Staré drby - listopad 2005

Kategorie: 2003 - 2008
info

Jedenácté taneční - 28. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Všechno hezké musí jednou skončit, a tak musely skončit i naše taneční. Dneska to bylo naposledy, co jsme se sešli bez přihlížení široké veřejnosti (což nás čeká v pátek).
Doučili jsme se celou polonézu, která je prostě super! Paní učitelka Vlková to nestihla, tak to není vyfotografované :-)
Pak jsme začali opakovat všechno, co umíme - a je toho moc moc moc! Ještě jsme se doučili tango a oprášili jsme i country tance. Dokonce jsme se dopracovali i k ploužáku.
Po třech posledních tancích jsme hromadně opustili tělocvičnu a "odtančili" jsme domů (náledí a tma bývá velice často vražedná kombinace).

la mademoiselle Karolínka Zabloudilová, 9.B

info

Rozsvěcení vánočního stromečku - 27. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

1. adventní neděli byl rozsvícen velký vánoční strom na našem náměstí. Vánoční atmosféra prostoupila všechny přítomné, kterých se tu i přes velkou zimu sešlo docela dost.
Po počátečním projevu paní učitelky Šimčíkové nadešla chvíle, ne kterou všichni tak netrpělivě čekali. Staroste obce Drnholec pan Josef Čápek konečně rozsvítil velký strom, který ode dneška bude ozdobou celého náměstí.
Potom sbor žáků z naší školy odezpíval všechny krásné vánoční koledy, při kterých byly roznášeny prskavky a horký čaj na zahřátí. A kdo chtěl, mohl si vzít oříšek (samozřejmě kouzelný), který po pověšení na strom vyplní majiteli tajné přání.

Karolína Zabloudilová, 9.B

Vánoční strom se rozsvěcel také v Jevišovce ...

info

Předadventní družinová sobota - 26. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V sobotu se děti a maminky (a já) sešly ve školní družině, aby společně vyrobily hezké vánoční ozdoby a adventní věnce pro rychle se blížící Vánoce. Dostalo se jim příjemného uvítání a ke společné práci hrály nejznámější vánoční koledy. Po necelé hodině se podařilo společným úsilím vyrobit spoustu krásných věnců.

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Příběhy bezpráví - 24. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ne vždy se vyskytne fotograf i s přístrojem. Tentokrát propásl mimořádnou akci - besedu deváťáků s třiaosmdesátiletou Julií Hruškovou, která strávila v komunistických lágrech jedenáct let.
Besedu zorganizoval pan učitel Jiří Janeček v rámci projektu Příběhy bezpráví - Komunistické Československo (akce připravovaná Občanským sdružením Člověk v tísni).
O besedě proběhla zpráva v regionálním tisku (Břeclavsko) i ve vydání Rovnosti, a tak teď se zpožděním přinášíme zprávu i my. Kromě toho můžete mezi fotkami nahlédnout i do knihy Krásná němá paní - jedním z příběhů je i příběh Julie Hruškové.


info

Šachový kroužek na přeboru - 23. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Šachový kroužek vedený Hedvikou Škrabalovou vyrazil změřit své síly se soupeři z jiných škol...


info

Disco taneční - 21. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Předpředposlední hodina tanečních už je za námi. Tahle disco hodina byla velice zajímavá.
Začátek jsme strávili opakováním polonézy a taky jsme se naučili její další kus (Je super!). A po kratičké pauze jsme to mohli rozjet!
Chtěli jsme, aby bylo trochu přítmí (takové malé intimčo :-)), ale paní učitelky to vzaly doslovně a zhasly nám úplně! Po chvíli zděšení a jekotu některých dívek jsme se uklidnili a mohli začít tancovat. Některým se sice moc nechtělo, ale většina z nás se velice dobře bavila.
Po našem velkém "řádění" se opět rozsvítila všechna světla a museli jsme jít domů - už.

PS: A příště nezapomeňte přijít o hodinu dřív! :-)

slečna Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Osmačky u strojů (šicích) - 21. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Posledních pár týdnů chodíme na šicí stroje. Začínaly jsme nejprve navlékáním jehly, pak jsme postupně začaly šít na papír, později na látku. Děvčata, která zrovna nešijí, vyšívají.
Plánujeme šít polštářky. Práce na šicích strojích se nám líbí.

Jana Novosadová a Šárka Mondeková, 8.A

info

Úklid cyklostezek II - 20. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na další díl úklidu cyklostezek se vydal tentokrát Standa Pichanič se čtyřmi žákyněmi své třídy. Postarali se společně o úsek silnice od Drnholce směrem na Mikulov.
U silnice ovšem nenechávají nepořádek jen cyklisté, takže se odpadky málem nevešly do pytlů a auta. Hlavní ovšem je, že už nehyzdí krajinu - aspoň na nějaký čas...


info

Věra Kosová, Praha a waldorf - 17. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Věra Kosová učí už přes dva měsíce v Praze ve Waldorfské škole v Jinonicích.
Protože je to naše dobrá kamarádka, jeli jsme se podívat, jak se jí daří. A taky samozřejmě povyprávět všechny novinky z Drnholce a podívat se, jak vlastně taková waldorfská škola vypadá a funguje. Pokud vás to zajímá, nakoukněte též...


