Staré drby - prosinec 2007

Kategorie: 2003 - 2008

Přivezli nové lavice - 20. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Jako by nebyl všem inovacím na škole letos konec! Dva dny před vánočními prázdninami přivezli do školy nové lavice pro část druhého stupně. Přesněji pro šesté, sedmé a osmé třídy (devítky zatím tentokrát přišly zkrátka).

A protože lavice i židle přivezli ráno, do přenášení lavic byli zapojeni mnozí žáci odchycení ředitelem při příchodu do školy. Některým nošení vydrželo i notný kus první hodiny, takže k úhoně - že by jako pracovali a nic z toho neměli - nedošli.

 Tomáš Procházka

Vánoční besídka pro rodiče v ŠD - 19. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

I letos si děti ze školních družin připravily pro maminky a tatínky krátké představení s pohoštěním.

Začali jsme přednesem básní o zimě, sněhu, zimních radovánkách a přání. Besídka pokračovala koledou Jak jsi krásné, neviňátko, kterou zazpívala Lucka, na flétnu doprovázela Venda.

Potom přitancovaly holky, které také velmi pilně trénovaly. S úsměvem na rtech předvedly, jak bezvadně umí tancovat.

Ke každým Vánocům patří pohádky a také družina měla jednu takovou v rukávu. Pohádka se jmenovala Tři jablíčka. Pohádkou jsme se s rodiči rozloučili a besídku ukončili.

Děkuju všem, kteří se naší besídky zúčastnili.

 Klára Kneeová

Vánoční besídka 6.B - 19. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Dne 19.12.2007 se konala ve školním vestibulu vánoční besídka 6.B. Konala se v 18:00 hod, ale my jsme tam došli už v 16:30.

Ve školních hodinách jsme pečlivě trénovali na besídku a v den besídky jsme připravili nemalé občerstvení. Tréma byla velká, ale nám zbyla jen radost, potěšení a jednohubky.
Do programu jsme zařadili hraní na flétnu, kytaru a vánoční básně, měli jsme i skvělé uvaděčky. Myslím, že úspěch byl velký i přesto, že někdy někomu vypadl text nebo se ztratil v notách. Doufáme, že na další besídku přijde více rodičů a více žáků, tedy kluků z 6.B.

Poděkování patří panu učiteli Milošovi, že s námi měl tu odvahu takového podniknout a že s námi měl trpělivost. Další dík patří všem rodičům a pozvaným učitelům.

Proběhla i soutěž o největšího jedlíka, ve které vyhrála Dominika Bošiaková!!!

 Renča Pitáková a Lucka Zabloudilová, 6.B

Turnaj v košíkové - 18. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

V úterý 18. 12. se pod vedením p. u. Slavíka konal basketbalový turnaj 8. a 9. tříd. Bylo na co se koukat, a to jak na hru, tak na hráče. Hmm, to jsou těla! ;-)

První zápas hrála družstva osmých tříd. Byl už od začátku dost vyrovnaný a konečný výsledek byl 6:4 pro družstvo 8.B.

Když se dostaly na řadu deváťáci, nedalo se na to dívat, aspoň do doby, než se zklidnili. Pak už byla vidět přesila 9.A... A nechci být zaujatá, ale 9.A byla suverénem!

 Mirka Spodná, 9.A

Vánoční besídka v Jevišovce - 18. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Pro důchodce v Jevišovce si žáci připravili předvánoční besídku...


Rekonstrukce - 17. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Pro rok 2007 plánovaná rekonstrukce se pomalu chýlí ke konci, schodiště už začíná mít novou tvář (tím nemyslíme pozadí některého z dělníků!). Zanedlouho tu ovšem bude rok 2008 a další etapa, další okna, další provizorní stavy - už se těšíme! ;-)

 Tomáš Procházka (jako host fotila Iva Snopková)

Vlastička - 13. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Do 9.A se dnes dostavila Vlastička - jindy žák této třídy Vlastík Tomaštík. Dostavila se ve slušivé džínové sukni (zapůjčené), slušivých nadkolenkách (taktéž půjčených). Zbývající oblečení bylo vlastní (změna - triko bylo půjčené taky, tentokrát od kluka) a povýtce mužské (např. trenýrky!), jak se stále dokola museli přesvědčovat spolužáci. Mimochodem - Vlastička byla dnes snad jediná "holka", která přišla do školy ještě v sukni.

Jako obvykle u podobných aktivit se také dnes zčistajasna zjevila i bývalá třídní Hanka se svojí Dádou, a tak ze suplované hodiny literatury nezbyl kámen na kameni...;-)

PS Že šlo o sázku (velká čokoláda) a nikoliv o přerod osobnosti, snad netřeba vysvětlovat...;-)

 Tomáš Procházka

Taneční dokončená - 12. 12. 2007

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie


Ve středu 12. 12. skončilo naše hezké utrpení na podpatcích. V šest hodin začala polonéza, kterou jsme poctivě nacvičovali každou velkou přestávku. Podle potlesku příbuzných a kamarádů bylo poznat, že se jim líbila.

Po polonéze to začalo - pánská volenka, dámská volenka, valčík, polka, ploužák a nechybělo ani "kačátko", na kterém se všichni mladší i starší vyřádili. Byly nachystány dorty a různé balíčky pro vítěze. Soutěžilo se o sympaťáka a sympaťačku, no a samozřejmě o nejhezčí pár parketu.

