Staré drby - červen 2018

Londýn a jižní Anglie 27. 5. – 1. 6. 2018,

Kategorie: 2018-06
Vstup do fotogalerie

aneb od Primarku k Primarku, ale přes Greenwich, Canary Wharf, Tower, Tower Bridge, křižník Belfast, Shakespeare´s Globe, Tate Gallery, Millenium Bridge, katedrálu sv. Pavla, Spinnaker Tower v Portsmouth, lodě HMS Victory, Varrior, katedrálu v Chichesteru, Brighton a útesy Seven Sisters, London Eye, Sea Life , Parlament, Big Ben, Westminster, Trafalgar square, Leicester square a pobřeží Atlantiku.

Návštěva obchodů byla opravdu jenom „třešinkou na dortu“ hlavně pro dívčí část zájezdu. Kromě všech již jmenovaných měst, přírodních úkazů i pamětihodností si všichni užili život v běžných anglických rodinách ve Worthingu, viděli způsob bydlení, ochutnali stravu a hlavně se museli domluvit anglicky. A právě toto vše bylo cílem našeho zájezdu a ten byl beze zbytku splněn. Užili jsme si pověstnou mlhu a déšť, ale i krásné slunečné chvíle na vápencových útesech nad Atlantikem i jeho odliv pobřeží. Nasbírali jsme pár mušlí a kamínků.

Toto všechno jsme absolvovali s cestovní kanceláří Toursport Brno. Našimi spolucestovateli byli žáci ze ZŠ Šaratice a průvodkyní „babi Hani“. Z pevniny na ostrovy a zpět jsme se dostali tunelem, což je rychlejší a levnější varianta, ale nevítaly nás bílé útesy doverské, jako kdybychom pluli na trajektu. Ale útesy jsme si vynahradili nad Brightonem.

Určitě se všichni vrátili spokojení, plní dojmů a s přáním podívat se do Velké Británie znovu.

  Jitka Radkovičová

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.