Staré drby - únor 2008

Kategorie: 2003 - 2008

Hory 2008      22. - 29. únor 2008

Vstup do fotogalerie

Ač mnozí prorokovali hory na blátě, lyžování jsme si nakonec užili dost. Sníh byl sice jenom na sjezdovkách a byl mokrý a těžký, ale dalo se jezdit na carvingových lyžích, na bladech i na snowboardech, takže si všichni užili.

Tři naši žáci si bohužel vyzkoušeli i služby Horské služby a cestu sanitkou. Naštěstí nešlo o zlomeniny, ale jen o natažené vazy.
Horší byla malá epidemie střevní chřipky (zvracení, průjmy), která však trvala jen dva dny. Nejhůř odskákala hory naše zdravotnice, která byla od začátku hor díky úrazům a nemocem v jednom kole a kterou odvezla v noci se zápalem plic sanitka do nemocnice. Její práce se ujala na zbytek kurzu doposud se rekreující doktorka Nečasová.

A co si přát do příštích hor? Snad jen více a lepšího sněhu a žádné úrazy a nemoci...


Družina mlsala - 27. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Ve středu 27. 2. 2008 družina zase kuchtila ve cvičné kuchyňce dobroty. Děti dostaly chuť na palačinky s ovocem. Nic jim v tom nebránilo - paní vychovatelka vaří a peče ráda, děti jsou taky moc šikovné a navíc u nás byla na praxi Sandra Heinischová, která byla na praxi výborná a měla skvělé nápady a děti ji měly moc rády.

Suroviny na palačinky si děti přinesly. Skvěle spolu připravovaly, co bylo potřeba, a pak už jen nachystat stoly, nazdobit palačinky a mohlo se baštit. "Ach to byla dobrota", říkaly děti. "Hned jak přijdu domů, uděláme s mamkou taky palačinky, když je teď už umím."

Jsem moc ráda, že děti si pochutnaly a měly pěkné zážitky. Doufám, že si některé děti vaření oblíbí a odnesou si tak z družiny zkušenosti, které se jim někdy budou hodit.

 Eliška Macajová

Den zdraví v Pasohlávkách - 25. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Jak správně jíst, pít, provozovat hygienu a vůbec jak zdravě žít (aby se člověk ve zdraví dožil smrti;-), si trénovali také v první a druhé třídě v Pasohlávkách...


Gymnastické závody prvního stupně - 13. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Zatímco na pondělních závodech starších žáků bylo závodníků i diváků poskrovnu, ve středu bylo v tělocvičně nabito. Mladších žáků bylo nepočítaně (aspoň já jsem je nepočítal;-) a podívat se na ně přišli rodiče i spolužáci, takže atmosféra skutečně připomínala chystané březnové závody.

Všichni cvičenci se snažili a třeba na švédské bedně začali mnozí ze samé horlivosti skákat místo skrčky rovnou přemet! To několikrát zmátlo pana Smíška, který se chystal dávat záchranu na skrčku - a dítě najednou skáče po hlavě na bednu!

Naštěstí se všechno obešlo bez zranění a diváci, závodníci i trenéři mohli odcházet domů spokojeni.

  Tomáš Procházka

Deváťáci na besedě s bývalými žačkami - 13. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Ve středu šestou vyučovací hodinu se obě deváté třídy setkaly v multimediální učebně se studentkami břeclavské obchodní akademie (našimi bývalými žákyněmi).

A co jsme se dozvěděli? Npř. něco o oborech a předmětech, kroužcích, dopravní dostupnosti, ubytování, stravování atd.

Děkujeme holkám, že měly odvahu přijít a podělit se o své zkušenosti.

  Monika Kneeová, 9.B

Konverzační soutěž v Břeclavi - 12. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

12. února jsme si udělali výlet na okresní kolo konverzace v anglickém jazyce. Při vjezdu do Břeclavi na nás začala působit tréma, která ale brzy pominula.

V osm hodin začal poslech anglických textů, které nebyly tak hrozné, jak jsme čekali. Ale nejdůležitější část měla teprve přijít.

Každý si vylosoval čislo podle pořadí a zbývalo jen čekat, až nás porota zavolá. Porota byla sympatická. Rozesmáli jsme, neudělali ostudu, takže doufám, že bychom se v Břeclavi mohli zase příští rok ukázat.

