Staré drby - září 2004

Kategorie: 2003 - 2008
info

Taneční podruhé - 27. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Leckteří po maratonu, přesto byli mistrem všichni pochváleni, jak jsou šikovní. A naučili se.... Nenene, to není přesné - učili se obrátku do polky, ruku v ruce do jivu, obrátku do blues a základní krok pro valčík a čaču. A vlastně leckteří i naučili. A ti ostatní? Do příště se to zase vypiluje a to by bylo, aby tohle nebyly nejšikovnější taneční za posledních 20 let!!!


info

Zátopkův maraton - 27. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Každoročně se koná akce zvaná Zátopkův maraton. Původně se běhala jako štafeta včetně předávání kolíku (dvaačtyřicetkrát), v posledních letech probíhá jako závod na jeden kilometr (1000 metrů), kdy se po závodě sečtou časy nejlepších dvaačtyřiceti a vznikne imaginární maratonský výsledek. O oživení již zaběhlého rituálu se postaralo tentokrát hned několik lidí. Aby vyhecoval deváťáky k co nejlepšímu výkonu, vydal se na kilometrovou trať i třídní 9.A Procházka - a můžu vám říct, že chybělo skutečně jen málo, aby odešel z tratě poražen vlastním žákem Michalem Juřenou.
Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... No a druhým, možná ještě lepším oživením byli Tomáš Křibík a Pavel Lipták, kteří přišli recesisticky oblečeni jako staří sokolové (tepláky, kšandy...). Navíc recesisticky pojali i závod, cestou se občerstvovali špekáčky i pitím a laškovně rozprávěli s diváky a divačkami.
V každém případě dík všem, kteří se účastnili. Příště bude třeba vše jinak, nověji a atraktivněji - necháme se překvapit. No a určitě zveme sokoly a další podobné ptáky Liptáky i za rok, aspoň jako hosty.


info

Břeclavská Mizuno míle - 25. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Vám by se chtělo vstávat v sobotu brzy ráno, už v osm odjíždět od školy, koukat na nějakou atletiku, pak se zničit šestnáctistovkou a domů přijet až ve čtyři odpoledne? A to vše za igelitku, tričko a cereální tyčinku? Vidíte, v drnholecké škole se takových bláznů našlo kolem třiceti.
A co vše prožili a viděli?
Nejprve závody na právě křtěném břeclavském atletickém stadioně (skok daleký žen, stovka žáků a dorostenek, čtyřstovka mužů). Ceny skokankám předávala Šárka Kašpárková (znáte?). Fakt je, že leckteré holky spíš než po skokankách nebo mistryni světa v trojskoku koukaly po mužích ze čtyřstovky a s některými se i vyfotily.
Mezitím vykouklo sluníčko. Po studeném ránu a posedávání ve stínu na tribuně přišlo nám všem prokřehlým vhod.

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Po rozchodu a pauze na oběd už je na řadě Mizuno míle, kterou zahájili vozíčkáři. Žáků i žákyň bylo na startu hodně (žákyň 51, žáků dokonce 74!!), přesto se naši ani v cíli neztratili. V kategorii žákyň se po vzájemném souboji výtečně umístily Lenka Langová a Iva Bošiaková na 8. a 9. místě (čas 6:03 a 6:04), v kategorii žáků s nádherným časem 5:17 se na jedenáctém místě umístil Petr Liška. Další umístění a časy lze najít ZDE  (soubor Excel 72 kB) nebo na stránkách organizátora závodu.
No a abych nezapomněl, měli jsme také tři závodníky v kategorii příchozí muži a ženy. Na běh se vyhecovali dva učitelé a Verča Bošiaková (naše bývalá žákyně), která ve své kategorii obsadila 1. místo a mohla si tak domů odnést batoh značky Mizuno!


info

První taneční - 20. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Letos o poznání dříve - asi tak o 4 měsíce - se u zadního vchodu tělocvičny objevili deváťáci (a jedna osmačka) ve společenských oblecích, trošku nervózní před první lekcí společenské výchovy. Začínají další taneční, další generace se jako mávnutím kouzelného proutku mění z děcek v mladé lidi.
Teda fakt byste nevěřili, co s takovým teenagerem udělá oblek a troška společenského chování. To byste jim klidně i dvacku půjčili :-)
Ale nebojte, nestanou se z nich úplně nudní nebo příliš vážní lidé, legrace je i na parketu dost. Aspoň Zlatka se evidentně baví - konečně si může zatančit s někým, kdo jí není po ramena...


info

Exkurze Křivé jezero - 15. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve středu 15. září se 5.A vydává poznat oblast za normálních podmínek zakázanou - Křivé jezero.
Čas do odjezdu autobusu od mikulovské pošty (dvě a půl hodiny) strávili páťáci průzkumem Kozího hrádku, kostela sv. Václava a střechy Dietrichsteinské hrobky.
U Křivého jezera se dozvěděli o zvláštních subtropických mravencích, kteří léčí těla dubů, o zimujících orlech mořských, o vodní havěti (skokan ostronosý, žábronožka zimní, láčkovci, plankton...). Něco z vodní fauny si pak díky vlastnoručnímu lovu síťkami mohli prohlédnout - třeba splešťuli blátivou, znakoplavku, bruslařku a spousty larev vážek a pakomárů.


info

První den prvňáčků - 1. 9. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Tak už to zase začalo! Opět první září, jeden z mála snesitelných dnů ve škole...
Ovšem pro šestnáct dětí bylo zrovna tohle první září tím nejprvnějším, a tak je přišli doprovodit do školy i rodiče. Děti byly prý tentokrát v pohodě, usmívaly se. To jen rodičové museli občas potlačit dojetí - vždyť už je z něj (z ní) školák!


info

Za dveřmi sborovny...

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Jestli chcete, můžete nakouknout, jak to vypadá ve sborovně před poradou. Zatím jsou všichni víceméně v pohodě, stříhají si čtverečky na rozvrh (to už před týdnem) nebo se zapisují do TK (to je zkratka, která mezi pedagogickými odborníky znamená třídní knihu).
Do péče nám svěřené ratolesti ještě nestihly způsobit další vrásky či šediny od starostí, hluk školního úlu (někdy spíš rachot masomlejna) ještě nepřeválcoval křehké duše pedagogů.
Školní rok teprve začíná a kromě jiných vrásek přibudou jistě i nějaké od smíchu - ať je jich co nejvíc!!


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.