Vstup do fotogalerie

Ve dnech 17. 9. – 21. 9. 2018 proběhl u čtvrťáků projektový týden s názvem Místo pro mne a projekt Tady jsem doma.

Bronislava Šimčíková, foto Markéta Pernesová

Ve dnech 17. 9. – 21. 9. probíhalo vyučování u prvňáčků formou projektu „Kamarád sobě a druhým“. Naučili jsme se veršovanou pohádku Paleček a jeho kamarádi, z rozhledny v Drnholci jsme obdivovali krásu okolí, seznámili jsme se s místem bydliště některých kamarádů. Ve spolupráci s kamarády z deváté třídy jsme se měřili, vážili, běhali a skákali, potom jsme si zhotovili společný výrobek - papírovou dýni. Ve středu nás čekal výlet do Jevišovky, kde nás opět provedli naši spolužáci prvních tříd. Odpočinek a místo pro svačinku na nás čekal na dětském hřišti MŠ. Cestu lesem z Jevišovky do Drnholce většina zvládla super. Zpestřili jsme si ji hrami a písněmi. Ve čtvrtek jsme opět hráli společné hry a trochu se učili. Závěrečný den projektu jsme byli jako jedna třída. Každý si nakreslil svoji ruku, kterou si přilepil na strom. Namalovali jsme dva spolužáky a k nim obrázky věcí, které máme rádi, co nás baví. Společně jsme se dívali na pohádku Víla Amálka a motýl Emanuel. Den jsme zakončili hraním na dětském hřišti. Podle odezvy většiny dětí se týden vydařil.

Pedagogové 1. tříd

Hurá, už je opět tady celoroční soutěž Bedna školy i s její nedílnou součástí - tematickými dny! :-) V září jsme měli zahřívací kolo s šátky na hlavě. Všem zúčastněným patří dík!

Hana Vlková

pedagogové 1. stupně

Ve středu 19. 9. 2018 se naši deváťáci vydali na exkurzi do bývalé věznice na ulici Cejl v Brně. Program byl věnovaný holocaustu za 2. světové války.

Po úvodní přednášce na téma „osmičková výročí naší republiky“ jsme se přesunuli do bývalé vězeňské kaple, kde nám herci z Divadla Líšeň představili hru Hygiena krve. Herci byli celí v černém, používali pouze drátěné loutky, obyčejná plechová kolečka a prsty na rukou. Hra byla složená z fragmentů dopisů bývalých vězňů, úryvků z knih z této doby, např. Deník Anny Frankové, autentických zvukových záznamů a všechno dohromady evokovalo dobu protektorátu a druhé světové války, pronásledování a vyvražďování Židů a poválečnou situaci v Německu.

Následovala poslední část exkurze – prohlídka cel bývalé věznice, včetně cel smrti.

Koncepce exkurze byla šitá horkou jehlou, evidentně to byl první ročník tohoto typu programu. Nejhodnotnější bylo divadelní představení, které však bylo pro naše žáky těžko pochopitelné, protože tuhle látku jsme v hodinách dějepisu ještě neprobírali. Hodnocení exkurze bylo proto z jejich strany spíše negativní. Věřím, že se jim přece jen něco z toho, co viděli, vybaví, až na tuhle tematiku narazíme.

Soňa Zabloudilová

Velmi úspěšně vstoupila naše škola do sportovních soutěží v rámci Mikulovského regionu. Ve fotbalovém turnaji „O pohár starosty města Mikulova“ jsme vyhráli, co se dalo. Celkové prvenství v turnaji bez prohry kluci podpořili i individuálním oceněním. Laďa Kolečkář byl vyhlášen nejlepším střelcem a Dominik Křivánek nejlepším brankářem. Celé družstvo tvořené žáky 6. – 8. ročníku si zaslouží velkou pochvalu.

Stanislav Pichanič

Ve dnech 20. 8. - 24. 8. se konal sportovní příměstský tábor. Měli jsme možnost navštívit hned několik míst:

1. den jsme se s dětmi seznámili a vydali se na vycházku po blízkém okolí.

2. den jsme jeli na koupaliště do Březí, kde kromě vodních radovánek jsme si zahráli některé z míčových her nebo hry karetní a deskové.

3. den jsme podnikli výlet do Mikulova, kde jsme navštívili krásná místa: lom, Svatý kopeček, náměstí a okolí zámku, avšak největším zpestřením byl rozchod po městě.

4. den vzhledem k počasí jsme opět navštívili koupaliště v Březí.

5. den byl pro nás den poslední plných netradičních her a soutěží. Na závěr jsme si opekli špekáčky a na památku jsme si vyrobili táborové trička.

Celý týden jsme si všichni náramně užili :-).

Tereza Kovářová a Renáta Pitáková

Krásné pondělní dopoledne strávili žáci prvního stupně na školním hřišti, kde přivítali naše hasiče. Hasiči dětem ukázali jak vybavení aut, tak ukázku jednotlivých pomůcek pro záchranu života. Po praktické ukázce se nejmladší pustili do Zátopkova maratonu. Nejlépe se dařilo Tomáši Bejdákovi. V kategorii děvčat 3. - 5. tříd vyhrála Melisa Vamberská a tutéž kategorii chlapci vyhrál Matyáš Kocman. Poděkování ovšem patří všem sportovcům. Po prázdninách podali výborné výsledky. Děkujeme.

Pedagogové 1. stupně

Každoroční tradiční běh E. Zátopka se uskutečnil v pondělí 10. září 2019. Patří mezi první disciplíny, ve které mohou žáci získat bodové hodnocení do celoroční soutěže SPORTOVEC ROKU! Především jsme měli velké štěstí, protože lepší počasí jsme si nemohli přát a navíc mohli žáci spojit sport s naučnou vsuvkou, kterou jim poskytl sbor dobrovolných hasičů Drnholec a jejich nové auto, které nám s radostí představili. V 6., 7. ročníku chlapecké kategorie se na prvním místě umístil František Zugárek s časem 3:41. V dívčí kategorii vyhrála Nikol Rohrerová s časem 4:19 a zároveň se stala vítězkou všech dívčích kategorií. V dívčí kategorii 8., 9. ročníků se stala vítězkou Kamila Veselá a v chlapecké kategorii zvítězil Vít Štyks s časem 3:35, který se stal vítězem všech kategorií. Všem vítězům a zúčastním, gratulujeme. :)