Staré drby - prosinec 2005

Kategorie: 2003 - 2008
info

Sněhová nadílka - 31. 12. 2005

Vstup do fotogalerie

Ježíšek byl sice na blátě, ale pár dnů před Silvestrem nasněžilo fakt pěkně. A Drnholec se na chvilku stal součástí Krkonoš :-)


info

Vánoční besídky - 22. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

I letos jsme se všichni nakonec vánočních prázdnin dočkali.
Jako vždy k posledním chvílím stráveným před Vánocemi ve škole patří třídní besídky. Někde si je připravily děti samy, jinde se zatím víc snažili učitelé. Zde vám nabízíme aspoň pár nahlédnutí do některých tříd.


info

Vánoční pohádka důchodcům - 21. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Poté, co pohádku zahrály děti z družiny ve školce, se o dva dny později mohli potěšit představením i lidé podstatně dříve narození. Věříme, že se jim pohádka líbila přinejmenším stejně, jako dětem ve školce...


info

Vánoční šplh - 21. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Těsně po vyučování se konal ve středu tradiční Vánoční šplh. Bohužel klesá poněkud zájem ze strany starších žáků účastnit se takovýchto akcí. I přesto se ale podařil Tomáši Ondráčkovi pěkný výkon, když překonal dosavadní školní rekord časem 2,2 vteřiny.


info

Turnaj ve stolním tenise - 20. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ti, co rádi hrají stolní tenis, se ve středu po vyučování sešli v pinecárně, aby se zúčastnili školního vánočního turnaje.
Většinu hráčů tvořili chlapci, holky si přišly zahrát jenom dvě. Ti co hráli, se rozdělili ke třem stolům a ostatní se na ně buď dívali, nebo jim počítali body.
Konečný výsledek není až tak rozhodující (já ho totiž neznám), protože jak kdysi řekl někdo moudrý: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se." ;-))

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Vánoční pohádka - 19. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Děti, které chodí do družiny, si pro své mladší kamarády ze školky přichystaly pohádku o lesních zvířátkách. Cestou do školky to byli žáci naší školy, ale v mateřské škole se proměnili v myšky, medvědy, ježky, veverky, atd.
Zapojily se také ale i holky ze 7. třídy, které jim ochotně se vším pomohly a poradily.
Po krásném představení, které se všem (včetně mě) líbilo, rozdaly děti vánoční přání a mohly si ještě chvíli (za odměnu) hrát se svými kamarády. Ani starší žáci ale neodolali a nechali se zlákat hračkami, kterých je ve školce opravdu spousta. ;-)

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Hory 9. - 16. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Tento školní rok se lyžařský výcvikový kurz konal už v prosinci. Počasí jako na objednávku včas zajistilo dostatek sněhu, a tak nebránilo nic tomu, aby si všichni maximálně užili lyžování i večerní společnou zábavu.


info

Večerníčkovy narozeniny - 16. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V pátek o 3. a 4. hodině žáci naší školy mohli shlédnout představení páťáků na oslavu Večerníčkových narozenin.
Celou scénku provázely pohádkové postavy, které známe z večerníčků a které se všechny během celé písničky postupně představily (Rumcajs, Mach a Šebestová, Krteček...)
Na konci představení diváci mohli ochutnat vynikající bábovky, kterých tam byl obrovský výběr. (Ty byly fakt dobré). :-))

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Třeťáci a čtvrťáci v pravěku - 13. 12. 2005

Za nevlídného počasí jsme se v úterý 13. prosince ráno vydali směrem k naší jihomoravské metropoli, abychom navštívili výstavu obrazů Zdeňka Buriana (za účelem rozšíření si poznatků o době pravěké).
Prvním zážitkem byla na dálnici dlouhá přehlídka kamionů, které stály v dlouhé koloně před Brnem. My jsme se ale šťastně a bez zlomených údů dostali až do Paláce šlechtičen, místa výstavy.
Tady na nás čekala příjemná slečna průvodkyně, která nás poutavě provedla všemi obdobími od prvohor až po čtvrtohory. Viděli jsme spoustu zajímavých obrazů, ale i skutečné zkamenělé pozůstatky z těchto dávných období.
Na závěr jsme si v herně mohli sestavit kostru dinosaura, poskládat si ještěra z velkých nástěnných puzzlí, vykreslovat si pravěké obrázky, skládat pravěká zvířata z kostek. Ti nejzvědavější se mohli znovu rozběhnout po celé expozici a vyzkoušet si své vědomosti pomocí testu.
Za to, že se nám to velmi líbilo, jsme jim do návštěvní knihy napsali velkou jedničku s hvězdičkou.

