Staré drby - únor 2005

Kategorie: 2003 - 2008
info

Dětský maškarní bál - 27. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Sbor pro občanské záležitosti ve spolupráci s naší školou (což podle mých zkušeností znamená vlastně vždy jen naše učitelky, vychovatelky a žákyně devítek) pořádal opět dětský maškarní bál. Program jako vždy bohatý, plný soutěží, tance a smíchu, sál však letos díky chřipkám mnohem prázdnější. Tak aspoň na fotky se můžete kouknout vy, kdož jste tam nebyli :-)


info

Přebor v gymnastice II. stupeň - 25. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Podobně jako ve čtvrtek proběhlo školní předkolo gymnastiky pro první stupeň, proběhlo v pátek pro druhý stupeň. Účast byla díky chřipkám slabší, doufejme, že si to naši gymnasté a gymnastky vynahradí příští úterý na okresní úrovni.


info

Závěrečné plavání - 25. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dnešním dnem zakončili žácí třetích tříd plavecký kurz.
Poslední hodina byla plná překvapení v podobě soutěží, her a plavání na čas. Na důkaz toho, že se jim výcvik opravdu líbil, předali svým učitelům krátká hodnocení s obrázky a dárečky vyrobené ve školní keramické dílně.
Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Na závěr dnešního dne byly děti odměněny tzv. mokrým vysvědčením, kterým byly opravdu nadšeny. Nejzdatnější plaváčci nás budou reprezentovat v květnovém přeboru plavání třetích tříd. Na fotografiích můžete spatřit i mateřské školy Jevišovka a Drnholec, které se výcviku také účastnily.


info

Školní přebor v gymnastice - 24. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na 8. března je plánována školní monstrakce pro celý okres a přilehlé okolí, dnes proběhlo místní předkolo. Sportovní gymnasté předváděli, co umějí a kdo má nárok účastnit se i okresního přeboru. To vše navíc už před diváky, čili pod vlivem trémy, která k takovým akcím nezbytně patří. Někteří menší sice jako by ani trému neměli, ale to snad vadit ničemu nemusí... Hlavně, že si zacvičili to svoje.


info

Stolování prvňáků - 23. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Prvňáci dnes trénovali ve vyučování stolování, což zahrnovalo nejen chování u stolu či nalévání polévky, ale i vzorný úklid, do kterého se děti hrnuly...


info

Nové záchody... - únor 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Historie záchodků ve druhém patře....
Začalo to tím, že po třech dnech ředitelského volna těsně před Vánocemi všichni čekali, že po novém roce už budeme chodit na malou i velkou do nového.
Trvalo to nakonec až do 21. února. Tehdy bez zvláštních oficialit byly záchodky prohlášeny za provozuschopné a otevřené. Celou velkou přestávku onoho pondělka se konaly prohlídky obou polovin - dívčích i chlapeckých.
Bude mě dlouho mrzet, že nemám nafoceno, jak kluci zkoumají (pouze postojem bez akce) činnost splachovací fotobuňky a holky fascinovaně přihlížejí. Holky u pisoárků, to už se nafotit nepodaří.
A takový Honza Doležal z 9.A celou přestávku lákal holky na exkurze na chlapecké záchody - prokázané jsou dvě hromadné exkurze pod jeho vedením. Doufejme, že nadále už holky lákat na chlapecké WC nebude a najde si lepší záminku, jak balit děvčata...
Z postřehů toho dne:

Smrdí to - novotou!
Je tam teď nějak moc místa!
Jééé, teče teplá voda!!! Holky, tady teče teplá voda!!!
Ta okna nejsou moc bezpečná - kdyby někdo třeba chtěl vyskočit z okna...!

