Staré drby - duben 2008

Kategorie: 2003 - 2008

Dopravní výchova - 29. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Nejméně 69 lidí zemřelo během letošního dubna na českých silnicích. Právě končící měsíc je tak zatím nejtragičtějším od začátku roku.

Aby se mezi oběti dopravních nehod nezařadily i naše děti, proběhla opět akce DOPRAVNÍ VÝCHOVA.

Děti se nejprve obeznámily se zásadami bezpečné jízdy teoreticky, pak na miniaturním dopravním hřišti mohli vyzkoušet vše i prakticky.

Problémem našich silnic však není tolik neznalost, jako spíš vědomé nedodržování silničního zákona. Doufejme, že si děti nebudou v tomto ohledu brát z dospělých špatný příklad...

 Tomáš Procházka

McDonald Cup - 30. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Žáci nižšího stupně se ve středu zúčastnili okrskového kola MacDonald Cupu. Na hřišti ve Velkých Němčicích se žáci a žákyně 1. – 3. třídy střetli se dvěma soupeři. První – ZŠ Mikulov Hraničářů – porazili 7:0, ve druhém remizovali se ZŠ Velké Němčice 0:0. Díky lepšímu skóre postoupili do okresního kola, které se koná 12. května v Břeclavi Poštorné.

Žáci 4. a 5. třídy měli zdatnější soupeře a všechny tři zápasy prohráli. Tím pádem skončili čtvrtí a dále nepostupují.

Všem účastníkům děkuji za příkladnou reprezentaci školy.

 Stanislav Pichanič

Pantomima v 6.B - 29. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V úterý 6.B v hodině občanské nauky předváděla po dvojicích nebo trojicích pantomimu. Hráli se popeláři, tři králové, policajti i drastické bitky a šikana malých dětí. Ale nejlepší pantomimu zahrál pan učitel Miloš - kačenu. Když pan učitel zahrál slíbenou kačenu, všichni se popadali za břicho.

Jsme rádi, že se nemusíme v hodinách jen učit.

 Renata Pitáková a Iva Kneeová, 6.B

Kuželky - 26. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V sobotu jsme jeli my, žáci 6.B s panem učitelem Milošem a jeho dcerou Petrou do Šanova na kuželky. Soutěžilo se na třech drahách. Byla 4 družstva po třech.

Nejprve jsme se rozcvičili, protože většina z nás nikdy kuželky nehrála. Po menší rozcvičce jsme hráli "naostro". Někomu to šlo líp, někomu hůř, ale hra to byla skvělá. Nakonec jsme hráli sami za sebe.

Kuželky skončily, a tak si pro nás přijeli rodiče. Velice se těšíme na výlet - do Šanova.

PS: Děkujeme panu Milošovi a jeho dceři, že měli trpělivost a odvahu podniknout takovou akci.

 Renata Pitáková a Iva Kneeová, 6.B

Pevnost škola - 29. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Další ročník již tradiční Pevnosti škola proběhl v úterý odpoledne pod vedením Elišky Macajové. Dospělým při organizaci této akce tentokrát vypomohli i žáci devátých tříd.

Z tradičních úkolů letos chybělo "lovení krokodýla" (moje oblíbené!!), ale přibyla atraktivní jízda s autíčkem na dálkové ovládání.

Pevnost škola - videa


Setkání s Afrikou - 25. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V pátek ráno k nám zavítali afričtí koordinátoři, kteří přijeli až z Keni, aby povykládali o své zemi. Vyprávěli také o dětech, pro které není lehké se dostat do školy, protože nemají peníze na školné, školní dres a pomůcky. Rády by šly do školy, a proto tu jsou Asinah, Griffin, Elias a mnoho dalších, kteří se jim snaží pomoci.

Přednášku vedla Simona Heřtusová z Humanistického centra Narovinu. Stará se o zajištění projektu adopcí v Keni, kde už sedmkrát byla.

Děti ze čtvrtých a pátých tříd dávaly spoustu otázek a měly možnost zhlédnout video a fotky. V závěru hodiny nakupovaly výrobky vyrobené přímo v Keni.

