Staré drby - červen 2018

Příměstský tábor 9.–13. 7. 2018

Kategorie: 2018-06
Vstup do fotogalerie

Ve dnech 9.7. – 13.7.2018 se konal jako každý rok příměstský tábor. V pondělí 9. července jsme se v 8 hodin ráno sešli ve školní družině, kde jsme se připravovali na naši výpravu za pokladem. Malovali jsme mapu, tvořili jsme táborová trička, zahráli si pohybové hry, poobědvali ve školní jídelně, chvilku jsme si pohráli i na dětském hřišti a šli domů.

V úterý ráno jsme se sešli dříve a vyrazili jsme na autobusovou zastávku, odkud jsme jeli do Mikulova. Hned jak jsme přijeli na místo, vydali jsme se na Svatý kopeček. Nahoře jsme se posilnili svačinkou, odpočinuli si a vydali jsme se zpátky do města. Měli jsme ještě spoustu času a tak jsme se vydali na Kozí hrádek, kde byl krásný výhled na město. Pod Kozím hrádkem jsme si zahráli pohybové hry a zakončili jsme to návštěvou zámecké zahrady.

Ve středu jsme měli jet původně na koupaliště do Březí, ale počasí nám nepřálo. A tak jsme jeli do krytého bazénu v Hrušovanech nad Jevišovkou, kde jsme se i tak vydováděli. Měli jsme spoustu času a tak jsme šli na zmrzlinu. Potom jsme navštívili místní park a dětské hřiště, kde jsme hráli hry.

Ve čtvrtek jsme podnikli výlet do Jevišovky. Ráno jsme si pohráli chvíli ve školní družině a pak jsme jeli autobusem do Jevišovky. Tam jsme si hráli na dětském hřišti a potom jsme šli k posezení s čápy, poblíž kolejí. Nazpátek jsme plní elánu a nadšení šli pěšky lesem do Drnholce a hráli jsme šipkovanou. Rozdělili jsme se do dvou týmů. První skupinka šla dřív, aby nám nachystala různé úkoly, které jsme po cestě plnili. V půlce cesty jsme se vyměnili a chystali jsme úkoly druhému týmu. Na konci lesa jsme našli sladkou odměnu.

Pátek se nesl ve znamení hledání pokladu. Dopoledne jsme si ještě pohráli ve školní družině a napsali dopisy kamarádům. Potom jsme šli na školní hřiště, kde jsme si opékali špekáčky. Teď zbývalo už jen najít poklad, který se skrýval u školy. Čekal na nás na každého balíček, ve kterém bylo pexeso, omalovánky, pastelky a fixy. Rozloučili jsme se s příměstským táborem a odešli spokojeně domů. Celý týden jsme si spolu skvěle užili. Děti tvořily skvělou partu a zapojovaly se do aktivit s nadšením.

 

  Veronika Menšíková a Jana Kafková

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.