Staré drby - duben 2004

Kategorie: 2003 - 2008

Pálení čarodějnic - 30. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V pátek 30. dubna se slétly na školní hřiště zblízka i zdaleka čarodějnice. Právě pro ně (ale i pro diváky a rodiče) tam pořádala Broňa Šimčíková pálení čarodějnic. Naštěstí byla upálena jen jediná, hadrová. Ty živé se dobře pobavily, popřípadě si i žaludek opékaným špekáčkem zatláskaly.
Dospělejší ježibabky vydržely u ohně až do tmy a také jim nebylo špatně - jak taky, když měly ty správné lektvary... :-))

foto Broňa Šimčíková

Volejbal na Dni otevřených dveří - 24. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve volejbalovém turnaji, který se odehrál během Dne otevřených dveří, naše děvčata zvítězila.
Detailnější fotky dodal další nadšenec digitálního fotografování pan Jiří Heinisch, další fotky ze Dne otevřených dveří i jiných drnholeckých akcí můžete zhlédnout na jeho stránkách www.drnholec.cz

foto Jiří Heinisch

Otevírání lesa - 27. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V úterý 27. dubna pořádala ŠD a ŠK "Otevírání lesa". Během tohoto odpoledne si děti zasoutěžily v několika disciplínách jako například "Siamská dvojčata", "Mayské pyramidy", "Slepec" atd.
Na závěr děti rozluštily tajnou zprávu a hledaly ukrytý poklad.

text Miluška Kneeová, foto Martina Kaňkovská

Drnholecký slavík - 26. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Já teda nevím...
Já když byl v jejich věku, tak mě by nikdo nepřinutil zpívat nahlas, a ještě ke všemu před publikem.
To dnešní generace je jiná. Ta se do soutěží hrne - a to prosím už pěkných pár let, čili mnohem dříve, než se zjevila novácká televizní Superstar!!
K letošnímu Slavíkovi - byly opět k vidění pozoruhodné výkony. Nikola Matkovičová ze 4.A ukázala vynikající hlasový fond v písni Husičky. Katka Kynclová ze sedmičky se s kytarou také neztratí, i když ji zatím přetrumfne Jarka Šilhavá (při její písni Plakala se část poroty trochu ošívala kvůli textu). Pepa Beníček předvedl názorně hudbu pusou, o které kdysi mluvil v referátu o hip-hopu... Za zmínku stojí určitě i mnozí další, ale já chci ještě pochválit družinu, která originálním tancem vyplnila část přestávky nutné na rozhodování poroty.


Dopravní výchova - 26. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Na národce si dnes ve vyučování užívali dopravní výchovy - na miniprostoru naší (v zimě občas) ledové plochy vzniklo dopravní cvičiště pro mladé cyklisty. Počasí přálo, a tak nebylo na co si stěžovat. Snad jen někteří gambuzíni nebrali dopravní pravidla až tak vážně, jak by měli. U nich nezbývá než doufat, že budou mít na silnici víc štěstí než mají teď rozumu a nic je nepřejede...


Den otevřených dveří - 24. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Sobota odpoledne. Doba, kdy na lavice tiše dosedá prach vířený kolotočem všedních dní. Tentokrát je ale vše jinak. Po škole pobíhá spousta dětí a každé má nějakou veledůležitou práci. Mezi nimi se motají učitelé a tváří se, že vše řídí a organizují.
Do toho se objevují první návštěvníci a pokoušejí se u stánků s dětskými výrobky neutratit poslední peníze.
Podaří-li se jim proplout kordonem jarmarečních trhovců, mohou konečně bloumat po škole a nakukovat do učeben (někde i s ukázkovými lekcemi a nefalšovanými žáky!!), prohlížet prastaré školní kroniky vytažené z archívu nebo podstatně mladší fotografie na nástěnkách, ochutnat výtvory mladých kuchařů... Ale jen dvě hodiny! Pak už jsou všichni nahnáni do tělocvičny, aby na slavnostní akademii mohly děti předvést, co umějí. Zpěv, tance, recitace, gymnastika... pak ještě závěrečná píseň v podání Mirka Lukáče a Sandry Heinischové a Den otevřených dveří končí.
Škola může dál spokojeně dřímat až do pondělka...


Šlapanický koniklec - 17. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve Šlapanicích jsme už podruhé byli ochutnat o dost profesionálnější gymnastickou soutěž. A s potěšením můžu konstatovat, že jsme se tam úplně neztratili! Skoro všechny lze za výkony pochválit, i když se třeba ne každému vedlo tak, jak jsme už téměř zvyklí. Velice pěkně si vedla Iva Kneeová, trémou se nechala trochu rozhodit Terezka Čápková, vynikající výkony odvedl Honza Ondráček (přestože byl jediný ve své kategorii a měl tedy vítězství jisté), houževnatě bojoval Jirka Bárta...