Těšíme se na další setkání.

www.adopceafrika.cz

 Petr Smíšek

Čarodějnický rej - 24. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Noc z 30. 4. na 1. 5. byla považována za magickou. Lidé scházeli u zapálených ohňů - pálili čarodějnice. Zapalovali smolná košťata a popelem sypali pole pro lepší úrodu. Také se přes popel vodil dobytek, aby byl plodný...

Zvyk pálení čarodějnic jsme si připomněli i v družině, avšak o týden dříve - už ve čtvrtek 24. dubna. Čarodějnice, kterým bylo souzeno shořet v plamenech, si děti společnými silami vyrobily v družinách.

Tento den - s úsměvem, buřty a sluníčkem - se nám velmi vydařil.

 Klára Kneeová

Výběr pro McDonald Cup - 22. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V tělocvičně naší školy se v úterní dopoledne konal výběrový turnaj v kopané pro McDonald Cup...


Den Země - 22. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Na Den Země organizuje škola pravidelně úklid okolí školy v kombinaci s údržbou a odtravňováním hřišť.

Žáci 4.A krom toho sbírají doma i ve škole hliník - tříděním odpadu šetří přírodu a navíc si přivydělají i nějakou tu korunu do třídního fondu.


Šlapanický koniklec - 19. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V sobotu 19.4.2008 byl pro naši školní gymnastiku vrchol závodní sezóny – Šlapanický koniklec.

Za soupeře měli naši gymnasté Sokol Šlapanice, Sokol Znojmo, Bučovice, Sokol Brno I, ZŠ Slavkov, Přerov, Šitbořice. Oproti našim drnholeckým závodům se závodilo ve třech disciplínách:

Ženské složky – přeskok, kladina, akrobacie; muži – přeskok, bradla, kruhy.

Naše muže reprezentoval Martin Ondráček, jako jediný dorostenec samozřejmě vyhrál.

Totéž naše deváťačky Monika Kneeová a Renata Karbolová, které jako jediné ženy bojovaly mezi sebou.

Je chvályhodné, že děti tohoto věku u sportu vydrží a nepodlehnou jiným svodům.

V kategorii dorostenek 3. místo vybojovala Martina Hanáková.

Za starší žákyně cvičily Ivana Kneeová (6. místo) a Kristýna Růžičková (8. místo). Svůj křest na velkých závodech si odbyly Martina Lukáčová a Petra Marková – a neskončily poslední!

Všem našim reprezentantům děkujeme za jejich snahu a výsledky, rovněž i maminkám, které věnovaly větší kus soboty podpoře svých ratolestí a sportu vůbec.

 Kateřina a Libor Smíškovi

Přehazovaná 4. a 5. tříd - 7. 4. a 14. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Soutěž v přehazované se konala v pondělí 7. 4. a 14. 4. v tělocvičně školy. Hrálo se do jedenácti bodů a na dva vítězné sety.

Některé zápasy byly hodně vyrovnané a bylo se na co dívat. Spravedlivou rozhodčí nám dělala paní učitelka Stašová. Diváky převážně tvořili naši spolužáci, kteří nehráli a kteří vytvořili dobrou atmosféru.

Hráli všichni se všemi a vyhrálo družstvo s největším počtem bodů. Nejvíc bodů získali hráči ze třídy 5.B.

Tato soutěž byla velmi zajímavá, prověřila schopnosti žáků v přehazované.

 5.A

Červená a černá - 17. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Jako v románu Červená a černá od Stendhala (Le Rouge et le noir, někdy též překládáno Červený a černý) si mohl leckdo připadat ve čtvrtek na druhém patře. Zatímco 6.B si vyhlásila na tento den "černý čtvrtek" a přišla včetně svého třídního Miloše co nejvíce černě oblečená (třídní Miloš nejdůsledněji - i černé trenýrky, ponožky...), pohybovala se ve stejnou dobu po patře skupinka páťáků ve svých nových třídních tričkách v barvě červené.

Uznávám - když se černí zamíchali mezi ostatní normální žáky, nebylo to až tak moc nápadné.
A červení se motali po chodbě jen chviličku a bylo jich jen pár. Ale i tak to bylo roztomilé oživení a v 6.B navíc i zajímavá zkouška soudržnosti kolektivu...:-)

 Tomáš Procházka

Jeden den ve školce - 16. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Ve středu 16. 4. jsem měla možnost strávit příjemné dopoledne v MŠ. Ráda jsem se vrátila do svých dětských let a při té příležitosti udělala pár foteček a krátký souhrn dopoledne.

