Staré drby - duben 2005

Kategorie: 2003 - 2008

info

Čarodějnice - 30. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

 

 

info

Čarodějnice v družině - 29. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

 

 

info

Představení Husité - 28. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Národka i druhý stupeň se mohli pobavit a též i poučit při představení Husité. Zabralo kolem hodinky, místy bylo trošilinku zdlouhavější a upovídanější, ale jinak pěkné. Nejzajímavější byly happeningové akce, kdy si zahráli někteří diváci na husitském voze na úspěšné obránce.

 

info

Minikopaná 6. - 7. tříd - 27. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve středu 27. dubna se uskutečnilo okresní kolo v minikopané. Byla tu 4 družstva: Mikulov Valtická, Mikulov Hraničářů, Březí a domácí Drnholec.
Drnholec sehrál první utkání se silným soupeřem Mikulov Valtická. První půli jsme zaspali a dostali jsme dva rychlé góly. Druhou půli jsme se rozehráli, ale soupeř vítězství podržel.
Druhé utkání jsme sehráli s Mikulovem Hraničářů. Dali jsme rychlý gól a tím jsme se rozehráli. Celý zápas jsme tlačili, ale zbývalo 5 minut do konce a Mikulov střílel penaltu. Soupeř ji s lehkostí proměnil. Zápas skončil 1 : 1. Tím jsme ztratili veškeré naděje na postup.
Poslední utkání jsme sehráli s Březí. Zápas se vyvíjel příznivě, ale Březí vsítilo první gól. To nás dostalo na kolena. V druhé půli jsme dostali další gól. Kdo si myslel, že nás to položí, ten se mýlil. Naši útočníci bojovali o každý míč. Výsledkem byly tři tyčky. Měli jsme smůlu. Zápas skončil 0 : 2.
Ve finále se utkala obě družstva z Mikulova. Byl to nádherný zápas, ale Valtická prodala své zkušenosti a zaslouženě vyhrála. Vítězem kola se stal Mikulov Valtická. My jsme skončili na posledním místě. Celý tým hrál dobře. jediný gól Drnholce dal Marek Tomola. Fotbalové dopoledne se všem líbilo.

Miroslav Kratochvíla, 6.A

info

Vybíjená - 26. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Čtvrťáci a páťáci na okresním kole vybíjené...

 

info

Pevnost škola - 25. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Už poněkolikáté proběhla Pevnost škola a i já se svý družstvem ŠEKOŠULIKN jsme se zúčastnili.
Kolik bylo dalších družstev? Těžko říct, protože tělocvična byla plná a bylo vidět, že na soutěžení se každý těšil. A taky bylo na co! Paní učitelky a vychovatelky si připravily disciplíny opravdu těžké, jako například PŘESNÁ MUŠKA, při které si myslíte, že jste naprosto leví, OPIČÍ DRÁHA nebo KUŽELKY.
Dále pak soutěže logické, jako jsou TANGRAMY, ŠROUBY a HÁDANKY.
Nesmím ovšem zapomenout na OCHUTNÁVKY JÍDEL, kde čokoláda, česnek a kečup tvoří opravdu chutnou trojici (MŇAM!).
Nebo když se máte ponořit do kbelíku s vodou a zuby vytáhnout krokodýla. Jenže to nejlepší přijde!
Paní učitelka Gilarová-Vlková a její MATLA PATLA. Když jsem s holkama vešla do družiny, měla jsem pocit, že do těch blivajzů přihodím šavli. A znáte paní učitelku, ně? Ta je schopná do těch sklenic přidat i své sbírky shnilých šneků.
No a kdo vyhrál, to zjistíme z nástěnek. Podle mě se soutěž povedla a byla super!!!

Anežka Kneeová, 9.A

info

Dopravní výchova - 25. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Čtvrťáci a páťáci měli opět (po roce) dopravní výchovu - tentokrát na place u statku.

 

info

Pompon Pohořelice - 21. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve středu jsme se zúčastnily nesoutěžní přehlídky v aerobicu a dance aerobicu v Pohořelicích. Protože byla paní učitelka Šimčíková nemocná, doprovázela nás paní Kneeová a jedna maminka.
Jeli s námi i ti nejmenší z naší školy, kteří se svou skladbou "Malé kotě" sklidili obrovský potlesk. Další obrovský aplaus získaly i naše Berušky se skladbou "Shakira". A už jsme přišly na řadu my - LOSTRIS.
I přes klouzavou podlahu jsme svou sestavu ustály a odcházely jsme za bouřlivého potlesku. Ihned po našem vystoupení jsme dostaly nabídku na další soutěž v Miroslavi. Jsme prostě populární :-)

Soňa Šutovská, 9.C

info

Itálie 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Někdy v létě roku 2003 se žáci naší a novosedelské školy podívali na pár dní do Itálie. Cédéčko s fotkami přinesla ukázat do třídy Hana Adamová (7.A), tak jsem toho využil a zařadil je do Drbníku...

