Staré drby - červen 2018

Výlet 8. tříd 12.–14. 6. 2018

Kategorie: 2018-06
Vstup do fotogalerie

I naše dvě třídy + p. uč. Zabloudilová a p. ředitelka Kalandrová se vydaly na třídenní výlet do RS Meziříčko. Čekaly tu na nás – kromě jiného - outdoorové aktivity.

V úterý po příjezdu jsme šli nejprve na neplánovaný oběd, což bylo docela milé překvapení, způsobené informačním šumem mezi správcem areálu a vedoucím všech RS. Po obědě jsme se ubytovali v chatkách, povlíkli postele, obhlídli záchody a sprchy (budova se sociálním zařízením byla co by kamenem dohodil) a někteří z nás neodolali rybníčku, který v teplém počasí vybízel ke koupání. Co na tom, že s e v něm zrovna vylíhly čerstvé žáby… . Po koupeli následovala večeře, hry Špejle a Jednoduchý stroj, posléze večerní hygiena, večerka a noční klid.

Středa ráno vypadala velmi beznadějně pro všechny, kteří si chtěli vyzkoušet různé outdoorové aktivity, protože pršelo. Naštěstí se počasí umoudřilo, z velkého deště se stal mírný deštík až pouhé mrholení, takže blbnutí venku nic nebránilo. Takže dopoledne po snídani proběhl airsoft a rafty na přilehlém rybníku, po obědě aquazorbing a pár odvážlivců vyzkoušelo i vysoká lana. Ostatní, kteří se nemohli nebo nechtěli zapojit, zůstali na chatkách a bavili se po svém – hráli hry na mobilu, mastili karty, kopali do míče,… Středeční večer probíhal stejně, jako ten předchozí – společné hry pod vedením paní učitelek, hygiena, večerka a do hajan.

Čtvrtek ráno po snídani – úklid chatek, sbalení batohů, předání uklizených chatek paní uklízečce, přesun do klubovny – opět společné hry, osobní volno. O půl jedné paní učitelky zavelely k odchodu, za sebou jsme nechali tábor a před sebou jsme měli cca pět a půl hodiny cesty domů. Ta proběhla v klidu, 17:52 jsme šťastně a s úsměvem na tváři vystoupili z autobusu na drnholecké zastávce, místní se rozešli ke svým domovům, dojíždějící ještě čekali buď na rodiče nebo na autobus so Novosedel.

Přesto, že ani našemu výletu se nevyhnula různá zranění, hodnotili žáci výlet kladně s tím, že příští rok by chtěli jet na pět dní, protože jít v pátek po výletě do školy se rovná smrti .

Za nás jako za pedagogický doprovod musím říct, že se žáci chovali po celou dobu velmi dobře, všechny stanovené časy při rozchodu dodrželi bez výjimky, kupodivu velmi brzy spali (nebo se tak aspoň tvářili) a v podstatě jim není co vytknout. Myslím, že se můžeme těšit na příští rok, až zas přijde červen a my vyrazíme na poslední výlet na této základce.

  Soňa Zabloudilová

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.