Staré drby - listopad 2004

Kategorie: 2003 - 2008
info

Dějepisná exkurze - 26. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Osmé třídy v doprovodu Jitky Radkovičové a Ladi Krivjanského se v pátek vydaly místo vyučování na exkurzi do Slavkova...


info

Přehazovaná - 24. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Turnaj v přehazované žákyň 8. - 9. tříd jsem si opravdu vychutnal. Specielně souhru známého tria z Pasohlávek - Langová, Polčíková, Švarná. Bleskové nahrávky, prudké smeče (zvlášť smeče Pavlíny Langové byly ostré a smrtící), zaujetí hrou. Ani zbytek jejich týmu se nenechal zahanbit. Všechny i v době, kdy nehrály, studovaly budoucího soupeře a něco stále domlouvaly, v pauzách trénovaly smeče a bloky. Nakonec proto miniturnaj po zásluze vyhrály.
I když ani soupeřky z áčka nebyly žádná ořezávátka, na tyhle ranařky nestačily.


info

Diskoskotačení - 22. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Trochu tmy, disko hudba a dočasný zákaz zákazu žvýkaček. Jak málo stačí ke štěstí! Ale proč ne, i disko hodina do tanečních patří. Taneční tím směřují závratným tempem k závěrečné lekci - dokončené. Jen se ještě neví, kdy dokončená přesně bude, ale příští týden padne konečné slovo. Tak zatím...


info

Návštěva v Třeboni (lázně Aurora) - 17. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Mušketýři byli tři, Kosová a Gilarová jsou dvě. Ale dvě takové, že se mušketýři mohou jít zahrabat, i kdyby jich bylo pět. Zvlášť když se dají dohromady po týdnu nuceného odloučení a vy je pustíte dokonce do bahenní lázně!
Naštěstí se Kosová musela vrátit zpět do Drnholce, a tak protentokrát třeboňské lázně přežily víceméně ve zdraví.
Snad i kolegyně Gilarová přežije všechny předepsané kúry ve zdraví a vrátí se zas plná sil a neomezeného pohybu, aby mohla dál cepovat svoji 6.A!


info

Volejbal proti Hrušovanům - 16. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Z Hrušovan si podobně jako loni přijely zahrát starší žákyně volejbal. Přivezly si s sebou dva týmy - starší a mladší. S výkony starších nebyl jejich trenér příliš spokojen, a to přestože nad našimi hráčkami vyhrály 2 : 0 na sety. Za 'špatný' výkon byly odměněny hrušovanské hráčky kliky a sklapovačkami :-((
V dalším zápase pak proti mladším postavil Standa Pichanič naše dvě osmačky a čtyři deváťačky. Těm nedělalo problém nad nezkušenými sedmačkami a osmačkami vyhrát.


info

Zavírání lesa - 16. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Stejně jako v předchozích letech pořádala školní družina pro děti zábavnou akci Zavírání lesa. Děti se snažily zapamatovat symboly umístěné na vybraných stromech. Hra nebyla jednoduchá, protože děti procházely nelehkým lesním terénem a musely zdolávat složité překážky. Právě ty dodávaly hře to pravé kouzlo bojovnosti, dobrodružství a tajemství. Akce musela být pro nepřízeň počasí několikrát odložena a ani tentokrát zrovna nepřálo. Sychravé počasí ale nijak nezabránilo tomu, aby si všichni užili spoustu legrace a zábavy. Sladkosti a spousta zážitků byly příjemnou odměnou všem za velké snažení.


info

Turnaj ve florbale - 9. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V odpoledních hodinách proběhl turnaj osmiček a devítek ve florbale. Organizátor Staňa Pichanič, výsledek zatím neznámý (nemohl jsem zvostat do konce), zatím aspoň fotky...

