Staré drby - květen 2005

Kategorie: 2003 - 2008
info

Bambiriáda v Mikulově - 31. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V Mikulově se konala ke Dni dětí v úterý Bambiriáda. Co ten název znamená, nevím, ale vím, že se tam byly ukázat i naše dívky z aerobiku. A slyšel jsem, že se líbily - jak také jinak, když jsou nejen hezké, ale i šikovné!


info

Ajax - 31. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Po vyučování na konci třetí hodiny k nám do školy přijeli policisté z Břeclavi a měli s sebou dva cvičené policejní psy. Předváděli nám, co všechno psi dovedou. Policista schoval klíče naší paní učitelky pod keř a pes je musel najít. Potom nám předváděl, jak umí pes poslouchat pokyny svého pána. Druhý pes byl starší a byl vycvičený na těžší práci.
Policisté nám vyprávěli i různé zážitky z výcviku psů. Všem se nám to líbilo a jsme smutní, že to skončilo.

Michaela Ligasová, 3.A

info

Slovanská epopej - 30. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dne 30. května, 30°C ve stínu, autobus plný žáků 8. tříd uhání směrem k Moravskému Krumlovu. Cíl dějepisné exkurze: Slovanská epopej Alfonse Muchy.
Dříve než se vydáme do prostor krumlovského zámku, kde jsou tyto obrovské obrazy zatím pořád ještě umístěny, vyjíždíme na vrchol nad městem a od kaple sv. Floriána pohlížíme na městečko v údolí říčky Rokytné. Potom zpět do "příjemně" vyhřátého autobusu a dolů z kopce k zámku. Všichni jsme velmi rádi, že díla potřebují klimatizovanou místnost, přesouváme se od plátna k plátnu a celkem pozorně posloucháme výklad o jednotlivých obrazech, na nichž jsou výjevy ze slovanských mýtů a historie. Pokračujeme krátkým rozchodem po náměstíčku, bereme útokem zmrzlinový stánek a zanedlouho Krumlov opouštíme a vracíme se k domovu. Vítá nás až neuvěřitelně příjemný chládek školního vestibulu. Jsme bohatší o pěkný kulturní zážitek. Exkurze splnila svůj účel.

Jitka Radkovičová

info

Drnholecký slavík - 24. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ještě ráno bylo počasí nejisté. Nakonec však ukázalo svou příjemnější tvář a Slavík se mohl konat venku.
Také Jarka Šilhavá (moderátorka) dorazila včas, aby mohla osobitým způsobem uvádět jednotlivé soutěžící a nakonec i v pauze zazpívat.

Účinkující ze sebe vydali to nejlepší a porota pak vybrala v jednotlivých kategoriích tyto vítěze:1. - 3. třídy: Natálka Lambotová (1.A)
4. - 5. třídy: Nikola Matkowitschová (5.A)
6. - 9. třídy: Anemarie Kubišová (6.B)
skupiny: Bára Grulichová a Jarek Stavarič (5.A)


info

Exkurze na Turoldu - 24. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Prozkoumat jeskyně na Turoldu se vydala 5.B (podobně jako o 14 dní dříve 5.A). Nevím jak vy, ale já uvnitř ještě nebyl, a tak mě fotky z nitra hory zaujaly.


info

Pálkovaná 6. - 7. tříd - 23. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V úterý odpoledne proběhl školní turnaj 6. a 7. tříd v pálkované. Vítězstvím se může pyšnit 6.A, leč na podrobnosti od našich zpravodajů (přímých účastníků akce) teprve čekáme.


info

Sněhurka naostro - 20. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na prvním stupni dlouho chystané divadelní představení dnes propuklo - a hned dvakrát. Jednou pro národku, podruhé pro druhý stupeň.
Samozřejmě jsou už osmáci či deváťáci na pohádky trochu staří, ale kdo by se s chutí nepodíval na mladší spolužáky, kamarády či dokonce sourozence, když se navíc může aspoň na chvilku ulít z vyučování!
:-))


info

Exkurze na Pálavě - 19. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Trochu se báli o počasí, ale nakonec jim celkem přálo. Rozhodně tedy nepršelo, a tak si třeťáci exkurzi (neboli výlet za účelem studijním, poučným) v klidu užili a snad se i o něčem poučili.


