 13. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Během jediného týdne jako mávnutím kouzelného proutku zmizela stará stodola v těsném sousedství školy.
Ve skutečnosti to nebylo kouzelným proutkem, ale díky práci lidí, které jste v týdnu mohli potkat na obědech. Protože jim u nás v jídelně chutnalo, talíře po nich zůstávaly prázdné. Ještě prázdnější a jako vyluxované je teď místo, kde ještě nedávno stála stodola.

 

Nový kabát... 16. 1. 2006

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie

Už podruhé v kratičké historii Drbníku dochází ke změně vzhledu, tentokrát spojené i s přiblížením zdrojového kódu stránek webovým standardům. K minulé změně došlo téměř přesně před dvěma lety. Snad si i tentokrát zvyknete na nový vzhled a odpustíte případné chyby (ovšem upozornit na ně můžete! :-))

redakce

Zima - 13. 1. 2006

Zima v lese

 

Půvabnou slohovou práci napsala na téma zimy Šárka Mondeková z 8.A a vy si ji teď můžete přečíst...

Pro ty z vás, kteří by to náhodou nevěděli: tento slohový útvar se nazývá líčení :-))

 

Trička pro aerobic - 10. 1. 2006

Vstup do fotogalerie

Nakoupit trička na vystoupení? Zpočátku velice jednoduchá záležitost, ale ukázalo se, že nic není tak snadné, jak to vypadá...

Do Břeclavi jsme měly jet vlakem, ale po kratičké debatě jsme se rozhodly absolvovat celou cestu autem. Na místo jsme dojely s časovým předstihem, který jsme dobře využily. Po návštěvě několika obchůdků jsme si vytipovaly pár triček, která se ale nelíbila všem. Naštěstí jsme se v jednom butiku jednohlasně shodly na dvou typech triček.To jsme zašly oslavit do bistra. Po utišení našeho hladu jsme se byly podívat ještě v pár obchodech. Holkám se nejvíc líbily jezdící schody, na kterých nám názorně ukázaly cvik pojmenovaný "žába". ;-)
Cestou zpátky jsem nasadila své vlastní zdraví (hrozilo mi vysazení z auta) a pod záminkou focení "krásné české přírody" se mi podařilo udělat pár fotek. ;-))
Premiéra v nových oblečkách nás čeká už příští pátek na plese, tak můžete posoudit sami, jak jsme vybraly....

Karolína Zabloudilová, 9.B

Kroužek volejbalu - 9. 1. 2006

Vstup do reportáže

Už druhou reportáž o kroužcích na naší škole napsala Karolína Zabloudilová z 9.B. Tentokrát navštívila kroužek volejbalu a vy můžete celou její reportáž i s fotkami najít ZDE

foto a samozřejmě i text reportáže Karolína Zabloudilová, 9.B

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.