Nakonec vše skončilo tancem se svíčkami při vánoční koledě. Všem se nám to líbilo a všem moc děkujeme.

 Monika Kneeová, 9.B

A je to! Ve středu 12. 12. 2007 jsme ukončili naše taneční závěrečnou Prodlouženou. Celým večerem provázel taneční mistr Ladislav Bechný se svou manželkou. Předvedli jsme, řekla bych, docela povedenou polonézu, která večer zahájila. Součástí prodloužené byla i taneční soutěž. Během večera si zatančila i většina přihlížejících. Byl to krásný a nezapomenutelný večer, který jsme zakončili tancem při svíčkách.

PS Děkujeme jak manželům Bechným, tak paní Palíkové, která to všechno zařídila a věnovala nám volný čas a přestávky, třídním učitelům, že si na nás našli čas a samozřejmě našemu fotografovi, který to všechno zdokumentoval.

 Renata Karolová, 9.B

Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie


Ježíšek v družině - 12. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Dneska nás čekalo velké překvapení. Nikdo z nás to nečekal, protože Ježíšek naděluju dárky až 24. prosince. Když jsme došli do družiny, tak tam byly dárky, hned jsme je chtěli rozbalovat, ale museli jsme nejdřív na oběd. Taky jsme museli počkat, až budeme v družině všichni, aby to nikomu nebylo líto.

Když už jsme byli v družině všichni, sedli jsme si na koberec do kroužku a hádali jsme, co v těch dárcích může být. Kluci si mysleli, že v tom největším dárku je autodráha a holky zase, že v tom nejmenším dárečku je panenka Barbie.

Když nastal ten okamžik a my jsme rozbalili dárečky, byli jsem moc nadšení, tolik krásných hraček nikdo nečekal. Byla tam panenka, autíčka, hrad, hra twister a modelína. Akorát ta autodráha, co hádali kluci tam nebyla, ale i přesto se nám všem dárečky moc a moc líbily.

Děkujeme Ježíšku za krásné dárečky a přejeme krásné a veselé Vánoce.

 Vendulka Ligasová, 3.A

Rekonstrukce na postupu - 11. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Zatímco třídy dostaly nová okna a podlahy, východní schodiště (u hřiště) zcela změní vzhled. Místo části oken totiž budou zdi. Při pohledu zvenku se začíná pomalu rýsovat, jak vlastně bude všechno vypadat, nicméně ještě hodně čeká na dokončení, aby bylo možno posoudit výsledný vzhled této části budovy...

 Tomáš Procházka

Mikuláš a vánoční zdobení ve školce - 5. a 6. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Na návštěvu Mikuláše se děti moc těšily. Horší už to bylo s čertem. Všichni neměli docela čisté svědomí. Ale nakonec to dobře dopadlo. Mikuláš přinesl dárky a čert si nikoho neodnesl.

Proto jsme si také mohli na druhý den pozvat do školky maminky, babičky, tetičky a sourozence na naše tradiční VÁNOČNÍ ZDOBENÍ. Dostavili se v hojném počtu (dokonce přišel i jeden dědeček) a až do tmy stříhali, lepili, vyráběli svícny, zdobili perníčky, až celou školku vánočně vyzdobili.

 učitelky MŠ Drnhlolec

Mikulášský týden 3. - 6. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Ve dnech 3. - 6.prosince se konal v družinách mikulášský týden. Všechny děti měly možnost soutěžit např. v čertí honičce nebo v trhání čertích chlupů. Také jsme vyráběli čerty, Mikuláše nebo andílky, učili se básničky...

Mikulášský týden se nám všem líbil, zažili jsme spoustu legrace, ale asi máme v družině hodné děti, protože k nám nepřišel čert. Tím apeluju na všechny čerty, že je příští rok očekáváme!!!!

 Eliška Macajová

Jedenácté taneční - 5. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Předposlední taneční... Ty jo, tak to byl konec! Sešli jsme se o hodinu dřív, protože i "ostřílení" tanečníci jako my se musejí naučit už tak dost zkrácenou část polonézy.
Vše to hrálo na nervy jak nám, tak panu Bechnému (a tomu pořádně!). Nakonec bych řekla, že to nebude takový horor, jak to vypadalo.

Ke konci tanečních už bylo poznat, že hodina navíc je už moc. Některé páry předposlední tanec (jive) neodtancovaly, u některých se objevují první bolestivé puchýře... Tak to vydržme, už se blíží konec a my to zvládneme!!!

 Mirka Spodná, 9.A

Rekonstrukce na postupu - 3. 12. 2007

Vstup do fotogalerie

Rekonstrukce svižným tempem postupuje a již ve středu se žáci osmých a devátých tříd vrátí do svých učeben. V přízemí se nyní pracuje na učebně fyziky a chemie a přilehlých kabinetech, dokončují se práce na jazykových učebnách. Na snímcích můžete zahlédnout i naše fanynky snažící se komunikovat se zedníky a současně prchat před fotoaparátem...;-)

 Tomáš Procházka

Copyright © 2003 - 2020 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Prohlášení o přístupnosti | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.