info

Mokré vysvědčení - 18. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Druháci už mají vysvědčení. Ale zatím jen "mokré", které si vysloužili za plavecký výcvik v bazénu Hustopeče. Počáteční obavy vystřídal smutek, že plavání skončilo a už teď se těší na příští ve třetí třídě.


info

Fotky tříd 2004 - 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Už kolují po škole, z ruky do ruky putují, zepředu na ně pobaveně koukají, zezadu se na ně podepisují, ba i peníze se za ně vymáhají. A to je chvíle, kdy se objeví i zde - fotky tříd.


info

Předkolo Slavíka - 17. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V outerek se konalo předkolo Drnholeckého slavíka. Vyřazovací předkolo. Zúčastnilo se 30 zpěváků nebo skupin a přibližně třetina nepostoupila do finále, které proběhne o týden později.
I když to bylo jen předkolo, publikum vytvořilo téměř žhavou atmosféru a mohutně oceňovalo všechny výkony.


info

Druháci a třeťáci v planetáriu - 17. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Druhé a třetí třídy navštívily v rámci výuky planetárium v Brně. To nejzajímavější se pro velkou tmu v planetáriu vyfotit nedá, takže jen pár snímků očima fotografa (Broni Šimčíkové).


info

Zkouška divadla - 13. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Národka chystá divadlo - pohádku. Má to propuknout někdy v nejbližších dnech a záběry jsou z páteční zkoušky...


info

Fotíme se... - 16. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Rok se nezadržitelně chýlí ke konci a opět se fotí. Oficiální fotky budou k nahlédnutí později, zatím aspoň pár momentek - hlavně z focení deváťáků.


info

Volejbal Pohořelice - 11. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V prvním zápase se děly zajímavé věci. Nejprve jsme vedli o tři body, ale postupně nás soupeři dorovnali a následně i přehrávali. První set skončil 21:25 pro Pohořelice. Druhý set byl hodně vyrovnaný, ale konečný výsledek byl 22:25 opět pro Pohořelice. Prvního zápasu bylo opravdu škoda, šance na vítězství byla veliká.
Druhý zápas jsme hráli proti škole Břeclav Valtická. První set byl hodně vyrovnaný, ale ke konci setu povolili a my jsme je porazili 25:21. Od začátku druhého setu jsme je hodně přehrávali, dokonce jsme i vedli o šest bodů. Nakonec druhý set skončil 25:19. První vítězství nás začalo motivovat do dalšího zápasu. Dokonce i Pichanič byl trochu spokojený s naším výkonem.
Ve třetím zápase jsme se potkali s Vranovicemi. Ty dostávaly od začátku zápasu sadu. Už v prvním setu bylo vidět, že se tenhle tým nemůže s námi rovnat a taky podle toho vypadal výsledek 25:15. Druhý set byl skoro to samé. Vyhráli jsme 25:17.
Po součtu bodů jsme se umístili na skvělém 2. místě. Učitel Pichanič byl s naším výkonem spokojený. A myslím si, že náš výkon by měl být oceněn i nějakou pochvalou, kterou si zasloužíme.

Čeněk Klein, 9.A

info

8.A na Úřadu práce - 10. 5. 2005

Hodina občanské výchovy.
Vyučující: "10. května pojedeme na exkurzi na úřad práce..."
Žák x: "A co tam?"
Žákyně y: "Stejně tam skončíme, tak buď rád, že se tam podíváš..."

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

A tak jsme se v určený den a v určenou hodinu vydali přeměnit své nereálné sny a touhy stát se herečkou, popelářem, zpěvačkou, jezdcem Formule 1, letuškou... na trochu reálnější rozhodnutí být kuchařem, zámečníkem, prodavačkou, zdravotní sestrou... V příjemném prostředí ÚP Břeclav jsme se zamysleli nad všemi podmínkami volby povolání, na PC jsme absolvovali test zájmů, na jehož konci byl seznam pro nás vhodných povolání, pročetli jsme si informace o různých profesích, pustili si krátká videa se stejnou tématikou.
Za dvě hodiny takovéto práce mnozí měnili své představy:
"Já nebudu automechanikem, ale leteckým technikem..."
"Já budu raději dětskou sestrou než zahradnicí..."
Samozřejmě, že nás čeká ještě téměř rok, než budeme podávat přihlášky ke studiu a na učební obory, ale každá chvíle, kterou strávíme přemýšlením o sobě, o svých zájmech, schopnostech, dovednostech, prospěchu i o tom, co pro svou budoucnost teď můžeme udělat právě proto, abychom jednou získali uplatnění a "neskončili na pracáku", je dobrá.