Celkově pozitivní ohlas... Bohužel se hned druhý den jeden méně inteligentní žák osmé třídy pokoušel "přesvědčit pěstí" fotobuňku, aby splachovala podle jeho představ. Senzor se urval - některé věci nejsou prostě dostatečně blbuvzdorné :-((
Naštěstí hned ten den se podařilo zajistit opravu z náhradních zdrojů Radima Kalianka (takto našeho bývalého žáka). Celé zařízení jinak stojí
7 tisíc (a rekonstrukce záchodů přišla na půl milionu Kč!!).
Dnes (3.D.P.R.Z. = třetí den po rekonstrukci záchodů) je situace stabilizovaná. Viník byl řešen u ředitele, k novým záchodům se ani nepřibližuje - ať si chodí o patro níž na staré! Na záchodech zatím čisto, žádný plivanec, žádný kus svačiny nebo obal od tatranky v pisoárku. Snad to tak vydrží i nadále - k tomu nám dopomáhej Bůh a žákům rákoska!


info

Šachový přebor Pohořelice - 19. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Šachový oddíl naší školy se v sobotu
19. 2. 2005 zúčastnil Krajského přeboru družstev mladších žáků v šachu.
V Pohořelicích pětičlenné družstvo ve složení Patrik Schabatka, Petr Brveník, Miroslav Kratochvíla, Vlastimil Tomaštík a Jana Škrabalová vybojovalo osmé místo.


info

Školní ples - 12. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Školní ples... Příležitost setkat se s bývalými žáky či učiteli, dobře si zatancovat, dobře se pobavit. I tentokrát byl ples zahájen polonézou deváťáků (fotky jsou ale hlavně z generálky těsně před plesem). Třikrát vyplnil přestávku mezi tanci program (aerobic, stepy, irský tanec), půlnoc zase patřila všem, kteří něco vyhráli v tombole.

P.S. Další (jiné) fotografie z plesu lze najít též na stránkách www.drnholec.cz

info

Před plesem - nácvik irských tanců - 11. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Pátek před sobotním plesem. Sál se zdobí, chystají se ceny do tomboly. Srovnat stoly, na stoly ubrusy. A naposledy vyzkoušet irský tanec...
Zítra už naostro. Těšíme se - vy doufám taktéž :-)


info

Čtyři dny Jarky Šilhavé

(3. - 6. 2. 2005 Praha)

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Vzpomínáte si, jak Jarka vyhrála před pár měsíci okresní kolo Dětské porty? Tak tento víkend byla na republikovém finále této soutěže. Jako doprovod s ní byla Hanka Gilarová a o průběhu akce podávala zprávy - krátké - textové:

"Dojely jsme a zjistily, že máme mít spacák a karimatku, dobrý co? Jarka má obavy, že v silné konkurenci neobstojí a já že se nevyspím. :)"

"Nazdárek, jdem na oběd a odpoledne Jarka vystupuje. Nervy nemá, zatím. Myslím, že šanci má. Tak my jdem baštit. Pa a zdravíme. Hanča s Jarkou"

"Má to za sebou, v neděli se uvidí, jak obstála v konkurenci. Pa H a J*"

"Je třetí!!!"

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Hned po příjezdu jsem vyzpovídal aspoň pedagogický doprovod Hanku.
A dozvěděl jsem se:

  • že Jarka hrála tři písničky (Zafúkané od Fleretu a od Divokýho Billa - Středověk a Pocit)
  • že porota chtěla ještě jednu navíc, ta byla taky od Divokýho Billa (Divokej Bill) a Jarka se u ní pěkně odvázala
  • že ještě před první písničkou zmínila, že je z jižní Moravy - to je prý ten kraj, odkud je to dobré víno
  • že se spřátelila se spoustou zajímavých lidí - hlavně kluků :-))
  • že si v restauraci poručila mořské plody a dostala sýrový salát nebo tak něco
  • že byla úplně překvapená, když moderátor vyvolal její jméno na třetím místě
  • že poslední noc trošku hůř spala.

A hlavně: že pedagogický doprovod je rád, že už je doma, že se konečně vyspí v pořádné posteli a ne na zemi na půjčeném spacáku :-)


info

Sněžilo... - 3. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Už je opravdu čím dál větší vzácností, aby v našich zeměpisných šířkách a nadmořských výškách napadl sníh. Když se proto dnešní ráno probudilo v bílém, bylo těžké odolat a nejít ven. V tělocviku, přírodovědném praktiku, vlastivědě...


info

Zápis do první třídy - 2. 2. 2005

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

K zápisu do první třídy se dostavilo 22 dětí, z nichž většina 1. září začne už naostro navštěvovat naši školu. Během zápisu podobně jako loni prošli budoucí prvňáci sérií pohádkových úkolů, v nichž měli dokázat, že skutečně do první třídy mohou nastoupit.


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.