No, tak ve čtvrtek 11. 11. 2004 se vypravili drnholečtí florbalisté do Březí. Jednak nepřivezli žádné fotky, neboť si nevzali foťák, jednak vymetli poslední místa (dvě remízy, dvě prohry). Nic moc :-((


info

Taneční posedmé - 8. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Taneční se přehouply přes polovinu sedmou lekcí. Nové tance se už neobjevují, k těm známým se přidávají nové figurace. Pohyb přestává připomínat nataženou mechanickou hračku, ale stává se ladnějším, půvabnějším.
A krásné je i to, jak se vztahy některých tanečních párů prohlubují, nemyslíte? :-)


info

Motýl - 5. - 7. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Víkend s motýlem je akce, která má sloužit ke zlepšení vztahů ve třídě, ke vzájemnému hlubšímu poznání i k sebepoznání. Zároveň je zaměřena na výchovu ke zdravému životnímu stylu.
Do Kančí obory se tentokrát na "Motýla" vydala osmá třída. Pomocí různých činností se společně se svými pedagogy pokoušeli dojít k cíli. Například když si se šátkem na očích a vajíčkem v ústech si vyzkoušeli, jaké to je být handicapovaný. Nebo při zinscenované válce, kdy vzaly zasvé kolektivní výtvory z přírodnin, aby pak mohl každý přemýšlet nad sílou emocí a davové psychózy.
Anebo večer v kruhu při svíčkách, kdy bylo možné říci ledacos (byla-li odvaha) i učitelům.
Součástí programu byly i takové zdánlivě nepodstatné věci jako úklid a udržování pořádku, příprava jídla nebo večerní vycházka.
Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Přestože se zdálo, že skutečné lidské já je u mnohých skryto tentokrát mnohem hlouběji pod nánosem sobectví, civilizačních zlozvyků, nevychovanosti a vulgarity, podařilo se tu a tam odkrýt tuto slupku a najít pod ní zárodek skutečného člověka.
Třeba se i podařilo, že nebudou tito osmáci brát učitele pokaždé jen jako nepřítele. A jednou se možná i těmto odrůstajícím mláďatům podaří, že budou moci být vnímáni jako LIDÉ...


info

Víkendové soustředění aerobiku - 5. - 6. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Díky Broni Šimčíkové v Drnholci i širém okolí žijí děvčata, dívky, slečny i paní aerobikem. A jako by nestačilo věnovat se aerobiku přes týden, uspořádala Broňa dvoudenní soustředění pro naše žáky - tedy spíš žákyně. Přes třicet dětí se tak díky tomuto nápadu rozhodlo strávit zbytek pátku a celou sobotu ve škole. Podle fotek i ohlasů soudě se akce líbila a jistě se aktivní příznivci aerobiku někdy dočkají reprízy.


info

Futsal v Březí - 2. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Nejlepší z drnholeckých nejlepších se vydali na turnaj ve futsale do Březí. Narazili však na ještě lepší a přivezli si jen nepříliš žádanou bramborovou medaili. Snad se někdy příště povede líp! :-))


info

Dušičky - 2. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Třeťáci se vypravili v rámci výuky na hřbitov. Nevydali se tam hledat: "kde jsou ti páni - na hřbirově zakopáni", ale šli zapálit svíčky i na ty hroby, na které se přes dušičky nedostalo.


info

Country taneční (šesté) - 1. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Šesté taneční byly zcela v duchu country. I když se opakovaly i společenské tance (samozřejmě na country hudbu), hlavní náplní byly tři country tance.
Dva z nich patřily mezi ty, které si získávají rychlou oblibu - "zuzana" a "heel and toe" (pata špička). Všechny tři pak patřily především mezi tance rychlé, zadýchávající a pot vybuzující.
Jako oddech se objevilo blues a taky první ploužák, ale aby se nikdo moc nenamlsal odpočinku, hned se zase vpadlo do polky, kterou jen málokdo dotancoval do konce. Nikdo si však myslím nestěžoval - a to je dobře!


info

Vytahování zvonu - 1. 11. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dnes se v Drnholci vytahoval na kostelní věž jeřábem nový zvon. Mně a 9.A se díky němu podařilo ulít z jedné hodiny, když jsme se pokusili tuto událost zachytit fotograficky.
Bohužel jsme přišli pozdě, zvon už byl ve věži, jeřáb se balil. Aspoň jsem se ale s foťákem vyškrábal do věže. Připadal jsem si jako Rychlé šípy, když hledaly Tleskačův deník ve Stínadlech.
Zvon jsem nakonec našel hned na první pokus (věže jsou dvě :-)), zatím sedí na podlaze. Tak jsme si šli sednout taky - zpátky do školy...


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.