Jana Juřenová

info

Kroužek aerobicu - 7. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení celé reportáže...

Každou středu se malí i velcí spřízněnci hudby a pohybu scházejí v "pinecárně", a tentokrát jsem u toho byla i já s neodbytným hledáčkem fotoaparátu...

...napsala Karolína Zabloudilová
a vy můžete celou její reportáž i s fotkami najít ZDE

info

Chování na veřejnosti - 7. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Jak správně nastupovat do autobusu (a neušlapat se přitom a nepřevrátit přitom autobus), kam si sednout (jestliže je zrovna moje oblíbené místo obsazeno někým jiným) a vůbec - jak nedělat sobě, rodičům ani škole ostudu. To je věc, která by ve vyšších ročnících měla být samozřejmá. Bohužel tomu tak zcela není. A tak po několika aférách, kterými naši žáci "vylepšili" jméno školy, bylo nutno tyto základní dovednosti nacvičit nanečisto ve škole. A to rovnou pod dozorem třídních učitelů a ředitele školy.
Snad to aspoň na čas pomůže. Škoda, že své ratolesti občas nepotkají v autobuse cestou ze školy jejich rodiče. Třeba by zjednali jasno jednou provždy...


info

Vánoční koncert - 6. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Zatímco pondělí bylo na prvním stupni ve znamení řádění strašlivého čerta, v úterý jsme se pěkně zklidnili a vánočně naladili na zdařilém hudebním představení.
Zavítal mezi nás trojčlenný soubor Bel canto. Koncert byl líbivý, poučný i zajímavý. Dostatečným důkazem je fakt, že děti dokázaly být více než hodinu pozornými posluchači, a to nejen proto, že je vedoucí souboru pan Vojkůvka tlumil. Rozhodně by však více spontánnosti koncertu neuškodilo.

Jana Juřenová

info

Čertice v družině - 5. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V pondělí o 6. vyučovací hodině jsem se nechala přesvědčit paní učitelkou Šimčíkovou, abych šla trošičku vystrašit malé děti v družině. Musím říct, že se mi to opravdu povedlo, protože některé malé holčičky ze mě měly takový strach, že jsem musela v tom strašení malinko přibrzdit.
Nezůstala jsem ovšem jen u malých dětí v družině, ale navštívila jsem i hudebnu, ve které měl zrovna hodinu ten nejzlobivější učitel na celé škole (pan Procházka). Šel se mnou docela ochotně (řekla bych že docela rád odcházel od svých malých žáčků) :-)
Navštívila jsem i nejzlobivější třídu 9.B, kde se mě sice (už jsou na to velcí) moc nebáli, ale zato byli rádi, že jsem jim zpestřila hodinu dějepisu.
Sice o tom pochybuji, ale snad sem nebudu muset příští rok znova :-)

Čertice Pheobe, 9.B

info

Jana Novotná na Portě - 3. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V sobotu 3. prosince opět po roce proběhlo v Hustopečích oblastní kolo Dětské porty. Z naší školy přijela do Hustopečí zazpívat a zkusit postoupit do Prahy Jana Novotná ze 7. A. V konkurenci zpěváků folku a country z několika okresů se Jana umístila stejně jako loni na pěkném druhém místě.

Dalibor Bárta

info

Taneční dokončená - 2. 12. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dva měsíce našeho úsilí a pilného snažení jsme v pátek zakončili hezkou tečkou, kterou určitě byla naše prodloužená.
Sešli jsme se v tělocvičně už o hodinu dřív, abychom si zopakovali všechno, co jsme se naučili (nebo taky nenaučili) a připravili se na nápor hostů očekávaný v 19:00.
Vstupní úvodní polonéza byla odměněna obrovským aplausem :-), po němž jsme si zatančili valčík se svými rodiči.
Zpestřením celého večera byly soutěže, při kterých se všichni velice dobře bavili. Nejoblíbenější tanečnicí a tanečníkem byli Katka Kynclová a Jirka Bárta (to je ale náhoda, velice zajímavý páreček?!) ;-) a nejlépe tančícím párem se stali Jakub Sak s Karolínou Zabloudilovou.
Krásný večer jsme zakončili tancem se svíčkami (to bylo moooooooc hezký). A když odešli všichni hosté, uklidili jsme tělocvičnu a šli jsme domů.

Karolína Zabloudilová, 9.B

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.