Good bye!

 po malém vydírání sepsala Nikola Matkowitschová, 8.B

Puzzliáda v družině - 11. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

V pondělí 11. 2. 2008 se všechny družiny vrhly na skládání puclíků. Některé z dětí viděly puclíky poprvé v životě, ale šlo jim to báječně. Na čase záleželo nejvíce. Družiny proti sobě soutěžily a ti, co měli nejlepší čas, byli vítězové. Puclíky měly 260 kusů.

Soutěž dopadla takto: Na prvním místě se umístila družina sl. Kneeové, jako druzí skončili svěřenci sl. Macajové a třetí byly děti sl. Štyksové. Všechny děti, které se soutěžě účastnily, chválíme a sladká odměna je určitě nemine.

No a co s těmi krásnými obrázky budeme dělat? Slečny vychovatelky koupily rámečky, a tak si můžeme naše obrázky z puclíků vyvěsit v družině.

  Eliška Macajová

Florbal 4. a 5. tříd - 11. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Zatímco ve vedlejší malé tělocvičně probíhaly gymnastické závody, velká tělocvična vřela - hrál se zde totiž florbal. A ne jen tak ledajaký florbal! Kromě kluků, kteří samozřejmě hráli jako o život, hrály ve své skupině i holky a vůbec se nenechaly zahanbit!


Školní přebor gymnastiky (starší žáci) - 11. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

8. března nás čeká další ročník okresního přeboru v gymnastice pořádaný naší školou. A jako vždy je potřeba ve školním kole nejen vybrat ty nejlepší, ale také navodit atmosféru závodů, aby si závodnice (a závodník) zvykali na trému a nervozitu - a nenechali si jimi pokazit výkon.

  Tomáš Procházka

Karneval v Jevišovce - 10. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

V neděli 10. 2. se konal v pěkně vyzdobeném kulturním domě v Jevišovce karneval pro děti. Sešla se tady spousta pirátů, zvířátek, černokněžníků, princezen, trpaslíků a jiných pohádkových bytostí. Jedna maska hezčí než druhá. Všichni se vytancovali, odvážní si zazpívali karaoke. Odměněni sladkostí byli všichni, nejhezčí masky, nejšikovnější tanečníci a zpěváci si odnesli pěkné ceny. Rodiče se pokochali pohledem na svá dítka. Nálada byla výborná.

  Jitka Radkovičová

Zápis do první třídy - 9. a 10. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

V pátek odpoledne a v sobotu proběhl zápis do první třídy. Jako vždy byl nejen atrakcí pro nastávající prvňáky, ale i příležitostí pro starší školáky trošku se předvést a blýsknout...


Čtvrťáci hrají divadlo - 9. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

V pátek 9. 2. na začátku druhé vyučovací hodiny ON se 9.A pod vedením p. uč. Kalandrové šla podívat na představení čtvrťáků "O Staroměstském orloji". Divadelní ukázka se všem moc líbila a v diskusi ve třídě se nakonec proneslo: "Ti čtvrťáci čtou líp než někteří deváťáci!" :-)

 Jana Škrabalová, 9.A

Druhé kolo šachů - 7. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Po dvoutýdenní vynucené přestávce (chybějící lidé či dříve končící vyučování) pokračoval dnes šachový souboj mezi učiteli a žáky druhým kolem. Byla odehrána tři utkání a učitelům se podařilo díky dvěma vítězstvím a jedné prohře srovnat nepříznivé skóre (současný stav je 3,5 : 3,5).
Vyrovnané utkání mezi ředitelem a Vlastíkem Tomaštíkem přitom trvalo hodinu a půl (ředitel v zájmu turnaje omluvil Vlasťu z občanské výchovy).

  Tomáš Procházka

Třicetiletá - 5. 2. 2008

Vstup do fotogalerie

Třicetiletá válka pohledem šermířů z Pardubic byla tématem úterní třetí vyučovací hodiny pro žáky 4. - 9. tříd. Šermíři - herci se snažili více či méně vtipnými scénkami přiblížit některé momenty tohoto dějinného období. Ne vždy se jim dařilo.

Zatímco starší žáci se rozhodně nenechali příliš zaujmout a představení odseděli (nebo odstáli) pod laskavým dohledem vyučujících, mladší žáci si užívali jak vtípků, tak soubojů a litovali jen, že muškety nestřílely doopravdy, kordy nebyly ostré a netekla žádná krev...;-)

  Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.