Staré drby - říjen 2004

Kategorie: 2003 - 2008
info

Miniturnaj ve futsale 8. - 9. tříd - 26. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Tak trošku jako nábor do školní reprezentace uspořádal Standa Pichanič miniturnaj ve futsale.
Zúčastnilo se jej 5 družstev, to vítězné máte na obrázku. Byli fakt dobří, i když já jsem fandil své 9.A.
Napínavé bylo dlouho finále. Přestože v prvním utkání prohrála moje devítka 5 : 0, dostala se nějak do finále a znovu zkřížila kordy s konečným vítězem. A dokonce ti moji ze začátku vedli 2 : 0!! I když jsem si málem vyřval hlasivky, družstvo 9.B a 8.A nejprve vyrovnalo a nakonec vyhrálo o dvě branky.
Tož - sláva vítězům!!


info

Lžičkové taneční (páté) - 25. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

I když se také tancovalo, a dokonce tango poprvé nacvičovalo, hlavní fotografickou atrakcí byly tentokrát lžíce.
Aneb jak se najíst stokrát jinak.
Ovšem jen jeden způsob je správný a společensky platný, a dokud neprokázal každý, že právě ten jeden jediný ovládá, nemohl jít zpět na místo.
Někteří se trefili do pusy správně hned napoprvé, jiní museli chvilku potrénovat, než okoukli, jak že se správně má jíst lžící... :-))


info

Special STAR - 16. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Česko už našlo svoji Super Star a folková skupina LOUISIANA a DDM Hustopeče se rozhodli najít svoji SPECIAL STAR.
Hustopečsko je trochu vzdálené od Drnholce, ale přece jen nás tato akce zaujala.
Je sobota 16. října 2004 večer. Hustopečský sál se plní do posledního místečka. Na jevišti už čekají mikrofony, spousta kabelů, kytary, klávesy, bonga…, světla svítí divákům do očí. Za okamžik začne 10. výroční koncert skupiny Louisiana.
První tóny a už to jede. Vystoupení je perfektní. Čeká nás překvapení v podobě hostů. A je to pětice finalistů soutěže Česko hledá Super Star. Opravdu? Ano jsou tady:
Martina „Balounová“, Julián „Zákopecký“, Tomáš „Násavka“, Standa „Šoulínek“, „Salmonel Hnisa“, samozřejmě ani moderátorka Něrgešová není pravá. Ale pěvecké výkony převlečených členů Lousiany by jim někteří opravdoví finalisté mohli závidět. Zlatým hřebem mezi hosty je Robbie Williams revival – J. Čápek. Perfektní. Aplaus. Skvělá nálada.
Světla na jevišti pohasínají, na plátně se objevuje videozáznam hustopečské soutěže a mezi deseti finalisty jsou nám dvě dobře známá jména. Dagmar Bošiaková, Miroslav Lukáč. Zlatí Drnholečtí slavíci. Uspějí i tady?
Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Všichni finalisté přicházejí na pódium a začíná vyřazování. Už jenom pět „zpěváků“ čeká na výsledky hlasování diváků i odborné poroty. Oba dva naši bývalí žáci jsou pořád mezi nimi. Odcházejí další dva. Zůstali tři vítězové. Tři první místa. Dvě udělili diváci hustopečské kabelové televize a příznivci soutěžících svými hlasy. U nich vyhráli: Dagmar Bošiaková a Kočár z Valtic. Porota dala svůj hlas Miroslavu Lukáčovi.
Vítězové potvrzují svými výkony, že se ani porota, ani diváci nemýlili. Brána milenců, Stín katedrál…… Jsou opravdu dobří.
Pokračuje koncert skupiny Louisiana a vrcholí společným vystoupením spolu se všemi deseti finalisty. Dlouhotrvající potlesk, přidané písničky a všechno jednou končí.
Diváci se rozcházejí, muzikanti balí nástroje a vítězové vychutnávají pocit úspěchu. Zasloužili si ho svým výkonem, svou odvahou. Blahopřejeme.


info

Rozsvěcení dýní - 13. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Blíží se Dušičky (Halloween), a tak školka a škola dnes večer společně rozsvěcely dýně. Počasí bylo vyloženě mizerné, vítr sfoukával "sfíčky" a kosa byla jako blázen. Jen ten, kdo měl už kompletní zimní výbavu včetně čepice a rukavic (nebo teplých kapes), mohl spokojeně vychutnávat kouzlo dýňových výtvorů.
Všechno začalo kolem čtvrt na sedm srocením všech majitelů dýní a jejich doprovodů na náměstí, pokračovalo průvodem ke škole (kde jsou dnes lampiónové průvody!) a po naaranžování dýní na parapety školy (třeba škola konečně shoří!!) akce skončila.


info

Přespolní běh Břeclav - 13. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Drnholečtí reprezentanti se zúčastnili přespolního běhu v Břeclavi. Co povídám - zúčastnili - oni dokonce v jedné kategorii vyhráli! Tedy samozřejmě nevyhráli všichni, ale podle mých zatím kusých zpráv Tereza Sedláková byla tím, kdo nechal za sebou všechny ostatní.
Podle fotek soudě měli počasí lepší než v Drnholci. Kromě zimy, kterou jsme měli v Drnholci taky, měli evidentně k dispozici i sluníčko.


info

Taneční počtvrté - 11. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Skoro to vypadá, že se ve škole nic jiného než taneční neděje. Aspoň při pohledu na Drbník. Vězte však, že se dít bude i děje, jen třeba nejsem u všeho nebo nejsou ze všeho fotky. U tanečních však nikdá nechybím, pořád se nemůžu nabažit té proměny, která se s deváťáky děje. Docela si přitom i zatančím (to mě baví) a dřinu s foťákem nechávám na Hance Gilarové.
I dnešní fotky jsou téměř všechny foceny její rukou a kromě běžných fotek se jí občas podaří moc pěkný snímek - zajímavá momentka nebo detail. Má pro to ten správný cit.
Konečně - posuďte sami.


info

Den v přírodě - 7. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na národce se vypravili do přírody vyzkoušet netradiční metody vyučování. O průběhu dne informuje přímá účastnice akce Lucie Zabloudilová ze 3.B

Ráno jsme se sešli před školou. Než jsme vyšli, zopakovali jsme si, jak se používá buzola.
Šli jsme k Dyji a tam jsme splnili úkol - určit směr toku řeky. Když jsme tento úkol splnili, tak nás čekal za chvilku další. V lese jsme opakovali, jak pomáhat raněným. Cestou ke křížku jsme procvičili naše znalosti z prvouky.
U křížku připravili kluci ohniště na guláš a Kuba jim k tomu přinesl návod.
My holky jsme loupaly cibuli, kabanos a brambory. Potom jsme všechno nakrájely a nasypaly do hrnce. Ale holky ty brambory nakrájely na moc velké kusy, nasypaly koření a nalily vodu. Když byl guláš hotový, tak jsme ho snědli.
Chutnal báječně! Nakonec jsme po sobě všechno uklidili a šli do družiny. Moc se nám to líbilo!


info

Taneční potřetí - 4. 10. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Taneční proběhly i potřetí úspěšně, jen byla tentokrát o dost větší přesila dívek - pánů bylo jen patnáct, zatímco dívek jednadvacet. I tentokrát vznikly nějaké fotografie. Snad budou zajímavé aspoň pro ty, co tam byli... Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.