info

Florbal 6. a 7. tříd - 9. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na školním turnaji se sešla tři družstva, aby každý s každým změřila své síly. První dvě utkání byla poměrně jasná - 8:1 a 8:0.
Zajímavé to začalo být ve třetím utkání, kde se střetli vítězové prvních dvou zápasů - Draci a Berušci. O vyrovnanosti souboje svědčí i to, že za celý zápas padla jen jediná branka - do sítě Draků.
Díky této brance v turnaji zvítězili publikem mohutně podporovaní Beruškové.


info

Koncert na národce - 9. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Národka sobě - tak by se dal nazvat koncert, který proběhl dopoledne v hudebně. Hlavními aktéry totiž byli sami žáci naší školy vedení svým učitelem hry na nástroj a navíc se do známých písniček zapojovali i diváci (nebo spíš hlavně divačky :-)


info

Volejbal dívek v Pohořelicích - 6. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Družstvo dívek 9. tříd ve složení Švarná, Bošiaková, Kneeová, Kopřivová, Kotrčová, Polčíková a Langová se zúčastnilo turnaje ve volejbale.
Prvním soupeřem byly Pohořelice, které měly velkou podporu svých spolužáků. Přestože jsme fandily jako o život, Pohořelice se nám nepodařilo porazit.
Jako další proti nám nastoupila Břeclav, pak Hustopeče a nakonec Mikulov. Při menších přestávkách se vždy spěchalo k paní učitelce Smíškové pro jahody, které koupila, a pak zase zpět do hřiště.
Všechny jsme hrály skvěle a umístily jsme se na hezkém 4. místě.
Naše cesta pokračovala z haly přímo do cukrárny. A to víte, že si nikdo neobjednal jen tak něco! Pořádně jsme si nacpaly žaludky, pak honem na WC a hurá domů.

Jana Kopřivová, 9.A

info

Besídka pro maminky - 6. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

6. května v podvečer připravila třída 3.B oslavu Dne matek pro své maminky a babičky.
Děti si pod vedením p. uč. Šimčíkové připravily nejen kulturní program, ale i pohoštění - jednohubky, sladké a slané pečivo. Nalévala se limonáda, vařila se káva i čaj.
Maminkám se určitě líbily i dárky, které děti vlastnoručně vyrobily - obrázky v rámečku a keramická srdíčka.


info

Přehazovaná 6. a 7. tříd - dívky

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve středu 4. května se díky paní učitelce Smíškové, Stašové a panu řediteli konal turnaj v přehazované. Zúčastnily se 4 týmy, a i přes vyrovnané a napínavé souboje zvítězilo družstvo 7.B. Hned na druhém místě se umístily BERUŠKY, které měly asi nejvíce fanoušků, parádní dresy, maskota a válečný pokřik.
Myslím, že to byla super podívaná a že i v těchto ročnících se najdou výborné talenty.
A nyní si můžete přečíst pokřik BERUŠEK:

Když nastoupí Berušky,
mají dobré fanoušky.
To jsou holky z naší školky,
souboj mají rádi horký.
Postřeh, podání a smeč,
protivníku PRYČ UTEČ!!!

Anežka Kneeová, 9.A

info

Recitovalo se vesele i vážně... 3. 5. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

První stupeň naší školy si dal 3. května schůzku v sále místního kulturního domu. Konal se zde další ročník recitační soutěže. Dosud se soutěžilo ve škole, kde byl průběh narušován zvukem zvonku a ruchem o přestávkách. Změna prostředí určitě přispěla ke spokojenosti soutěžících i diváků.
Výkony hodnotila porota složená z učitelek Radkovičové, Kosové a Sejkorové. Těžké rozhodování měly zejména ve druhé kategorii, kde byly nejvyrovnanější výkony.
Z první třídy se jim nejvíce líbil Radek Zabloudil, Matěj Kubiš a Natálie Lambotová.
Ze druhých a třetích tříd vyhrála Ivana Kneeová před Lucií Zabloudilovou a Lukášem Tomaštíkem.
Nejlepší ocenění za třetí kategorii si odnesl Pavel Varga ze čtvrté třídy, druhá byla Nikola Matkowitschová z páté třídy a třetí Barbora Ševčíková ze čtvrté třídy.


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.