Staré drby - září 2018

Deváťáci ve věznici na Cejlu – 19. 9. 2018

Kategorie: 2018-09
Vstup do fotogalerie

Ve středu 19. 9. 2018 se naši deváťáci vydali na exkurzi do bývalé věznice na ulici Cejl v Brně. Program byl věnovaný holocaustu za 2. světové války.

Po úvodní přednášce na téma „osmičková výročí naší republiky“ jsme se přesunuli do bývalé vězeňské kaple, kde nám herci z Divadla Líšeň představili hru Hygiena krve. Herci byli celí v černém, používali pouze drátěné loutky, obyčejná plechová kolečka a prsty na rukou. Hra byla složená z fragmentů dopisů bývalých vězňů, úryvků z knih z této doby, např. Deník Anny Frankové, autentických zvukových záznamů a všechno dohromady evokovalo dobu protektorátu a druhé světové války, pronásledování a vyvražďování Židů a poválečnou situaci v Německu.

Následovala poslední část exkurze – prohlídka cel bývalé věznice, včetně cel smrti.

 

Koncepce exkurze byla šitá horkou jehlou, evidentně to byl první ročník tohoto typu programu. Nejhodnotnější bylo divadelní představení, které však bylo pro naše žáky těžko pochopitelné, protože tuhle látku jsme v hodinách dějepisu ještě neprobírali. Hodnocení exkurze bylo proto z jejich strany spíše negativní. Věřím, že se jim přece jen něco z toho, co viděli, vybaví, až na tuhle tematiku narazíme.  

Soňa Zabloudilová 

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.