 

info

Exkurze Lipka - 19. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V úterý 19. dubna jsme se vydali na exkurzi do Brna. Na Lipku. Jeli jsme autobusem směrem na Brno. Někteří z nás dětí poprvé jeli tramvají, než jsme se dostali do ekologické stanice. Prohlédli jsme si stanici.
Rozdělili nás do skupinek, které měly své úkoly.
Skupinka první vařila více druhů bylinkových čajů. Další skupina lovila rybky, žížaly, šneky a pijavice z rybníka v areálu. Potom jsme tato zvířátka, která jsme s úspěchem chytili, pozorovali pod mikroskopem. A byla opravdu veliká!
Nakonec byla ochutnávka bylinkových čajů. Já pila ten heřmánkový. A byl moc dobrý.

Jana Kraváčková, 5.A

info

Šlapanický koniklec - 16. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Již třetím rokem se naše škola účastnila gymnastické soutěže Šlapanický koniklec. Jen z názvu můžete vyčíst, že cílem naší cesty byly Šlapanice. I přesto, že jsme věděli o velké konkurenci, jsme vyjížděli s úsměvem na tvářích. Jakmile jsme ale dorazili, úsměv rychle zmizel. Po důležitém rozcvičení následovalo zahájení závodu a potom už jen každý čekal na svou velkou chvíli. Všichni se snažili překousnout obrovskou trému, aby předvedli co nejlepší výkon. Po ukončení závodu už každý netrpělivě čekal na vyhlášení výsledků. I když jsme neobsadili první místa, byla to pro nás moc velká zkušenost a i přes malé nezdary jsme byli rádi, že jsme jeli.

Zuzana Šedivá, 9.C

info

Stonožka - 16. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V sobotu 16. dubna se v Mikulově konala taneční přehlídka Stonožka. Když jsme přijeli ke kinu, kde se tancovalo a cvičilo, převlékly jsme se do kostýmů. Potom jsme si s paní učitelkou Šimčíkovou zkoušely sestavy.
Ve 14:00 to začalo. První vystupovala Koťata z Drnholce. My Shakiry jsme vystupovaly šesté. Naše větší holky Lostris si to odtancovaly jako dvanácté. Povzbuzovali jsme se navzájem.
Hlasovali diváci. Hlasovali tak, že házeli do skleniček kuličky. Mrzelo nás, že jsme nevyhrály. Vyhrály cizí holky.
Ale přesto se mi to líbilo. Tak ahoj!

Lucka Zabloudilová, 3.B

info

Coca Cola cup - 12. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dne 12. dubna se naše škola zúčastnila fotbalového turnaje Coca Cola cupu v Hevlíně.
Za účasti dalších tří škol jsme se v prvním zápase pustili do břeclavské školy, nad kterou jsme vyhráli 1:0, když krásnou akci úspěšně zakončil Pavel Výběra (9.C).
Ve druhém zápase s domácím Hevlínem jsme po těžkém boji podlehli 0:2. Touto prohrou jsme si zavřeli postupovou bránu do dalších kol turnaje.

Michal Juřena, 9.A

... V prvním zápase jsme se utkali s Břeclaví a po krásném těžkém zápase jsme vyhráli 1:0. V prvním poločase po dlouhém boji u brány protihráčů se Pavel Výběra odhodlal a střelil první gól, kterým nás dostal do vedení. V druhém poločase jsme díky skvělým obráncům udrželi vedení a zápas jsme vyhráli.
V druhém zápase jsme po těžkém boji podlehli soupeřům z Hevlína 2:0. V každém poločase jsme dostali po jedné brance.
A tak jsme se vrátili domů unaveni a vyčerpáni ze zápasů, ve kterých jsme vybojovali sporné 2. - 3. místo.

Jarek Huserek, 9.A

info

Otevírání lesa - 11. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Školní družiny a školní klub pořádaly tradiční Otevírání lesa.
Letos byla soutěž netradiční. Děti luštily tajnou zprávu zapsanou v Morseově abecedě. Po vyluštění hledaly celkem 19 pokladů, které byly ukryty v okolí tajné zprávy. Do soutěže se zapojily i děti z 1. stupně, které nenavštěvují školní družinu a tím byla soutěž zajímavější. Otevírání lesa se i letos dětem líbilo a nikdo nezůstal bez sladké odměny.

 

info

Gymnastický přebor - 5. 4. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Již podeváté proběhl v Drnholci okresní přebor ve sportovní gymnastice.
Účast byla tentokrát o něco slabší, ale i tak skýtaly závody zajímavou podívanou proloženou vystoupením cvičenek aerobiku a na závěr i zpěvem Jarky Šilhavé (třetí na celostátním kole Dětské porty).
Hlavní ovšem byla gymnastika a drnholečtí si v ní nevedli špatně - v každé kategorii stál "na bedně" (rozuměj na stupínku vítězů) aspoň jeden náš žák. A to nejen v těch kategoriích, kde byli jen drnholečtí, ale i v těch silněji obsazených - zde bych rád zmínil 1. místo Moniky Kneeové (dívky 6. - 7.) a Zuzany Šedivé (dívky 8. - 9.).
Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout ZDE.

 

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.