Staré drby - květen 2018

Sedmé třídy v Mikulčicích – 16. 5. 2018

Kategorie: 2018-05
Vstup do fotogalerie

Ve středu 16. května jsme se společně se žáky sedmých tříd vydali na exkurzi na Slovanské hradiště do Mikulčic. Jeli jsme tak trošku do neznáma, dle propozic jsme se jeli účastnit soutěže O Mojmírův pohár.

Letos poprvé neprobíhala exkurze klasickou formou – v téhle vitríně vidíme to a to, v téhle vitríně si povšimněte toho a toho… Místo klasické prohlídky exponátů se žáci po zhruba hodinovém stručném výkladu rozdělili do pěti skupin, dostali otázky, týkající se informací o exponátech v expozici a údajů na informačních tabulí v celém areálu a po pěti minutách byli paní průvodkyní vypouštěni na trať. Paní učitelka s paní asistentkou to sledovaly vše z lavičky, místy hrůzou trnuly, jestli se všichni žáci vrátí zpět do cíle, to když se skupinka náhle ztrácela ve vysoké trávě a v dálce jsme viděly jen hlavy našich dětí…

Nakonec vše dobře dopadlo, všechny skupiny se v plném obsazení vrátily do cíle, kde byly zkontrolovány odpovědi a zaznamenán čas doběhnutí posledního člena skupinky. Tři nejlepší skupiny všech škol, které se soutěže zúčastní, budou odměněny přímo ve škole, kterou navštíví paní průvodkyně a žákům přiveze medaile.

Následovalo rozdělení tříd na A a B, 7.A šla střílet lukem na terč a 7.B hrála hru zvanou drveník. Posléze si hry vystřídali, takže všichni stříleli z luku a všichni okusili, jestli bolí, když dostanou údajně lehkým dřívkem do kotníku.

Na závěr veškerého našeho snažení se dostavila sladká odměna v podobě výstupu na zdejší rozhlednu.

Zhruba ve čtvrt na jednu jsme opouštěli mikulčické hradiště, někteří posilnění pizzou z nedalekého bufetu, jiní posilnění svačinou z maminčiných zásob, každopádně obohacení o další nové zážitky a o nové dovednosti.

Všichni žáci se chovali opravdu vzorně, paní průvodkyně je velmi chválily, že tak hodné sedmáky už dlouho neviděly. Děkuji sedmákům za vzornou reprezentaci školy a sebe sama.  

Soňa Zabloudilová 

 

Copyright © 2003 - 2019 ZŠ a MŠ Drnholec | Webmaster yago | Powered by Joomla!
Download Joomla Templates

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.