Staré drby - listopad 2018

Šesťáci v archeoparku v Pavlově – 14. 11. 2018

Kategorie: 2018-11
Vstup do fotogalerie

Ve středu 14. 11. 2018 jsme vyrazili vstříc dobrodružství do Archeoparku v Pavlově. Nejprve jsme absolvovali první vyučovací hodinu, po které už následovala jízda do zmíněného muzea pravěku.

Tam jsme se rozdělili na dvě velké skupiny – jedna skupina šla vyrábět věstonickou venuši z rychleschnoucí hlíny, druhá skupina se rozdělila ještě na dvě menší skupinky a soutěžili v expozici – úkoly nebyly zrovna jednoduché: najít v expozici deset různých lístečků, ze kterých skládali příběh o Věstonické venuši, ve druhém úkolu zase vyhledávali v expozici informace o jiných vystavených venuších.

Poté se obě skupiny vyměnily a tím pádem plnili a vyráběli všichni všechno. Na konci exkurze jsme absolvovali ještě kvíz, ve kterém jsme si ověřili, jak jsme dávali po celou dobu pozor.

Vyrobené venuše jsme si hned mohli vzít domů, jen jsme je ještě museli nechat ve škole na lavici doschnout, vraceli jsme se totiž na oběd a na šestou vyučovací hodinu.

Paní průvodkyně nás všechny moc chválily, prý tak hodné děti tam ještě neměly.

  žáci 6.A

Za sebe musím konstatovat, že celé dopoledne probíhalo naprosto v klidu, i ty soutěže v expozici, při kterých se běhalo, byly bez problémů. Venuše jsou velmi vydařené – viz foto. Chválím šesťáky za vzorné chování během exkurze i během jízdy autobusem tam i zpět.

  Soňa Zabloudilová

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.