7:00 - 8:30 - maminky postupně přiváděly děti do školky, ty se převlékaly a odcházely do tříd.

Zhruba do 9 hodin si pod dozorem p. uč. hrají.

cca 8:50 - děti si uklízejí hračky a chystají se ke svačince.

9:00 - svačinka - děti ukazují, že jsou samostatné.

Poté následuje rozdělení do dvou skupinek, kdy jednu tvoří předškoláci a druhou jejich mladší kamarádi. Skupinky se rozcházejí do tříd a věnují se své práci.

Zhruba po 40 minutách se zase spojují a následuje společná pohádka, kterou jsem mimochodem četla já! Potom různé hry.

11:50 - tehdy jsem se divila nejvíc - paní učitelka pustila nahlas písničku a děti automaticky začaly uklízet.

12:00 - oběd.

Děti byly perfektní, o to víc mě nepotěšila zpráva, že mám přijít na šestou hodinu do školy na všeobecný test :-(

 Renata Karolová, 9.B

Čtvrťácké divadlo na třídní schůzce - 8. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

V úterý 8. 4. 2008 proběhly na ZŠ v Drnholci třídní schůzky.

Ve 4.A chtěli žáci zpříjemnit svým rodičům zážitky z této schůzky (známky - hrůza, chování - taky nic moc, tedy jak u koho), a proto si na zahájení připravili pohádku "O dvou sestrách" a pověst "Staroměstský orloj".

Všem rodičům i příbuzným, kteří na třídní schůzky došli, patří dík. Poděkování patří i dětem, které s téměř stoprocentní účastí (pouze jeden jediný "herec" se nedostavil) do školy v odpoledních hodinách dorazily.

 Hedvika Škrabalová

Plaketa k 50 letům měšťanské školy v Drnholci 8. 4. 2008

zvěšit

Laskavostí pana Ivičiče se k nám přes pana Janečka dostal zajímavý nález - plaketa k 50. výročí založení měšťanské školy v Drnholci...Přehazovaná 6. a 7. tříd - 4. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Netradičně v pátek se v odpoledních hodinách uskutečnil turnaj v přehazované šestek a sedmiček. Fotografování se dobrovolně ujala se svým foťákem Monika Kneeová z 9.B. A jak mi stihla sdělit, když mě probudila z odpoledního spánku a předávala mi foťák (nebojte, v pondělí jí ho vrátím!), turnaje se zúčastnily tři družstva - dvě ze šestek, jedno ze sedmičky.

Jo, a ještě říkala před turnajem u oběda, jakou měla její sestra Iva radost z nějaké své smeče (přehodila síť a míč spadl - až na zem!!!:-)...

To už je vážně všechno, co zatím vím, všechno jsem už (věren své pověsti největší(ho) drbny:-) vyslepičil! Na další podrobnější informace si budete muset chvilku počkat... snad to nějak nad hromadami Moničiných fotek vydržíte :-)

 Tomáš Procházka

Basket ve Valticích, tentokrát osmáci a deváťáci
3. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Nevím sice pokolikáté, ale asi po hodnětáté se výběr kluků z naší školy zúčastnil přeboru v košíkové. Vím, že se už nemůžete dočkat, až vám o tom aspoň něco málo řeknu:), takže teď jdu na to...

Bylo to... jak to říct... bylo to pěkné:). Teda úžasné, když si představím ten rádoby basketbal, o který se s holkama v hodinách snažíme a je to spíš plácaná a rugby dohromady než aspoň pár vteřin plynulá hra! Takže v tom to byla úžasná podívaná:) Občas jsme se jen trochu zaráželi nad tím, co rozhodčí viděl a co ne.

Ale byl tam tradičně balon a kluci snaživí a myslím, že i to třetí místo vybojované skoro na život a na smrt je krásné - a hlavně, kluci! - ve světě bodované:) I když třetí ze tří... ale snaha se vždycky cení! Nemůžete vyhrávat pokaždé, když se někam jede a bylo by to trapné být pořád nejlepší! Věřte tomu - se vyznám:) A navíc proti tak silně sehraným týmům se toho myslím ani moc udělat nedalo!

PS: Foťák se k nám jaksi nedotoulal, takže pokud fotky, tak málo - a z mobilu...

