Vstup do fotogalerie

Méně se dařilo klukům na okresním kole v minikopané. Ve Velkých Němčicích se jim nevydařily první dva zápasy a potom už se nedalo na lepší umístění pomýšlet. Konečné páté místo je pro mě zklamáním, ale i tak klukům děkuji za reprezentaci.

 Stanislav Pichanič

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 17. 4. 2019 nám žáci šesté třídy pod vedením paní učitelky Šimčíkové v rámci dramatické výchovy zahráli divadelní představení "Dva tovaryši". Herci byli úžasní, posluchači s velkou pozorností hru sledovali až do závěrečného finále. Účinkujícím i paní učitelce moc děkujeme za krásný zážitek.

pedagogové prvního stupně, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

V pátek 12. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis dětí do první třídy. Budoucí prvňáčci za pečlivého dohledu rodičů plnili různé úkoly. Držme jim palce, ať jim potěšení ze školy vydrží co nejdéle.

pedagogové prvního stupně, foto Markéta Pernesová

 

Vstup do fotogalerie

Velmi dobré okrskové kolo ve vybíjené odehrálo družstvo žáků 4. a 5. třídy v Mikulově. Po jasném vítězství ve skupině jen těsně prohrálo ve finále s družstvem ZŠ Hlohovec. Za předvedený výkon žákům děkuji. 

Stanislav Pichanič 

 

Vstup do fotogalerie

Ve středu 10. dubna 2019 jsme se vypravili na exkurzi do Mikulčic, kde se nachází expozice k nejstaršímu státnímu útvaru na našem území – Velké Moravě.

Po příjezdu jsme se shromáždili ve vstupní hale u modelu slovanského hradiště. Paní průvodkyně nám vysvětlila, kde se právě nacházíme a co nás dnes čeká. Poté jsme se odebrali ven k plastické mapě Velkomoravské říše a do druhého pavilonu, ve kterém jsme shlédli původní odkryté hroby z této lokality a všechny nalezené hmotné prameny – gombíky, nákončí na opasek, bronzové ostruhy a další.

Po krátké svačince jsme se rozdělili do sedmi skupin, každá obdržela pracovní listy a vydali jsme se na okruh hradištěm, plnili jsme různé úkoly a odpovědi zaznamenávali do pracovního sešitu. Každé skupince se měřil čas, protože tento program je zařazen do soutěže všech zúčastněných škol. Umístění se dozvíme až na konci školního roku.

Poslední aktivitou byla lukostřelba. Nebyla povinná, ale nakonec si střílení lukem vyzkoušeli skoro všichni. Poté jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět do školy, kde na nás čekal zasloužený oběd a šestá vyučovací hodina.

Exkurze se vydařila, doplnili jsme si vědomosti ze školy a vyzkoušeli něco nového. Už se těšíme na další!  

Soňa Zabloudilová 

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.