Staré drby - září 2005

Kategorie: 2003 - 2008
info

Zátopkův maraton - 27. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Emil Zátopek musel v roce 1952 uběhnout 42 kilometrů a ještě kousek (195 metrů), aby za maraton získal zlatou olympijskou medaili (poté, co již obhájil zlatou za běh na 10km a získal zlatou za běh na 5km). V maratonu konaném na jeho počest mají žáci uběhnout každý jeden kilometr.
Letos jsem měl z této akce díky přístupu žáků smíšené pocity.
Na jedné straně mnozí fyzicky zdatní žáci, kterým nechuť udělat cokoliv navíc nedovolí nastoupit na trať (o nejapných výmluvách ani nemluvě). Na druhé straně sportovci bojující do posledního dechu vždy a všude (díky jim!) stejně jako účastníci, kteří sice dobíhají na posledních místech, ale se zaslouženým pocitem vítězství sami nad sebou.
Ubohé, ale neodpustitelné je pak chování těch, kteří posměchem "osladí" těm pomalým jejich snahu.
O to víc musím tyto zadní běžce obdivovat, že nedbají zlomyslných posměšků a navzdory jim v klidu dobíhají. Bez naděje na vítězství nebo lepší umístění, zato s jistotou, že se stanou terčem posměchu. Vyžaduje to dvojnásobnou odvahu, kterou prokázali. Díky jim!!!

PS: O Emilu Zátopkovi a jeho úspěších si můžete přečíst na stránkach Českého olympijského výboru

Tomáš Procházka

info

Taneční (druhá lekce) - 26. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Taneční propukly a na první lekci ani nebyl fotograf. Tedy spíš fotoaparát...
Na druhé lekci už se fotilo (Jana Kalandrová) a tak smíte nahlédnout jedním očkem do zákulisí. Fotek není mnoho, letos je oproti jiným letům nedostatek tanečnic, a tak i kolegyně musela přestat fotit a nechat se zaměstnat jako další tanečnice. Podobný osud koneckonců postihl i kolegyni Palíkovou, která se pak na jedné fotce jako tanečnice mihne...


info

Mizuno míle Břeclav - 24. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Podobně jako loni se vydala na Mizuno míli do Břeclavi z Drnholce malá výprava. Oproti loňsku ale opravdu jen malá - 14 závodníků a jedna divačka - termín totiž kolidoval s fotbalovými utkáními žáků. Závodu se jako běžec účastnil za učitele také Stanislav Pichanič.
Počasí bylo jako malované a vše by bylo naprosto úžasné nebýt toho, že zmatku kolem závodů využil nějaký nenechavec a odcizil z batohu jedné naší žákyni mobil.
Jinak si ovšem všichni s chutí zaběhli a vydali ze sebe díky povzbuzování diváků, co mohli.


info

Seznamovací výlet 6.B   19. - 23. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Z výletu je už zpět i 6.B - stejné místo, podobný program, jen jiní lidé - žáci i učitelé.
I počasí v podstatě přálo (oproti "áčku" dokonce viděli Lysou horu, neboť nebyla zahalena v mlze), a tak byli všichni maximálně spokojeni.


info

Cyklosoutěž na Starátku - 13. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V úterý 13.9. uspořádal školní klub II. ročník cyklistické soutěže. Na horním hřišti byly pro vyznavače bicyklů, kol i koloběžek připraveny tratě v těchto disciplínách:
jízdy na 800 a 1200m, jízda zručnosti a nejpomalejší jízda.
Závodníků nebylo sice mnoho, ale všichni bojovali o nejlepší časy jako lvi a po celou dobu klání vládla na Starátku výborná nálada. Kamil Růžička, Martin Ondráček, K. Sejkorová a Monika Kneeová se stali vítězi jednotlivých kategorií. Body za umístění budou samozřejmě započítány do sportovce roku.

Dalibor Bárta

info

Seznamovací výlet 6.A   12. - 16. 9. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Aby se žáci lépe poznali navzájem i s novými třídními učiteli, vydaly se letos šesté třídy na výlet už v září.
Během pěti dnů soužití, chození po Beskydech a večerních programů vyšly na povrch vlastnosti potěšitelné (kamarádství, ochota pomoci) i ty méně pěkné (sobectví, škodolibost, lennost, nepořádnost, chybějící základy slušného chování).
Už na výletě jsme začali a během dalších společně strávených dní se budeme pokoušet dosáhnout toho, aby těch dobrých vlastností přibývalo a těch nedobrých ubývalo. Výsledek je ovšem jako vždy nejistý... :-)

PS - 6.B vyráží na výlet o týden později...


info

1. září

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dnes, po týdnu příprav, se otevřely brány a do budovy školy začaly proudit davy dětí, aby znovu podstupovaly nikdy nekončící boj mezi učitelstvem a žactvem. V tomto měření sil jde nám učitelům někdy o zdánlivé maličkosti - umět slušně pozdravit, udržovat kolem sebe pořádek, plnit své malé i velké povinnosti, vidět svět i jinýma očima než jen přes obrazovku komerčních televizních stanic. Možná ale právě v těchto maličkostech leží tajemství úspěšné budoucnosti jednotlivce i lidského společenství. Snad se nám bude dařit prosazovat tyto "maličkosti" lépe než loni a hůře než příští rok! :-)


info

Srpnový tábor v Hornici

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Podobně jako loni se i letos uskutečnil pro děti z Drnholce i okolí letní tábor v Hornici.
Podle vedoucích i podle fotek soudě se tábor vydařil...

Jinak kromě fotek papírových fotil i na digitál Broněk Kocman a jeho fotky můžete najít ZDE


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.