info

Přehazovaná dívek - 16. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Přestože se mělo jednat o turnaj 8. a 9. tříd, pro nedostatek družstev se mohly přidat i holky ze 7. tříd.
A jaké to bylo překvapení, když naše malé "Berušky", které měly v obecenstvu velkou podporu, s přehledem vyhrály nad deváťačkami. V takhle dobré kondici pokračovaly holky i v následujících utkáních. A ejhle! Ony nakonec byly první!
Ostatní umístění si nepamatuji, ale to snad nevadí. (To se vsákne :-))

Já jsem dokonce chvilku fotila, tak se mrkněte, protože ty fotečky jsou gut!

Kaja Zabloudilová, 9.B

info

Deváté taneční - 14. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Jak to tak vypadá, naše taneční se už pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Už toho docela hodně umíme, ale přece jenom jsme se i dneska učili nové taneční kroky.
První polovina proběhla tak jako vždycky, nějaké velké změny nenastaly - až na nový tanec, mazurku.
A protože přestávka má jen 5 minut, tak jsme s potleskem přivítali zpozdilce, kteří nám sborově zazpívali písničku "Šla Nanynka do zelí" a podali velice dobrý výkon. A potom?
Potom přišla na řadu polonéza. Udělali z nás pokusné králíky a zkoušeli na nás úplně jinou polonézu, než ji znáte z předešlých tanečních! Takže se máte na co těšit!
A příště nás čeká disco hodina! To bude "fičák"!

slečna Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Úklid cyklostezky - 12. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V sobotu se počasí po mnoha týdnech zkazilo, a tak se na úklidu cyklostezek z Nového Přerova do Dobrého Pole sešlo pod vedením Katky Smíškové jen pár dětí.
I to však stačilo, aby se povedlo obě cyklotrasy téměř dokonale zbavit drobnějšího odpadu kolem cesty.
A divili byste se, kolik ho tam bylo - nějakých dvanáct narvaných igelitek.
Odměnou pro malé sběrače byl nejen pocit, že za nimi zůstavá kousek čistší krajiny, ale i drobné sladkosti cestou a pozvání na něco k pití (čaj nebo džus) na závěr.


info

Turnaj ve florbale - 8. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

"Vyhráli Trapáci!"
Nikoliv hanlivý výraz, ale název družstva použil pan učitel Pichanič při vyhlašování vítězů.
Všechna utkání byla velice napínavá a skoro ve všech rozhodly teprve nájezdy. Bez úrazů se to samozřejmě neobešlo (dostala jsem i já), ale i s krvácejícím rtem Michal Sýkora dokázal odehrát zápas a jejich mužstvo nakonec zvítězilo.
Druhé bylo mužstvo Ivana Kahánka, třetí bylo družstvo "Nirvana" a "bramborovou medaili" si odnesli "Gameblers".

Karolína Zabloudilová, 9.B

info

Osmé taneční - 7. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Jak se zdá, holky se na tancování vykašlaly, protože jsme měli o pět pánů víc! Mohli tancovat s paní učitelkou a ti, co na tom byli hůř, museli tancovat sami.
Ještě že jsme se neučili tancovat nic nového, protože by to nejspíš dopadlo příšerně. Jen při opakování polky jsme se VŠICHNI zamotali tak, že VŠICHNI naráželi do VŠECH a VŠICHNI málem skončili na zemi. Jinak celkem pohodička :-)
Pak už jenom obléct, přezout a odejít domů. Snad se nikdo v té tmě neztratil.

Karolína Zabloudilová, 9.B

A jestli jste si všimli, ani jednou!!! jsem nepoužila slovo VELICE. Jsem dobrá!!!

pozn. redakce: Ano, toho jsme si všimli - úplně VŠICHNI... :-)

info

Soustředění aerobiku 4. - 5. 11. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Tohle soustředění je vlastně zpestření celého našeho kroužku, při kterém se toho naučíme mnohem víc než na obvyklé hodině aerobiku. Zároveň se můžeme pobavit a užít si pobyt ve škole, když tam nikdo není.
Rozložit žíněnky a jít cvičit - to byl program pro všechny až do večeře, která byla až v devět. Po vydatné večeři bylo sice některým těžko od žaludku, ale ani to paní učitelce nezabránilo nás fyzicky zdeptat. Pak už jen zalézt do spacáku a vyspat se na zítřek.
Ani v noci se to ale neobešlo bez obtíží. Pro moji spolužačku si museli přijet rodiče, protože opuchla a nemohla vůbec spát (doufám, že už je v pořádku).
Ráno nás navštívila slečna Marcela z Miroslavi, která nás naučila malou hip-hopovou choreografii. Byla za to odměněna krásnou kytkou a společně s námi se vyfotila.
Potom už to jelo jako po másle a před obědem jsme toho stihli ještě dost a dost.
Soustředění jsme zakončili tím, že jsme zopakovali všechno, co umíme, a rozešli jsme se domů.

anonymní účastnice soustředění Kája Zabloudilová, 9.B

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.