Vstup do fotogalerie

V úterý 12. 6. 2018 se vypravili žáci prvních a druhé třídy na výlet do ZOO v Brně. Počasí nám vyšlo úplně super. Kromě zvířat děti zaujaly i různé stánky, především s občerstvením. Závěrem jsme se svezli místním vláčkem. Všem dětem patří pochvala za chování jak v autobusu tak i v areálu ZOO.

  Hedvika Škrabalová

 

Třetím rokem se žáci 9. ročníku v projektovém týdnu soustřeďují na zpravodajská média, jejich pravdivost (či nepravdivost), relevantnost informací a techniky infotainmentu. To, na co se pak těšíme, jsou videoreportáže jednotlivých skupin, v nichž můžeme sledovat míru pravdivosti a fikce ve spojení s originalitou autorů. Pro letošek si dovolíme představit následující reportáže (s malými a nenápadnými cenzorskými zásahy).

Tomáš Procházka 

 

Vstup do fotogalerie

Tak jako každoročně měli osmáci téma VOLBA POVOLÁNÍ. Jelikož jsou dvě třídy, náhodný los určil skupinky po čtyřech – bylo jich osm. Čekal je týden plný exkurzí. Během nich si žáci udělali představu o tom, jak to kde chodí, také zda by v daném podniku či provozu chtěli pracovat. Kromě exkurzí, kterých bylo dohromady osm, měli hodinu s výchovnou poradkyní paní Juřenovou, učili se také vyplňovat životopisy v cizích jazycích, a to angličtině a němčině. V pátek si skupinky chystali prezentace, tj. představit svou skupinku, přečíst nejlepší reportáž, zhodnotit celý týden z jejich pohledu. A pak hodnotila porota – paní Palíková, páni Pichanič a Bárta a paní Smíšková, garant projektu. Naše hodnocení bylo vesměs kladné, za mě velká pochvala za chování žáků – jak po celý týden, tak při prezentacích. Žáci potichu sledovali vystoupení svých spolužáků, odměnili je potleskem. A ještě jeden klad (v minulých letech to nebylo) - téměř všechny skupinky nám poděkovaly za přípravu a vedení po celý projektový týden (určitě zúročena dobrá výchova v rodině i vliv třídních učitelek).

My žákům také děkujeme a přejeme jim, aby jim tento týden pomohl už za rok při výběru školy a tím i budoucího povolání.

  Kateřina Smíšková

 

Vstup do fotogalerie

Předvýletové pondělí 11. 6. – den návštěvy pavilonu H na brněnském výstavišti.

Proč zrovna sem? Protože:

1) se zde koná výstava Slovanské epopeje Alfonse Muchy a jeho plakátů u příležitosti 100. výročí založení ČSR – festival Re:publika.

2) p. uč. Zabloudilová chtěla, abychom tahle mimořádně obrovská, velmi zajímavá a světově ceněná plátna viděli.

Asi si všichni pamatujeme, jak jsme jako žáci školou povinní „milovali“ všechny exkurze do muzeí a na výstavy… Ano, tak tohle se fakt nezměnilo. Takže každý žák dostal do ruky brožurku k vystaveným plátnům (bylo jich bohužel jen 9) a plakátům – to proto, že výstava je bez průvodce. Bohužel. Většina žáků tím pádem měla výstavu proběhnutou doslova za pár minut a zbytek vyhrazeného času prožili v dětském koutku. Ale prý se jim to všechno líbilo. Bohužel byl v expozici přísný zákaz fotit, takže fotku máme akorát venku před obřím poutačem.

Zlepšit náladu jim měl pobyt v re:lax zóně v protějším pavilonu V. Tak tohle se snad – soudě podle fotek – povedlo.

Myslím, že záměr seznámit žáky s částí Muchova díla se podařil. Ostatně kdo bude chtít, ten si cestu k umění najde sám.

  Soňa Zabloudilová

 

Vstup do fotogalerie

V květnu jsme se s třídou vydali vstříc dvěma výletním cílům. Jednou jsme jeli do Brna a podruhé do Lednice. 22. 5. v Brně nás byl jen zlomek, protože část 5. A bádala na přírodovědném kurzu. Náš zbyteček si užil dopoledne na Špilberku, který jsme měli prakticky sami pro sebe, a paní průvodkyně nám dovolila víc, než bylo v rámci programu. Za to jí ještě jednou děkujeme. Celý výlet jsme korunovali obědem v Mc´Donaldu. Nevím, kam se nakonec žáci víc těšili :-D

28. 5. v Lednici jsme byli, tentokrát už všichni, pro změnu přivítáni Karlem IV. Dozvěděli jsme se zajímavosti z jeho soukromí, zaujalo nás třeba, jak byli trénováni středověcí rytíři a jak uměli jezdit na koni. Bohužel celému programu nepřálo počasí, bylo hrozné horko, které jsme přetrpěli jen díky dávce zmrzliny a ledové tříště.

