Staré drby - listopad 2003

Kategorie: 2003 - 2008

Přehazovaná 4. a 5. tříd - pátek 28. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V pátek se odehrál turnaj 4. a 5. tříd v přehazované. Jednotlivá družstva měla úžasné názvy - Gladiátoři, Draci... Občas bylo možno zahlédnout některého z hráčů či fanoušků s obličejem pomalovaným (nebo spíš popsaným) čímsi černým. Na každé tváři (nebo čele) nápis 4.A (5.A, 4.B...) v očích nadšení....
Podle organizátorů byla atmosféra úžasná, žhavě dramatická. Všichni i při napínavých okamžicích dodržovali fair play a pravidla slušnosti.


Volejbal v Šanově - čtvrtek 27. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dívky 8. a 9. tříd se zúčastnily miniturnaje ve volejbale dívek. Turnaj se odehrál v odpoledních hodinách ve sportovní hale v Šanově. Svoje síly v něm změřily týmy Šanova, Hrušovan (nad Jevišovkou) a Drnholce. Drnholecký tým zastoupený především žákyněmi 9.B nejprve v dramatickém souboji po prvním prohraném setu zdolal Hrušovany 2:1 na sety.
Do druhého zápasu pustil na první set p. uč. Pichanič žákyně osmých tříd. Proti silnějšímu soupeři se našim příliš nedařilo, nicméně se ukázalo, že v osmačkách rostou naší škole šikovné volejbalistky. Po prohraném setu se pokusil trenér zvrátit utkání a vyslal na hřiště zkušenější, leč již unavenější deváťačky. Ani ty už však nestačily na rozjetý Šanov a Drnholec prohrál i druhý set.
Důležitější než výsledek ale bylo, že si družstva vyzkoušela hru v cizím prostředí, navíc pod tlakem trémy a nervozity. Hře drnholeckých hráček přihlíželo kromě místních fanoušků i několik drnholeckých žáků a učitelů, kteří zároveň zajišťovali dopravu do Šanova a zpět.


Přírodopis plný zvěře - středa 26. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve škole se objevují stále častěji různé živé exponáty (tím nemyslíme žáky!). Nosí je žáci, aby praktickou ukázkou doplnili a oživili hodiny přírodopisu. Jedním z posledních kusů je zatím kočka - ovšem ne jen tak ledajaká. Do školy ji na přírodopis přinesla Hanka Skokanitschová (8.B).


Třídní schůzky - úterý 25. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Proběhl opět mor žáků - třídní schůzky. Zahájeny byly tentokrát v tělocvičně, promluvil ředitel školy, za Radu školy paní Kalandrová, za protidrogovou jednotku paní Radkovičová.
Pro žáky 9. tříd a jejich rodiče byli připraveni v jídelně náboráři středních škol a učilišť.


Diskotéka - pátek 21. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V pátek proběhla v tělocvičně naší školy v době od 15 do 17 hodin diskotéka, kterou pořádaly dívky 7. ročníku. O dozor se postaral pan učitel Staněk. Na podrobnější zprávy od účastníků akce čekáme.


Fretka ve škole - středa 19. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Ve škole někteří mohli spatřit fretku. Jejím hrdým majitelem je Petr Liška (8.B). Fretku po dobu vyučování obětavě věznila zanícená přírodopisářka Hanka Gilarová.


Motýl - víkend 7. - 9. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Třída 9.B a několik jedinců ze třídy 9.A se účastnilo víkendu pro zdraví. Akci organizoval třídní učitel 9.B Stanislav Pichanič spolu s mladými učitelkami Lucií Bukovskou a Hankou Gilarovou.


Přehazovaná - pondělí 3. 11. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

Dívky 8. a 9. tříd změřily své síly v přehazované. Teď už si nepamatuji, kdo zvítězil, ale druhé místo obsadily dívky 8.A. Miniturnaj organizovala paní učitelka Smíšková společně s panem učitelem Bártou.


Netopýr na nástěnce - čtvrtek 30. 10. 2003

Klikněte pro zobrazení dalších fotografií...

V 8.C byl nalezen malý netopýrek. Tento chráněný savec se zřejmě pokusil zazimovat pod jedním z papírů na nástěnce. Netopýrka se ujala paní učitelka Radkovičová, aby jej vypustila na půdě bytovky v Jevišovce. Další osudy netopýrka s krycím označením Alfons zatím nejsou známy...


Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.