 Noemi Wernerová

Přebor ve skoku vysokém - 2. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Přestože je v poslední době čím dál obtížnější najít někoho, kdo je ochoten podávat sportovní výkony (o olympiádách z německého jazyka ani nemluvě!) v době po vyučování, na skoku vysokém se nakonec pár skokanů sešlo.

Skákalo se do výšky, i když je pravda, že někteří účastníci (nejvíc Lam, ale i další) skákali docela dost i do boku. Hlavní rozhodčí měl co dělat, aby nemusel pískat skok mimo hru ;-) Naštěstí přes veškerou snahu bokoskokanů nakonec nikdo neskočil mimo žíněnky a k úrazu nedošlo.

Jako vždy pozornost diváků poutali nejstarší finalisté, kteří skákali nejvýše. Petr Valiček z 8.B přeskočil výšku 140 cm sice až na čtvrtý pokus, ale i tak sklidil s nejvyšším skokem dne zasloužený potlesk.

 Tomáš Procházka

Za tajemstvím lesa - exkurze 5.A
2. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

2. dubna jsme místo vyučování jeli na exkurzi do Mikulova na Svatý kopeček. Tam se mi moc líbilo, ale škoda, že jsme nešli až nahoru.

V lese nám pan průvodce rozdělil úkoly do skupin. Měli jsme si vytyčit mezi stromy čtvercovou plochu se stranou pět metrů. Tu plochu jsme měli značkami překreslit na čtvercový papír a zaznamenat, kde co roste. Pak jsme se to učili pojmenovat. To mě moc nebavilo, ale potom jsme dělali úkol, který mě bavil o dost více.

Dostali jsme do skupin lopatku, sítko a krabičku s lupou a hledali jsme živé nebo i zbytky mrtvých živočichů. Naše skupina našla tři stonožky, jednu žížalu a krovky z chrousta. Taky jsem se toho hodně nového dozvěděl, třeba o těch chroustech nebo larvách tesaříka a taky o hlemýždích.

Někdy bych se tam chtěl podívat znovu.

 Dominik Sedlák, 5.A

Coca Cola Cup - 1. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Dne 1. dubna 2008 se 15 žáků 8. a 9. tříd zúčastnilo fotbalového utkání Coca Cola Cupu v Hrušovanech.

Kluci (žáci?) měli jen jeden úkol - porazit již zmiňované Hrušovany a postoupit do dalšího kola.

I když byl Drnholec fotbalově i výkonostně lepší, na postup to bohužel nestačilo. Stav po ukončení zápasu byl tedy 1 : 0. Ale i přes prohru podali hráči Drnholce zodpovědný a soustředěný výkon.

Nejlepším hráčem zápasu byl Luděk Bohatý z Hrušovan, kterému ale konkuroval nejlepší hráč našeho družstva - Zdeněk Krejčiřík :-)

 foto i text Monika Kneeová, 9.B

Druháci na exkurzi v Mikulově - 1. 4. 2008

Vstup do fotogalerie

Chcete vědět, kde najdete nejbližší step? Jakým rostlinám se daří na mokrých, či suchých loukách? Chcete si zahrát hry v přírodě nebo jen tak vystavit tvář sluníčku? Vypravte se na Svatý kopeček tak jako druháci! Ti zažili 1. dubna místo vyučování pravou aprílovou školu. No a jak se jim to líbilo:

Marian: Viděli jsme zblízka kosa, ale nejkrásnější byl ten výhled.

Eliška: Líbily se mi kapličky se sochama. Udělali jsme si papírový pohárek a dávali jsme do toho pohárku všelijaké věci, které jsme tam našli.

Vojta: Nejvíc mě cestou na Svatý kopeček překvapily velké schody.

Kájka: Bavila mě hra na mráčky a moc se mi líbily kytičky kolem. Šli jsme po křížové cestě. Překvapil mě výhled ze Svatého kopečku. Viděli jsme mikulovský zámek. Moc se mi tam líbilo až na to, že tam foukalo. Vydejte se tam, je to bezvadné!

Adam: Překvapilo mě, že lidi pod náma byli jako mravenci.

Klára: Líbila se mi hra se zvířecími kartami. Překvapilo mě, že to bylo tak vysoko.


 Sylva Sejkorová

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.