Dagmar Peřinová

 

Vstup do fotogalerie

Den dětí žákům 2. stupně zpříjemnilo představení Fenomén Karel Čapek pořádané Divadélkem pro školy Hradec Králové. Nejen, že jsme se dozvěděli spoustu informací o Karlu Čapkovi a jeho díle, ale hlavně jsme se nasmáli. Dramatizace jedné z Čapkových povídek nebo kousku Bílé nemoci a ukázka divadelní hry Adam stvořitel nás opravdu bavily, pánové byli vtipní a pohotoví. Tak se těšíme zase příště!

Dagmar Peřinová

 

Vážení a milí příznivci dvoustopých nemotorových strojů,

 

srdečně vás všechny zvu na "oslavu" konce školního roku formou cyklovýletu. A jak jinak, než tradičně přes Strachotín :-). Vloni se jelo nádherně, nikdo se nelekl 39 km, které jsme hravě zvládli (vždyť je to skoro pořád po rovině a zvládli to i 7leté děti!) a za odměnu jsme se vykoupali v Pasohlávkách. 

Pravidla účasti jsou stejná jako vždy - kolo v pořádku, helmu, pití, svačinu a prvostupňáci i rodiče s sebou.

Odjezd je v sobotu 23. 6. 2018 v 10:00 od školy, návrat kolem 16. hod.

 

Hlaste se p. uč. Peřinové na email dagmar.perinova@zsamsdrnholec nebo zprávou v el. žákovské. Minimální účast je 10 cyklistů.

 

Děkuji a těším se!

Dagmar Peřinová

Vstup do fotogalerie

 

 

 

Vstup do fotogalerie

Páťáci se v průběhu projektového týdne seznamovali se sousedními státy České republiky. Hledali informace, pracovali s atlasy, plnili úkoly na stanovištích, vařili a ochutnávali typická jídla, sportovali, soutěžili v prezentování a tvořili krásná výuková leporela do zeměpisu. Ale co bylo nejdůležitější, užili si bezva týden se svými spolužáky a snad se při té příležitosti i něco nového naučili.

  Dagmar Peřinová

 

Vstup do fotogalerie

V průběhu celého týdne jsme se seznamovali s ekosystémy, které nás obklopují. Snažení dětí sehnat si materiály ke svým projektům, jejich prezentace a znalosti děti zúročily v pátek před svými spolužáky.

  Bronislava Šimčíková

 

Vstup do fotogalerie

aneb od Primarku k Primarku, ale přes Greenwich, Canary Wharf, Tower, Tower Bridge, křižník Belfast, Shakespeare´s Globe, Tate Gallery, Millenium Bridge, katedrálu sv. Pavla, Spinnaker Tower v Portsmouth, lodě HMS Victory, Varrior, katedrálu v Chichesteru, Brighton a útesy Seven Sisters, London Eye, Sea Life , Parlament, Big Ben, Westminster, Trafalgar square, Leicester square a pobřeží Atlantiku.

Návštěva obchodů byla opravdu jenom „třešinkou na dortu“ hlavně pro dívčí část zájezdu. Kromě všech již jmenovaných měst, přírodních úkazů i pamětihodností si všichni užili život v běžných anglických rodinách ve Worthingu, viděli způsob bydlení, ochutnali stravu a hlavně se museli domluvit anglicky. A právě toto vše bylo cílem našeho zájezdu a ten byl beze zbytku splněn. Užili jsme si pověstnou mlhu a déšť, ale i krásné slunečné chvíle na vápencových útesech nad Atlantikem i jeho odliv pobřeží. Nasbírali jsme pár mušlí a kamínků.

Toto všechno jsme absolvovali s cestovní kanceláří Toursport Brno. Našimi spolucestovateli byli žáci ze ZŠ Šaratice a průvodkyní „babi Hani“. Z pevniny na ostrovy a zpět jsme se dostali tunelem, což je rychlejší a levnější varianta, ale nevítaly nás bílé útesy doverské, jako kdybychom pluli na trajektu. Ale útesy jsme si vynahradili nad Brightonem.

Určitě se všichni vrátili spokojení, plní dojmů a s přáním podívat se do Velké Británie znovu.

  Jitka Radkovičová

 

Copyright © 2003 - 2018 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.