Akce šatny - 17. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Učitelka Věrka Kosová už nesnesla pohled na šedé klece šaten, a tak s požehnáním velitelstva školy zorganizovala akci na zpestření těchto vězeňských prostor. Pozvala si na to různé známé, kolegy ze školy, žáky.
Při této práci, která trvala od sobotního rána do večera bylo lze spatřit kromě Věry Kosové a jejího partnera také Hanu Gilarovou s partnerem, Sandru Heinischovou (9.B), Klikněte pro zobrazení dalších fotografií... Denisu Schabatkovou (9.A), dva čtvrťáky, maminku jednoho z nich, na chvíli také Mirka Majerského (9.A)... a další.
Díky takové převaze byly nakonec šatny zdárně (snad) zdolány. Teď už jen čekají, až v pondělí přijdou děti do školy, aby projevily své nadšení (u puberťáků samozřejmě počítáme s tím, že budou dělat rypáky a povykovat: "To je hnusné, kdo to dělal?" :-))


Nešťastný gól - 15. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Do třetího kola Coca Cola Cupu jsme nastupujeme s mírným optimismem.
První poločas hrajeme proti větru, dostáváme se do šancí.
Pak však přichází gól, který vůbec neměl padnout. Míč vystřelený až někde od půlky s pomocí větru doskákal až k brankáři - ten jej podcenil a nechal si míč vyklouznout z ruky a spadnout za záda.
Druhý poločas se až na pár momentů odehrává na půli soupeře, tlak našich hráčů a větru však není korunován tím nejpodstatnějším - gólem. Navzdory povzbuzování drnholeckých fanynek tak utkání končí v řádné hrací době 0 : 1 a nám nezbývá než přesedlat z Coca Coly na Mattonku.


Klokan 2004 kategorie Kadet

Nedávno se mnozí žáci účastnili matematického KLOKANA kategorie
Kadet (8. - 9. třídy), kategorie Benjamín (6. a 7. třídy) a kategorie Klokánek (4. a 5. třídy). Úkoly nebyly jednoduché, ba i vítěz školního kola kategorie Kadet Tomáš Křibík (81 bodů - myslím) přiznává, že leckteré úlohy jen tipoval (trénink na Sportku? :-)).

Fotky jste už viděli, ale lze je zhlédnout i ZDE


Přehazovaná 6. - 7. tříd - 5. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Školní klub ve spolupráci s Katkou Smíškovou uspořádal turnaj 6. - 7. tříd v přehazované. Zúčastnila se tři sružstva - 6.A, 6.B a sedmička.
Všechny tři zápasy probíhaly za velkého fandění (místy bohužel nesportovního). Hned v prvním zápase se odehrálo předčasné finále mezi 6.B a sedmičkou - vyhrála až ve třetím setu 6.B. Také další zápas hrála 6.B, tentokrát se 6.A. Béčko bylo rozehrané, áčko strnulé, a tak nebylo co řešit a hladkým vítězstvím si zajistila děvčata ze 6.B první místo na tomto miniturnaji.
Druhé místo si v posledním zápase vybojovaly sedmačky.


Dokončená - 2. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V komornější atmosféře proběhla letos závěrečná taneční lekce - dokončená (prodloužená). Žáků i rodičů přišlo méně než jindy a někteří chlapci po několika prvních tancích dokonce utekli (jak asi bylo dívkám, které najednou neměly s kým tancovat?). Přitom právě dokončená je zlatým hřebem celého kurzu. Programem, do kterého jsou často zapojeni i dospělí (rodiče, učitelé), předčí leckteré dražší taneční školy!! Byl jsem na prodloužené v Brně v Boby centru a mohu tedy aspoň trochu srovnávat. Ti, co zůstali, si nenechali (snad) otrávit večer a snažili se bavit.
Doufejme, že příští rok se taneční uskuteční a že o nich budu moci napsat daleko pochvalnější text...


Postupujeme!! - 2. 4. 2004

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V předešlých letech smůlovaté druhé kolo Coca Cola Cupu se tentokrát nekonalo - i když mnoho nescházelo a opět jsme vypadli.
Naším soupeřem byly silné Dunajovice (červené dresy). Začátek nebyl špatný, ujali jsme se vedení gólem Michala Juřeny.
Pak však přišla penalta za Olegův zákrok a stav byl opět srovnán.
Po poločase se dokonce ujali soupeři vedení (2 : 1). Stav srovnal až z pokutového kopu Martin Němec na 2 : 2 a do konce pravidelné hrací doby už pak gól nepadl.
Vše tedy musely rozhodnout penalty. Do branky se za Drnholec místo Čeňka Kleina postavil Martin Němec.
Aby drama bylo úplné, oba brankáři vychytali v první sérii po dvou penaltách.
Nakonec jeden z dunajovických přestřelil bránu a Lukáš Hruška mohl konečně uzavřít tento mač.


Naše věc - Pepa Beníček

Vstup do referátu

Už v březnu měl v hudebce poměrně zajímavý referát Pepa Beníček (9. B).
Zajímavý proto, že to nebyl jen sucharsky nudný výčet diskografie skupiny, ale zapálená vysvětlovací kampaň hip-hopového nadšence :-))


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.